TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 03:41:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban mi je savet ;)  (Pročitano 2056 puta)
dilonana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2013, 08:22:41 pre podne »

svaka cast tebi na zelji da lepo izgledas. Kao sto ti je dr Gordana rekla jos si ti mlad za koriscenje bio kakvih dodataka u tvojim godinama, u to sam sigurna , zdrava  ishrana ti je najbolje sredstvo za dobijanje zeljenog cilja. decko od 17 g bi trebao biti pun snage jos ako se doda dobra domaca klopa BOOM BOOM
Sačuvana
Milos Jankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2013, 01:50:39 posle podne »

samo kad idem u skolu smanjicu cu beo hleba poceo sam jos danas :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2013, 12:13:39 pre podne »

Mi ne savetujemo uzimanje suplemenata ukoliko nemas 18 god ( i vise naravno ), sa izuzetkom profi sportista, to je jedna stvar.Drugo, i da sada uzmes kreatin nece te raditi kao sto ocekujes, jer ti je ishrana losa a ona je na prvom mestu, to ce ti potvrditi i svi ozbiljni vezbaci.

Ne znam ti sada napamet reci koliko hleba da pojedes za obrok, po parce, dva mozda, zavisi sta jos pojedes. Postepeno izbaci beli hleb iz upotrebe. Dorucak ti je takodje los. Ako vec mora pekara da bude ponekad, onda uzmi projice, ili integralnu kiflu i jogurt, drugo ne. Jel to stalno doruckujes ili samo kad ides ujutru u skolu?
Sačuvana
Milos Jankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2013, 11:34:21 posle podne »

Dorocukujem u skoli kupim pecivo vecinom :D
Posto trenutno jedem beo hleba treba da predjem na crni  koliko od prilike da jedem hleba na obrok da znam :) Jos nesto
jer kreatin moze uticati nezeljeno jer nisam stariji ili ne ?
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2013, 11:39:39 posle podne od strane Milos Jankovic » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2013, 11:31:32 posle podne »

Evo, napisacu sve postupno - proteine unosis kroz mleko, mlecne proizvode, jaja, meso ( belo i crveno ), ribu; kvalitetni ugljeni hidrati su pirinac ( beli i integralni ), krompir, ovsene pahuljice, testenina, crni ili integralni hleb; zdrave masti unosis kroz kostunjavo voce ( bademe, lesnike, orahe, pistace...), opet ribu, maslinovo ulje, semenke; minerale i vitamine kroz voce i povrce ( povrce mozes jesti sto vise, dok sa vocem ne treba preterivati ).

Jel tu sve jasno, jel imas neko pitanje?

Da li doruckujes? Valjalo bi da za pocetak pocnes da jedes redovno, vise puta u toku dana, a kolicinski manje ( u odnosu na to koliko si do sada jeo ).

Sačuvana
Milos Jankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2013, 11:22:54 posle podne »

Znaci sto si tice toga moram da smanjim hleba zanimame samo ovo ja jedem dosta i pirinca ribe mesa piliceg mesa msm da unosim dosta proteina :)
samo treba da smanjim hleba ili mi mozete reci sta odprilke da unosim vise? izgleda da ce biti masa prioritet.
Sto se tice kreatin jos nesto sam hteo da pitam kao pocetnik posto nisam pio nista dosad hteo bih da pitam koji kreatin da pijem kao pocetnik monohidrat?
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2013, 11:25:17 posle podne od strane Milos Jankovic » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2013, 11:20:50 posle podne »

Dobro, ajde ovako. Sta ti je sada prioritet, masa ili definicija, tesko da mozes ici na oba. Ako zelis da se nabildujes ( pretpostavljam da je masa u pitanju ), onda mozes uzeti kreatin, ali, sa njim mozes poboljsati performanse na treningu, i mozes dobiti u obimu misica jer povlaci vodu. Ali, ni kreatin ti nece pomoci dok se hranis kao sto si napisao.

Bez obzira na to sta zelis da postignes moras promeniti ishranu, pod obavezno i na prvom mestu, jer ovo nije dobro. Jedes dosta hleba, preskaces obroke, prejedas se - sa tim nema napretka.

Aha, dodao si i ono sto sam zelela da pitam ( koliko god imas ). Jako si mlad, nema potrebe da sada kreces sa suplementacijom, najbolje je da naucis kako da se zdravo hranis i treniras pravilno, a suplemente ostavi za kasnije.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2013, 11:23:43 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Milos Jankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2013, 11:09:25 posle podne »

Izvinjavam se trebao sam i to odmah

Napisati ovako sto se tice treniranja treniram u teretani za defenicu idem hteo bih  kreatin iz razloga da malo kako da kazem povecam malo misicnu masu da kazem nabildujem .Sto se tice  isharane jedem puno tokom obroka pojedem po neki put ceo hleba i unosim dosta hrane ali vecenom po pola hleba jedem 3 puta dnevno neki put 2 puta  jer se  prejedem tako da kazem :) pa nemogu vise tako neki put uznem voce jabuku ,banunu zavisi kad kako  .
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2013, 11:03:32 posle podne »

Izvinjavam se trebao sam i to odmah

Napisati ovako sto se tice treniranja treniram u teretani za defenicu idem hteo bih  kreatin iz razloga da malo kako da kazem povecam malo misicnu masu da kazem nabildujem .Sto se tice  isharane jedem puno tokom obroka pojedem po neki put ceo hleba i unosim dosta hrane ali vecenom po pola hleba jedem 3 puta dnevno neki put 2 puta  jer se  prejedem tako da kazem Smiley pa nemogu vise tako neki put uznem voce jabuku ,banunu zavisi kad kako  .
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2013, 11:20:50 posle podne od strane Milos Jankovic » Sačuvana
Milos Jankovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2013, 10:53:37 posle podne »

Zdravo imam jedno pitanje  

Zeleo bih da pocnem da pijem creatin ali nzm koji da uzmem da bude do 1500 din ali da bude dobar pa bih na to dodao  ako pocnem kreatin da pijem dali ce se desiti nesto mojim bubrezima dali ce kreatin imati na to neki uticaj i tako to
dali je jos po nesto stetan .Inace imam 15 godina  u martu punim 16 visok sam 172 cm ili 173 tezak 64 kg :)

Unpared hvala  
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2013, 11:04:28 posle podne od strane Milos Jankovic » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.