TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 12:32:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta ustvari pijemo?  (Pročitano 8219 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #32 poslato: Mart 05, 2010, 10:35:08 posle podne »

Nutrilite se jako hvali načinom proizvodnje svojih dodataka ishrane, tipa da u okolini od par kilometara nema nijednog zagaĂ°ivača itd


Моника, могу они да причају шта хоће, али најчистији ваздух се налази на мору и то на неких 800 км од обале... Мада, ако узмемо у обзир научна истраживања која показују да смо/ћемо у току живота унети у себе неки атом или молекул Да Винчијеве мокраће, онда се поставља питање, да ли уопште и постоји чист ваздух?!  ;)   ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 05, 2010, 08:17:22 posle podne »

Pa kontam, znam i sam, ja jednom u sto godina napravim, ali ne vidim zelju za sokovima... Kad si zedan pijes vodu i to je to :)

To je u stvari ista zeljka kao i za junkom, jer u stvari ti zasecereni sokovi nisu nista drugo nego junk
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #30 poslato: Mart 05, 2010, 01:29:46 posle podne »

Za sokove i sve te stvari se apsolutno slazem,ali treba uzeti u obzir da nisu svi bas u mogucnosti spremati to na prirodan nacin ili ih jednostavno mrzi.Priznajem desava se to ponekad i meni.Mada kada smem ja uzmem veoma retko neki sok u prodavnici.Nije dobro bas ni biti rob svoga tela,treba malo i uzivati.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #29 poslato: Mart 03, 2010, 07:55:55 posle podne »

Neznam zasto uopste piti sokove :)

Voda, cajevi... i ko pije kafu i to je to... Ako neko hoce sok, paradjz sok, neka cedi limun, narandze... cveklu, sargarepu :) vrlo jednostavno i 100 % proveren kvalitet :)

A ove informacije o ispravnosti, pa to ko neznam i bez ovu objava, taj je zaostao 10 godina... Ja verujem da ih 2/3 nije ispravno, a ne 1/3...

To nije videlo voca... A ovi sto su 100 % voce, to 100 % znaci da nema vestackog koncentrata tog voca :), a realno je to 60 %, ako i toliko te vocke... ostalo voda i jos neki osnovni aditivi...

Plus, ti svi shit sokovi uopste nisu jeftini, svi sokovi, sem najgrde hemije... tako da mi niko ne moze reci da je kupovati voce skupo...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Mart 03, 2010, 05:18:09 posle podne »

Te bake obično stavljaju jako puno šećera u sokove. Prema tome, kao pravi izbor ostaje samo sveže ceĂ°eni sok bez ikakvih dodatnih šećera.
Sačuvana
Randymoss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #27 poslato: Mart 03, 2010, 04:48:38 posle podne »

A sve ovo sto ste rekli o kupovnim sokovima,da li vazi i za domace(Baka proizvodjac)....? :)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2009, 08:52:31 posle podne »

Hello sokovi su uzas. Na etiketi su sve sami E330, E340 i sve do E1000... Taj hello je napravio neki mafijas iz Paracina, ima dobru reklamu, puni sokove za neki slovenacki megamarket jer je tamo dozvoljeno samo nekih 7,8 posto vocnog sadrzaja, to je minimum. Izbegavajte narocite te sokove...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2009, 04:00:58 posle podne »

                                        Od 55 uzoraka osam najvećih proizvoĂ°ača u Srbiji
                                                Svaki treći voćni sok nije kvalitetan




 Od 55 uzoraka voćnih sokova i voćnih nektara osam najvećih proizvoĂ°ača u Srbiji, trećina ne odgovara pravilnicima o kvalitetu, rezultat je analize uporednog ispitivanja kvaliteta voćnih sokova koje je u septembru uradilo Udruženje za zaštitu potrošača Vojvodine - Novi Sad.

