TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:03:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje za iskusne  (Pročitano 3958 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Jun 29, 2012, 09:46:14 posle podne »

Ukoliko zelis da poboljsas kondiciju aerobni trening biciklo,traka,steper ili mozes i trening u teretani neku vrstu kruznog treninga sa manjim opterecenjem bez pauza.
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 29, 2012, 09:31:10 posle podne »

Zahvaljujem svima na izdvojenom vremenu i veoma korisnim savjetima koje sam dobio.

Zelim vam puno uspjeha u profesionalnom angazovanju, kao i u privatnom zivotu.

Srdacan pozdrav!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jun 29, 2012, 10:20:03 pre podne »

Pored vežbi snage i vežbi sa oprerećenjem,  što se tiče kardia najbolji efekat po pitanju sticanja kondicije i izgradnje aerobne baze kao i sagorevanja masti - daće ti upravo aerobni trening. Nemaš potrebe da ulaziš u anaerobiju.  Lagani hod na traci, brzi hod, voznja bajsa...
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #13 poslato: Jun 28, 2012, 06:41:28 posle podne »

Marko, vjerujem da si u pravu za opterecenje vezano za zgibove... To je zahtjevna i teska vjezba, pogotovo za pocetnike.

Miraa, svaka cast, lijepo je vidjeti djevojku koja je istrajna u sportu, danas vecina zenske populacija bjezi od fizicke aktivnosti...

Ovo vazi i za tebe "Mighty MO", a sto se tice odgovora na tvoje pitanje u vezi trenera, na zalost nemam, ali cu potraziti, raspitacu se kad budem spreman da se ozbiljno posvetim ovome, jer mi je jasno da ovdje nema proizvoljnosti.

Znam da je proces izgradnje misica dugotrajan i tezak proces, zahtijeva uskladjenost treninga, ishrane  i odmora... i vjerovatno i nije za svakoga...

Sada bih vas zamolio da mi objasnite koja vrsta treninga i koliko cesta (pretpostavljam da je to aerobni) je efikasna i preporucljiva za pocetnika za sticanje opste kondicije, izdrzljivosti, ujedno i zdravstvenih koristi, da bih imao vise energije za svakodnevne aktivnosti...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2012, 12:08:35 posle podne »


Pozdrav svima!

Imam 29 godina, 190 cm visok, 85 kg.
Htio bih zapoceti proces izgradnje misicne mase, jer u ovih 85 kg nema bas puno misica

Obim struka u visini pupka iznosi 94 cm (tu je uglavnom sav visak), sto znaci da imam povisen % masti, koliko tacno ne znam, ali bih zelio da ga "istopim".

Znam da je ishrana najbitnija, tu nemam nejasnoca i pitanja.

Sta mislite, da li da prvo potpuno "istopim" ovaj slauf oko stomaka , ili da prvo nabacim masu pa tek posle da "topim" masnocu?

U prilogu je i foto...

ako je ishrana sreĂ°ena onda si na pravom putu...   da li imaš nekog dobrog trenera gde vežbaš? čisto da ti neko pokaže praivlnu tehniku vežbanja... i posle rada u teretani odradiš lagani kardio, za početak će ti možda samo 15 minuta biti dovoljno. 
Sprave su ipak zakon, za fino podešavanje opterećenja i dajem im ogromnu prednost u odnosu na kućne vežbe.

Ako budeš uzimao nešto od suplementacije, za početak neki čist whey protein, omega 3 riblje ulje, vitamini...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2012, 10:59:00 pre podne »

Trenutno nisam u mogucnosti da treniram u teretani, ali jasno mi je da su tamo mnogo bolji uslovi za izgradnju svih misica.

Medjutim, onome ko je do sada bio malo aktivan po pitanju vjezbanja, vjerujem da ce i ove kucne vjezbe (makar za neko vrijeme) biti od znacajne koristi  :)

P.S. Miraa, opasna ti ova slika  8)

Opasna ja opasna i slika ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2012, 10:14:47 pre podne »

Ti tesko da mozes pravilno raditi zgibove tako da ce to dovesti samo do povrede.Svojih 85 kg treba da dovedes u gornji polozaj,a to je veliko opterecenje za tvoje latisimuse i bicepse!
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2012, 08:52:36 pre podne »

Dobro, jos jedan glas za teretanu, oba od ljudi koji se ozbiljno bave sportom...

