TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 09:25:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nastavak mršavlenja+suplementacija  (Pročitano 12549 puta)
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #39 poslato: Jun 28, 2015, 01:49:25 pre podne »

Brate mili,ti si na samom pocetku sporta a i mlad si,ne bavis se ti profi bb-om da moras sebi da obezbedis beskonacne zalihe pilecih prsa,ovsenih i jaja i da ih stavljas na vagicu.
Trenutno i sa maminom kuhinjom i dobrim treningom u teretani ces napraviti daleko bolje rezultate nego sto ces uraditi sa silnim dijetama koje ce ti zakomplikovati zivot.Imam drugare koji uz minimalnu suplimentaciju i zloglasnu fakultetsku menzu(jer nemaju sredstava za bolje) napravili sjajne rezultate u teretani.
Iskreno pricajuci imas suvise malo misica na sebi da bi priustio cuttovanje koje je neophodno za skidanje tog slaufa,a sobzirom da je kod vecine muskaraca uglavnom to najtvrdoglaviji deo za "skidanje",i to malo misica ce otici pre nego sto taj famozni slauf nestane.
Zapitaj se da li zelis stvarno tako da izgledas samo zbog tog stomaka ili ces prvo da napravis neki temelj pa tek onda da se brines za detalje.
Pricam nesto sto su vec mnogi u sustini rekli ali ti i dalje vijas taj stomak i sve se vrti oko toga,i sad ako nastavis poteru za tim gornji deo tela ce ti liciti na nesto slicno ovom:

#StopAnorexia
« Poslednja izmena: Jun 28, 2015, 02:17:09 pre podne od strane spr1te » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Jun 27, 2015, 11:49:19 posle podne »

Shvatam sve ljudi...
Počeo sam malo i da pojačavam kalorije,trudim se koliko mogu...
Razmišljao sam i ja o rotacijama ali ne znam ništa o njima i ne shvatam kako da to radim...?

Mladiću, uz dužno poštovanje, "spusti loptu"...

Polako sa rotacijama, low-carb dijetama, keto-dijetom, odabirom suplemenata...za sada sve što pišeš deluje hipotetički, u stilu - "šta bi bilo kad bi bilo"...a čini mi se idalje nisi MAXIMALNO POSVEĆEN priči, već lutaš i na polju treninga i na polju ishrane...a ovo radiš iz čiste dosade...

Zapitaj sebe, ali realno - šta zapravo želim? Koji su moji ciljevi?

Pažljivo sagledaj želje i mogućnosti...

Po pitanju rotacija ukratko...

PRVO DETALJNO PROČITATI...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

Zapitajmo se, šta je cilj svake dijete?

 - manipulacija unosom i vrstama hidrata, a posledično što manja stimulacija "drastične" insulinske sekrecije( unos proteina i zdravih masti na zavidnom nivou)...

Dakle, osnovni princip rotacija ( najprostije rečeno) je da metabolizam bude stalno aktivan tj.kada bi telo i htelo da ga uspori u danima bez ugljenih hidrata(da bi sebe sačuvalo) mi ćemo ga iznenaditi danom sa visokim unosom i praktično zbuniti.

Najprostija verzija( moj predlog)

Postoje tri vrste dana na ovoj dijeti:

-Dan sa visokim unosom ugljenih hidrata( idealno dan odmora - "punjenje")

-Dan sa niskim unosom

-Dan bez ugljenih hidrata

DAN SA NISKIM UNOSOM (nizak unos, oko 2-2.5 gr proteina/kg, 1.5gr u.h./kg, 0,6-0,8 gr/kg masti)

Toga dana imate na raspolaganju samo 2 obroka sa ugljenim hidratima...

Možete ih rasporediti kako hoćete ali najbolje bi bilo da to budu prvi jutarnji obrok i onaj odmah nakon treninga.

Pod uslovom da ne trenirate kasno uveče( dakle, da obrok posle treninga ne bude obrok pred počinak)!


