TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396017 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 07, 2024, 07:46:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nije valjda bruh?  (Pročitano 4135 puta)
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2012, 09:53:06 posle podne »

Sto se tice trbusnjaka to mi je vjerovatno najjaca misicna particija, zato ih vec odavno ne radim jer pokusavam dobiti na masi pa nisu primarni.

Inace sad sam u nedoumici, cak sta vise vjerujem da je u pitanju ipak neki misic prepone i da upravo to izaziva nelagodnost.

Sacekacu jos malo da vidim kako ce se stvari odvijati.
ok,  ono što treba da uradiš je da smanjiš trening sa opterećenjem dve-nedelje, tj bez naprezanja. Mesec dana forsiraj trbušnjake i to posebno kose! to ti je prevetiva da ne dobiješ kilu. tek kad ojačaš trbušnu muskulaturu treba da kreneš sa ozbiljnijim treningom sa tegovima.
Javi kako napreduje  :)

OK, hvala puno na savjetima :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2012, 11:49:20 pre podne »

Sto se tice trbusnjaka to mi je vjerovatno najjaca misicna particija, zato ih vec odavno ne radim jer pokusavam dobiti na masi pa nisu primarni.

Inace sad sam u nedoumici, cak sta vise vjerujem da je u pitanju ipak neki misic prepone i da upravo to izaziva nelagodnost.

Sacekacu jos malo da vidim kako ce se stvari odvijati.
ok,  ono što treba da uradiš je da smanjiš trening sa opterećenjem dve-nedelje, tj bez naprezanja. Mesec dana forsiraj trbušnjake i to posebno kose! to ti je prevetiva da ne dobiješ kilu. tek kad ojačaš trbušnu muskulaturu treba da kreneš sa ozbiljnijim treningom sa tegovima.
Javi kako napreduje  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2012, 10:05:01 pre podne »

Po tvojoj graĂ°i može biti i kila... ali nemoj čekati predugo... ako ne prolazi nek te neko pregleda.. ovako online je teško dati dijagnozu
da bi se utvrdilo da li se radi o kili ili ne može se reći na osnovu pregleda






Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2012, 06:28:10 posle podne »

Po tvojoj graĂ°i može biti i kila... ali nemoj čekati predugo... ako ne prolazi nek te neko pregleda.. ovako online je teško dati dijagnozu
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2012, 08:10:27 posle podne »

Sto se tice trbusnjaka to mi je vjerovatno najjaca misicna particija, zato ih vec odavno ne radim jer pokusavam dobiti na masi pa nisu primarni.

Inace sad sam u nedoumici, cak sta vise vjerujem da je u pitanju ipak neki misic prepone i da upravo to izaziva nelagodnost.

Sacekacu jos malo da vidim kako ce se stvari odvijati.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2012, 04:22:57 posle podne »

ja bi svakako predložila da se javiš lekaru, najbolje sportskom lekaru ako imaš tu opciju
Sačuvana
Taske92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61


« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2012, 01:51:43 posle podne »

E ljudi, bas sam se uspanicio danas  :o Nisam tome pridavao paznju al' vec neko vrijeme osjecam neko 'zatezanje' odnosno vrlo slab skoro neprimijetan bol u donjem desnom dijelu stomaka, skoro pa na preponi.

Nema nikakve izbocine, niti se pod dodirom ruke osjeca nesto, jednostavno su i lijeva i desna strana normalne. Interesuje me sta bi ovo moglo da bude, prvo sto mi je palo na pamet je bruh, al' se iskreno nadam da grijesim.

Pitajte ukoliko su neophodne dodatne informacije, a ja se nadam sto brzem odgovoru jer polako padam u depresiju  >:( :-[
Može biti u pitanju sindrom bolne prepone tj upala pripoja mišića u predelu prepone ili otvaranje preponskog kanala što je početak naStanka kile...
da li se to pojavilo posle teških treninga, da li radiš i trbušnjake?
da li boli kad napneš stomak?


