TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 11:48:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: sagorevach i dekstroza?  (Pročitano 4855 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Maj 17, 2012, 10:09:38 pre podne »

Nema na cemu Milane,kad god nesto ustreba samo nam se javi.
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2012, 01:33:33 posle podne »

Hvala svima na odgovorima, pohvale za vodjenje ii azuriranje  foruma administratorima,nisam do sad mnogo koristio ovaj forum,vrlo je pohvalno sto postoji ovako nesto, gde mogu ljudi iz struke da ti daju savet  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2012, 09:19:51 pre podne »

Imam i ja  pitanje koje je u vezi  sa naslovom ove teme,mozda je negde na forumu i odgovoreno,ali iskreno ima mnogo tema,pa ne mogu bas da iscitavam svaki post:)
U fazi sam  skidanja masnih naslaga,koristim Animal cuts,vitamine,omega 3,bcaa sni,glutamin sni,whey protein.Cuts pijem ujutru pre cardia na prazan stomak.
Imam dva pitanja,da li u obrok posle jutarnjeg cardia tj sejk od whey-a,proteina + bcaa+glutamin treba da stavim i dextrozu,u cilju popunjavanja praznih glikogenskih depoa ili to nije dobro u ovoj fazi,cuo sam razne komentare na tu temu,te valja ,te ne valja,ako nije kako bi trebao da mi izgleda post workout shake?
I druga stvar negde sam cuo da je dobro da se posle jutarnje kesice cutsa uzme neki laganiji obrok,tipa ovsene +whey pa onda jutarnji cardio. Molim  strucnjake sa PS foruma da mi pomognu i rese nedoumice:)

možeš popiti cuts i odraditi kardio na prazan stomak, ali što pre da ne proĂ°e mnogo od ustajanja.   Ako ti prija, popij šejk i posle tog treninga - protein je najbitniji.
Dekstrozu bih izbacila totalno.
Možeš usput neku voćku, mnogo je zdravija opcija i ima malo šećera , taman koliko ti treba ;)

i za pola sata, doručkuj obavezno... ovsene i belanca, tunjevinu sa crnim hlebom, šta ti najviše odgovara -ali da bude i kvalitetnih hidrata i proteina
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2012, 09:04:38 pre podne »

Imam i ja  pitanje koje je u vezi  sa naslovom ove teme,mozda je negde na forumu i odgovoreno,ali iskreno ima mnogo tema,pa ne mogu bas da iscitavam svaki post:)
U fazi sam  skidanja masnih naslaga,koristim Animal cuts,vitamine,omega 3,bcaa sni,glutamin sni,whey protein.Cuts pijem ujutru pre cardia na prazan stomak.
Imam dva pitanja,da li u obrok posle jutarnjeg cardia tj sejk od whey-a,proteina + bcaa+glutamin treba da stavim i dextrozu,u cilju popunjavanja praznih glikogenskih depoa ili to nije dobro u ovoj fazi,cuo sam razne komentare na tu temu,te valja ,te ne valja,ako nije kako bi trebao da mi izgleda post workout shake?
I druga stvar negde sam cuo da je dobro da se posle jutarnje kesice cutsa uzme neki laganiji obrok,tipa ovsene +whey pa onda jutarnji cardio. Molim  strucnjake sa PS foruma da mi pomognu i rese nedoumice:)

Nema potrebe za dextrozom jer ćeš ionako čitav dana da jedeš posle tog kardio treninga ujutro i negde tokom dana ćeš popuniti te svoje glikogenske depoe, ali slabo se ti glikogenski depoi i prazne trčanjem jer to nije visokointenzivna aktivnost, osim jeli ako ne radiš sprinteve...

Pored toga nema ni potrebe da uzimaš šejk posle kardio treninga, to je malo kontraproduktivno pogotovo kad je sa dextrozom, mnogo bolja opcija je da pojedeš svoj doručak, a šejk ostaviš posle treninga, osim ako nemaš vremena da spremaš doručak...