Uzimanje uzoraka za potrebe ove analize uradio je Institut za prehrambenu tehnologiju Novi Sad, a laboratorijsko ispitivanje uraĂ°eno je u „SP laboratoriji“ AD Bečej.
Svi ispitani uzorci imali su odgovarajuća senzorna svojstva, meĂ°utim, mikrobiloškim analizama utvrĂ°eno je da je pet uzoraka bilo neispravno. Od toga su četiri uzorka, sadržala kvasac, a jedan plesni. U pitanju su „Fruvitini“ nektari: „hello“ jabuka, „primavera“ jabuka i „fruvita“ breskva, nektar breskve „Takovo“ i nektar jabuke „verde“.
Gledano prema formalnom broju i količini kalijuma, koje propisuje Code of practice for the Evaluation of Friut and Vegetable Juice A. I. J. N. European Union, manji voćni sadržaj utvrĂ°en je u nektaru crnog grožĂ°a „nektar“, zatim
„Fruvitinim“ nektarima jabuke i narandže „primavera“, nektaru jabuke „hello“ i nektaru breskve „fruvita“. Slede sokovi od divlje jabuke i narandže „la vita“, istoimeni nektari od višnje i kajsije, i nektari „la vita klasik“ od breskve, jabuke, i narandže koje proizvodi „Vino župa“. Na ovom spisku su i nektari jabuke, breskve i narandže proizvoĂ°ača „Takovo“, i nektar jabuke „verde“ proizvoĂ°ača „IB tim“.
Svi ispitivani uzorci kompanija „Freš end ko“ iz Subotice, „Rauh Srbija“ iz Koceljeve i „Zdravo organik“ iz Selenče, bili su ispravni. To su „nekst“ sokovi „100%“ narandža, jabuka i ananas, i „nekst“ nektari narandže, jabuke i ananasa, sokovi „hepi dej 100%“ ananas, jabuka i narandža, „hepi dej“ breskva i crno grožĂ°e i „bravo“ sokovi od narandže i crnog grožĂ°a, i „zdravo“ sokovi od jabuke i šargarepe.


izvor blic
autor m.skrbic
Sačuvana
   
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2009, 03:10:19 posle podne »

Kad bi nam nasla distributera u NS, bili bi ti jako zahvalni :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2009, 01:24:32 posle podne »

Zvuci veoma dobro,ako je stvarno istina onda je zlata vredno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Novembar 22, 2009, 10:55:46 pre podne »

# ima certifikat da smanjuje veći broj kontaminanata štetnih po zdravlje od bilo kojeg drugog ugljičnog sustava.
# učinkovito smanjuje količinu klora
# učinkovito smanjuje količinu olova u vodi za piće
# učinkovito smanjuje količinu žive u vodi za piće
# učinkovito smanjuje količinu parazita koji se prenose vodom
# učinkovito smanjuje količinu radona i njegovih nusproizvoda u vodi za piće
# ne uklanja korisne minerale, kao što su kalcij, magnezij i fluorid
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #21 poslato: Novembar 21, 2009, 04:41:44 posle podne »

Da, verujem, ali sigurno opravdano, jer im je sigurno "baza" na polju a ne u labaratoriji...

Vazi, ako saznas napisi ovde... On je preciscavac i jos nesto ili?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Novembar 21, 2009, 04:36:44 posle podne »

ja sam Ogi koristila Nutrilite godinama i imam samo najlepše reči za Nutrilite... nažalost cena je nama toliko nedostupna,  da je to strašno...  koristila sam jako puno njihovih proizvoda.... i nema ga u slobodnoj prodaji već samo Amway..

ali Natrol je tu da zameni.

Nutrilite se jako hvali načinom proizvodnje svojih dodataka ishrane, tipa da u okolini od par kilometara nema nijednog zagaĂ°ivača itd

Videću za e spring sa poznanikom gde može da se nabavi
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 21, 2009, 04:23:07 posle podne »

Pravo da ti kazem bas sam u nekoj zdravoj hrani blizu SPENS-a u koju navratim samo kada me put nanesese video neki preciscivac koji deluje O.K. za nekih 2 ili 3 hiljade i planirao sam da ga kupim, ni sam neznam zasto jos nisam...

A gde ima da se kupit taj amway?

offtopic: http://www.nutrilite.com/ bas uliva poverenje... barem meni, za razliku od npr mega nabudzenih reklama, iako sam nedavno uzeo purple wrath prvi put da pijem :)... sto neukusnije i sto manje obojeno je po meni pun pogodak, mada moguce da gresim, ne moze se to uopstavati  8)
« Poslednja izmena: Novembar 21, 2009, 04:29:59 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Novembar 21, 2009, 03:00:27 posle podne »

Ogi, Kozma, 

već sam više puta preporučila ovo...   (verujte mi da nije klasična marketinška prevara) 
http://www.espring.com/

p.s. nemam nikakav prihod od reklame :D   ...nego vam toplo preporučujem
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.