TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395906 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 30, 2024, 09:25:43 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 185816 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #654 poslato: Avgust 21, 2015, 09:14:35 pre podne »

@Ragnaroksu27 to što si "oslabio", najverovatnije je baš to što ti i sumnjaš. Gubitak glikogena na prvom mestu. Mada i sposobnost oporavka zavisi od puno promenljivih. Npr nedostatak Mg jako utiče na oporravak, ali i nedostatak K takoĂ°e. Sad možemo nabrajati sve vit. i min. nije mi tio cilj, već čisto ilustrativno. Ako si ostao bez glikogena i ako si dehidrirao to su glavni razlozi. Jedan dan je malo da se obnove rezerve.

Što se tiče mišićne sanage, ona na prvom mestu zavisi od strukture tj tipa mišićnih vlakana u mišiću i njihovih meĂ°usobnih odnosa. Iste površine poprečnih preseka različitih tipova mišićnih vlakna nikada ne mogu dati istu silu. Tip IIb uvek može više od Tipa I. Svaki Tip vlakna ima i veću ili manju potrebu za odreĂ°enom vrstom goriva tj. u njima su primarno zastupljeniji pojedini metabolički procesi, pri tom mislim na tri osnovna tipa: oksidativni, glikoilitički i fosfageni.
Drugi faktor od koga zavisi apsolutna snaga je stepen mišićne inervacije. Tačnije sposobnost motoneurona da pokrene sve mišićne snopove istovremno. To se postiže samo pravilnim i adekvatnim treningom i nije brz proces, a može i da kažem "hemijskim putem" kada se iz nekog razloga izluči velika količina adrenalina i...
Treći faktor je dostupnost goriva. U prvom redu ATP tj kreatin fosfata (CP) i glikogena potrebnih za brzu resintezu ATP-a. U zavisnosti od tipa mišićnog vlakna mogućnost skladištenja CP i glikognea u istima je različit. Brzokontrkujuća vlakna imaju najveću sposobnost skladištenja. Maksimalna količina CP/kg mišića je 2,4g. U proseku "običnim ljudima je oko 1,6-1,8 g/kg dok kod vežbača ide i više u zavisnosti od ishrane i suplemntacije.


Nemam te ambicije, a ni sujete da se mačujem sa nepoznatim ljudima bez ikakve ideje o nivou znanja kojima raspolažu.

Kakav ti je ovo stav? Ne očekuješ valjda da svako ovde objavljuje svoje CV-e? Ovo je javni forum i svi su ovde dobrovoljno iz samo sebi znanih razloga. Neki da saznaju, neki da pomognu u sakldu sa svojim znanjem, neki jednostavno nemaju šta drugo......
U krajnem slučaju ako ti ne odgovaraju sagovornici, uvek možeš da ne odgovaraš. Ti imaš znanje i to se vidi jer si postavio pitanje i u istom si sam sebi odgovorio.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #653 poslato: Avgust 20, 2015, 07:02:38 pre podne »

Hvala na dijagramu.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #652 poslato: Avgust 20, 2015, 12:25:27 pre podne »

Ne znam zbog čega si moj post shvatio kao neku kritiku ili bilo šta loše. Ostavio sam dobronameran komentar. Napisao si da si dobio dosta mišićne mase u grudima za 3 nedelje. Ja kažem da ne može to a evo ima na forumu iskusnih ljudi koji treniraju čitav život pa neka napišu ako ja grešim. Nisam  rekao da ne može da se vidi napredak već da ne može da se dobije velika mišićna masa u tom periodu. A onda si napisao da su ti se grudi smanjile posle jednog trčanja... a nisi rekao da si dehidrirao, tu moram da te ispravim... i za to sam prokomentarisao da ne možeš da opadneš za jedan dan. Dakle, kao što vidiš,  nigde te nisam uvredio niti bilo šta slično tako da mislim da si nepotrebno burno odreagovao. Jako ti je detinjast odgovor, ako ti ne možeš ja mogu. Čemu to skakanje?  Ovo je forum, služi za razmenu komentara,  mišljenja pa ga i prihvati kao takav. Ako hoćeš da ti odgovori neko poseban onda to i naglasi, jbg ne mogu ja da ti čitam misli. Pozdrav i neka je Baja sa tobom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #651 poslato: Avgust 19, 2015, 11:16:58 posle podne »

Što se tiče održavanja mase i unosa proteina, pre bih rekao da to ne zavisi samo od proteina, već i od adekvatnog odnosa sa ugljenim hidratima, ali i zdravim mastima...dakle, realno gledano ako svedemo na kalorijski nivo....tzv. TDEE, tj. unos = potrošnja...tako da je procena unosa proteina realtivna stvar...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16822


« Odgovor #650 poslato: Avgust 19, 2015, 10:13:03 posle podne »

