TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:38:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odg: Kako se ugojiti?  (Pročitano 6290 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Decembar 27, 2009, 11:41:15 posle podne »

pod 1)  na ovom podforumu ne odgovara niko sem PS tim-a što je i navedeno u napomeni

pod 2)  voodo žao mi je što našu dobru nameru ne možeš da shvatiš prema tome ova tema ide pod ključ.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #13 poslato: Decembar 26, 2009, 05:06:20 posle podne »

Vi ste mi totalno ne jasni. Valjda lekar zna sta je najbolje za moj metabolizam. Shvatam da vi imate iskustva u masi ili bodibildinguali pustite one koji su strucni da rade svoj posao. Da ne verujem u taj rezim ishrane ne bih ni isao tamo. Ako vec ne zelite da odgovorite na ono sto sam vas pitao onda nemojte ni da mi dajete savete za nesto sto vas nisam pitao. Mozda sam malo bezobrazan ali stvarno nisam uopste pitao za takvu vrstu saveta. Tako da cu odgovor potraziti na drugom forumu a vama hvala na ulozenom vremenu.

Kako kazes za tri meseca si dobio samo 1kg,tj,najverovatnije nisi ni taj jedan
jer dnevno tezina moze da varira i do 3kg u zavisnosti od popunjenosti creva
i besike,i ako pored toga sam ne uvidjas da nesto sa ishranom nije u redu,i samo
trazis neku amino kiselinu koja ce ti nabaciti masu,onda je verovatno najbolje da
tako nesto potrazis na drugome forumu,jer se mi trudimo da kazemo istinu i stvarno pomognemo,
a ne samo da prodamo "neku magicnu aminokiselinu".
Ako se ikada predomislis i odlicis da probas sa nasim savetima,uvek si dobrodosao.do tada
Veliki Pozdrav i sve najbolje.
Sačuvana
   
voodo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Decembar 26, 2009, 02:55:21 posle podne »

Vi ste mi totalno ne jasni. Valjda lekar zna sta je najbolje za moj metabolizam. Shvatam da vi imate iskustva u masi ili bodibildinguali pustite one koji su strucni da rade svoj posao. Da ne verujem u taj rezim ishrane ne bih ni isao tamo. Ako vec ne zelite da odgovorite na ono sto sam vas pitao onda nemojte ni da mi dajete savete za nesto sto vas nisam pitao. Mozda sam malo bezobrazan ali stvarno nisam uopste pitao za takvu vrstu saveta. Tako da cu odgovor potraziti na drugom forumu a vama hvala na ulozenom vremenu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Decembar 26, 2009, 12:16:54 posle podne »

E isao sam kod lekara koji je nutricionista tako da ta prica o kvazi nutricionistima ne dolazi u obzir ali ako vam nesto znaci, i ako ce to napokon pomoci da dodjem do zeljenog odgovora evo:
Dorucak u 9h,rucak u 14h,vecera u 20h, stalno u isto vreme naravno...
Posto je svaki dan drugaciji jelovnik ja cu ovako ukratko da vam izvucem...
Dorucak u pocetku malo laksi jer zeludac nije navikao na jaku hranu. Tako da u pocetku se krece od voca i crnog hleba i kako dani prolaze dolazi se do pecenih jaja.
Rucak se opet razlikuje od dana do dana ali ovako ide.... Meso, supa umesto mesa mogu i jaja ali nikako zajedno, sir i hleb.
Drugi dan bi rucak trebao da se sastoji od necega kuvanog, tipa pasulj , grasak itd... i naravno hleb salate.... i tako dalje
A st se vecere tice mogu kolicinski koliko hocu da jedem al nikako tesku hranu tipa pasulja itd.
Sve u svemu dorucak i rucak najvaziniji a vecera blaza. I naravno jos punoooo zezalica, tipa sto vise mogu umesto secera da koristim med i sto manje masnog da jedem itd itd...... Nadam se da sam vam koliko toliko objasnio......

prvo, ovo tempiranje vremena obroka je skroz nepraktično i pre svega - pogrešno.... malo je 3 obroka dnevno

ovo oko želuca takoĂ°e nije baš logično... nije to toliko teška hrana, što si naveo

ručak - leguminoze su ok i treba ih klopati

Večera mi je skroz nejasna, možeš da jedeš šta hoćeš, pa tu je potrebno baš obratiti pažnju...

med umesto šećera, med jeste zdrav ali takoĂ°e je prost šećer i goji....

baš strašno! ali nadam se da će ti pomoći prethodno navedeni linkovi!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Decembar 25, 2009, 07:57:54 posle podne »

Jednom rečju, potvrdio si teoriju o kvazi nutricionistima. Svaka čast tome što je napravio takav jelovnik. Takvim jelovnikom nema ništa od kvalitetne mase. Ne samo od kvalitetne, nema ništa NI OD KAKVE MASE.

