TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396203 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 03:29:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda lumbalnog dela ledja  (Pročitano 5182 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Avgust 23, 2012, 09:22:34 pre podne »

pa izbegao sam hiper. na spravi,ali polako dizem ruke i noge na klupi...to ok?
i za koliko mislis da ce potpuno da se oporave ledja posto je meni i ovih 6meseci poprilicno dugo? :D
važno je da ne radiš cimanja i da radiš simetrične vežbe, gde ne kriviš kičmu... 6meseci je najduže, ukoliko bi bila spondiloliza, d zaraste, ali to može jedino rendgenom da se potvrdi. Svako 2 meseca štedi kičmu....
Javi kako ide
Sačuvana
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2012, 06:38:05 posle podne »

Ljudi a koje vezbe za noge smeju da se rade?
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2012, 04:40:04 posle podne »

pa izbegao sam hiper. na spravi,ali polako dizem ruke i noge na klupi...to ok?
i za koliko mislis da ce potpuno da se oporave ledja posto je meni i ovih 6meseci poprilicno dugo? :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Avgust 22, 2012, 03:31:12 posle podne »

Moguće je da se radi o povredi po tipu spondilolize. potrebno je odmor do nestanka bolova, izbegavati rad sa većim težinama, nagle pokrete, mrtvo dizanje i čučanj ne. Postepeno jačanje ledjnih mišića, izbegavati hiperekstenzije....
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2012, 02:35:12 posle podne »

Ja sam pre 6 meseci na veslanju 100kg radio i cimnuo nepravilno iz ledja i imao problem koji sam vukao bar 2 ako ne i 3meseca...i kad je proslo sad su mi kao "ne sigurna" ledja ..lupam namestam krevet istegnem se na drugu stranu kreveta i usinem se...tj bar jednom mesecno mi je pod tenzijom lumbalni deo po 2 dana ..
glupo mi je da odem kod doktora posto me ne boli svaki dan pa da kazem "inace me ne boli...ali sad ne" :D
jel ima neki predlog mozda neke vezbe za to?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2012, 02:18:45 posle podne »

Slažem se podizanje tereta nikako sa savijenim ledjima, čučneš i pravim ledjima nešto podižeš. Ledja uvek prava i kad sediš nikad nemoj da kriviš kičmu, nego držanje prave kičme..... To se odnosi i na vožnju kola i na stajanje. Jaki mišići ledja i držanje prave kičme i nogu simetričan položaj!   :)
Sačuvana
stevan1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2012, 09:46:30 pre podne »

Jednu stvar cu ti reci, sto se tice tog problema svako je drugaciji. Imam diskus herniju vec skoro 3 godine i od kako sam naucio da postujem svoja ledja vec 2 godine nema bolova niti bilo cega slicnog, bavim se svim sportovima. Poslusaj Pedju kad je bolna faza, mirovanje, terapija. Kad prodje onda idu vezbe za ledja i trbusnjake dace ti ih bilo koji fizijatar, iako mnogima deluju smesne jer nema nikakvog napora za pocetak i za osnovu su odlicne. Ja ih radim skoro svakog dana, nekad ne stignem i obavezno ih odradim kao zagrevanje pre bilo kog treninga. Istezanje je obavezno, ali meni nije prijalo istezanje za zadnju lozu kada pokusavam da dohvatim prste. 2 stvari uvek da ti budu u glavi, nikako savijanje sa ispravljenim nogama makar zavezivao pertle a o dizanju tereta da ne pricam. Prava ledja i miran si. I izbegavaj dizanje tezina iznad glave. Ostalo ces sam da osetis. Ja sam poceo da radim redovno zgibove, propadanja i sklekove i mnogo mi prijaju. Ja mogu da radim sve vezbe za ruke osim sto izbegavam potisak za ramena, zbog dizanja tezina iznad glave. Mrtvo, veslanje zaboravi. Mozes da radis hiperekstenziju, ali sa postepenim odizanjem tela od podloge, prvo malo pa vremenom vise, bez cimanja. Meni ta vezba ne smeta ali nekim ljudima smeta. Ako se setim jos neceg pisacu. :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2012, 11:34:25 posle podne »