Zna li neko pouzdano, koliko minimalno proteina po kg mase treba uneti dnevno, da bi se novo dobijena mišićna masa održala?
Dakle, ne povećavaju se ni obim ni intenzitet treninga, već se održava postojeći nivo, niti se povećava neko dodatno trošenje organizma.
Ako se za rast preporučuje 2g/kg mase, koliko je za održavanje te iste mase?
1,5g/kg :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #649 poslato: Avgust 19, 2015, 09:56:10 posle podne »

Dobro druže, nastavi onda tim tempom da rasteš i prijavi se za Mr. O sledeće godine.
Aj sad lepo pročitaj moj post, detaljno. Da si toliko porastao ne bi "opao" za jedan dan.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #648 poslato: Avgust 19, 2015, 12:37:42 posle podne »

Ja se npr mnogo bolje osecam kad unesem uh ujutru, lakse funkcionisem u toku dana ako me je dorucak zasitio. Zato bi mi bilo tesko da ih izbacim iz dorucka. Ali, vidim da pisu o tome po netu pa da proverim istinitost. Cak i vikendom kad doruckujem pa odem na trening nemam problema (posto govore da uh u dorucku otezavaju trening kada je ujutru). Verovatno ima razlike  i od osobe do osobe...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #647 poslato: Avgust 19, 2015, 12:26:01 posle podne »

Citam po netu da se sve vise zagovara dorucak bez uh... interesuje me korisnost toga.

iskopiracu post sa FB sa stranice gde sam to citao pa da se malo prokomentarise... necu da reklamiram a valjda se nece ljutiti ako cita forum sto sam ga citirao...

Citat
dorucak mast+prot, produzava se lucenje hormona rasta, ne iritiramo ciku insulina емотикон tongue, ne prekidamo lipolizu (mršavljenje) nastelujemo sve neurotransmitere i puni smo energije za ceo dan. Neko ce reci "unecu hidrate ujutru i posle treninga i počeću lipolizu ranije" zvuci logicno mada ima jedna zackoljica. Ujutru je telo bilo bez hidrata vise od 12 sati pa ce i najmanja kolicina iritirati pankreas i lucenje insulina (da da i ovsene). Jednostavan test, pojedes dorucak sa uh i ako ti se prispava za 30min-sat eto ti odgovora. Osetljiv si i trebao bi da ostaviš hidrate za drugu polovinu dana. Ako ne, udri slobodno verovatno si ektomorf kome je potrebna ogromna kolicina. Uloga hidrata je dopuna glikogenskih depoa tako da ne vidim ni jedan razlog ne uzimanja popodne ili uvece. Dva obroka posle treninga recimo..
Pustite babske price "da se povratis" jer da su nesto znale babe bi bile zgodne!
"ja sam takmicar i ceo zivot jedem uh za dorucak" svaka cast ti si nas idol

Jao, jao...pa ja nisam video ovaj postic...dorucak bez hidrata, samo napred, iluzorno je da ispravljam "krivu drinu",vecina vas zna da propagiram te "babske price" o tome da su dva obroka u kojima su hidrati "must have" - prvi jutarnji obrok i obrok posle treninga...e sad ako cete izbacivanjem hidrata u prvom jutarnjem obroku izazvati takav skok HGH, bice mi drago da vidim posledice akromegalije kod svakog od vas...ju ju...vidi, vidi, eto ga novi Arnold  :P

Znaci uvece, tj. pred spavanje( san) kada je sekrecija HGH na maximumu mi dodajemo hidrate, a dakle "antagonizujemo" HGH skokom insulina...hm...kako to zvuci...a ujutru je koliko znam kortizol u skoku...a sekrecija HGH i ovako jenjava...dakle, radimo kontra...ziveo kortizol...to je to...  ;D

Imam problem. Tri nedelje nisam radio kardio, želeo sam da prikupim energiju kako bih napredovao u mišićnoj masi i snazi u teretani. U ponedeljak sam iz bendža podigao ono što nisam mogao prethodnog ponedeljka, i to baš vidljiva razlika. Ekvivalentno sam imao i povećanje mase u grudima. Sav zadovoljan, predveče odem na trčanje. Pola sata umereno, pa zadnji minut sprint do kis. duga. Sutradan, sa jutrom izmokravam velike količine, učestalo i sa suvoćom u ustima. Grudi se smanjile, a na treningu za ramena nisam mogao da odradim ni ono što sam odradio prošle nedelje. Suprotno od onog pre trčanja. Iako sam trčanje odradio "da nisam ni osetio" ipak je odmah uticalo na trening snage. Pojačao sam UH, whey + dekstroza + magnezijum + vit. C nakon trčanja ponovo po treći put u toku dana. Možda je adaptacioni period na naglo zahlaĂ°enje vremena pa sam odreagovao tako? Šta vi mislite?