DAN BEZ UGLJENIH HIDRATA (bez, 2.5-3gr/kg proteina, 0 u.h., sem u proteinskom šejku posle treninga-dex, 0,8 gr / kg masti)

Kao što mu ime kaže, toga dana su NO-NO! ( dextroza u pwm sa proteinom nije kontraindikovana, 15-30 gr sasvim dovoljno)

Obroci se sastoje iz proteina, masti i zelenog povrća, koje za one koji nisu shvatili do sada, spada u u.h., ali vlaknaste( dijetna vlakna) i koje telo ne može da iskoristi( nema energestku vrednost).

 
DAN SA VISOKIM UNOSOM ( 1.5-2gr/kg proteina, 3gr/kg u.h., 0,6 gr/kg masti)

Kao što vidite, taj dan čine 3-4 obroka sa ugljenim hidratima.( obrok pred počinak, "carb free")

Ako i treba nekada da "izvarate", neka to bude taj dan( ali samo 1 obrok)…  :D
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #37 poslato: Jun 27, 2015, 11:18:43 posle podne »

Zbog toga i kazem da slobodno krene na masu. Ovo sto radi moze da dovede do jojo efekta, pa ode mas' u propas'. :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #36 poslato: Jun 27, 2015, 10:25:04 posle podne »

Ne komplikuj, dobio si osnove, pusti sad rotacije, da ti lepo savladas osnove a za rotacije ima vremena, jedi, treniraj, spavaj, juri zenske i uzivaj!!!
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #35 poslato: Jun 27, 2015, 06:40:40 posle podne »

Najpametnije ti je da ulozis u ishranu, ako ti nesto ostane onda kupi nesto od suplementacije.
I meni je lakse da posle treninga smuckam i popijem nesto slatko i ne moram da zvacem 100g mesa, ali jbg. Moraces da vidis sta su ti prioriteti, kao sto rece Slavisa. :)

EDIT:
Sad sam prelistao temu i video kakva ti je ishrana. Samo cu reci katastrofa. Radis isto ono sto sam i ja radio. Mnogo rezes kalorije i gubices salo, ali i misice. Stomak ce da ti ostane, veruj mi. Ljudi su ti ovde vidim vec pisali, ali ti cujes ono sto se tebi svidja. Kreni sa rotacijama UH i polako, mada bih ja na tvom mestu krenuo na masu jer nemas Bog zna sta sala.
Btw, znam da je finansijski iscrpljujuce, ali PRIORITETI. :)
« Poslednja izmena: Jun 27, 2015, 06:48:02 posle podne od strane cantawait » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Jun 27, 2015, 12:52:11 posle podne »

E brate moj...moraces da poradis na listi prioriteta... tj. trening i ishrana...

Dakle, manje lutanja, vise ciljanog treninga sa opterecenjem...sva raspoloziva sredstva preusmeri na ishranu, sto preostane, neka bude usmereno na suplementaciju...

Power protein je sasvim solidan izbor, po pitanju odnosa cena / kvalitet...

Omega-3 svakako...

Vitaminsko-mineralni kompleksi takodje...

Visak slobodnog vremena i energije usmeri konstruktivno...prosetaj se do obliznje teretane...  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #33 poslato: Jun 27, 2015, 11:17:31 pre podne »

Ja trenutno pijem http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html za ukusom čokolada kokos.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #32 poslato: Jun 27, 2015, 09:16:17 pre podne »

Za pocetak nemoj da uzimas whey i ostalu suplementaciju vec se maximalno fokusiraj na kvalitetnu ishranu!
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #31 poslato: Jun 20, 2015, 09:48:00 posle podne »

Brate mnogo si tvrdoglav, sta su ti sve pisali, a ti opet kazes "hocu samo 5-6kg da skinem nervira me taj slauf" sa 1000kcal kojih jedes plus treninzi napravices sebi jos gore
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Jun 20, 2015, 09:28:11 posle podne »

Pa ono, ne priznajem da je ishrana bajna,bude tu uvek nekih propusta i ne kažem da sam svetac,ali mislim da je najbolje da se ja držim ovog od 1,5 mm.
A da li je ovo istina da će me boleti kosti?

