TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 06:15:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par saveta za pocetnika/povratnika ;)  (Pročitano 4686 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Jun 22, 2012, 06:01:14 posle podne »

Mnogo mi je 6 obroka realno, nema trika da pojedem sve to :)
Jedem 3-4 puta, i ubacim protein mislim da je dovoljno za sad. Pravio sam jutros palacinke, one visokoproteinske. Uzeo 4 belanca, 200g ovsenog brasna, mericu whei-a od cokolade, 2-3 kasike mleka, eksperimentisao malo sa bademom i pecenim leskikom, izmrvio i ubacio, extra je :) Ispalo jedno 5 komada, taman za 2 obroka, odlcan je ukus :D

ti meĂ°uobroci ne moraju biti veliki obroci, dovoljno je da pojedeš šačicu koštunjavog voća ili proteinsku čokoladicu ili šejk, parče nekog mesa ili jaje sa salaticom od paradajza i krastavaca npr,  bilo šta od toga da aktiviraš metabolizam...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #22 poslato: Jun 21, 2012, 09:43:51 posle podne »

Nema ni potrebe..4 obroka dnevno ti je sasvim ok...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #21 poslato: Jun 21, 2012, 07:27:35 posle podne »

Verujem da jeste...:)
Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #20 poslato: Jun 21, 2012, 04:35:03 posle podne »

Mnogo mi je 6 obroka realno, nema trika da pojedem sve to :)
Jedem 3-4 puta, i ubacim protein mislim da je dovoljno za sad. Pravio sam jutros palacinke, one visokoproteinske. Uzeo 4 belanca, 200g ovsenog brasna, mericu whei-a od cokolade, 2-3 kasike mleka, eksperimentisao malo sa bademom i pecenim leskikom, izmrvio i ubacio, extra je :) Ispalo jedno 5 komada, taman za 2 obroka, odlcan je ukus :D
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #19 poslato: Jun 20, 2012, 08:21:24 posle podne »

Moja pitanja su:
- kako organizovati ishranu, koliko puta protein dnevno, koliko obroka, s obzirom da hocu da skinem jos par kila 5-8 recimo, nisam jos siguran.
- koliko steti 3 u 1 kafa , s obzirom da znam da popjem 2-3 dnevno. Isto pitanje i za guaranu, ponekad i nju popijem, znam da oboje sadrze secer a moram ga nekako uneti. Da li da kupim dekstrozu a ovo izbacim totalno?
- razmisljam da ubacim dzak utorak/cetvrtak radi dodatne potrosnje kalorija, 30ak minuta recimo na kraju treninga, cisto zbog animala. Da li je dovoljan ovaj kardio sto radim ili da ubacujem i ovo?

Hvala unapred!


Jedi 5-6 puta dnevno! Svaki obrok treba da ti sadrzi proteine ( meso,jaja...) a dva-tri obroka ugljene hidrate : krompir,pirinac,ovsene...

1. 50g ovsenih + 5 jaja
2. 150g belog mesa + 50g pirinca
3. 150g belog mesa + salata
4. pred trening : 150g pirinca + tunjevina (eventualno)
5. posle treninga : 150g belog mesa + solja jogurta + salata + 50g pirinca
6. kajgana + ella sir...

Kardio ti je dobar,dovoljno ti je to!

Rezultati ce doci,samo ce biti malo slabiji ako ne izbacis 3 u 1 i guaranu ! :) Dekstroza ti je dobra,cepaj posle treninga 30g...
Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #18 poslato: Jun 20, 2012, 07:58:19 posle podne »

Poenta je da se igramo gluvih telefona i svi citaju ovlas i izvlace iz konteksta taj lajn oko "nebitnih nogu"
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jun 20, 2012, 01:33:16 posle podne »

Na presi je 200 kila malo. ;) Poenta je bila da uvidis da noge nisu nebitne,one su prvo pola tela,drugo kad imas jake noge imaces i jace mrtvo i Benc. :)
Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #16 poslato: Jun 20, 2012, 01:25:23 posle podne »

Nisu tebi jake noge vec su ti ruke slabe. ;) Kad budes dizao bar 100 kila na cucnju mozes reci da imas jake noge... ;) Tako sam i ja pre mislio,ali istina je nesto drugo.To sto ti imas masivnije noge nego gornji deo tela znaci da ili imas vise sala na nogama ili si genetski malo noge razvio a gornji deo nisi jer ga nisi ni radio. :)

Nemam sala na nogama, mozda malo ali bas malo sa unutrasje strane, a bas cu da probam dal mogu 100 kila iz cucnja, verovatno mogu, radio sam sa 80 bez problema, znam da sam pre par godina na onoj masini sto simulira cucnjeve, gde sednes i guras, dizao nesto nenormalno, tipa 100 kila i drugar sedne gore i dizem to, mozda i vise ne secam se.
Bench mogu da izbacim 100 bez problema, propadanja radim po 10 u seriji sa svojih 106 kila sad, zgibove mogu, ne vidim sto bi mi 100 kila problem bio za cucanj ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 20, 2012, 01:16:00 posle podne »

