TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395990 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 11:16:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NO reaktori i hemoroidi?  (Pročitano 5355 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Avgust 01, 2014, 01:04:40 posle podne »

Eh...to za stomacne probleme i nije neuobicajeno...to cak i neki proizvodjaci javno isticu u "deklaraciji proizvoda"...cak i kada je kreatin u pitanju...a sto se tice istrazivanja na ovu temu, apsolutno se slazem...da i mi damo mali, ali znacajan doprinos nauci  ;D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #19 poslato: Avgust 01, 2014, 12:53:54 posle podne »

Prijatelju, i tebi dužno poštovanje, ali ovo je iskustvo probavanja suplemenata na sopstvenoj koži. Ne moraš imati naučnu studiju da bi doneo zaključke ili definisao uzročnike neke pojave. Kad vidim ko nam je danas sve naučnik, i kod nas i napolju, sve su mi manje relevenatne te ''studije'', pogotovo što se uglavnom finansiraju od strane kompanija koje proizvode suplemente.

No, ko zna zašto je sve ovo doro, možda baš ti možeš da uradiš studiju na ovu temu pa da nauka vidi nešto novo u vezi sa kreatinom  ;) predlažem da počneš od ispitivanja koliko ljudi ima stomačnih problema u najrazličitijim oblicima nakon uzimanja jedne ili više doza bilo kog NO reaktora  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 01, 2014, 11:48:07 pre podne »

Uz duzno postovanje...mislim da je to subjektivno..e sad, premalo je informacija da bi se govorilo o bilo kakvoj vrsti preosetljivosti, predispoziciji za takav vid reagovanja...koja je moguca, ali za sada relevantnih naucnih studija na tu temu nema...a bio bih zahvalan i kao lekar i kao clan "pansport tima", i kao "korisnik" da sve nezeljene efekte bilo kog suplementa iz pansportvog asortimana javno iznesete...podseticu da su svi preparati u nasem asortimanu prosli neophodne kontrole u pogledu bezbednosti i kvaliteta...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #17 poslato: Avgust 01, 2014, 07:03:59 pre podne »

Da li si naisao na neku konkretnu naucnu studiju vezanu za uticaj kreatina i pojavu, tj. pogorsanje stanja kod hemoroida???

...NO-reaktori su vazodilatatori, "moguce" je da indirektno doprinesu pogorsanju simptoma...ali bih pre okrivio trening, i opterecenje koje doprinosi pogorsanju simptoma...

Kristali kreatina...u krvi kreatin nije u "krupno kristalnoj formi"...da je tako ostetio bi vise organa i organskih sistema..e sad, ako posmatramo efekat neapsorbovanog kreatina, koji dospeva do nizih partija digestivnog trakta...hm, koliko sam video po forumima to su SUBJEKTIVNA svedocenja koja nemaju naucnu osnovu...

Hemoroidi su najblaze receno vrsta prosirenih vena...da li i za varikocelu treba da okrivimo kreatin ili za prosirene vene nogu i komplikacije uzrokovane vesnkom stazom...ono sto doprinosi pogorsanju stanja je dugo sedenje, preveliki napori i losa ishrana(suva hrana)...dakle, sve sto izaziva NAGLO povecanje pritiska u tom venskom slivu...

Dakle, uzimanjem kreatina, dobijamo osecaj "veceg priliva snage"...vise napora, vise pritiska, vise opterecenja za "hemoroidalni venski splet",cesce komplikacije...

vidi, nema naučne studije, meni su dovoljna iskustva pojedinaca kojih ima popriličan broj na stranim forumima, i nisam govorio konkretno samo o hemoroidima, već o krvarenju generalno. Moje iskustvo je bilo dovoljno dugo i bolno saznanje da moj organizam ne podnosi kreatin u bilo kojoj formi, i da će uvek biti krvarenja uzimao 1+1g ili 5+5g, ili koristio bilo koji NO koji u svojim formulama ima sastav kreatin. Nikad nisam imao hemoroide, niti su mi dijagnostikovani na bilo kom pregledu na kom sam bio dok nisam sam skapirao koji je uzrok moje muke... a dupe bilo kao kod babuna...

Probao sam jako puno suplemenata i varijacija na sve teme iz ponude ove firme i drugih proizvoĂ°ača koje Pansport ne prodaje. To ''jako puno'' podrazumeva možda 5% proizvoda koje NISAM PROBAO a koji se nalaze u maloprodaji u Srbiji (najviše se odnosi na gejnere). Nikada nisam imao nikakav problem ni sa jednim, osim kreatina ili onih u kojima ima kreatina. Sva svedočenja na internetu uglavnom se poklapaju sa mojom pričom, ali niko još nije napravio relevantno istraživanje na ovu temu.

