TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:13:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smolov program - plan za uspeh ili samoubistvo?  (Pročitano 4168 puta)
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #23 poslato: Jul 26, 2016, 10:17:49 pre podne »

Prvi test nakon 5 nedelja treninga i popravljanje rekorda za 10kg. Naravno, ceo plan i svi treninzi se rade bez steroida, a Stefan radi čak i bez suplemenata trenutno.

https://www.facebook.com/LegionariEliteFitness/videos/1106685296043685/
Sačuvana
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #22 poslato: Jul 20, 2016, 10:02:07 posle podne »

5. nedelja završena sa 10 trojki na 120kg (težina koja je uzeta za maksimum i na osnovu koje se računaju procenti, s obzirom da 125 nije bilo skroz dobra dubina)...

https://www.facebook.com/LegionariEliteFitness/videos/1103275856384629/
Sačuvana
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #21 poslato: Jul 16, 2016, 10:47:46 pre podne »

Moj drug Stefan Krstić, počeo je ceo 13-nedeljni Smolov program, pa cemo ovde ispratiti i njegov napredak.

Trenutno je na 5. nedelji, radi olimpijski čučanj, bez pojasa. Testiran maksimum 125kg (olimpijski čučanj bez pojasa).

5. nedelja - 7x 5 - 115kg

https://www.facebook.com/KonzulPower/videos/1101456259921386/
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #20 poslato: Decembar 16, 2015, 08:47:50 posle podne »

Da, u westside-u se osnovni liftovi na vecim procentima rade jako retko jer su vise zastupljene razne varijacije. Srecno sa tim programom i javi kako napredujes po njemu.
Sačuvana
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2015, 04:25:55 posle podne »

Nisam još uvek, imam još jedan plan da isprobam :) Boris Sheiko planovi deluju jako promamljivo, pa kad završim jedan od njih, vracam se na westside. Ovo mi trenutno odgovara jer menjam tehniku u glavnim vezbama i moram više da radim njih, što nema u westside-u.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #18 poslato: Decembar 16, 2015, 02:43:16 posle podne »

Poslednjih par takmicenja se stvarno znacajno uvecao broj devojaka a samim tim su i rezultati postali ozbiljniji .

Da li si se sada vratio na westside?
Sačuvana
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #17 poslato: Decembar 16, 2015, 02:39:24 posle podne »

Hvala :) Trudim se da okupim što više ljudi, a devojke naročito :)) Sada već kreću ozbiljna nadmetanja na takmičenjima izmeĂ°u devojaka, što je super, a rezultati su sve bolji i bolji! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #16 poslato: Decembar 16, 2015, 02:30:30 posle podne »

Svaka cast na napretku a stvarno bih i ja morao da pohvalim tvoj trud na promociji ovog sporta medju mladima a pogotovo devojkama.

Kao sto si i sam napisao,imao si osecaj da ce doci do povreda ali na tvoju srecu nije. Tako da si i sam video koliko je "opasno" raditi " cist".
Sačuvana
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2015, 02:22:16 posle podne »

Odradio sam čist, nikad dosad nisam koristio ništa, i nadam se da neću ni morati...

Zato sam i pisao, bilo je neverovatno teško, i imao sam veliki osećaj da će do povrede doći, jer bukvalno nijednom nije bilo lako. Ali eto, izgurali smo nekako i ja i Emilija. Zanimljivo da smo imali gotovo identičan napredak, po 20kg. Inače ona se takmiči u kategoriji do 52kg, a ja do 75kg.

Ja se takmičim malo više od godinu dana, a powerlifting sam krenuo oko godinu dana pre toga i do Smolovog programa sam bio iskljucivo na westside-u, ali na predlog nekih powerliftera, odlučio sam da probam i ja ovaj program.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #14 poslato: Decembar 16, 2015, 01:55:13 posle podne »

U duhu naslova i nakon onoga sto sam video da si napisao da se rade 4 teska treninga u toku nedelje (zbog velike guzve ovih dana ne stizem da detaljnije pogledam program) mogu reci da je po mom misljenju ovo program za samoubistvo ako se radi bez hemije.
Iskreno mislim da su bez hemije i dva teska treninga u toku nedelje previse.