Odakle ti to da će te kosti boleti od mleka sa većim( ili manjim) procentom mlečne masti? Samo uklapaj u dnevni unos "kalorija"...

Po pitanju mlečne masti...

Mlečna mast sadrži značajne materije kao što su vitamini rastvorljivi u mastima, A, D i K, potrebni za optimalno iskorišćavanje kalcijuma i proteina iz mleka.

Mlečna mast je takoĂ°e bogata kratkim i srednje dugim lancima masnih kiselina( MCT) koje predstavljaju dobar „imuno-stimulans”.

Mlečna mast sadrži i jednu zdravu trans mast - konjugovanu linolensku kiselinu( CLA) koja ima snažno antitumorsko delovanje.

Svi ti važni hranljivi sastojci nestaju industrijskom preradom...

Sve u svemu...po pitanju mleka sam proces pasterizacije i homogenizacije je u velikom procentu "uništio" mnoge prednosti mleka, kao jedne od najkvalitetnijih "muscle building" namirnica...po pitanju svega toga, preporuka za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html

Moja preporuka će biti jogurt, kefir, posniji sir( do 10% m.m.)...mada sve je relativno



« Poslednja izmena: Jun 20, 2015, 09:36:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #29 poslato: Jun 20, 2015, 05:32:27 posle podne »

To su naobičnije zablude, kakvih sam se ja sve priča naslušao od mojih i okoline to je za ne poverovati.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #28 poslato: Jun 20, 2015, 02:47:33 posle podne »

Ako ti je ostatak ishrane ok ne bi trebalo da ti pravi nikakav problem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #27 poslato: Jun 20, 2015, 12:40:57 posle podne »

Kao što smo mu 100puta ponovili moraće trening da sredi i ogranizuje kako treba, da odluči da li mu je trenutno bitniji izgled ili veslanje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Jun 20, 2015, 11:15:40 pre podne »

Hm...varijanta propadanje( "na razboju"), kontra-kosi benc, letenje bucicama na kontra kosoj klupi...mislim da bi i nas Dusan Miletic mogao da da konstruktivne predloge po tom pitanju...

Nema potrebe za sistemom "hiljade i hiljade sklekova...",vec rigoroznija kontrola ishrane, korektniji trening...a i poseta lekaru( vec smo dali preporuke)...

www.youtube.com/watch?v=7OuWmV8MLNE
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jun 19, 2015, 11:40:26 posle podne »

Nisam hteo da otvorim novu temu,ali evo ovde slike malog napretka problematičnog stomaka...
http://i.imgur.com/qWth88p.jpg
Opet je slika bezveze pošto sam sebe slikam...

Iskreno nebitno da li sam sebe slikaš ili te neko drugi slika...imaš problem i to je to...vrati se na već date predloge modifikacije ishrane i treninga...

Dakle, ne možeš se ni "vaditi" na priču o "androgenom tipu" gojaznosti, previše si mlad da bi uzroci svega bili tog tipa...mada moguće da je drugi "polaritet" u pitanju...

Malo više prostih hidrata, mesnih preraĂ°evina( koje čak mogu uticati i na pojavu ginekomastije)...taj efekat "estrogenizacije"( biću subjektivan u ovoj odrednici) može uticati i na "održavanje" masnog tkiva na neželjenim mestima...

Tj.  nagomilavanje masnih naslaga (naročito područje struka i grudi)...

Drastična promena načina ishrane je isto tako bitna...PREPORUKA ZA OBAVEZNO DETALJNO ČITANJE... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/testosteron-i-ishrana.html

Da nekada možeš da osetiš bolove u predelu bradavica( grudi), neprijatno pečenje, kad palpiraš( prstima polako dodiruješ) osećaš neke čvoriće u tom delu? Bolnost na dodir?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 18 upita.