Svakako ovaj post treba da pomogne ljudima koji imaju slične probleme da probaju da isključe kreatin i vide šta se dešava, a ne da ih ubeĂ°ujemo da je od napora ili malo jače gurmanske pljeskavice od prethodne večeri...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jul 31, 2014, 11:30:56 posle podne »

Dakle, ne treba mesati UZROK I POSLEDICU!

Kreatin ni na koji nacin ne utice na integritet zida venskih krvnih sudova!

U protivnom, molim naucno zasnovan dokaz!
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2014, 12:57:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 31, 2014, 11:27:44 posle podne »

Da li si naisao na neku konkretnu naucnu studiju vezanu za uticaj kreatina i pojavu, tj. pogorsanje stanja kod hemoroida???

...NO-reaktori su vazodilatatori, "moguce" je da indirektno doprinesu pogorsanju simptoma...ali bih pre okrivio trening, i opterecenje koje doprinosi pogorsanju simptoma...

Kristali kreatina...u krvi kreatin nije u "krupno kristalnoj formi"...da je tako ostetio bi vise organa i organskih sistema..e sad, ako posmatramo efekat neapsorbovanog kreatina, koji dospeva do nizih partija digestivnog trakta...hm, koliko sam video po forumima to su SUBJEKTIVNA svedocenja koja nemaju naucnu osnovu...

Hemoroidi su najblaze receno vrsta prosirenih vena...da li i za varikocelu treba da okrivimo kreatin ili za prosirene vene nogu i komplikacije uzrokovane vesnkom stazom...ono sto doprinosi pogorsanju stanja je dugo sedenje, preveliki napori i losa ishrana(suva hrana)...dakle, sve sto izaziva NAGLO povecanje pritiska u tom venskom slivu...

Dakle, uzimanjem kreatina, dobijamo osecaj "veceg priliva snage"...vise napora, vise pritiska, vise opterecenja za "hemoroidalni venski splet",cesce komplikacije...
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2014, 01:12:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2014, 09:35:10 pre podne »

Kako ne videh ovu temu ranije...

Supstanca koja ti pravi problem sa hemoroidima ili krvlju u stolici jesu kreatin ili njegovi matrixi koji se nalaze skoro u svakom NO reaktoru. Ja sam se patio skoro godinu i po dana sa krvlju, nikad u životu nisam imao hemoroide, ali je počela da mi se pojavljuje krv u stolici, išao sam na silne preglede, ugasio se misleći da sam fasovao neki rak ili tumor- sve dok nisam skapirao da mi se to dešava ISKLUČIVO kada uzimam NO reaktor ili bilo koju vrstu kreatina (etil, monohidrat, krealkalin, svejedno je..)

POsle toga sam kopao po stranim forumima, sajtovima i nekim studijama o kreatinu da bi došao do zaključka:

kreatin u svom mikronizovanom, kristalizovanom obliku kod dobrog dela ljudi pravi problem krvarenja ili pojačava već stečenu predispoziciju za hemoroide ili stvara upalni proces, jer je sluzokoža kod ovih ljudi (meĂ°u kojima sam i ja) preosetljiva na kristale kreatina koji je pocepaju ili jednostavno poderu deo debelog creva. Ovo se ne može sprečiti ni abnormalnim unosom vode ni bilo kakvom drugom intervencijom OSIM prestanka uzimanja kreatina i svega što u sebi sadrži neki oblik kreatina. Dakle, nema manjih doza, nema više vode, UVEK će biti krvi jer sluzokoža nije imuna na kristale kreatina.

Kreatin je već toliko dugo u upotrebi kao suplement, a jako je malo informacija o ovom problemu koji se javlja kod ne baš malog broja ljudi. Ne bi bilo loše da ovo znaju i svi ljudi iz Pansport tima koji preporučuju suplementaciju ili rešavaju dileme koje se javljaju u postu poput ovog.

zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
u_jogurtu_nema_kostiju
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 176


www.icafe.rs

iCafe
« Odgovor #13 poslato: Jul 31, 2014, 06:56:25 pre podne »

Što se tvog problema sa hemoroidima tiče, postoji krema koja se zove Nifedipin (kasnije sam skontao da je to neki lek za smanjenje krvnog pritiska) koju pravi neki lekar iz Subotice. Ja sam imao problema isto, medjutim, posle korišćenja ove kreme, povukli su se posle 5 dana najviše, i više se nikad nisu pojavili. Tu kremu je koristio drugar koji je isto imao problema dug period dok istu nije našao.

