TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 07:38:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: HRONICNA UPALA TETIVE  (Pročitano 12523 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #35 poslato: Mart 18, 2012, 02:07:32 pre podne »

@Bio
tnx my friend!
tvoja pomoć je zaista uvek veoma dragocena...
Pozz ;)

never a problem, glad to hear it, rock on doc ;)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #34 poslato: Mart 17, 2012, 11:31:40 posle podne »

Generalno, moj savet za upale, uganuca, ishchashenja i traume izazvane udarcem: prvo hladjenje, zatim mazanje hepatrombinom ako nije narushen integritet koze, ili barem zaobici taj deo, analgetska krema i chymoral. Provereno funkcionishe u praksi, ali poenta je da se sve to uradite prvih pola sata nakon povrede, analgetik kasnije ako za njim ima potrebe.
dobra stvar je i Gavez gel...

Jeste, i arnika gel za sve koji rade chuchanj sa velikim tezinama, namazati zglobove kolena posle svakog treninga, bolje nego chekati da kolena sama to zatraze od nas :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #33 poslato: Mart 17, 2012, 11:30:42 posle podne »

@Bio
tnx my friend!
tvoja pomoć je zaista uvek veoma dragocena...
Pozz ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #32 poslato: Mart 17, 2012, 11:28:47 posle podne »


Opet bih da pishem esej....elem, kljuchne rechi bi bile: prevencija, farmaceutaska industrija, mafija, aspirin- deca- Rejev sindrom, talidomid, bla bla- mrzi me, ali verujem da si upucen u sve i verujem da znash shta sve ustvari hocu da kazem... :)
Sladjo, nećemo sad da nerviramo WHO i američku administraciju taman kada smo dobili status... još samo fali da se nakači neki anonimus  8)

U pravu si, nije mesto za interni razgovor, izgleda da smo se razumeli u potpunosti ;) 8)
yup!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #31 poslato: Mart 17, 2012, 11:27:41 posle podne »

Generalno, moj savet za upale, uganuca, ishchashenja i traume izazvane udarcem: prvo hladjenje, zatim mazanje hepatrombinom ako nije narushen integritet koze, ili barem zaobici taj deo, analgetska krema i chymoral. Provereno funkcionishe u praksi, ali poenta je da se sve to uradite prvih pola sata nakon povrede, analgetik kasnije ako za njim ima potrebe.
dobra stvar je i Gavez gel...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #30 poslato: Mart 17, 2012, 11:26:23 posle podne »


Opet bih da pishem esej....elem, kljuchne rechi bi bile: prevencija, farmaceutaska industrija, mafija, aspirin- deca- Rejev sindrom, talidomid, bla bla- mrzi me, ali verujem da si upucen u sve i verujem da znash shta sve ustvari hocu da kazem... :)
Sladjo, nećemo sad da nerviramo WHO i američku administraciju taman kada smo dobili status... još samo fali da se nakači neki anonimus  8)

U pravu si, nije mesto za interni razgovor, izgleda da smo se razumeli u potpunosti ;) 8)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #29 poslato: Mart 17, 2012, 11:23:02 posle podne »


Opet bih da pishem esej....elem, kljuchne rechi bi bile: prevencija, farmaceutaska industrija, mafija, aspirin- deca- Rejev sindrom, talidomid, bla bla- mrzi me, ali verujem da si upucen u sve i verujem da znash shta sve ustvari hocu da kazem... :)
Sladjo, nećemo sad da nerviramo WHO i američku administraciju taman kada smo dobili status... još samo fali da se nakači neki anonimus  8)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #28 poslato: Mart 17, 2012, 11:20:17 posle podne »

Generalno, moj savet za upale, uganuca, ishchashenja i traume izazvane udarcem: prvo hladjenje, zatim mazanje hepatrombinom ako nije narushen integritet koze, ili barem zaobici taj deo, analgetska krema i chymoral. Provereno funkcionishe u praksi, ali poenta je da se sve to uradite prvih pola sata nakon povrede, analgetik kasnije ako za njim ima potrebe.
pravilo br 1. jedan kilogram leda!!!

Jaooo, izgrebala sam led iz frizidera, ne znam ni ja kako, kad me taj mali manijak raspalio po faci ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #27 poslato: Mart 17, 2012, 11:18:12 posle podne »

@SlaĂ°a ;)

@OPT

Ako je zaista jako oteklo, uz hepatrombin i diklofenak uzmi i chymoral capsule, brzo ce eliminisati otok a samim tim ublaziti bol i ubrzati oporavak.
... Najbolji efekat je RICE protokola definitivno!

ili po srpski MLEKO
mirovanje
led
e dalje se ne sećam :P
M mirovanje
L led
E elevacija
K kompresija
O otići kod doktora  :D
u engl akronimu postoji P protection, u cilju zarastanja.
Tajna uspeha je kilo leda i jedan metar elastičnog zavoja. Naravno i malo znanja  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #26 poslato: Mart 17, 2012, 11:12:53 posle podne »

