TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396740 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 02, 2024, 11:46:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BILIRUBIN  (Pročitano 42097 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 31, 2010, 08:23:16 posle podne »

Ako si mi ti poslao pitanje na email, dobio si odgovor ili bar ideju šta i kako dalje
Sačuvana
salcin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #40 poslato: Oktobar 31, 2010, 03:05:31 posle podne »

Hvala Takiro na savetu odradicu te preglede,mada je moguce da je od neispavanosti i iscrpljenosti a takodje imao sam do skoro problema sa zuci i onim peckanjem pa mozda je i to uticalo ko zna.
Ma molim Vas,to uvezi Hepatograma i hepatitisa se izgleda ipak neslaze.Ja imam u hepatogramu sve normalne vrijednosti,a ipak mi hepatitis markeri kazu da imam hronicni hepatitis "B".molim vas pojasnite mi kako je to moguce?odgovorite mi sto prije na moj e-mail  salkokarahodjic@yahoo.com,molim vas ako je ikako moguce.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Februar 07, 2010, 10:22:01 posle podne »

uradi samo ove analize u privatnoj laboratoriji pa mi javi...

@ takahiro - hvala ti - odgovor ti je bio odličan, ja se samo malo šalim
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #38 poslato: Februar 07, 2010, 04:44:11 posle podne »

Hvala na savetima inace moj lekar je idiot da izvine Danijela na vredjanje kolege posto kad god se pozalim na nesto on mi kaze mlad si ti nije ti nista,tako da ne verujem da ce da mi odobri da odradim ove analize ali cim mi odobre promenu lekara tjs ako mi prodje zalba ja cu da odradim to pa da vidim sta je u pitanju.
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #37 poslato: Februar 06, 2010, 10:06:00 posle podne »


ostadosno mi lekari bez posla :)

negro evo još bolji savet..
lepo uradi prvo samo ALT i AST i GGT (hepatogram) ako nisu povišeni ne trebaju ti ni analize na hepatitis niti UZ

nema hepatitisa bez povišenih nalaza u hepatogramu!


ja se malo uziveo,
al samo sam preneo svoje iskustvo, sa naboljom namerom

;)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Februar 06, 2010, 05:08:28 posle podne »

hehe povecan bilirubin..
ja dva puta godisnje radim lekarski pregled kod sportskog u uvek je povecan.. jednom mi je cak ukupni bilirubin bio 97.. od normalnih 20..
tad sam isao na razne pretrage, infektivnu, testiranje na hepatitise, snimanje jetre i celog abdomena, hepatogram... ma ruke su mi bile modre jer su mi u 3 dana 20 puta vadili krv.. kad ono, corak.. kazu nije ti nista, zdrav si ko dren :)
Inace to je Zilbertov sindrom ili benigna nekonjugovana hiperbilirubinemija (nek me Daniela ispravi ako gresim). To nije bolest vec samo dijagnoza.
Kod Z. sindroma bilirubin se povecava ukoliko si umoran ali ne fizicki vec ono iscrpljen i neispavan. Takodje raste ukoliko si gladan (a pre vadjenja krvi ne smes da jedes pa ja nikad ne znam koliki mi je kad sam sit :)).. i tako meni je receno da se trudim da redovno spavam, da se hranim zdravo i da ne budem gladan. Hehe to mi nije bas tesko palo :). Inace normalno treniram, u zadnjih 5-6 godina i 2x dnevno i nista mi nije.. :)
Inace bilirubin hoce da poraste i ako udisete jake mirise, jedete hranu koja ima jake boje, pijete Coca Colu, alkohol itd..

E sad ne znam sta je tebi.. Jel Zilbert ili nesto drugo.. Moj savet ti je da uradis testove na hepatitise (higijenski zavod u NS), da uradis ultrazvuk abdomena ( limanska ili n.naselje ambulanta) i hepatogram (bilo gde gde ispituju krv). Tako ces biti siguran i znaces kako da se hranis i ponasas..

ostadosno mi lekari bez posla :)

negro evo još bolji savet..
lepo uradi prvo samo ALT i AST i GGT (hepatogram) ako nisu povišeni ne trebaju ti ni analize na hepatitis niti UZ

nema hepatitisa bez povišenih nalaza u hepatogramu!
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #35 poslato: Februar 05, 2010, 06:00:45 posle podne »