Što se dijareje tiče, uzmi probiotik jedno pakovanje, ako ne pomogne pravac kod lekara. Dug je to vremenski period za dijareju.
Sačuvana
Um je granica. Sve dok um veruje da nešto možeš napraviti, napravićeš, dok god stvarno 100% verujes!!! by Arnold Schwarzenegger
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jul 30, 2014, 11:07:42 posle podne »

pozzz na forumu....cuo sam da  se od NO REAKTORA samnjuju testisi.pa me zanima jel to tacno i sta treba da se uradi ako je tako?unapred hvala :)

Od NO-reaktora se NE smanjuju testisi...znas, neznanje i uopstavanje su jako losa stvar...ljudi cesto sve od proteina do vitamina etiketiraju kao hemiju...da, sve su ti to steroidi, oni izazivaju sterilitet, neces imati dece i sl., ne prozivam nikoga, jer i u svojoj rodjenoj kuci to dozivljavam od svojih bliznjih...cak, stavise ni diploma medicinskog fakulteta nije pouzdan argument u raspravi...

Elem, NO-reaktori su kompleksni preparati ciji su glavni sastojci "stimulatori oslobadjanja", tj. "generatori" azot-monoksida( NO )...to su obicno derivati aminokiselina arginina i ornitina...azot monoksid utice na bolju prokrvljenost misicnog tkiva, sireci sitne krvne sudove koji ishranjuju misice, povecavajuci protok kroz njih i dotok hranljivih materija, tu je i bolje pumpa u toku treninga, brze uklanjanje mlecne kiesline i ostalih nus produkata misicnog rada...dakle "NO-generatori" ne izazivaju ATROFIJU (smanjenje) testisa, jer ne remete produkciju testosterona , niti remete nivoe LH ( Luteinizirajuci hormon hipofize koji izaziva produkciju testosterona iz Ledigovih celija testisa).

NO-rekatori imaju u sebi imaju i kofein, taurin, beta-alanin, BCAA, nekada i vitamine...ali NIJEDNA OD OVIH SUPSTANCI NEMA VEZE SA HORMONSKIM STATUSOM, NITI PRODUKCIJOM TESTOSTERONA...

NO-REAKTORI, dakle NE UTICU NA SMANJENJE TESTISA!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Jul 30, 2014, 05:38:38 posle podne »

Hehehe Odgovoriće ti i doca, ali nije tačno to što si čuo. :)
Sačuvana
AJAF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2014, 04:25:57 posle podne »

pozzz na forumu....cuo sam da  se od NO REAKTORA samnjuju testisi.pa me zanima jel to tacno i sta treba da se uradi ako je tako?unapred hvala :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2014, 11:52:33 pre podne »

ok, javi ako bude problem...
pozdrav  :)
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #8 poslato: Jun 29, 2014, 02:26:07 posle podne »

Sacekaj 7 dana, izbegava opterećenje u tom periodu. Suplementaciju prekini, posebno NO...
Ishrany redovna, uzmi jogurta sa kulturama probiotika.... mozes i neki liobif uzetimati 5 dana. Dosta vlakana, voća i povrća uishrani, integralno, dostatečnosti unosi...
Javi se gastroenterologu, treba uraditi pregled stolice na sve, ultrazvuk stomaka, kolonoskopiju!

Hvala mnogo na posvećenom vremenu i stručnim savetima. Potrudiću se da ih sve ispoštujem.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2014, 10:35:55 pre podne »

Sacekaj 7 dana, izbegava opterećenje u tom periodu. Suplementaciju prekini, posebno NO...
Ishrany redovna, uzmi jogurta sa kulturama probiotika.... mozes i neki liobif uzetimati 5 dana. Dosta vlakana, voća i povrća uishrani, integralno, dostatečnosti unosi...
Javi se gastroenterologu, treba uraditi pregled stolice na sve, ultrazvuk stomaka, kolonoskopiju!
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2014, 12:34:35 posle podne »

Preporodio sam se od nedelje uveče kada mi je otok pukao i iz njega iscurilo mnogo krvi. Prekinuo sam sa uzimanjem suplementacije, kao i sa vežbanjem. Stolica se sada regulisala i već nekoliko dana je normalna, mada, i ranije se tako malo primiri pa opet nastavi po starom. Nisam nikada radio nikakva ispitivanja u vezi dijareje. Uzimam na svoju ruku redovno debutir i loperamid po potrebi. Sada me samo malo bolucka rana i ne znam kada je pametno vratiti se u teretanu?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 14 upita.