TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 05:07:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Preporuka oko ishrane i nacina treniga.  (Pročitano 2405 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2013, 11:26:45 posle podne »

Hvala na savetima. Dali ste mi par ideja koje moram isprobati. A treninge cu svesti na 4 puta nedeljno po sat vremena. Do sada sam radio po onom klasicnom grudi/triceps, ledja/biceps i ramena/noge i to vrtim u krug, planiram vec neko vreme da ubacim kardio ali nikako a metabolizam mi je takav da koliko god da jedem i koliko god da sam aktivan ili neaktivan opet sam na istom, ne gojim se. A u menzi dorucak mi je od 7 do 9 a predavanja pretezno ili imam popodne ili imam bas rano ujutru i onda ne stizem nikako. Doruckujem rucak u menzi oko 11 i jedno vreme sam jeo cornflakes sa mlekom cim se probudim. Mada cu to najverovatnije ponovo ubaciti u redovnu ishranu. A whey cu nastaviti da pijem ovako posle treninga trajace mi duze a nekog efekta mora imati posle par meseci.

Potrudi se da doruckujes redovno, i nemoj preskakati obroke inace. Dorucaj je jako bitan, sa njim ti krece dan, u svakom smislu, izmedju ostalog, nadoknadis ono sto je telo u toku noci potrosilo i imas energije za dalje. Umesto kornfleksa ujutru mozes uzeti ovsene ili neke druge pahuljice,u raznim kombinacijama, one su ti odlican izvor ugljenih hidrata, mozes i tu ubacti whey.
Sačuvana
SerbianKamikaza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2013, 03:48:55 posle podne »

sa zgibovima se borim, a propadanje mi nekako samo po sebi ide krajem leta sam pucao 80 propadanja u seriji. Ali tacno cu sad da probam malo da promenim trening da se posvetim drugim vezbama vise pa da vidim sta ce da ispadne...
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2013, 03:33:53 posle podne »

Najbolji efekat ti daju čučanj, mrtvo, benc i potisak iznad glave, plus zgibovi i propadanja. Trening treba da ti bude baziran na tim vjezbama 3-4 puta sedmicno, dovoljno ti je 4 oborka dnevno a da to budu pravi obroci da se najedes ko covjek, ako ne ispunis taj uslov whey ti je beskoristan. Ja sam samo sa jakom ishranom i 3 puta sedmicno treninzima za snagu dobio za 9 mjeseci 20kg tjelesne tezine.
Sačuvana
SerbianKamikaza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2013, 03:27:17 posle podne »

Radim sve vezbe i ono ne mogu da kazem da nema nekog efekta, mrtvo dizanje sam skoro poceo i mama je. Ja samo trazim nacin da sto vise ubrzam taj napredak.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2013, 03:22:21 posle podne »

Bas tako ironman, i sam sam bio takav prije 2-3 godine. Vi meni ne biste vjerovali da u mojoj teretani još postoje tipovi koji misle da od čučnja, mrtvog i potiska iznad glave možeš da se smanjiš (u smislu da urasteš), pa su svi u fazonu da rade sve moguće vježbe sjedeći i ležeći a ništa stojeći.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2013, 03:14:32 posle podne »

ruku dajem da 90% ljudi koji ''idu u teretanu'' ne spoji ni dve nedelje kontinuiranog treninga. Ovi što spoje verovatno ne znaju ni sami šta rade sa tegovima, a neće da pitaju niti imaju para da plate nekog da im pokaže kako se trenira. Kad bi ovaj preduslov bio ispunjen na neki magičan način, ljudi bi na vekni hleba napredovali za mesec-dva dana. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
SerbianKamikaza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2013, 02:42:52 posle podne »

Hvala na savetima. Dali ste mi par ideja koje moram isprobati. A treninge cu svesti na 4 puta nedeljno po sat vremena. Do sada sam radio po onom klasicnom grudi/triceps, ledja/biceps i ramena/noge i to vrtim u krug, planiram vec neko vreme da ubacim kardio ali nikako a metabolizam mi je takav da koliko god da jedem i koliko god da sam aktivan ili neaktivan opet sam na istom, ne gojim se. A u menzi dorucak mi je od 7 do 9 a predavanja pretezno ili imam popodne ili imam bas rano ujutru i onda ne stizem nikako. Doruckujem rucak u menzi oko 11 i jedno vreme sam jeo cornflakes sa mlekom cim se probudim. Mada cu to najverovatnije ponovo ubaciti u redovnu ishranu. A whey cu nastaviti da pijem ovako posle treninga trajace mi duze a nekog efekta mora imati posle par meseci.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2013, 02:25:29 posle podne »

Mnogo je slaba menza. Nekad za rucak nema ni 100g mesa.. 6 dana nedeljno po sat ipo vremena sa studenskom menzom ti nece dati nikakve rezultate do kraja leta. Dobices rezultate kroz 4-5 godina. I ja posecujem menzu. Svaki put se iznerviram zbog mesa ali jedina dobra stvar je riba i pirinac.
Isplaniraj vezbe na 3-4 treninga nedeljno po max. 60 minuta i ako mozes vise piletine iz brze hrane.

Ako unosis whey sa obrokom zajedno, resices taj problem.
 
