TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:55:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zene u muskim sportovima? Da vas vidim..  (Pročitano 4266 puta)
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jun 25, 2010, 10:43:09 pre podne »

nije manja jer sam videla kada je dotični dobio sms od banke..pokazao mi, to mu je valjda bio pokušaj da me "nagovori" da stavim ponovo rukavice na ruke...
a istina, ima on više od 35 god..tačnije 50 tako da..inače je bio osvajač olimpijske medalje
a nije tačno da je dovoljno da osvojiš medalju na svetskom tj evropskom jer postoji još jedna caka a to je da sport mora biti u odgovarajućoj grupi..
ja npr imam medalje i sa svetskog i sa evropskog u kick boxu ali ni govora o nekoj penziji.mada, možda se stvari promene do moje 35-e (daj bože  8))
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2010, 04:54:29 posle podne »

Treba posmatrati sve iz drugog ugla, jer uvek ima neko kome je gore... Kreni od toga da se boks ne moze svrstati u kategoriju skupih sportova, npr u poredjenu sa triatlonom :) ali naravno da uvek pare igraju ulogu, medjutim ja sam uveren da ako je volja cvrsta, nema prepreka, jer ipak nismo u Pakistanu, nego u Srbiji...

takodje, ne razumem se u boks, ali opet treba mozda da posmatras iz ovog ugla, npr u boksu imaju kategorije, i samim tim su vece sanse t.j. veci je broj takmicara koji idu na O.I., dok npr meni u triatlonu postoji opcija da samo budem medju 55 najboljih na svetu i to je to. postoji jedna trka, jedna distanca, jedna kategorija... plus se jos 3 godine skupljaju bodovi, i to po celom svetu (finasije opet dolaze u igru...)... sto znaci da ja vec ove godine moram da budem rame uz rame sa najboljim seniorima da bi poceo da skupljam bodove, a meni ce ovo tek biti prva sezona otkako nisam vise junior...

ovim postom sam samo zeleo da pokazem to sto kazes, da nije sve tako crno, cak stavise :) a sto se tice Cavica i tih prica, to su gluposti za malu decu, on je ziveo i spremao se kao kralj... jesu njega zeznuli mozda nasi jer su obecavali kule i gradove, ali to nema veze sa njegovim performansama, u startu je trebao da im ne veruje :) naravno da osudujem to, jer da bi u Srbiji neko prepoznao potencijal vi pre toga morate da budete top u svetu... a tada vam ne treba sve to sto drzava daje... primer je naravno Nadja Higl, Lendjer...
Jbt, pa ja sam pre 10 godina znao da ce Djele biti top u svetu kada sam se takmicio sa njim, i mogao bih kucu zaloziti da bi postigao ovo sto i jeste, a naravno niko nadlezan se nije nasao da prepozna i podrzi ga u tome... sve uvek tezim putem kod nas...

Ali eto, njihovi uspesi pokazuju sam da se moze i ovako i onako... volja, rad i odricanje je kljuc svega... ne zivimo u wonderlandu, ali takodje se jezim kada sportisti kod nas pocnu da kukaju, a u stvari su lenji...

Prioriteti se moraju jasno definisati i to je sve... naravno ako radis i ako od toga zivis i ako postoji jos nesto u tvom zivotu, da je veliki rizik upustati se u ovakve price...

Sto se tice penzije, ja mislim da je manja ili gresim? Takodje, mora se osvojiti medalja na Svetskom prvenstvu ili Olimpijskim igrama da bi se dobila medalja, i na evropskom isto valjda... samo ta tri dolaze u obzir...

a 95000 mislim da je stipendija za sportistu razreda "zasluzni sportista"... takodje, penzija se ta prima od 35-e godine? a do tada mozda 95000? znao sam to, zaboravio sam...
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2010, 03:49:02 posle podne »

Sto ne probas da odes na olimpijadu?
[/quote]

u samom startu, za tako ozbiljnu stvar je potrebno mnoooogo odricanja i posvecivanja.
vidis verovatno kakve probleme imaju da se pripreme dokazani olimpijci poput Cavica i drugih..da ne pricamo o tome kako je nas boks na dosta niskim granama (u odnosu na druge zemlje, ali i sportove)? poslednji osvajaci olimpijskih medalja u ovom sportu su bili `70-80 godina proslog veka..nasi bokseri jedva osvoje nesto na velikim takmicenjima - o prvenstvima evrope i sveta da ne pricamo..mislim da dok je bila zajednica SCG da je Nikola Sjekloca osvojio bronzu na nekom prvenstvu Evrope.
plus fali nam strucnjaka tj trenera u boksu (ja bih u principu mogla da treniram sa svojim trenerom sa kick-a ali ipak su to dva razlicita sporta) koji bi pripremili borca na pravi nacin da dostigne nesto..
u medjuvremenu, dok treniras treba od necega ziveti a apsolutno posvecivanje sportu znaci da zaboravim na svoj posao i prihode i da ocekujem neku stipendiju ili sta vec...
uf, pomislice neko kako mislim da je sve crno ali skoro pa je tako...

Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2010, 10:19:12 pre podne »

A znate kolika je ta penzija...? 95.000 ni manje ni više....

Sto ne probas da odes na olimpijadu?
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2010, 09:37:10 pre podne »

Ženski boks je zvanično postao jedna od olimpijskih disciplina u Londonu 2012. godine!  ;D
Da mi je samo malo manje godina sigurno bih se potrudila da doĂ°em i do tog odličja.
Kaže meni lepo Tadija Kačar, hajde, stisni zube pa da dobiješ nacionalnu penziju.
A znate kolika je ta penzija...? 95.000 ni manje ni više....
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2010, 05:29:57 posle podne »

Boks grub sport?! Grublji od MMA?! U MMA ima žena. Čudno...
Има и у боксу жена, али није олимпијски спорт због "грубости", баш као и ММА.
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2010, 03:46:45 posle podne »

Postoje neki stereotipi i medju ljudima (velikoj vecini njih) ce uvek egzistirati... Treba samo zanemariti okolinu i raditi sta se voli :)
Mi smo jos u XVIII veku, ja kada trcim u helanklama kroz grad ljudi me gledaju kao da sam svemirac... strasno... a mogu misliti reakcije na zenu u borilackim vestinama i sl...
Pa vise puta ste napominjali da npr mnogi kada vide misicavu devojku ne svidja im se to, t.j. spominjali ste kao razlog sto zene nece bas sa tegovima da rade u teretani :) a i da rade, trebali bi to godinama raditi da bi bili misicave  ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2010, 01:44:15 posle podne »

Nema sta da se i jedna zena stidi ili plasi reakcija okoline na ono cime se bavi.Ako to radi iz ljubavi i plus ulaze mnogo u to,zivi u tom svetu onda je to za svaku pohvalu.Znam mnogo fitnesica,devojaka koje se bave borilackim sportovima itd..podrzavam ih i divim se istrajnosti.A ovi ostali sto samo traze dlaku u jajetu..na njih one ne treba da obracaju paznju.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2010, 01:35:57 posle podne »

Boks grub sport?! Grublji od MMA?! U MMA ima žena. Čudno...
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2010, 09:54:14 pre podne »

Kao reprezent sportova izdrzljivosti, rekao bih da odavno kod nas ne postoji to muski zene :)

Predsednica ITU-a (Svetske Triatlon Unije) je, kao sto sledi iz prve reci - zensko :) U Olimpijskom komitetu ona je jedna od dve zene, znaci samo ih dve ima... :) tako da ITU jako puno obraca paznju na ravnopravnost, sto samo jos uvelicava ovaj veliki sport  ;D

Palo mi je napamet pre neki dan, da li skokovi (skijaski) imaju zene? Ja bih rekao da ne, barem nikada nisam video? Ako neko zna... mozda jer je opasno, heh
ja mislim da postoje skokovi i za zene (bas su aktuelni na eurosportu)...nekako mi u glavi da sam ih gledala.
e da, a postoji u olimpijskom komitetu predstavnik zena, a ne znam da li znate, zenski boks je trebalo biti disciplina na prethodnim olimpijskim igrama medjutim kazu da je isuvise GRUB.
Koja su merila da li je neki sport grub? rvanje nije grubo? dzudo? (uz duzno postovanje)...
SVAKI BORILACKI SPORT SADRZI DOZU SUROVOSTI i od toga se ne moze pobeci.
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2010, 09:50:16 pre podne »

Lično, nikada nisam imao problema sa tim. Stvar nečijeg izbora hoće li se okušati i u nekom "muškom" sportu.
Za ostale ne znam. :)
nije problem onima koji ce to izabrati.nego kako okolina gleda na te devojke.iz licnog iskustva znam da oni koji poznaju te devojke nemaju dileme da li su pravi sportisti, medjutim kada se pojavi neko sa strane gotovo momentalno se namrsti i kao..sta ce ti to..nije to za tebe...(hm..da li mozda zeli da se postavi zastitnicki ili..nisam o tome razmisljala) he he
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2010, 07:07:28 posle podne »

Kao reprezent sportova izdrzljivosti, rekao bih da odavno kod nas ne postoji to muski zene :)

Predsednica ITU-a (Svetske Triatlon Unije) je, kao sto sledi iz prve reci - zensko :) U Olimpijskom komitetu ona je jedna od dve zene, znaci samo ih dve ima... :) tako da ITU jako puno obraca paznju na ravnopravnost, sto samo jos uvelicava ovaj veliki sport  ;D

Palo mi je napamet pre neki dan, da li skokovi (skijaski) imaju zene? Ja bih rekao da ne, barem nikada nisam video? Ako neko zna... mozda jer je opasno, heh
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2010, 05:47:36 posle podne »

Lično, nikada nisam imao problema sa tim. Stvar nečijeg izbora hoće li se okušati i u nekom "muškom" sportu.
Za ostale ne znam. :)
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2010, 02:44:06 posle podne »

Sta mislite, da li nas i dalje dave stereotipi?
Ili se ipak nase drustvo menja...?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.