TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:31:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: help :)  (Pročitano 13905 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #77 poslato: Novembar 14, 2014, 12:59:47 posle podne »

Da ne pričamo o efektima redovnog treninga na biohemiju mozga...raĂ°ena su neka istraživanja koja su pokazala da redovno bavljenje fizičkom aktivošću( akcenat na rad sa opterećenjem) poboljšava pamćenje, pažnju, razložno razmišljanje, usporava starenje mozga, doprinosi vitalnosti...a tu je i dobar odnos neuro-transmitera dopamina, serotonina, noradrenalina, acetil-holina...a posle dobro odraĂ°enog treninga eto i naleta endorfina...

Bolji izgled, osećaj "well-being"...to nije samo stanje tela, to je i stanje uma...biti zadovoljan sobom, pun samopouzdanja...da, lepota dolazi iznutra  ;)

A da, tu su i benefiti suplementacije...podsetimo da i dovoljan unos pojedinih amino kiselina doprinosi boljem raspoloženju( fenil-alanin, tirozin, triptofan, metionin, glutamin...), tu je i benefit uzimanja omega-3 koji imaju pozitivan efekat i na psihu...čak je dokazano da i suplementacija kreatinom povoljno utiče na pamćenje, raspoloženje...L-karnitin( pogotovu acetil varijanta) pozitivno utiče na libido i reproduktivno zdravlje oba pola, da ne govorimo u značaju vitaminsko-mineralnih dodataka ishrani...

Svako bira svoj put...nemojte biti "energetski vampir"...zračite pozitivnom energijom...  ;)

"U zdravom telu, zdrav duh"...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #76 poslato: Novembar 14, 2014, 10:34:45 pre podne »

 :P
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #75 poslato: Novembar 14, 2014, 10:13:30 pre podne »

Haha, to i meni moji kažu samo se toviš, kao svinja :D

obožavam takve komentare kao i one vezane za suplementaciju :)   pušenje i alkohol su skroz ok, suplementi su "hemija"... jesti brzu hranu i gluposti je ok, paziti na ishranu je "izvoljevanje"...  ne volim da slušam komentarisanja drugih.... get a life :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #74 poslato: Novembar 14, 2014, 07:32:38 pre podne »

Drugar Pecha brzo plane.  :D
Ali je na mestu ovo što je napisao...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 656


« Odgovor #73 poslato: Novembar 13, 2014, 11:35:35 posle podne »

Izvini sto cu biti konkretan, ali mnogo se filozofira. Ne samo ti Petrovicu nego i dobar deo ostalih ili onij koji dodju tek tako da postave neko glupo pitanje od kojih kao da im zavisi celokupan napredak u gym. Zaboravljate ono najbitnije sto je ujedno i najprostije. Mnogo se sitnicari kao da ce te imati neke velike napretke sa/bez tih sitnica. Video sam tvoju sliku koju si malo pre objavio, moras da jedes covece ! Eto koliko je prosto.
Evo jos jednom da podsetim koliko je prosto rasti i napredovati, nisam rekao da je jeftino na sta ce se mnogi pozvati. Ali, tkz. BB zivot koji ukljucuje kvalitetnu ishranu, je jeftiniji od zivota prosecnog coveka (ovo vazi i za tinejdzere- i ja tu spadam, posto se oni najvise zale). Sami odredjujete sta vam je prioritet.
NE ZABORAVITE

1. SVAKI TRENING ODRADITE KAO DA JE POSLEDNJI
2. JEDITE NAJBOLJE STO MOZETE
3. ODMORITE (SPAVAJTE)
+1
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #72 poslato: Novembar 13, 2014, 10:57:39 posle podne »

Izvini sto cu biti konkretan, ali mnogo se filozofira. Ne samo ti Petrovicu nego i dobar deo ostalih ili onij koji dodju tek tako da postave neko glupo pitanje od kojih kao da im zavisi celokupan napredak u gym. Zaboravljate ono najbitnije sto je ujedno i najprostije. Mnogo se sitnicari kao da ce te imati neke velike napretke sa/bez tih sitnica. Video sam tvoju sliku koju si malo pre objavio, moras da jedes covece ! Eto koliko je prosto.
Evo jos jednom da podsetim koliko je prosto rasti i napredovati, nisam rekao da je jeftino na sta ce se mnogi pozvati. Ali, tkz. BB zivot koji ukljucuje kvalitetnu ishranu, je jeftiniji od zivota prosecnog coveka (ovo vazi i za tinejdzere- i ja tu spadam, posto se oni najvise zale). Sami odredjujete sta vam je prioritet.
NE ZABORAVITE

1. SVAKI TRENING ODRADITE KAO DA JE POSLEDNJI
2. JEDITE NAJBOLJE STO MOZETE
3. ODMORITE (SPAVAJTE)

Bravo, lepo rečeno...EAT, TRAIN, SLEEP, REPEAT!

