TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 01:55:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin punjenje  (Pročitano 8985 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Avgust 22, 2010, 09:15:39 posle podne »

Dali doze punjenja i održavanja zavise i od tvoje kilaže ja mislim da zavise. Jer znam da neki teškaši u fazi punjenja rokaju 30gr. A održavanja 20.gr.

Naravno da zavise. Zavise od mišićne mase. ALi koliko treba TAČNO nego da uzme.. to može smao da ispita na sebi. Kratin nema neželjenih efekata ali ne treba se ni tovariti, nema svrhe

Eto i misljenje doktora se slaze sa mojim.Doze svako treba da odredi po sebi, a smernice imate od nas koji smo probali mnogo sistema na sebi pa polako i vi vidite kako i kolike vam doze najbolje rade.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Avgust 22, 2010, 08:52:24 posle podne »

Dali doze punjenja i održavanja zavise i od tvoje kilaže ja mislim da zavise. Jer znam da neki teškaši u fazi punjenja rokaju 30gr. A održavanja 20.gr.

Naravno da zavise. Zavise od mišićne mase. ALi koliko treba TAČNO nego da uzme.. to može smao da ispita na sebi. Kratin nema neželjenih efekata ali ne treba se ni tovariti, nema svrhe
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Avgust 22, 2010, 06:25:30 posle podne »

da i ja sam čuo razne teorije, od mega preciznih metoda do maximalno intuitivnih, ali reko bih da vise od 20gr na punjenju ne treba nikom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Avgust 22, 2010, 11:49:17 pre podne »

Dali doze punjenja i održavanja zavise i od tvoje kilaže ja mislim da zavise. Jer znam da neki teškaši u fazi punjenja rokaju 30gr. A održavanja 20.gr.

I tu vlada razlicito misljenje...neki kazu da je dosta doza samo od par gr kreatina kako bi sve funkcionisalo kako treba i da ce se ostatak samo izbaciti iz organizma.Ja sam probao i sa malim dozama i vecim kao sto si i sam naveo.Daleko je bilo bolje sa vecim dozama a ishrana je bila uvek dobra.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2010, 11:39:04 pre podne »

Dali doze punjenja i održavanja zavise i od tvoje kilaže ja mislim da zavise. Jer znam da neki teškaši u fazi punjenja rokaju 30gr. A održavanja 20.gr.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2010, 11:02:22 pre podne »

Ono što sam ja shvatio je da punjenje ima mnogo više smisla ako se kreatin uzima prvi put u životu ili naravno posle pauze od par godina. Ukoliko se pauza pravila mesec dva onda nema mnogo smisla, to je kontinuitet i rezultati sigurno neće biti tako dramatični kao i prvi put kada se uzimao.

Ne mora biti pauza od par godina,kod mene je dovoljno i par meseci optimalno oko tri-sest ,mada opet to zavisi od osobe do osobe.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2010, 09:54:52 pre podne »

Ono što sam ja shvatio je da punjenje ima mnogo više smisla ako se kreatin uzima prvi put u životu ili naravno posle pauze od par godina. Ukoliko se pauza pravila mesec dva onda nema mnogo smisla, to je kontinuitet i rezultati sigurno neće biti tako dramatični kao i prvi put kada se uzimao.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Avgust 21, 2010, 10:00:49 posle podne »

Na to pitanje mnogi ce dati razlicite odgovore a ja iz mog iskustva mogu reci da je na mene sa punjenjem snaga drasticno vise i brze isla a sa 5gr pre i 5gr posle idem samo ako imam jos mnogo suplemenata uz njega tipa animal stak,NO ili nesto tome slicno.Ako je klasican nacin samo monohidrat i whey onda obavezno radim punjenje sa dextrozom mesam kreatin.
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #14 poslato: Avgust 21, 2010, 09:54:50 posle podne »

Da li kreatin ima isti efekat na telo sa ili bez punjenja,tj,da li ako izbegnemo punjenje od 20g dnevno u prvih 5-7 dana i pocnemo da ga pijemo samo po 5g pre i 5g posle treninga da li rezultati mogu da budu isti ili mozda bolji,i koliko vremena treba da prodje od od uzimanja merice pre treninga i koliko pre jela,i jedno pitanje za MALOGBUILDERA,da li moze da pusti detaljniji post o grudima,kao sto je danas uradio za biceps,i pre za ledja sa nekom slikom posto su mu postovi odlicni za pocetnike a verujem da najvise pocetnika ima problema sa grudima kao i ja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Avgust 08, 2010, 09:16:11 posle podne »

Nadam se :)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Avgust 08, 2010, 12:17:33 posle podne »

Ako nisi toliko dugo uzimao mislim da ce biti pravi boom!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Avgust 08, 2010, 12:15:45 posle podne »

Po 5 grama, a javim ti rezultate pošto sam tek krenuo punjenje, prethodno sam uzimao bez punjenja, a pre toga nisam koristio kreatin godinama. Još jedna je novina što je ovo prvi put posle jedno 10 godina da uzimam kreatin u isto vreme kad radim na snazi i masi istovremeno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 08, 2010, 11:12:58 pre podne »

Ja uyimam 3 puta dnevno, ujutro posle dorucka, jednu dozu pre i jednu posle treninga i onda pet dana tako, pa ostatak radim jednu pre i jednu posle treninga...

Jel uzimas po 5gr ili?  kakvi su rezultati?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Avgust 08, 2010, 10:58:30 pre podne »

Ja uyimam 3 puta dnevno, ujutro posle dorucka, jednu dozu pre i jednu posle treninga i onda pet dana tako, pa ostatak radim jednu pre i jednu posle treninga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12811


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2010, 03:18:32 posle podne »

uzmi pre i posle treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 18 upita.