TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396387 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 27, 2024, 08:37:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko mršavljenja  (Pročitano 9036 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #32 poslato: April 24, 2015, 06:18:55 pre podne »

Okej,hvala, imam još jedno pitanje. Stavio sam oko 25 grama proteina u šejker i 200 ml mleka. Izmućkao sam i malo sačekao i krenuo da pijem ali mi je protein dosta sladak. Da li bi možda malo ublažio ukus ako stavim više mleka? Ne bih da stavljam vodu već sam probao sa vodom i dosta mi je gadno, ne sviĂ°a mi se...  :(
Ni ne treba da ti se sviĂ°a. Treba da odradi posao.
Što se tiče količine tečnosti, ako ti je slatko možeš dodati koliko hoćeš, ne utiče to ni na šta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: April 23, 2015, 10:40:49 posle podne »

Ćao! Bio sam u prodavnici i kupio sam ovaj protein : http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html
Radnik ga je nahvalio i rekao da ide kao ,,alva'' , danas posle treninga ću ga probati.  ;D
Još sam kupio i ovu čokoladicu: http://www.pansport.rs/Proteinske-%C4%8Dokoladice/BI1161-Go-Protein.html

Imam par pitanja: da li je dovoljno samo jedna merica ovog proteina sa mlekom (0,5 % mm) ili još treba da dodam bananu ili suvo grožĂ°e? To jest pitam da li će me ovo zasititi?
I još nešto mnogo je glupo pitanje ali šta ćeš: Ova čokoladica mi deluje dosta veliko,pa da li bi mogao naprimer da danas pojedem pola a da drugu polovinu ostavim za sutra,da li će se čokoladi nešto desiti? Možda će se pokvariti ili nešto slično?
Inače hvala svima na odgovorima!  :)

"Kakav si u jelu takav si na delu"...bez kukanja...ta proteinska čokoladica ima oko 20 gr proteina, nema tu šta da se deli, nego je pojedi celu!

Banana, suvo grožĂ°e( prirodni izvori dekstroze) ili dekstroza( prah, suplement) su posle treninga u pwm obavezni uz protein, jer će dati stimulaciju za sekreciju insulina( hormon pankreasa, koji reguliše nivo glukoze, dekstroze u krvi)...dakle, na talasu insulina amino kiseline iz proteina će stići do "gladnih mišića"...  ;)

Prijatno!
« Poslednja izmena: April 23, 2015, 10:46:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16852


« Odgovor #30 poslato: April 23, 2015, 06:18:02 posle podne »

Moj predlog je http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/SI694-Pro-Whey.html , pošto je na popustu i ja sam kupio pre par dana :)
Kakvog je ukusa SNI?
Iskreno, još uvek nisam otvorio kutiju jer mi je ostalo još par merica starog proteina. Čim probam javljam utiske :)
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #29 poslato: April 23, 2015, 06:02:00 posle podne »

Hvala  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16852


« Odgovor #28 poslato: April 23, 2015, 05:59:23 posle podne »

Posle treninga isključivo sa vodom dok u toku dana možeš i sa mlekom :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #27 poslato: April 23, 2015, 12:44:16 posle podne »

Posle treninga ubaci suvog grožĂ°a, 30-50 grama ILI jednu bananu, ili 30 grama dekstroze. Umesto mleka možeš i vodu. Ovo ti je klasičan PWM, on i ne treba da te zasiti, ti to popiješ odmah posle treninga a posle njega kod kuće moraš imati čvrst obrok sa proteinima i hidratima.
Čokoladi se neće ništa desiti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: April 23, 2015, 06:20:04 pre podne »

Moj predlog je http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/SI694-Pro-Whey.html , pošto je na popustu i ja sam kupio pre par dana :)
Kakvog je ukusa SNI?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16852


« Odgovor #25 poslato: April 22, 2015, 08:23:07 posle podne »

Moj predlog je http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/SI694-Pro-Whey.html , pošto je na popustu i ja sam kupio pre par dana :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16852


« Odgovor #24 poslato: April 22, 2015, 02:07:22 posle podne »

Protein je uvek dobra opcija, samo bih ja tu dodao i neki vitaminskomineralni kompleks :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: April 22, 2015, 12:31:13 posle podne »

Pozdrav svima! Rekao sam da ću ići da kupim suplemente,ali sam još uvek u nedoumici...
U meĂ°uvremenu smo išli na sportski pregled sa klubom,taj pregled je dosta detaljniji od onog sa školom  i dosta je bolji.Stanje je trenutno ovako:visok sam 177,5 i imam 73,5 kg. Mršavljenje ide solidno i ja sam zadovoljan. Dobio sam još dosta tu informacija,ali je pretežno sve okej. Treninzi idu dobro i sve je super. Još uvek ne znam šta od suplemenata da uzmem. Hteo sam da kupim sagorevač ali sam odustao od njega pošto mršavljenje ide dobro i bez njega,njega bi možda uzeo tek kad malo zastanem na istoj kilaži... A sada bih uzeo samo whey. Da li je odluka dobra? Izvinite možda malo dosaĂ°ujem ali nemam para za bacanje pa hoću lepo da uložim te pare...  :)

Whey je svakako koristan, barem u pwm sa izvorima dekstroze( 15-30 gr dekstroza "praha" ili maltodekstrina, ili 1 banana srednje velicine ili 30-50 gr suvog grozdja)...

