TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395964 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 05:21:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji se misici aktiviraju prilikom sprinta??  (Pročitano 1819 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2013, 06:53:45 posle podne »

Interesantno je to da jedini sport koji se naivnije shvata od dizanja tegova je upravo trčanje. U teretani se još i naĂ°e neko ko prizna da ne ume da trenira, ali zato svako zna tačno kako se trči, koliko može da se forsira, kako se napreduje itd...

Sprint je tek posebna priča i da bi se savladala pravilna tehnika koja uključuje sve te mišiće zahteva svakodnevni trening i to sa nekim ko to stvarno i ume da te nauči. Takva kompleksna fizička aktivnost zahetva kompletan razvoj celog tela. Vidiš i sam kako sprinteri izgledaju u odnosu na ostale trkače, recimo 400, 1000 metara itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2013, 01:07:07 posle podne »

Ok tnx ;) Zanimalo me onako nisam imao neki poseban razlog, a na netu nigde nista o tome nema bar ja nisma nasao....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2013, 11:08:27 posle podne »

Pa ne možeš odvojiti stabilizatore jer su oni baš jako uključeni u izvoĂ°enju bilo kog agresivnog pokreta.

Kao i kod većine pokreta koji zahtevaju eksplozivnu snagu i kod sprinta su najaktivniji mišići gluteusa, kukova i posebno struka. quadriceps i zadnja loža su sledeći koji trpe, pa listovi i torzo i udovi. Tvoje čitavo telo se "uvrće" tokom sprinta kako bi se sila mišića prenela na podlogu:



Zašto si baš stavio toliki fokus na glavne mišiće pokretače?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2013, 07:01:45 posle podne »

Kao sto sam naslov kaze s tom razlikom sto me zanima koji misici konkretno imaju ubedljivo najveci uticaj na startno ubrzanje i sprint . Znaci ne uzimajuci u obzir stabilizatore i slicno vec samo misice koji trpe maksimalnu silu i koji su direktno odgovorni za ova dva stanja. Nigde nisam mogao da nadjem pa rekoh mozda neko ovde na forumu poznaje dobro anatomiju misica.

Cele noge su ti bitne :) dakle SVE :) prednja loža,zadnja lože,listovi,bočni....ma sve :)
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2013, 06:06:29 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2013, 08:25:50 posle podne »

Kao sto sam naslov kaze s tom razlikom sto me zanima koji misici konkretno imaju ubedljivo najveci uticaj na startno ubrzanje i sprint . Znaci ne uzimajuci u obzir stabilizatore i slicno vec samo misice koji trpe maksimalnu silu i koji su direktno odgovorni za ova dva stanja. Nigde nisam mogao da nadjem pa rekoh mozda neko ovde na forumu poznaje dobro anatomiju misica.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 15 upita.