TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397188 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 06:24:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje, pomoc oko ishrane i treninga  (Pročitano 1851 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2014, 11:31:50 pre podne »

Pa dobro, cinjenica je da pusenje ostavlja svoje posledice, narocito ako imas vec pusacki staz, ali s obzirom na to da si mlad sve se to da resiti. Brzim tempom ces trositi ugljene hidrate kao izvor energije, a to ti nije cilj, tako da je dobro sto da trcis lagano, bez obzira na kondiciju.

Hajde povedi malo racuna o ishrani, javljaj kako ide, pa u narednom periodu mozemo savetovati neki sagorevac. Ako nisi do sada koristio nista od sagorevaca, mozes poceti i sa nekim slabijim od animal cutsa, jer svi oni manje ili vise dobro rade ako je ishrana ok.
Sačuvana
kosmac123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2014, 09:12:34 pre podne »

Hvala na odgovoru,
Poceo sam da trcim brzim tempom, posle 300 metara sam se zadihao,izbacio cigarete,onda sam lagano trcao tj dzogirao svaki dan sve vise i vise,pre dva dana 15 min bez prestanka juce 20 min,i ne zadisem ne, mogu da pricam u toku trcanja!Hvala na savetu za ishranu!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2014, 12:10:09 pre podne »

Pozdrav,

ja bi ti na pocetku savetovala da sacekas sa sagorevacem jer ima mesta u tvojoj ishrani za napredak. Sagorevac moze da saceka.

Nazalost, ne mozemo birati gde cemo dobijati kilograme, tu genetika odradi svoje. Dobro je da si ti krenuo da menjas stvari kod sebe, samo budi uporan i istrajan, a mi cemo ovde pokusati da ti pomognemo savetima sta bi valjalo menjati i kako.

Posto ustajes rano, ti vec uveliko preskaces dorucak, cak i uzinu, i to u startu otezava stvari. Treba uvesti dorucak kad mu je vreme ( do 45 min po ustajanju ), jer to dalje diktira kalorijski unos u toku dana. Jaja su ok za dorucak, mozes ih kombinovati sa ovsenim pahuljicama npr, ili pojesti crni hleb uz to, a virsle treba izbegavati, kao i sve suhomesnate proizvode. Kad smo kod ovsenih, ovsene (ugljene hidrate) se trudi da unosis u toku prepodneva, a uvece je bolje imati proteinski obrok, bez uh.

Nije lose trcati svakog dana, ali mislim da to ne moras sada u pocetku, dok ne steknes dovoljno kondicije. Kako tu stoje stvari, da li se brzo zadises? Kad vec trcis, neka to bude lagani tempo, tako da mozes izdrzati ceo dan ili tako da mozes pricati dok trcis, jer se u tom rasponu pulsa trose masti kao izvor energije ( odprilike ). 
Sačuvana
kosmac123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2014, 10:15:44 posle podne »

Pozdrav, imam 20 godina 113kg 194cm, Na meni se ne vidi "debljina" posto sam dosta visok,a problem je sto kad se ugojim sve ide u stomak ali bas sve...Konzumirao sam cigarete,alkohol bas bas...Dve nedelje ne konzumiram alkohol i 8 dana cigarete, treniram vec osmi dan...Trcanje i Trbusnjaci i Vijaca,danas sam otrcao za 20 min bez prestanka (Dzogiranje) 2,7 km, posle odma trbusnjaci 200 kom cuo sam da tad treba da se rade?i da ne valja svaki dan raditi neko svaki drugi treci dan?Da li je zdravo trcati svaki dan bez pauze?
Sto se ishrane tice nisam je bas korigovao, ustajanje oko 6,7 na prazan stomak cedjena pomorandza,trcanje oko 10,11 sati,posle trcanja dorucak jaja na oko 2,3 komada ili 2,3 virsle.Rucak oko 3,4 standardni belo meso,supa,salatica,pilav,pasulj,boranija...Vecera mleko sa ovsenim pahuljicama...
I zanima me da li da uzmem animal cuts?ili neki drugi sagorevac?
Unapred pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 13 upita.