TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 11:40:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: treba mi savet  (Pročitano 2545 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2013, 10:38:27 pre podne »

Sa tako malo telesnom težinom ti bi trebao da napreduješ bez ikakve suplementacije. Na tih 75kg tebi ne treba više od 150 - 200gr proteina dnevno (i to je možda mnogo) i ne verujem da ti treba više od 3000kcal da bi dobijao kilažu, a to ako ne možeš da pojedeš iz hrane, onda nema tog proteina ili gejnera koji će ti pomoći.

Proteini i gejneri su ti sledećeg sastava:

Sadrže neki od sledećih proizvoda - surutku, belance, mleko, soju, sadrže neku vrstu ugljenih hidrata, obično je to neka vrsta šećera ili ako su sa niskom procentom UH onda su ubačeni veštački zaslaĂ°ivači. Pored toga u sebi imaju dodatke koji omogućavaju da se protein bolje rastvori, da mu se poboljša ukus itd.

Svaki od ovih proizvoda prolazi kontrolu prilikom uvoza u zemlju i ne misliš da bi do sada postojalo na stotine slučajeva ljudi koji su oboleli od proteina, da su ovi toliko štetni. Na žalost, većina lekara ne uči ništa o sportskoj suplementaciji i sasvim je logično da imaju predrasude o dodacima u ishrani. Uostalom imaš Antidoping agenciju Srbije koja u svom timu ima dr. Mariju AnĂ°elković koja je veliki stručnjak na temu sportske suplementacije i možeš tražiti njeno mišljenje vezano za suplementaciju.

Dakle proteini nisu štetni, niti stvaraju ikakav problem u telu. Nisam siguran za tvoje trenutno stanje, ali ako se hraniš kao svi drugi ne verujem da ćeš imati problema. Ono što definitivno treba da uradiš je da se malo bolje obrazuješ na temu suplementacije jer koliko vidim spreman si da unosiš nešto u svoje telo za šta nisi siguran ni šta je, a kamoli da znaš šta to tačno radi. Ukoliko već hoćeš da ubaciš suplementaciju u svoj svakodnevni režim onda bar nauči šta su proteini i gejneri, ovo se teže uči na forumu, već moraš pročitati i koju knjigu na tu temu.

Opet ponavljam, smatram da ti suplementacija nije ni potrebna, nego bolja ishrana i jak trening. Sve ostalo će se rešiti vremenom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
peconi 10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2013, 01:36:05 posle podne »

Pa od operacije je proslo skoro tri godine jedino sto su mi rekli da nesmem da se naprezem devet meseci od operacije i da pazim na ishranu i na namernice koje mi smetaju. Medjutim ja sad bukvalno jedem sve i nemam nikakve tegobe i izbegavam gazirana pica alkohol ljuto i preterano masna jela jedini problem koji sad imam su dva mioma na jetri  za koja su mi rekli da nisu opasna.  Poslednji put sam bio na kontroli pre sest meseci i sve je bilo uredu pankreas je normalan jedino to sa jetrom mada koliko sam cuo mnogi zive sa tim a i da neznaju. Sad sam se trenutno malo ugoji posto sam poceo ozbiljnije da treniram i imam 76 kila :D ali bi ipak uzeo neke vrste proteina ili gejnera naravno uz vas savet i savet m oga doktora jednino sto me buni su razne price kako laika tako i doktora da su proteini i gejneri stetni po organizam zato sam i postavio ovo pitanje jer smatram da na ovom forumu ima ljudi koji se bolje razumeju i koji ce me bolje posavetovati. Unapred zahvalan
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2013, 12:28:55 pre podne »

Pa ranije sam ga koristio pre odlaska u bolnicu zajedno sa dekstrozom i kreatinom  i dosta mi je pomogao u nabacivanju misicne mase jer zbog obaveza i posla ne mogu da postignem da unesem dovoljan broj proteina i ugljenih hidrata preko osnovnih namernica. Pa me je zanimalo da li bi mi mozda stetilo to sto se u gejneru nalazi visoki procenat razlicitih secera to jest da li bi lose uticao na pankreas ? A sto se tice drugog pitanja imam 25 god. visok sam 178 cm. i imam 75 kg. sto se tice mene trenirao bi ceo zivot :D ali uvek zbog posla pravim pauze ali ovaj put sam se bas zagrejao i planiram da do sledeceg leta nepravim nikakve pauze. E da cisto ta napomenem da sam nekada imao vec izgradjene misice  ali sam po izlasku iz bolnice sa 80 kg spao na 51 kg. sto je posle silnog vezbanja za mene bilo deprimirajuce i mislim da bi uz malo intezivniji trening mogao to kroz godinu dana da povratim ali bi ipak morao da koristim ili gejner ili neki protein .  unapred zahvalan.

Imas 75 kg na 178 cm, jel tako? Kakva je ishrana? Da li ides na redovne kontrole sada i da li ti je savetovana neka vrsta postede?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2013, 08:49:30 posle podne »

Koliko je prošlo od te operacije?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2013, 01:03:00 posle podne »

Mislim da je to onda pitanje za lekara na ovom Forumu.Videćeš na početnoj strani foruma teme i dole imaš -pitanja za doktora. Ima njih dvoje,pa možeš i na privatnu poruku da im pošalješ pitanje . Najbolje će ti oni odgovoriti što se ovog pitanja tiče :) A za sve ostalo,tu smo mi sportisti :)
Sačuvana
peconi 10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2013, 12:52:49 posle podne »

Pa ranije sam ga koristio pre odlaska u bolnicu zajedno sa dekstrozom i kreatinom  i dosta mi je pomogao u nabacivanju misicne mase jer zbog obaveza i posla ne mogu da postignem da unesem dovoljan broj proteina i ugljenih hidrata preko osnovnih namernica. Pa me je zanimalo da li bi mi mozda stetilo to sto se u gejneru nalazi visoki procenat razlicitih secera to jest da li bi lose uticao na pankreas ? A sto se tice drugog pitanja imam 25 god. visok sam 178 cm. i imam 75 kg. sto se tice mene trenirao bi ceo zivot :D ali uvek zbog posla pravim pauze ali ovaj put sam se bas zagrejao i planiram da do sledeceg leta nepravim nikakve pauze. E da cisto ta napomenem da sam nekada imao vec izgradjene misice  ali sam po izlasku iz bolnice sa 80 kg spao na 51 kg. sto je posle silnog vezbanja za mene bilo deprimirajuce i mislim da bi uz malo intezivniji trening mogao to kroz godinu dana da povratim ali bi ipak morao da koristim ili gejner ili neki protein .  unapred zahvalan.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2013, 11:23:43 pre podne »

Ćao :)

Koliko imaš godina,koliko si visok i težak? Kako i koliko planiraš da treniraš?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2013, 09:20:20 pre podne »

Pozdrav peconi,

Reci ti meni iz kog razloga misliš da ti je gejner potreban?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
peconi 10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2013, 06:16:15 posle podne »

Pre tri godine sam imao tesku operaciju od kamena u zucnoj kesi dobio sam tesku upalu pankreasa  i lezao sam cetri meseca, Da neduzim sve je proslo kako treba ostalo mi je sedamdeset posto pankreasa i nisam dijabeticar sve funkcionise kako treba :D  , pa me zanima da li  bi bilo stetno ako bi koristio neki  gejner ?  Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 18 upita.