TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396120 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 06:27:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dilema oko suplemenata  (Pročitano 2004 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2013, 03:07:01 posle podne »

Lično koristim omega-3 godinama, i to baš u dozama koje je Gorana navela.  1-2 g dnevno. Trudim se da jedem ribu bar 1- 2 puta nedeljno. Mislim da je potrebna svima nama kao dodatak, jer nismo baš područje na kojem se jede dosta ribe...

inače, koža, kosa i nokti su lepši i jači uz omega3, uz ovo sam sigurna... naravno treba unositi i druge zdrave masti poput maslinovog ulja,avokada,orašastih plodova...

mislim da nisu tako skupe, ako koristiš 1 kapsulu dnevno jedna kutija može da traje 3 meseca.

TakoĂ°e, u kombinaciji sa MSM glukozaminom odlična kombinacija za zaštitu zglobova, Natrol je čak izbacio i proizvod u kojem je sam objedinio ova dva sastojka.

dakle, vitamini, minerali, antioksidanti, omega -3... svakome preporučujem :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2013, 10:54:00 posle podne »

Sa jednom kapsulom dnevno neces videti efekat sto se tice mase, ali se te doze preporucuju kao preventivne, za zdravlja srca i krvnih sudova ( 1000 do 2000 mg ), ukoliko ti riba nije zastupljena u ishrani.
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2013, 07:30:02 posle podne »

Hvala na odgovorima, posebno na objasnjenju za konzervanse. Licno, i meni te preporucene doze izgledaju preterano... Opet, mislim da ne bi bilo lose da uzimam po 1 tabletu omega-3 dnevno. Verovatno uopste nece uticati na povecanje mase, al' cisto onako. Ili je bespotrebno koristiti ih u manjim dozama?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Avgust 09, 2013, 12:47:44 posle podne »

Omega 3 su jako skupe,jedino ako si na nekoj bas dijetici pa da ih ubacis u malo vecim dozama,ovako ako si na masu raznovrsna ishrana,riba sa vremena na vreme,pa omega 3 ti i ne trebaju, jer te preporucene doze koje su na kutiji su smesne,i nista od toga nemas.. a ako bi se pile optimalne doze ode kutija za 10tak dana. Za multivitamine sam uvek, amino i bcaa ti ne trebaju, whey ti je sasvim dovoljan, ako imas para podebljaj doze i to je to.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Avgust 09, 2013, 10:39:02 pre podne »

Ja sam za omega 3 i neki vitaminsko - mineralni kompleks, jer mislim da nam to generalno nedostaje u ishrani i to je nesto sto bi svi trebali da koriste, bez obzira da li vezbaju ili ne ( samo se koriguju doze ).

Konzervansi, u ovom slucaju, prirodni tokoferoli ( ima ih 8, najpoznatiji je vit E ) - sprecavaju oksidaciju nezasicenih masti u organizmu, pomazu rad centralnog nervnog sistema i muskulature, a poznati su u literaturi i kao antisterilitetni, pa je to samo efekat + .
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2013, 01:36:30 posle podne »

Ja bih ubacio četvrtvo, tj. whey protein. :D

Nakon toga, omega 3 i neki multivitamin, pa onda sve ostalo.
Ahahaha, mislio sam ako izuzmemo whey :D
Citao sam sastav Omega 3 kapsula, želatin, glicin, voda, prirodno limunovo ulje, mešavina prirodnih tokoferola( kao konzervansi ). Konzervansi? Zar i tu? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2013, 01:18:02 posle podne »

Ja bih ubacio četvrtvo, tj. whey protein. :D

Nakon toga, omega 3 i neki multivitamin, pa onda sve ostalo.
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2013, 01:06:21 posle podne »

Citao sam po forumima, ali i dalje ne mogu da skontam sta je vaznije, i na sta bih prvo trebao da potrosim pare...
Omega 3 kiseline (Fish Oil), Amino kiseline (poput Amino 1900) i BCAA? Znam da se u trecoj opciji nalaze 3 neophodne kiseline za misicni rast, ali koje su tacno prednosti svake od ovih kiselina?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 14 upita.