Sećam se jednog mog kolege sa faxa koji me je zezao stalno...kaže - brate, vi "bilderice", samo učite, jedete, spavate, trenirate, pa to liči na tov...

Hm, da, da..."kvalitetan tov"  ;)



Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #71 poslato: Novembar 13, 2014, 10:47:33 posle podne »

Izvini sto cu biti konkretan, ali mnogo se filozofira. Ne samo ti Petrovicu nego i dobar deo ostalih ili onij koji dodju tek tako da postave neko glupo pitanje od kojih kao da im zavisi celokupan napredak u gym. Zaboravljate ono najbitnije sto je ujedno i najprostije. Mnogo se sitnicari kao da ce te imati neke velike napretke sa/bez tih sitnica. Video sam tvoju sliku koju si malo pre objavio, moras da jedes covece ! Eto koliko je prosto.
Evo jos jednom da podsetim koliko je prosto rasti i napredovati, nisam rekao da je jeftino na sta ce se mnogi pozvati. Ali, tkz. BB zivot koji ukljucuje kvalitetnu ishranu, je jeftiniji od zivota prosecnog coveka (ovo vazi i za tinejdzere- i ja tu spadam, posto se oni najvise zale). Sami odredjujete sta vam je prioritet.
NE ZABORAVITE

1. SVAKI TRENING ODRADITE KAO DA JE POSLEDNJI
2. JEDITE NAJBOLJE STO MOZETE
3. ODMORITE (SPAVAJTE)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #70 poslato: Novembar 13, 2014, 10:33:31 posle podne »

Sry za novi post ali bolje je ovako da napisem.
Sto se tice kilaze ugojio sam se 2,2kg Sto znaci imao sam 62kg sad imam 64,2kg
Obim ruke mi se povecao za nekih 3,5 centimetra.
A sto se tice ishrane jedan klasican dan mi je ovako :D
Ujutru oko pola 7 ovseni porcija nekad i 2,posle oko 9 belo meso 200g,dodjem kuci oko 14h tu je govedja supa i neki krompir+meso(nekad svinjsko,nekad govedje nekad pilece) ,onda trening od 5 do pola 7 negde.Za vreme treninga popijem gejner 450ml (tj. 65g gejnera u 450mil mleka) i da nekad popijem pre ,nekad posle i tako .Onda dodjem kuci oko 7 hasam sta god ima znaci tad ne biram tad umirem od gladi  i posle pred spavanje pojedem jos jednu porciju ovsena i dnevno popijem oko 1l mleka u koje ubacam surutku u prahu,a i u ovsene ubacam po 2,3 kasicice surutke.I ponedeljkom i cetvrtkom za veceru jedem ribu.

Ajmo ovako - u prvom obroku uz ovsene ubaci i neki izvor proteina, npr. 5 belanaca plus 2 cela jaja...

Drugi obrok, tj. kako si stavio oko 9 , uz 200 gr pilećeg belog ubaci i složene ugljene hidrate, npr. 70-100 gr belog pirinča

Treći obrok, oko 14 h( kako si ti stavio) je u globalu ok, potrudi se, naravno, da se radi o kuvanom krompiru...sa svinjskim mesom se umeri i sklanjaj "sve vidljive masnoće"...

Gejner nemoj u toku treninga, bolje posle treninga i "mislim" da bi bilo bolje sa vodom, nego sa mlekom( zbog bolje resorpcije)...koji gejner koristiš? Hypermass 5000?
Potrudi se da količina "brzo-svarljivih proteina" u "šejku obroku" neposredno posle treninga bude bar oko 25-30 gr...

