TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397073 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 02:04:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Učenje stranih jezika  (Pročitano 4957 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Januar 22, 2014, 03:09:11 posle podne »

prednost je i u tome što se danas može naći jako puno dobrog materijala... koji nam omogućava da samostalno učimo jezik.

Bez sumnje je bolje kada imaš stručnu osobu pored sebe.  TakoĂ°e, jedno je učiti jezik sa osobom kojoj je to maternji jezik, a drugo sa osobom koja je školovana da drugoga uči jezik.  Najbolje kombinacija moguća je imati i jedno i drugo :)  to je dobitna kombinacija...

i na prvom mestu je volja, pa tek onda talenat.  

Ako nekome treba pomoć za španski jezik, tu sam.  Naučila sam ga iz ljubavi, a sve što se radi iz ljubavi neminovno uspeva ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2014, 07:28:05 posle podne »

Dajem casove spanskog, vrlo povoljno :D (u cenu je uracunat i meksicki i venecuelanski dijalekt ) :D Za chileanski blaga doplata
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2014, 07:12:55 posle podne »

Colombian ass  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
ZaraDva
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2014, 05:31:33 posle podne »

MightyMo, meni je sjajno sto ucis sama :) za to i treba talenat jer jedno je kad neko ima placenog instruktora a drugo kad skroz sam savladas neki jezik.

Ja bih volela da naucim dobro spanski, jer mi je poreklo izmedju ostalog Kolumbijsko ( kolumbijansko, ne znam pravi izraz ) i jednog dana cu da odem tamo zbgo drzavljanstva jer cu morati provesti tamo dve godine i  samo me plasi taj njihov ulicni sleng koji oni jako cesto koriste.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2014, 12:21:47 posle podne »

ja sam skidala gomilu materijala za učenje raznih jezika sa torenta, pdf-ovi, audio materijali, po nekoliko gigabajta...  tu sam uvek našla sve što mi treba.

Livemocha stara mi je bila fenomenalna, i baš sam sklopila neka lepa prijateljstva na tom sajtu.

Za učenje stranog jezika vam je najbitnije da ste svakodnevno sa tim jezikom, bar pola sata dnevno, ali svaki svaki dan.  Jako je bitno slušati jezik.

Meni je to toliko zanimljivo da bih mogla još pet jezika da učim :)   Sada učim portugalski.

Svaki jezik je jedan pasoš. 
« Poslednja izmena: Januar 09, 2014, 12:25:22 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2014, 09:57:17 posle podne »

ja ucim preko kurseva michel thomas i pimsleur, skinem sa torenta, prebacim na mob i komp i slusam
takodje, jako dobra opcija su sajtovi poput coursera, open culture i slicno gde stalno ima kurseva koje drze vrhunski strucnjaci, profesori raznih svetskih univerziteta, izaberes topike koje te zanimaju a usput vezbas i jezik :)
ima dosta dobrih predavanja u vezi sa raznim oblastima medicine, ishrane, istorije pa i sporta, za svakog po nesto
Ja sam gore okacio samo za online ucenje.Zaboravio sam da napomenem te sto si ti nabrojala.Rosetta Stone isto moze da se skine sa torrenta koga zanima. :)

Edit-ovan prvi post.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2014, 10:00:49 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2014, 09:53:47 posle podne »

ja ucim preko kurseva michel thomas i pimsleur, skinem sa torenta, prebacim na mob i komp i slusam
takodje, jako dobra opcija su sajtovi poput coursera, open culture i slicno gde stalno ima kurseva koje drze vrhunski strucnjaci, profesori raznih svetskih univerziteta, izaberes topike koje te zanimaju a usput vezbas i jezik :)
ima dosta dobrih predavanja u vezi sa raznim oblastima medicine, ishrane, istorije pa i sporta, za svakog po nesto
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2014, 08:10:07 posle podne »

S obzirom da je bilo interesovanja za temu, otvorili smo novu :)

Ă… to se tiĂ„ÂŤe usavrÅ¡avanja jezika, za online uĂ„ÂŤenje sam nailazila samo do B1, B2 nivoa...  za viÅ¡e nivoe C1, C2  je već potreban drugaĂ„ÂŤiji pristup, iz mog iskustva
Edit-ovacu prvi post, posto nisam znao da ce ovo biti prebaceno u novu temu.Ubacicu jos par dobrih sajtova cim sednem za komp. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2014, 07:50:59 posle podne »

Jel znas ti ili neko drugi ima li neka dobra stranica za online ucenje (usavrsavanje) engleskog jezika?
Za usavrsavanje ne znam ni jedan sajt, uglavnom se svi fokusiraju na osnove, ali cu okaciti ako pronadjem.Probaj da nabavis neku knjigu(ja trenutno koristim "Oxford Practice Grammar") i da tamo pronadjes sta ti nije jasno(budu uvek i neke vezbe posle svake lekcije).
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2014, 06:17:29 posle podne »

S obzirom da je bilo interesovanja za temu, otvorili smo novu :)

Što se tiče usavršavanja jezika, za online učenje sam nailazila samo do B1, B2 nivoa...  za više nivoe C1, C2  je već potreban drugačiji pristup, iz mog iskustva
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


s
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2014, 05:45:26 posle podne »

Kad smo vec kod stranih jezika, evo jedan jako dobar sajt za ucenje i vezbanje jezika duolingo.com.Ja trenutno vezbam italijanski posto imam italijanski na faksu, a ovaj sajt je jako dobra dopuna.Jedino mane su mu sto je potrebno poznavanje engleskog(italijanskog,spanskog,portugalskog,nemackog,francuskog) jezika jer se preko njih uci zeljeni jezik i malo predznanja iz gramatike i sve kockice se lako sloze. :)
Jel znas ti ili neko drugi ima li neka dobra stranica za online ucenje (usavrsavanje) engleskog jezika?
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2014, 04:28:44 posle podne »

Kad smo vec kod stranih jezika, evo par dobrih sajtova za ucenje i vezbanje jezika.Ja trenutno vezbam italijanski posto imam italijanski na faksu, a ovi sajtovi su jako dobra dopuna.Jedine mane kod duolinga su sto je potrebno poznavanje engleskog(italijanskog,spanskog,portugalskog,nemackog,francuskog) jezika jer se preko njih uci zeljeni jezik i sto je potrebno malo predznanja iz gramatike(zato sto su samo dopuna), ali ako je to ispunjeno sve kockice se lako sloze.Jos par saveta za lakse ucenje stranog jezika je da pokusate da citate novine i da slusate muziku na tom stranom jeziku, kao i da gledate crtace ili filmove na tom jeziku.Takodje mozete citati o istoriji i kulturi drzave iz koje je jezik potekao.Kao sto sam napomenuo gore gramatika je jako bitna i ovo bi trebalo da je samo dopuna inace ce te umesto npr. "Nikola je rekao Milici da ode do prodavnice" mozda govoriti "Nikola je reci Milica da otisao do prodavnica".

Za Italijanski, Francuski, Nemacki, Spanski, Portugalski ova dva koristiti u kombinaciji zato sto na memrise ima i slika pa se lakse pamte reci:
http://www.duolingo.com/
http://www.memrise.com/

Za gore navedene + jos oko 35 jezika:
http://livemocha.com/

Ako neko zna za jos neke proverene, slobodno neka okaci.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2014, 10:00:17 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.