Generalno, moj savet za upale, uganuca, ishchashenja i traume izazvane udarcem: prvo hladjenje, zatim mazanje hepatrombinom ako nije narushen integritet koze, ili barem zaobici taj deo, analgetska krema i chymoral. Provereno funkcionishe u praksi, ali poenta je da se sve to uradite prvih pola sata nakon povrede, analgetik kasnije ako za njim ima potrebe.
pravilo br 1. jedan kilogram leda!!!
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #25 poslato: Mart 17, 2012, 08:43:57 posle podne »

Lako je razumeti ljude koji koriste mozak i kod kojih nijedan odgovor nije konachan, vec prechica do novog saznanja ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #24 poslato: Mart 17, 2012, 06:17:51 posle podne »

@SlaĂ°a ;)

@OPT

Ako je zaista jako oteklo, uz hepatrombin i diklofenak uzmi i chymoral capsule, brzo ce eliminisati otok a samim tim ublaziti bol i ubrzati oporavak.
... Najbolji efekat je RICE protokola definitivno!

ili po srpski MLEKO
mirovanje
led
e dalje se ne sećam :P
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #23 poslato: Mart 17, 2012, 03:17:00 pre podne »

Sam sebi skačem u reč - izgleda da i jeste fora u vezivanju krvnih inhibitora za proteaze iz himorala. Kada dođe do povrede, konc inhibitora raste. Unešeni enzimi vezuju deo prisutnih inhibitora koji takođe inhibiraju plazmin.

Izdvajam rečenicu iz abstrkta navedenog rada ispod: "...alpha 1-AT inhibited all of the plasmin activities by forming a 1: 1 stoichiometric complex with the enzyme, presumably with the active center of the enzyme..."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6232193

Manje slobodnog inhibiora za plazmin, znači veću aktivnost plazmina koji ustvari razgrđuje krvne ugruške.

Mehanizam dejstva izgleda demistifikovan. Jedino još nznm kako su uspeli da prošvercuju proteaze u krvotok. hm

Pa bilo bi malo bzvze da je toliko dugo na trzishtu i funkcionishe a da "ne radi"- paradox, i to glup paradox ;)

Možda, ali i to je viđeno x puta zar ne? :)

Opet bih da pishem esej....elem, kljuchne rechi bi bile: prevencija, farmaceutaska industrija, mafija, aspirin- deca- Rejev sindrom, talidomid, bla bla- mrzi me, ali verujem da si upucen u sve i verujem da znash shta sve ustvari hocu da kazem... :)
« Poslednja izmena: Mart 17, 2012, 03:46:24 pre podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #22 poslato: Mart 17, 2012, 01:50:28 pre podne »

Sam sebi skačem u reč - izgleda da i jeste fora u vezivanju krvnih inhibitora za proteaze iz himorala. Kada doĂ°e do povrede, konc inhibitora raste. Unešeni enzimi vezuju deo prisutnih inhibitora koji takoĂ°e inhibiraju plazmin.

Izdvajam rečenicu iz abstrkta navedenog rada ispod: "...alpha 1-AT inhibited all of the plasmin activities by forming a 1: 1 stoichiometric complex with the enzyme, presumably with the active center of the enzyme..."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6232193

Manje slobodnog inhibiora za plazmin, znači veću aktivnost plazmina koji ustvari razgrĂ°uje krvne ugruške.

Mehanizam dejstva izgleda demistifikovan. Jedino još nznm kako su uspeli da prošvercuju proteaze u krvotok. hm

Pa bilo bi malo bzvze da je toliko dugo na trzishtu i funkcionishe a da "ne radi"- paradox, i to glup paradox ;)

Možda, ali i to je viĂ°eno x puta zar ne? :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #21 poslato: Mart 17, 2012, 01:07:00 pre podne »

Sam sebi skačem u reč - izgleda da i jeste fora u vezivanju krvnih inhibitora za proteaze iz himorala. Kada doĂ°e do povrede, konc inhibitora raste. Unešeni enzimi vezuju deo prisutnih inhibitora koji takoĂ°e inhibiraju plazmin.

Izdvajam rečenicu iz abstrkta navedenog rada ispod: "...alpha 1-AT inhibited all of the plasmin activities by forming a 1: 1 stoichiometric complex with the enzyme, presumably with the active center of the enzyme..."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6232193

Manje slobodnog inhibiora za plazmin, znači veću aktivnost plazmina koji ustvari razgrĂ°uje krvne ugruške.

Mehanizam dejstva izgleda demistifikovan. Jedino još nznm kako su uspeli da prošvercuju proteaze u krvotok. hm

Pa bilo bi malo bzvze da je toliko dugo na trzishtu i funkcionishe a da "ne radi"- paradox, i to glup paradox ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.