Svaka tebi cast kad si ovo izgurao i ojacao 20kg ali ja ovo sigurno ne bi radio cist, meni ovo sluti samo na pretreniranost i povredu.
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2015, 01:57:51 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2015, 01:49:56 posle podne »

pohvale za tekst jer ga niko nije ranije napisao u ovom obliku pre tebe...

Što se tiče odabira kilaže, ne znam koliko dugo se takmičiš ili si se takmičio pre toga što si odabrao 1rm, ali za neko iskusnije vežbanje čučnja male su šanse da staviš 100% max u tabelu i kreneš program, a da ne fejluješ (natural pričam).

Na manjim kilažama/manjim tež. kat. ima više šanse da uspeš, ali što si bliže teškašima i njihovim kilažama, sve su veće šanse da ćeš negde omanuti ako upišeš pravi max za start.. Uostalom, svi ti ruski programi (ili bivši SSSR) su uglavnom pisani za Ă°usere, a trdoglavi naturalci mogu fasovati ozbiljne povrede (ma šta tvrdili tvorci i neobavešteni entuzijasti).   

Lepo što si tu na forumu, veoma lepo promovišeš dizanje tegova i pl u Srbiji ove godine, samo napred i srećno u radu sl. god. ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #12 poslato: Decembar 16, 2015, 01:33:55 posle podne »

Ja sam testirao čučanj na treningu, bez steznika, oko dve nedelje pre programa i na osnovu te težine radio program.

Naravno, mrtvo mora da se izbaci, i sve vežbe za leĂ°a. I uglavnom se jedva završi ono što je propisano...

 Ja nisam išao da dodajem masu, isto sam krenuo i završio... To je iz mog ugla, verovatno je da postoje bolji načini. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2015, 10:07:53 pre podne »

Bitna stvar za smolova, što nisi napisao, je režim ishrane. Na smolovu nema dijete i nejedenja, jer rezultata neće biti. Cilj na smolovu je dobiti nekoliko kilograma, i tih nekoliko kg će uticati na 1rm na kraju. Isto tako je sa odmorom - bez odmora neće biti napretka.

Onda je jako važno staviti početni max najmanje 10% manji od realnog maxa, jer i u osnovi i na naprednom delu telo (bez malo Ă°usa u guzici) neće izgurati neke 3 ili 4. Znači nema kurčenja, ega i ostalih početničkih momenata, treba poslušati ljude koji su prošli program, jer može doćo do povrede ili promašenih liftova (ne zna se šta je gore..)

Što se tiče kombinovanja ostalih liftova, mrtvo ne dolazi u obzir, veslanja i bilo kakve vežbe koje opterećuju donji deo leĂ°a ili noge u bilo kom obliku. Može se raditi kombinacija benča i ohp-a, ko ne optereti previše tetive ruku od hvata na čučnju, i to po osećaju od dana do dana. Nekad jednostavno neće biti prostora ni snage za bilo šta osim za ono što je od čučnja na papiru za taj dan.

Istezanja, foam roller, obavezno zagrevanje...

Elem, pre neki dan sam završio base cycle, sad u petak mi je test 1rm, pa onda prelazni period, pa šibam na intense  ;)

p.s. najbolji SPREDŠIT za smolova nalazi se na ovom linku i besplatan je:
http://stronglifts.com/how-to-add-100-pounds-to-your-squat-smolov/
samo skrolovati dole gde piše '' Smolov Spreadsheet''
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Milan Konzul
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 506


« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2015, 02:37:37 posle podne »

Znam, sada redovno vezbam s njima. Planiram sve federacije kod nas :) GPC, WUAP, mozda IPF...

 A inace ceo smolov program sam odradio bez steznika...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2015, 07:15:59 posle podne »

Ne znam u kom savezu planiras da se takmicis ali ako su tamo dozvoljeni steznici trebao bi da pocnes da treniras sa njima jer ces tako znatno povecati maksimum. 
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 18 upita.