Što se tvog drugog pitanja tiče po meni nikad nije imalo mnogo smisla raditi kardio na prazan stomak, tako da ga nikad nisam ni preporučivao. Kardio možeš raditi kad god hoćeš tokom dana, a još bolje - nemoj ga ni raditi nego vežbaj sa tegovima ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #8 poslato: Maj 15, 2012, 10:15:56 posle podne »

Imam i ja  pitanje koje je u vezi  sa naslovom ove teme,mozda je negde na forumu i odgovoreno,ali iskreno ima mnogo tema,pa ne mogu bas da iscitavam svaki post:)
U fazi sam  skidanja masnih naslaga,koristim Animal cuts,vitamine,omega 3,bcaa sni,glutamin sni,whey protein.Cuts pijem ujutru pre cardia na prazan stomak.
Imam dva pitanja,da li u obrok posle jutarnjeg cardia tj sejk od whey-a,proteina + bcaa+glutamin treba da stavim i dextrozu,u cilju popunjavanja praznih glikogenskih depoa ili to nije dobro u ovoj fazi,cuo sam razne komentare na tu temu,te valja ,te ne valja,ako nije kako bi trebao da mi izgleda post workout shake?
I druga stvar negde sam cuo da je dobro da se posle jutarnje kesice cutsa uzme neki laganiji obrok,tipa ovsene +whey pa onda jutarnji cardio. Molim  strucnjake sa PS foruma da mi pomognu i rese nedoumice:)
« Poslednja izmena: Maj 15, 2012, 10:20:40 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2010, 09:37:22 pre podne »

ja bih ipak izbacila dekstrozu ako je dijeta u pitanju :)

ne mora biti loše, ozbiljniji vežbači znaju da tempiraju i odrede pravu količinu UH, ali mislim da je ipak bolje da je ostaviš sa strane za početak :)

pojedi jednu voćku nakon treninga i biće dovoljno
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2010, 11:54:57 pre podne »

pocheo sam da koristim universal fat burners, a kreatin pijem zajedno sa dekstrozom vec neko vreme..da izbacim dekstrozu sad kad koristim sagorevach? O.o

pozdrav

To sad vec zavisi i kako podnosis hidrate i kakvu dijetu drziš.
U osnovi,ja dekstrozu nikada ne preporucujem da se pije ako se
pije samo kreatin,pogotovo ako je u pitanju dijeta,




Ni ja ne preporucujem iz prostog razloga sto pocetnici uglavnom preteraju sa unosom uh u periodu uzimanja monohidrata jer se nadaju da ce sagorevac pomoci.To je varka i onda kada navuku vodu cude se i kazu sagorevac ne valja.Zato pokusavam svakome da objasim da je ipak za njihovo dobro bolje te dve stvari da razgranice i rade posebno.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2010, 11:49:19 pre podne »

pocheo sam da koristim universal fat burners, a kreatin pijem zajedno sa dekstrozom vec neko vreme..da izbacim dekstrozu sad kad koristim sagorevach? O.o

pozdrav

To sad vec zavisi i kako podnosis hidrate i kakvu dijetu drziš.
U osnovi,ja dekstrozu nikada ne preporucujem da se pije ako se
pije samo kreatin,pogotovo ako je u pitanju dijeta,

Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2010, 09:35:46 posle podne »

Trebas da budes obazriv jer to moze biti mac sa dve ostrice.Mozes a ne moras usporiti definiciju ako ti je to vec cilj.Pa opet najbolje ces videti po sebi vremenom.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2010, 09:17:20 posle podne »

Ili iybaci dextrozu skroz ako ides sa limitiranim unsosm UH pa uzimaj glutamin i leucin posle treninga i to ti je to, isti efekat na insulin, a bolji efekat na dijetu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2010, 08:32:04 posle podne »

Pa gledaj kako je tempiraš.
Ako je monohidrat u pitanju - tebi je (svakome) dovoljno 5g dnevno.
Dakle natempiraj da ti ta dextroza sa kreatinom bude u post workout shakeu (kada radiš sa tegovima) i miran si.

Naravno, NIKAKO pre trčanja ili nekakvog kardia.
Sačuvana
Gdin_denMla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


x]

Facebook
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2010, 07:38:24 posle podne »

pocheo sam da koristim universal fat burners, a kreatin pijem zajedno sa dekstrozom vec neko vreme..da izbacim dekstrozu sad kad koristim sagorevach? O.o
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 19 upita.