Eto, sad ti je jasno zašto smo insistirali da nam predočiš program ishrane. Zaista moraš detaljnije da pročitaš tekst sa prvog linka koji sam ti ostavio. A, pored njega, u podforumu o ishrani imaš još dobrih priča na tu temu.
Sačuvana
voodo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Decembar 25, 2009, 02:31:58 posle podne »

E isao sam kod lekara koji je nutricionista tako da ta prica o kvazi nutricionistima ne dolazi u obzir ali ako vam nesto znaci, i ako ce to napokon pomoci da dodjem do zeljenog odgovora evo:
Dorucak u 9h,rucak u 14h,vecera u 20h, stalno u isto vreme naravno...
Posto je svaki dan drugaciji jelovnik ja cu ovako ukratko da vam izvucem...
Dorucak u pocetku malo laksi jer zeludac nije navikao na jaku hranu. Tako da u pocetku se krece od voca i crnog hleba i kako dani prolaze dolazi se do pecenih jaja.
Rucak se opet razlikuje od dana do dana ali ovako ide.... Meso, supa umesto mesa mogu i jaja ali nikako zajedno, sir i hleb.
Drugi dan bi rucak trebao da se sastoji od necega kuvanog, tipa pasulj , grasak itd... i naravno hleb salate.... i tako dalje
A st se vecere tice mogu kolicinski koliko hocu da jedem al nikako tesku hranu tipa pasulja itd.
Sve u svemu dorucak i rucak najvaziniji a vecera blaza. I naravno jos punoooo zezalica, tipa sto vise mogu umesto secera da koristim med i sto manje masnog da jedem itd itd...... Nadam se da sam vam koliko toliko objasnio......
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Decembar 23, 2009, 08:44:54 posle podne »

To sve stoji i sve mo je jasno. Za ishranu sam se savetovao sa nutricionistom i drzim se tog pravila ishrane. Mene trenutno interesuje koja amino kiselina bi mi pomogla kao dodatak ishrani? Hvala unapred

ako to misliš jednu aminokiselinu? jedan preparat ili?

Pa na neku amino kiselinu koju bi bilo dobro da koristim uz whey....
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2009, 02:33:18 posle podne od strane voodo » Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2009, 04:55:18 posle podne »

Ishrana pre svega,i naravno trening su osnova za dobijanje mase.
A Whey protein i Amino Kiseline su dodaci,i oni nece imati efekta
ako osnova nije odgovarajuca,tako da je ocigledno problem u osnovi,tj,
pre svega tvojoj ishrani.
U praksi se svakodnevno srecemo sa raznim jelovnicima i programima ishrane
raznih nutricionista,koji su totalno pogresni ,sto je ocigledno problem i kod tebe,
zato se slazem sa kolelog Robertom,napisi nam svoj jelovnik,sta kada i koliko jedes.
Sačuvana
   
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2009, 12:57:21 posle podne »

Ako ti nije teško, hajde nam, molim te, napiši svoj jelovnik. Samo da vidimo da li je taj deo priče u redu. Onda ćemo preći na suplemente i priča će biti zaokružena. ;)
Sačuvana
voodo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2009, 11:53:49 pre podne »

To sve stoji i sve mo je jasno. Za ishranu sam se savetovao sa nutricionistom i drzim se tog pravila ishrane. Mene trenutno interesuje koja amino kiselina bi mi pomogla kao dodatak ishrani? Hvala unapred
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2009, 11:55:28 posle podne »

Masa se ne dobija od suplemenata, suplementi nisu prečice do sna, samo dodatak ishrani. 

dakle moraš da preispitaš svoju ishranu i naravno trening a mi ćemo ti pomoći u tome.

Robert ti je dao odličan link.  Prelistaj i podforum osnovni pojmovi. Biće ti mnogo toga jasnije, i tek kad iščitaš javi se sa pitanjima šta nije jasno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2009, 08:33:47 posle podne »

strašni su ti saveti po teretanama i ko zna još gde..
jedino što goji jeste višak kalorija!
najbolje je da te kalorije doĂ°u iz dobrih masti (lešnici, bademi orasi, maslinovo ulje...) kompleksin UH (pirinač, ovsene, inetgralna testenina) i iz proteina anmaarvno (meso, riba, jaja, sir, whey)...
Moraš JESTI DA BI SE UGOJIO... suplementacija je samo to - dodatak ishrani
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2009, 01:45:53 posle podne »

Evo ti malo materijala za čitanje, shvatićeš neke stvari. ;)

http://forum.pansport.rs/index.php?topic=95875.0
Sačuvana
voodo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2009, 01:42:44 posle podne »

E ovako. Meni su rekli da pijem Whay protein kako bi brze dobio masu. Pijem vec 3 meseca i dobio sam samo 1 kg. Sad sam cuo da uz to treba da pijem i neku aminokiselinu. Koju mi preporucujete?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.