Ono sto meni pomaze kod bolova u lumbalnom delu jesu redovna istezanja. Radio sam vezbe za jacanje misica kicme ali mi to nije doprinelo otklanjanju tegoba. Tek posle uvodjenja istezanja, svako jutro i po par puta na dan, osetio sam poboljsanje. Takodje spavanje na tvrdjim podlogama.
Fizikalnim metodama sam se lecio preko 2 meseca bez poboljsanja. Tako da svima toplo preporucujem istezanja kad god mogu.
Sačuvana
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2012, 11:12:39 posle podne »

Hee planiram ja da se bavim sportom  i bas cuvam kicmu samo vec 2 meseca nista nisam radio ni vezbao a isao sam i na terapije i vezbe radio ali uvek je tako da prodje ,jedno vreme je bolje pa kasnije kad sam aktivniji malo opet se pogorsa ....tako da ne znam vise sta da radim....  :(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Avgust 21, 2012, 10:54:30 posle podne »

Lopatanje u bolnoj fazi oporavka povrede ledja - pa ti baš ne voliš svoju kičmu i ne planiraš da s baviš sportom u životu!?
moraš da čuvaš kičmu, da se smire bolovi, pa da odradiš rehabilitaciju i kineziterapiju....
Sačuvana
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2012, 09:30:09 posle podne »

Da vas pitam jos ,bio sam na fizikalnoj terapiji 12 dana(magnet,tens,laser) i bolovi su malo popustili...sta vi mislite da li treba jos da idem?A ima i onako perioda da naprimer nekoliko dana jedva osecam bol pa onda nesto radim jedan dan(konkretno lopatao sam neku glinu ali sam pazio bas da ne savijam ledja nego sam drzao kicmu pravu a savijao sam kolena) i sledeceg dana vec osecam jace bolove...jel to normalna pojava ili to znaci da ne smem ni to da radim  :-\?mislim nije to bila neka tezina mozda 10 kila ....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2012, 01:47:13 posle podne »

Gore navedene vežbe boje ne opterećuju kičmu možeš da radiš, samo budi postepen i umeren sa težinama, ništa ne radi na cimanje.... Vučenja i veslanba za sada iskuliraj.... Napisaću ti još neke vežbe.
Javljaj kako ide.
Sačuvana
robertv
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2012, 12:28:37 posle podne »

Hvala vam na odgovorima,krenucu polako da radim vezbe za trbusnjake i ledja pa kasnije sve ostalo....valjda ce biti bolje.. :)
A jel smem da radim benc,lat ,propadanje potisak iznad cela, letenje bucicama i tako ostale veybe koje ne opterecuju kicmu toliko?i sta da ubacim umesto vucenja u pretklonu i veslanja?Izvinite ako sam malo dosadan ,ali moram da se raspitam kako i sta posto ne zelim da pogorsam stanje...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2012, 06:57:33 pre podne »

Vežbanje počinješ kada prodje boln faza, krećeš polako, prvo statičke vežbe za ledja i trbušnjake, deadlift i čučnjevi dolaze u obzir sa malim težinama uz PRAVILNO držanje ledja, vrlo oprezno! radi druge vežbe sa manjim težinama i uživaj....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2012, 06:54:39 pre podne »

Sa pauzom, rehabilitacijom, promenom režima života, promena na disku se smiruje. Svakako, disk je oštećen i toga moraš biti svestan. Vežbe kao što su mrtvo dizanje i čučnjevi sa većim težinama nikako nisu dobri za oštećen dikus i kičmu. Ima toliko dobrih vežbi koje možeš raditi, a i težine ne moraju biti velike da bi napravio hipertrofiju i rast mišića.... Sve zavisi koji su ti ciljevi treninga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.