Hvala Takiro na savetu odradicu te preglede,mada je moguce da je od neispavanosti i iscrpljenosti a takodje imao sam do skoro problema sa zuci i onim peckanjem pa mozda je i to uticalo ko zna.
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #34 poslato: Februar 05, 2010, 03:13:56 posle podne »

hehe povecan bilirubin..
ja dva puta godisnje radim lekarski pregled kod sportskog u uvek je povecan.. jednom mi je cak ukupni bilirubin bio 97.. od normalnih 20..
tad sam isao na razne pretrage, infektivnu, testiranje na hepatitise, snimanje jetre i celog abdomena, hepatogram... ma ruke su mi bile modre jer su mi u 3 dana 20 puta vadili krv.. kad ono, corak.. kazu nije ti nista, zdrav si ko dren :)
Inace to je Zilbertov sindrom ili benigna nekonjugovana hiperbilirubinemija (nek me Daniela ispravi ako gresim). To nije bolest vec samo dijagnoza.
Kod Z. sindroma bilirubin se povecava ukoliko si umoran ali ne fizicki vec ono iscrpljen i neispavan. Takodje raste ukoliko si gladan (a pre vadjenja krvi ne smes da jedes pa ja nikad ne znam koliki mi je kad sam sit :)).. i tako meni je receno da se trudim da redovno spavam, da se hranim zdravo i da ne budem gladan. Hehe to mi nije bas tesko palo :). Inace normalno treniram, u zadnjih 5-6 godina i 2x dnevno i nista mi nije.. :)
Inace bilirubin hoce da poraste i ako udisete jake mirise, jedete hranu koja ima jake boje, pijete Coca Colu, alkohol itd..

E sad ne znam sta je tebi.. Jel Zilbert ili nesto drugo.. Moj savet ti je da uradis testove na hepatitise (higijenski zavod u NS), da uradis ultrazvuk abdomena ( limanska ili n.naselje ambulanta) i hepatogram (bilo gde gde ispituju krv). Tako ces biti siguran i znaces kako da se hranis i ponasas..
« Poslednja izmena: Februar 05, 2010, 03:18:51 posle podne od strane Takahiro » Sačuvana
Qui audet adipiscitur
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #33 poslato: Februar 05, 2010, 02:36:59 posle podne »

Ajde da osvezim malo temu.Evo ja sam radio testove za prijem u vosku za ugovorce i voala tbil-39,56 ovo ostalo ispod granica SE-5.
I prodjem testove niko me nista ne pita,uzmem ja drugima analize svima dobar tbil.E sad mene zanima kako se utvrdjuje razlog povisenog tbil-a i da li je moguce da imam dobru sedimentaciju i krvnu sliku a da imam neku bolest tipa zutice,hepatitis A B i daleko bilo ciroza itd.Posto doktori gledaju samo SE i dalje ne idu,samo kazu dobar si idi kuci.

A drugo kako moze da se piju proteini kad je povisen tbil zar oni ne opterecuju jetru?
Sačuvana
ognjen novakov
" Shut the fuck up and train. "
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3137


Chips,Cola i telefon Motorola ;)

« Odgovor #32 poslato: Novembar 14, 2008, 12:07:50 pre podne »

@Daniela da,sve ostalo ok u granicama... Hvala za info za vodu  ;)
Sačuvana

XPetar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

Vegetarian-TOP-GUN

Vegetarijanstvo
« Odgovor #31 poslato: Novembar 13, 2008, 11:50:19 posle podne »

Ako je uroĂ°eno- šta je 'okidač' da, recimo, baš sada doĂ°e do ispoljavanja synd. Žilber? I, nemam(sem bilirubina) ni jedan simptom Žilbera!
Ja dosta često radim analize, i do sada sam stalno imao tbil<10... i sad odjednom 24!?
Može li uzrok tome biti vezan za manjak spavanja, poremećen režim života zbog malo više obaveza i aktivnosti...?
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2008, 06:16:18 posle podne od strane XPetar » Sačuvana
Postati čovek je bolje nego postati kralj.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Novembar 13, 2008, 09:54:04 posle podne »

Ako je sve ostalo ok onda je veroavtno Žilberov sindrom - uroĂ°en defekt metabolizma žučnih boa - nema nikakve  posledice po zdravlje ali znači da teba da piješ dosta tečnosti kad se više zamaraš
Sačuvana
ognjen novakov
" Shut the fuck up and train. "
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3137


Chips,Cola i telefon Motorola ;)

« Odgovor #29 poslato: Novembar 13, 2008, 05:56:47 posle podne »

I meni je isto bolestan svaki put... Al ja izgleda imam zilberov tako da je urodjeno...
Sačuvana

M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Novembar 13, 2008, 04:49:26 posle podne »

moze genetski , a moze i aktivnost da utice , ja imam jos veci od tebe
Sačuvana
XPetar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

Vegetarian-TOP-GUN

Vegetarijanstvo
« Odgovor #27 poslato: Novembar 13, 2008, 04:43:51 posle podne »

Danas sam vadio krv i prvi put u životu mi je uočen povišen ukupni bilirubin (24).
Sve ostale vrednosti su potpuno uredne.
Lekar mi je rekao da je to uroĂ°eno (!?) ali da ne treba da brinem. Mene u svakom slučaju zanimaju razlozi zbog kojih je došlo do tog povećanja.
Koristim creatin+dex. i pea/hemp proteine, i 8 godina u ishrani ne koristim namirnice životinjskog porekla (ako to nešto znači), i pijem isključivo negazirana pića (min. voda i sokovi).
Šta je uzrok povišenog bilirubina?
Sačuvana
Postati čovek je bolje nego postati kralj.
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.