Whey ce svakako biti korisna dopuna ukupnom proteinskom unosu...dakle, racunas ga u ukupni dnevni unos proteina...

Moj predlog ce uvek biti proteinske mesavine( blendovi), mix vise razlicitih izvora proteina( npr. whey koncentrat, albumin iz jaja, kazein iz mleka, govedji protein) koji ce omoguciti i brzu i produzenu apsorpciju preko potrebnih amino kiselina, a mogu biti korisne i kao zamena za obrok u kombinaciji sa slozenim hidratima i zdravim mastima...(ovsene plus merica proteina - izblendas...)

Preporuke...

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/PS252-Power-protein.html

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/SI694-Pro-Whey.html

P.S. ne pretruj sa "mrsavljenjem", dobro proceni koliko je u pitanju gubitak telesne mase na racun masnog tkiva, a koliko na racun misicne mase...bez krajnosti
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: April 03, 2015, 06:23:34 pre podne »

Da trening je dobar,jedan dan ću vam napisati šta sam radio i koliko kila i ponavljanja...
Znači mislite da bi trebao prvo omega 3 i natrolov energizer? imam promena u ishranu i mislim da bi mogao i sagorevač i whey! Ovih dana bih trebao da odem da kupim pa javljam šta sam uzeo!  :) A koji od ova 3 proteina preporučujete? Jel neko koristio neki pa da kaže lično iskustvo?
Na tvom mestu ja bih od ponuĂ°enih uzeo onaj najjeftiniji, odnosno svi su dobri, samo gledaj da uštediš.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16852


« Odgovor #21 poslato: April 02, 2015, 04:21:57 posle podne »

Koji god da kupiš nećeš pogrešiti, što si se odlučio za manja pakovanja čini mi se da su dosta skuplja.Ako nisi pri parama bolje sačekaj malo pa kupi veće pakovanje mnogo je povoljnije :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: April 02, 2015, 04:21:26 posle podne »

Od proteina bih ti savetovala Pansport Power Protein.  Protein je proizveden u EU što znači da su u pitanju najviši standardi kvaliteta. Izuzetno ukusan, kvalitetan protein, koji se sastoji od proteina surutke, kazeina, proteina iz goveĂ°eg mesa. I što je najbolje izuzetno je povojlan :)  4970 din za 2,27 kg proteina. Možeš ga konzumirati posle treninga i u toku dana po potrebi.
Od ukusa trenutno čokolada lešnik i jagoda bela čokolada :)

Možeš pročitati i utiske naših forumaša o ovom proteinu, da ne bude da ga samo mi hvalimo :)  inače i ja ga pijem i mogu ti reći da je odličan!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: April 02, 2015, 12:55:50 posle podne »

Whey i sagorevac bez promena u ishrani nece doneti zeljene rezultate...

Omega-3 i Natrolov Energizer su prioritet....

Po ovome sto si napisao o treningu, mislim da je na zavidnom nivou...

Po ko zna koji put napominjem vrati se na vec date preporuke o ishrani...procitaj detaljno...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: April 01, 2015, 10:36:13 posle podne »

Treniram kajak. 6 puta nedeljno,nekad ne doĂ°em baš svih 6 puta,ali su trudim da budem što redovniji. Kada je lepo vreme veslam i tada se ne trči nego samo vesljanje i teretana,a kada je hladno kombinuju se trčanje i teretana. Za veslanje mi jednostavno trener kaže šta da radim kao i za trčanje. Naprimer juče sam trčao 5 km tempo. Za teretanu takoĂ°e nemam odreĂ°en trening i nemam rasporeĂ°ene dane kada šta. Trener jednostavno kaže radi to i to i mi radimo. Ako bude trebalo napisaću šta sam jednog dana radio i sa koliko kila i to sve...
Čitao sam tekstoteku i forum oko suplemenata,izdvojio sam nešto,kasnije ću poslati.

Siguran sam da su treninzi na zavidnom nivou, tako da je korekcija ishrane presudna "na tvom putu"...ispoštuj već date preporuke...

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.