Ne znam u kom gradu i kojoj menzi ti jedes,ali u Bg u studenjaku ima po 3 obroka i u svakom ima mesa bar 200 g,ali problem je sto nije ta hrana za nekog ko je sklon gojenju.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2013, 09:38:58 pre podne »

pored odličnih saveta koje si dobio, par predloga za dodatnu klopu u toku dana:
možeš kupiti crni hleb (npr carski hleb u merkatoru ili manastirski u pekari kao nekad) pa napraviti sendvič sa crnim hlebom i parčetom belog mesa (ako možeš nekako sam da ispečeš) ili recimo da skuvaš jaja pa staviš u sendvič, i uz to npr popiješ jogurt... tunjevina u konzervi npr, iako nije baš najzdravija opcija ali kao brz proteinski obrok nije loša... mladi sir, takoĂ°e dobar izvor proteina - možeš i na pijaci da kupiš sir - ima da se naĂ°e kvalitetnijih a manje masnih.... brza hrana - da zaista može da se naĂ°e ok klopa i tamo... koštunjavo voće- npr da poneseš sa sobom bademe, lešnike, orahe...  oni su ultra kalorični i treba da ih jedeš umereno - ali su odličan izvor vitamina i minerala i dobrih masti...  žitarice ili musli za doručak - vrlo jednostavno i praktično... ako ništa drugo obavezno neka pločica sa žitaricama... da stalno imaš pri ruci neki obrok... jer kalorijski unos neminovno mora biti povećan...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 09:26:12 pre podne »

Ovako, punim 20 godina za 20 dana mada ruku na srce ne izgledam ni kao da imam 16. Visok sam oko 170cm i imam oko 65kg. Uglavnom sam se bavio borilackim vestinama a pre godinu dana krenuo sam u teretanu i postigao neke lepe rezultate bar gledano na polju snage, medjutim pravio sam pauzu neka 4 meseca i sad sam maltene opet na pocetku. Zeljim da povecam misicnu masu tako da imam oko 75kg mozda i 80kg za tako nesto je potrebno vremena, to znam. Pre sedam dana sam u pansportu uzeo protein Elite Whey od 2,5 kg i tamo su mi rekli da ga pijem sa vodom posle treninga i sa mlekom pred spavanje da bi mi kasnije lik u teretani rekao da je po njegovom misljenju to sto pijem pred spavanje samo bacanje para i da treba da pijem samo posle treninga jer organizam i ne moze vise da preradi. Posto sam student, ne mogu bas da postignem da jedem 5 puta dnevno kako mnogi preporucuju pa je ishrana uglavnom u studentskoj menzi, rucak i vecera i nekad se uvece pocastim nekom brzom klopom. Treniram 6 dana nedeljno po sat i po vremena. Da li je ovo iole prihvatljiv nacin ishrane i treninga za eventualno vidljive rezultate do pocetka leta? Hvala

Pozdrav,

sto se ishrane tice, ima menza svoja ogranicenja ali moze se to prevazici. Gledaj da pojacas ti ishranu, tako sto ces ubaciti jos jedan konkretan obrok, barem posle treninga. Sta je sa doruckom, nadam se da ga ne preskaces? Whey mozes uzeti sa doruckom, uz ovsene npr, to je sasvim ok, i jos jednom posle treninga. I, mislim da mozes smanjiti malo treninge, tj trening sa tegovima 4 puta nedeljno i kardio.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 08:29:36 pre podne »

Mnogo je slaba menza. Nekad za rucak nema ni 100g mesa.. 6 dana nedeljno po sat ipo vremena sa studenskom menzom ti nece dati nikakve rezultate do kraja leta. Dobices rezultate kroz 4-5 godina. I ja posecujem menzu. Svaki put se iznerviram zbog mesa ali jedina dobra stvar je riba i pirinac.
Isplaniraj vezbe na 3-4 treninga nedeljno po max. 60 minuta i ako mozes vise piletine iz brze hrane.

Ako unosis whey sa obrokom zajedno, resices taj problem.
 
« Poslednja izmena: Mart 12, 2013, 11:29:55 pre podne od strane Nikola90 » Sačuvana
SerbianKamikaza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2013, 12:31:03 pre podne »

Ovako, punim 20 godina za 20 dana mada ruku na srce ne izgledam ni kao da imam 16. Visok sam oko 170cm i imam oko 65kg. Uglavnom sam se bavio borilackim vestinama a pre godinu dana krenuo sam u teretanu i postigao neke lepe rezultate bar gledano na polju snage, medjutim pravio sam pauzu neka 4 meseca i sad sam maltene opet na pocetku. Zeljim da povecam misicnu masu tako da imam oko 75kg mozda i 80kg za tako nesto je potrebno vremena, to znam. Pre sedam dana sam u pansportu uzeo protein Elite Whey od 2,5 kg i tamo su mi rekli da ga pijem sa vodom posle treninga i sa mlekom pred spavanje da bi mi kasnije lik u teretani rekao da je po njegovom misljenju to sto pijem pred spavanje samo bacanje para i da treba da pijem samo posle treninga jer organizam i ne moze vise da preradi. Posto sam student, ne mogu bas da postignem da jedem 5 puta dnevno kako mnogi preporucuju pa je ishrana uglavnom u studentskoj menzi, rucak i vecera i nekad se uvece pocastim nekom brzom klopom. Treniram 6 dana nedeljno po sat i po vremena. Da li je ovo iole prihvatljiv nacin ishrane i treninga za eventualno vidljive rezultate do pocetka leta? Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 18 upita.