Trbusnjake radim rijetko, skoro nikad.
S obzirom da vjezbam u kuci nemam neki veci izbor tezina, tako da nemam mogucnosti za neki tezi trening, a kad napnem stomak ne osjecam nikakav bol.
u Potpunosti se slazem za ognjenom vrlo je moguce da dodlazi do otvaranja preponskog kanala,pocetni stadijum ispoljavanja kile..... mislim da je greska sto nisi radio trbusnjake jer time jacas trbusni zid.... svakako prekontrolisi to . ...
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2012, 11:49:04 pre podne »

E ljudi, bas sam se uspanicio danas  :o Nisam tome pridavao paznju al' vec neko vrijeme osjecam neko 'zatezanje' odnosno vrlo slab skoro neprimijetan bol u donjem desnom dijelu stomaka, skoro pa na preponi.

Nema nikakve izbocine, niti se pod dodirom ruke osjeca nesto, jednostavno su i lijeva i desna strana normalne. Interesuje me sta bi ovo moglo da bude, prvo sto mi je palo na pamet je bruh, al' se iskreno nadam da grijesim.

Pitajte ukoliko su neophodne dodatne informacije, a ja se nadam sto brzem odgovoru jer polako padam u depresiju  >:( :-[
Može biti u pitanju sindrom bolne prepone tj upala pripoja mišića u predelu prepone ili otvaranje preponskog kanala što je početak naStanka kile...
da li se to pojavilo posle teških treninga, da li radiš i trbušnjake?
da li boli kad napneš stomak?


Trbusnjake radim rijetko, skoro nikad.
S obzirom da vjezbam u kuci nemam neki veci izbor tezina, tako da nemam mogucnosti za neki tezi trening, a kad napnem stomak ne osjecam nikakav bol.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2012, 11:27:23 pre podne »

E ljudi, bas sam se uspanicio danas  :o Nisam tome pridavao paznju al' vec neko vrijeme osjecam neko 'zatezanje' odnosno vrlo slab skoro neprimijetan bol u donjem desnom dijelu stomaka, skoro pa na preponi.

Nema nikakve izbocine, niti se pod dodirom ruke osjeca nesto, jednostavno su i lijeva i desna strana normalne. Interesuje me sta bi ovo moglo da bude, prvo sto mi je palo na pamet je bruh, al' se iskreno nadam da grijesim.

Pitajte ukoliko su neophodne dodatne informacije, a ja se nadam sto brzem odgovoru jer polako padam u depresiju  >:( :-[
Može biti u pitanju sindrom bolne prepone tj upala pripoja mišića u predelu prepone ili otvaranje preponskog kanala što je početak naStanka kile...
da li se to pojavilo posle teških treninga, da li radiš i trbušnjake?
da li boli kad napneš stomak?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2012, 03:15:19 pre podne »

pritome nemoj da ignorišeš tu nelagodnost. Treniraj, ali gledaj da radiš oko "povrede". Iskuliraj koje god vežbe da direktno opterećuju bolni predeo neko vreme svakako
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2012, 03:10:58 pre podne »

Ne tripuj previše. OPT će te detaljno informisati/propitati, ja ti samo mogu reći da sam milion i jedan put istripovao svašta nešto (kilu pogotovo) tokom svog staža ;)
Sačuvana
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2012, 11:06:42 posle podne »

E ljudi, bas sam se uspanicio danas  :o Nisam tome pridavao paznju al' vec neko vrijeme osjecam neko 'zatezanje' odnosno vrlo slab skoro neprimijetan bol u donjem desnom dijelu stomaka, skoro pa na preponi.

Nema nikakve izbocine, niti se pod dodirom ruke osjeca nesto, jednostavno su i lijeva i desna strana normalne. Interesuje me sta bi ovo moglo da bude, prvo sto mi je palo na pamet je bruh, al' se iskreno nadam da grijesim.

Pitajte ukoliko su neophodne dodatne informacije, a ja se nadam sto brzem odgovoru jer polako padam u depresiju  >:( :-[
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 14 upita.