Zar se i od sklekova i zgibova moze povrijediti, ovo do sada nisam znao...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Jun 27, 2012, 08:28:20 pre podne »

Vezbe sa sopstvenim opterecenjem na tvoju tezinu i dosadasnju fizicku  neaktivnost,samo mogu dovesti do povrede.Treba da udjes u teretanu i da ti neko pokaze osnovne vezbe,da radis sve po malo kruzne treninge uz lagani kardio na kraju treninga,za pocetak 3x nedeljno i napraviti dugorocan plan treninga i ishrane.
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2012, 08:24:38 pre podne »

Trenutno nisam u mogucnosti da treniram u teretani, ali jasno mi je da su tamo mnogo bolji uslovi za izgradnju svih misica.

Medjutim, onome ko je do sada bio malo aktivan po pitanju vjezbanja, vjerujem da ce i ove kucne vjezbe (makar za neko vrijeme) biti od znacajne koristi  :)

P.S. Miraa, opasna ti ova slika  8)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2012, 11:03:12 posle podne »

Ja ipak mislim da bi ti najvise koristilo da krenes u teretanu...vise misica veca potrosnja kalorija i to je ono na cemu treba da poradis....
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2012, 10:27:05 posle podne »

Nisam nikad radio u teretani, za sada jos i ne planiram tako da cu poceti sa bodyweight vjezbama. Mogu da uradim oko 30 pravilnih sklekova, ali ne odjednom nego u 4-5 serija, a zgibove za sad samo negativne, tj spustanja - tako da imam dosta prostora za napredak  :D

Radi opste kondicije planiram da najmanje tri puta nedeljno odradim neki "cardio" od minimum 30 min.

Ako budes mogao posalji mi link sa yt koji si gledao...  :)

Jos jednom hvala na savjetima.

Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2012, 10:10:13 posle podne »

Ako do sada nikada nisi radio u teretani, onda ti sklekovi i zgibovi mogu pomoci ako budes pametno radio, i tu jos moras ubaciti i cucnjeve, medjutim ja bih ti preporucio ako vec mozes da uradis 10 zgibova i 30 sklekova pravilnih onda kreni u teretanu jer tamo imas sipku i ploce... ali ako nemas vremena za teretanu od posla, onda mozes da iskombinujes trening sa ovim bodyweight vjezbama kod kuce, mada opet malo je onih koji istraju u kucnim uslovima, to ce najvise zavisiti od tebe (ako treba pomoc reci pa da iskombinujemo nesto)... bas sam prije gledao nekog lika na yt znaci lik je ogroman, kod kuce ima onu spravu gdje imas da radis zgibove i propadanja, i jos ima dosta ploca pa radi zgibove i propadanja sa preko 50kg dodatne tezine na sebi i to preko 10 ponavljanja, ako ga nadjem poslacu ti msm da je bio u nekom timu bar-barian tako nesto...
Sačuvana
connan 2
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2012, 09:38:46 posle podne »

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Tacno je da nemam iskustva u skidanju "slaufa" jer ga ranije nisam imao, dok nisam poceo da radim sedeci posao :) - tako da se slazem da je moguce da preterano smrsam, sto bi bilo lose.

Tvoj savet za isti unos kalorija koliko se trosi, uz unos dosta proteina mi se cini veoma koristan u mom slucaju.

Uz prihvatanje ovog saveta u vezi ishrane, da li mi za pocetak mogu koristiti sklekovi i zgibovi umesto da odmah krenem u teretanu?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2012, 09:20:15 posle podne »

Jos jedan koji misli da je debeo... Ako krenes da topis taj slauf oko stomaka, a pretpostavljam da imas malo iskustva u tome, postaces kostur a mislim da ti to nije cilj nikako...
Dakle, ti si puno visok, nemas puno sala oko sotmaka tj ovo malo mozes slobodno da zanemaris, a i imas malo kila za svoju visinu (izgledas mrsuljavo) ... Moj predlog je da ne mrsavis jos vise nego da uradis sledece: prvo mozes da unosis kalorija tacno onoliko koliko ih trosis i ako budes unosio oko 200g proteina svaki dan gubices salo i dobijati misic i bices otprilike na istoj kilazi... Imas i drugu opciju, tj da unosis vise kalorija nego sto potrosis i tako ce ti tezina rasti u zavisnosti od onoga sta budes jeo...
Posto se bojis i ovo malo sala sto imas onda moras da zaboravis na slatkise i da jedes puno mesa... ali o ishrani i treningu imas hrpu informacija na internetu tako da nema potrebe da ti pisem, uglavnom moj predlog bi ti bio da se ne zamaras sa tim salcetom nego da jedes puno zdrave hrane i treniras jako i sigurno ces postistici ono sto zelis..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.367 sekundi sa 18 upita.