Bolje je imati kvalitetan obrok 1-2 pre treninga...30-40 gr proteina, 50-70 gr složenih ugljenih hidrata i "malo" zdravih masti, a gejner čuvati u periodu posle treninga, pošto je većina gejnera prepuna prostih šećera koji neposredno pre treninga, ili u toku, mogu dovesti do nepoželjne "kompenzatorne" hipoglikemije koje može "poremetiti" trening( osećaj tromosti, usporenosti)...

Obrok koji ide posle "posttrenažnog šejka" je dosta bitan, tj. po kvalitetu...dakle, dovoljno složenih ugljenih hidrata, kvalitetnih proteinskih izvora i "malo" zdravih masti...tj. unos "kvalitetnih gradivnih materija" je jako bitan u intervalu od oko 2 sata posle treninga...dakle, prvo neposredno u obroku koji ide posle treninga( brz refuel - šejk), a zatim naredni "čvrst obrok"...

Surutka u prahu je promašena investicija...u obroku pred spavanje( idealno 1-2 sata pre spavanje) akcenat na proteine visoke biološke vrednosti i zdrave masti( hidrati ti nisu potrebni, tj. bez ovsenih)...npr. 250 gr ella sira i 30 gr badema( kazein, mlečni protein, čiji je izvor ella sir, sporije se vari i hraniće tvoje mišiće tokom noćnog sna)...
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #69 poslato: Novembar 13, 2014, 09:55:36 posle podne »

Sry za novi post ali bolje je ovako da napisem.
Sto se tice kilaze ugojio sam se 2,2kg Sto znaci imao sam 62kg sad imam 64,2kg
Obim ruke mi se povecao za nekih 3,5 centimetra.
A sto se tice ishrane jedan klasican dan mi je ovako :D
Ujutru oko pola 7 ovseni porcija nekad i 2,posle oko 9 belo meso 200g,dodjem kuci oko 14h tu je govedja supa i neki krompir+meso(nekad svinjsko,nekad govedje nekad pilece) ,onda trening od 5 do pola 7 negde.Za vreme treninga popijem gejner 450ml (tj. 65g gejnera u 450mil mleka) i da nekad popijem pre ,nekad posle i tako .Onda dodjem kuci oko 7 hasam sta god ima znaci tad ne biram tad umirem od gladi  i posle pred spavanje pojedem jos jednu porciju ovsena i dnevno popijem oko 1l mleka u koje ubacam surutku u prahu,a i u ovsene ubacam po 2,3 kasicice surutke.I ponedeljkom i cetvrtkom za veceru jedem ribu.
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #68 poslato: Novembar 13, 2014, 09:46:43 posle podne »

Evo slika gde mi se vidi ruka(nije stegnuta) slika je malo starija ali nema veze :D
http://www.dodaj.rs/f/3p/7X/VdSYiHG/107488823591217009292751.jpg
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #67 poslato: Novembar 13, 2014, 07:48:44 pre podne »

Najbolje da napišeš šta sad jedeš, mislim da treba da pojačaš klopu pa da napakuješ još mišića...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #66 poslato: Novembar 12, 2014, 11:21:34 posle podne »

Mislim da ima napretka...ali slikaj "jasnije" gornji deo tela...ramena, ruke...da ipak slika bude verodostojna "uporednoj" sa "početka promene"...

Šta kaže vaga? Obimi? Da li si lično zadovoljan napretkom?

Kako se sada hraniš? Treninzi?
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #65 poslato: Novembar 12, 2014, 09:45:33 posle podne »

Hvala,trudicu see :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #64 poslato: Novembar 12, 2014, 09:12:14 posle podne »

Slikane su pod drugačijim svetlom pa ne mogu baš najbolje da uporedim ali koliko mi se čini ovo je i više nego odličan napredak.Svaka čast samo nastavi tako :)
Sačuvana
Petr0vic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #63 poslato: Novembar 12, 2014, 09:07:56 posle podne »

Evo ljudi javljam se posle mesec dana ,koristio sam gejenr i poboljsao sam ishranu,nadam se da se vidi napredak :)
http://www.dodaj.rs/f/d/fY/42t4RRgB/107518263572908477790271.jpg
evo i prethodna slika koju sam vam dao :D
http://www.dodaj.rs/f/3F/Hr/gnaAAI9/img20141006191428.jpg

Da li se vidi napredak :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.