Mislim da si opterecen nekim stvarima, prvo kajmak iz mleka iz kese sad ovo...umeri se sa kardio treningom 2 puta nedeljno do 70% od max HR, 20-30 min, cisto radi "odrzavanja"...

Jedan lep clanak na tu temu...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/poveanje-miine-mase-i-kardio.html
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #646 poslato: Avgust 19, 2015, 10:45:42 pre podne »

Mislimo da si mi uleteo u temu :D

Isto kao sto ne mozes da dobijes toliko mase u grudima tj. da je bas vidljiva razlika za 3 nedelje, tako ne mozes ni da opadnes za jedan dan. Verovatno si bio odmoran, imao dobru ishranu, poklopile ti se kockice pa ti je takav rezultat i bio. Posle trcanja si se izmorio, mozda losije jeo, nisi spavao dovoljno, mozda telu ne odgovara promena vremena, hvata te neki virus... milion razloga... svako ima dan kad ne moze da digne standardne tezine.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #645 poslato: Avgust 19, 2015, 09:35:00 pre podne »

Citam po netu da se sve vise zagovara dorucak bez uh... interesuje me korisnost toga.

iskopiracu post sa FB sa stranice gde sam to citao pa da se malo prokomentarise... necu da reklamiram a valjda se nece ljutiti ako cita forum sto sam ga citirao...

Citat
dorucak mast+prot, produzava se lucenje hormona rasta, ne iritiramo ciku insulina емотикон tongue, ne prekidamo lipolizu (mršavljenje) nastelujemo sve neurotransmitere i puni smo energije za ceo dan. Neko ce reci "unecu hidrate ujutru i posle treninga i počeću lipolizu ranije" zvuci logicno mada ima jedna zackoljica. Ujutru je telo bilo bez hidrata vise od 12 sati pa ce i najmanja kolicina iritirati pankreas i lucenje insulina (da da i ovsene). Jednostavan test, pojedes dorucak sa uh i ako ti se prispava za 30min-sat eto ti odgovora. Osetljiv si i trebao bi da ostaviš hidrate za drugu polovinu dana. Ako ne, udri slobodno verovatno si ektomorf kome je potrebna ogromna kolicina. Uloga hidrata je dopuna glikogenskih depoa tako da ne vidim ni jedan razlog ne uzimanja popodne ili uvece. Dva obroka posle treninga recimo..
Pustite babske price "da se povratis" jer da su nesto znale babe bi bile zgodne!
"ja sam takmicar i ceo zivot jedem uh za dorucak" svaka cast ti si nas idol
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #644 poslato: Avgust 05, 2015, 05:19:54 posle podne »

Neću... ne smem... mada je danas super... ne znam da li me je ukupno par sekundi bolelo ceo dan...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16822


« Odgovor #643 poslato: Avgust 05, 2015, 03:56:03 posle podne »

Mozda je ovo sad upala, videćeš kroz par dana, dok ne središ to nemoj raditi mrtvo.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #642 poslato: Avgust 04, 2015, 11:37:35 posle podne »

Brate pola onih istezanja ne mogu da uradim hahaha. Gledam u sliku,  zavrćem ruke ispod noge, druga noga preko... umesto glave znak pitanja. Gledaju me ljudi u teretani i što bi rekao Pantela,  kadar nevera.
Izgleda da mi je još rano za mrtvo. Dok ga nisam odradio nisam osećao nikakve bolove, jedva ponekad nešto malo. Sada vala osećam bol mada me nije ukočilo i sl. ali je bol tu da mi kaže da leĂ°ima mrtvo nije prijalo. Nije me bolelo juče dok sam radio već je danas počelo. Ali me bas čudi, sve vežbe sam radio pa čak i ekstenzije i nikakav bol. Par serija mrtvog I to sa malim kilažama i javi se bol. Otprilike na skali od 1 do 10, gde je 10 jak bol i ukočenost, mene boli 2-3. Sad sam odradio istezanja (moja + ona tvoja) i bolje je. E da, ranije me je bolelo i kad se pomeram i kad treniram i stalno a sada ne. Odradio sam trening bez imalo bola. Samo samo se javi s vremena na vreme u toku dana... Možda je i upala ledja? Mada bi ona bolela stalno...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16822


« Odgovor #641 poslato: Avgust 04, 2015, 07:54:06 posle podne »

 belgrade style   kako napreduje borba sa  povredom ?
Sačuvana
petarka
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 240


« Odgovor #640 poslato: Avgust 04, 2015, 06:42:07 posle podne »

e ovako, kada je ishrana u pitanju nisam religiozan preterano kada je u pitanju teretana, vec samo gledam da ne unosim secer i sve sto sadrzi secer, vec samo prirodni secer koji se moze naci u vocu i mleku. fruktoza i laktoza.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 14 upita.