TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 08:14:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izotonicni napitci ?  (Pročitano 2240 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2013, 05:34:41 posle podne »

ne znam tačno za taj koji si ti naveo, ali u svakom slučaju da bi dobio pravi izotonični rastvor najbolje je da se držiš preporuke :)  da ne bude prekoncentrovan...   npr Isostar kutija od 400g je tačno za 5 litara napitka.

Bezveze mi je što te gledaju čudno, izotonik je piće koje mogu i deca da piju.... gluposti...  nemaju pojma :)

Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2013, 05:23:43 posle podne »

:)

normalno...

ja Isostar koristim na maratonima i uvek ga popijem po par litara, kad vozim duže od 4,5 sati.  Samo nastavi da ga piješ, za tvoj sport je fantastičan.  Tj. probaj i Isostar, ili Scitec-ov Isotec.

Nego, htela sam da kažem da je normalno da piješ više tečnosti kada uzimaš izotonike, jer te zbog to malo natrijuma teraju da još više piješ... da non stop ostaneš hidriran... pa onda i ja imam osećaj kao i ti... ali bez brige sve je ok :)

Ja prije utakmice spremim jednu bocicu 0,5,al ja sam primijetio da stavim previse praska,pise na vrecici da za boce od 0,5 ima oko 43 doze,a meni ima 20 doza (za 20 puta)  haha,ja uduplam prasak :D

Inace vrlo malo vode pijem u toku utakmice, tj. na fudbalu ne mozes piti nikakvu tecnost u toku utakmice,jedino na poluvremenu i na kraju,ja popijem prije i na poluvremenu Iso i to je to :)

P.S Al sto me gledaju u svlacionicu sa napitkom :) ...a inace u zadnje vrijeme nisam ni koristio jer mi svako trazi moram praviti 5 boca,svako oce malo :D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2013, 05:25:57 posle podne od strane mister » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2013, 04:52:26 posle podne »

:)

normalno...

ja Isostar koristim na maratonima i uvek ga popijem po par litara, kad vozim duže od 4,5 sati.  Samo nastavi da ga piješ, za tvoj sport je fantastičan.  Tj. probaj i Isostar, ili Scitec-ov Isotec.

Nego, htela sam da kažem da je normalno da piješ više tečnosti kada uzimaš izotonike, jer te zbog to malo natrijuma teraju da još više piješ... da non stop ostaneš hidriran... pa onda i ja imam osećaj kao i ti... ali bez brige sve je ok :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2013, 12:57:22 posle podne »

Pozdrav,

nema u sastavu ovog napitka nista sto bi te teralo da dodatno mokris.  Jednostavno je tako, uneses tecnost neposredno pre i u toku treninga i moras je izbaciti posle nekog vremena. Naravno da je moguce! :-)

Ok,hvala na odgovoru :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2013, 09:32:48 pre podne »

Pozdrav,

nema u sastavu ovog napitka nista sto bi te teralo da dodatno mokris.  Jednostavno je tako, uneses tecnost neposredno pre i u toku treninga i moras je izbaciti posle nekog vremena. Naravno da je moguce! :-)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2013, 12:59:12 pre podne »

Sada mi je palo na pamet pa rekoh da pitam...

Koristio sam na fudbalskim utakmicama izotonicni (energetski)  napitak Iso Plus,sadrzi brojne ugljene hidrate,vitamine,dodatak l-carnitin i l-glutamin,znaci popijem prije utakmice i na poluvremenu,medjutim desava se da nedugo nakon sto popijem (posle 10-15 minuta) ide mi se u WC,na malu nuzdu,a ja vec izadjem na teren,nije da mi se bas ide ali mi jednostavno kada popijem odjednom dodje nagon posle 10-15 minuta i onda me to malo iznervira,odigram tako poluvrijeme i na poluvremenu podjem u wc i obavim  nuzdu i bas ono dugo mokrim kao da nisam cio dan i naravno mokraca je bas zuta (valjda od tih vitamina) .A inace da naglasim da prije utakmice obavezno obavim tu nuzdu,ali dzabe kada popijem napitak opet zelja dodje :D ....nije to bas strasno,ne dodje mi da trcim u WC,ali jednostavno osjetim..zanima me da li je to moguce ? :) (a evo jeste moguce ) :D

P.S I tako kada se odlucim da popijem Iso plus na utakmici znam da cu na poluvremenu morati u WC,bez obzira sto sam bio 40 minuta prije toga :D
« Poslednja izmena: Januar 22, 2013, 01:02:47 pre podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.229 sekundi sa 19 upita.