Nisu tebi jake noge vec su ti ruke slabe. ;) Kad budes dizao bar 100 kila na cucnju mozes reci da imas jake noge... ;) Tako sam i ja pre mislio,ali istina je nesto drugo.To sto ti imas masivnije noge nego gornji deo tela znaci da ili imas vise sala na nogama ili si genetski malo noge razvio a gornji deo nisi jer ga nisi ni radio. :)
« Poslednja izmena: Jun 20, 2012, 01:25:15 posle podne od strane perakemp » Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #14 poslato: Jun 20, 2012, 01:02:42 posle podne »

Noge moras obavezno da radis! Ja ih radim jednom u 10 dana,i kajem se zbog toga! Uvek mi nesto iskrsne kada trebam njih da radim! Bez jakih nogu nema ni jakog tela! Povecava se protok krvi u nogama,a samim tim i ugradnja proteina,povecanje snage i sve ostalo. 'Noge su tu najmanje bitne' shvaticu ironicno...:D

Evo ga jos jedan koji cita izmedju redova :). Rekao sam "noge su najmanje bitne" na ovom topiku, osvrcu se ljudi na ovaj lajn koji je van konteksta. Imao sam 3-4 pitanja i ostala su izignorisana od strane svih, osim Mire koja je konkretno odgovorila.
Sto se nogu tice, naravno da su bitne, ako ne i najbitnije, znam koliko ljudi ih ignorise i da je vecina ovde alergicna na to. Verujem da bi im najvise paznje davao da nisam ovako gradjen.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #13 poslato: Jun 20, 2012, 12:53:41 posle podne »

Noge moras obavezno da radis! Ja ih radim jednom u 10 dana,i kajem se zbog toga! Uvek mi nesto iskrsne kada trebam njih da radim! Bez jakih nogu nema ni jakog tela! Povecava se protok krvi u nogama,a samim tim i ugradnja proteina,povecanje snage i sve ostalo. 'Noge su tu najmanje bitne' shvaticu ironicno...:D
« Poslednja izmena: Jun 20, 2012, 01:02:31 posle podne od strane perakemp » Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2012, 12:38:16 posle podne »

smesno je

Da igras basket i treniras kik boks, ne bi imao 15kg viska
Zasto ljudi ovde citaju izmedju redova? Nemam 15 kg viska, 5 eventualno. Imao sam pauzu zbog povrede ledja oko nove godine, nisam mogao da treniram 4-5 meseci, tu sam se i ugojio. Krenuo sa ozbiljnm vezbanjem pre 2 meseca i vec sam se doveo u red, takav mi je metabolizam, brzo se ugojim brzo smrsam.
Konkretno mi je salo na kukovima i malo na stomaku problem, i dok sam trenirao nikad nisam imao izdefinisane trbusnjake jer jednostavno nisam pazio na ishranu, jeo sam sta sam hteo i koliko sam hteo.
Ono sto hocu da kazem da su mi neproporcijalno jake noge u odnosu na ruke recimo, da se osvrnem na ovaj poslednji post, i dovoljne su mi vezbe bez tegova za noge da bih imao definiciju, koje radim kroz ovaj kardio. I nije da ih uopste ne radim, odradim cucnjeve, iskorak, listove, jednom u 15-20 dana recimo, ipak su cucnjevi jedna od boljih vezbi overall.
Uostalom, odradite ovaj trening sa klipa, i videcete i sami posle par nedelja radjenja istog (3-4 puta nedeljno ga radim) i videcete kako pogadja kvadriceps odlicno.

« Poslednja izmena: Jun 20, 2012, 12:48:44 posle podne od strane perakemp » Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2012, 11:47:18 pre podne »

@Mira - Hvala puno


Noge su nebitne u celoj prici
:D :D :D
Ja ne kapiram sta je smesno? Ako si procitao sve sto sam napisao shvatio bi sta sam mislio sa ovim. Citav zivot igram basket i godinama treniram kikbox, vozim bajs kad stignem, stvarno nema potrebe da radim noge u teretani.
A to noge su nebitne, ne mislim bukvalno, nego se osvrcete na nebitne stvari za koje nisam trazio misljenje.
[/quote]

Pa kad toliko igras basket,treniras kik boks itd...onda nema potrebe tvojom logikom ni ruke da radis,kad vec mislis da su ti noge suvisne...
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2012, 12:59:22 pre podne »

smesno je

Da igras basket i treniras kik boks, ne bi imao 15kg viska
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2012, 12:00:52 pre podne »

Ja igrma fudbal 16 godina vec,a noge radim najvise. ;) Od kad sam poceo da ih radim kako treba zivot je dobio drugi,bolji smisao. :) ;D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.