TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 04:51:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par saveta za pocetnika/povratnika ;)  (Pročitano 4708 puta)
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2012, 11:29:17 posle podne »

@Mira - Hvala puno


[/quote]
Noge su nebitne u celoj prici
:D :D :D
Ja ne kapiram sta je smesno? Ako si procitao sve sto sam napisao shvatio bi sta sam mislio sa ovim. Citav zivot igram basket i godinama treniram kikbox, vozim bajs kad stignem, stvarno nema potrebe da radim noge u teretani.
A to noge su nebitne, ne mislim bukvalno, nego se osvrcete na nebitne stvari za koje nisam trazio misljenje.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2012, 11:19:43 posle podne »

Noge su jako bitne i treba ih raditi zasebno...biceps i triceps radi zajedno i eto ti slobodnog dana za noge...protein pij posle treninga i mozes ujutru cim ustanes...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2012, 11:18:13 posle podne »

Noge su nebitne u celoj prici
:D :D :D
Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Jun 18, 2012, 10:39:52 posle podne »

Noge su nebitne u celoj prici, samo me zanima jos koliko puta protein da pijem dnevno s obzirom na cilj?
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2012, 10:13:23 posle podne »

Ja sam uvek za varijantu da se noge rade zasebno i da se nikako ne zapostavljaju...
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 10:22:50 posle podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2012, 08:39:48 posle podne »

Dok radim ovaj kardio( ima dosta cucnjeva itd) rade se i noge, vec imam kvadriceps fin, a generalno slabo radim noge, jer su mi jaca strana, ostalo od basketa ;)
Odradim ponekad iskorak/cucnjeve/listove, sad bas razmisljam da li ima potrebe da ubacim to negde. Verovatno i hocu, samo ne znam kako da organizujem, smislicu nesto. Mogu sa tricepsom da ih radim, mislm da je najbolja varijanta sa obzirom na program.
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 08:46:30 posle podne od strane perakemp » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2012, 08:27:14 posle podne »

A gde su noge? Animal uzimaj ujutru na prazan stomak pre kardio treninga...a ako radis kardio posle treninga sa opterecenjem naravno da moras imati obrok pre toga...Sto ne zamenis taj nes sa klasicnim i pritom koristi sladilo..guaranu izbaci, dekstroza ti ne treba, malo crne cokolade posle treninga je ok varijanta...Tri puta nedeljno kardio pored treninga snage je sasvim dovoljno...
Sačuvana
perakemp
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2012, 08:14:25 posle podne »

Pozdrav svima!
Poceo sam ponovo sa treninzima u teretani pre 2 meseca, i napravio prilican pomak u odnosu na start. Skinuo sam jedno 7-8 kila, i nabacio solinu misicnu masu. Visok sam oko 195 i trenutno imam 107 kg. Danas sam poceo sa proteinom (elite whei 80% Dymatize Nutrition) i sa Animal Cuts-om. Ideja mi je da skinem jos malo sala koje imam na kukovima i stomaku ( nije mnogo ostalo bas vidim progres od kada sam ubacio kardio i sredio ishranu).
Ovako mi izgleda trening:
pon: grudi + kardio
utorak: biceps + trbusnjaci
sreda: ledja + kardio
cet: triceps + trbusnjaci
petak: ramena + kardio
Trening sa tegovima mi ne prelazi 45 minuta. Sat i po sa kardiom, otprilike. Malo je cudna podela ali sam utvrdio da mi najbolje lezi, tako sam trenirao pre jedno 5 godina i imao najbolje rezultate.
Kardio izgleda ovako - 15-20 minuta u sali radim http://www.youtube.com/watch?v=is3RfE9sils&feature=player_embedded , tu se preznojim nenormalno, zatim radim brzo hodanje na traci 20-25 min.

Ishrana: Malo sam zbunjen ovde posto pise da treba uzimati animal ujutru na prazan stomak, to sam danas uradio i otisao u teretanu. Da li je bolja ta varijanta, s obzirom da sam imao vise nego dovoljno energije da odradim sve, ili da doruckujem ovsene ( sto obicno doruckujem) i whei, pa onda u teretanu. Znam da su najbolji efekti skidanja sala kada se radi na prazan stomak pa zato pitam.
Ne bih se zamarao sa samo kardiom ujutru pa tegovima popodne, jer vremenski ne mogu da postignem.
Sto se ishrane konkretno tice , ogranicio sam se na ovsene + jogurt ujutru, u toku dana 3-4 puta tunjevina, jaja bez zumanca( 1max) belo meso, junetina tu  tamo, curetina, kikiriki, badem plus razne salate. Ne prelazi 200g po obroku. I da, jednom nedeljno pojedem par kocki crne cokolade 70%

Moja pitanja su:
- kako organizovati ishranu, koliko puta protein dnevno, koliko obroka, s obzirom da hocu da skinem jos par kila 5-8 recimo, nisam jos siguran.
- koliko steti 3 u 1 kafa , s obzirom da znam da popjem 2-3 dnevno. Isto pitanje i za guaranu, ponekad i nju popijem, znam da oboje sadrze secer a moram ga nekako uneti. Da li da kupim dekstrozu a ovo izbacim totalno?
- razmisljam da ubacim dzak utorak/cetvrtak radi dodatne potrosnje kalorija, 30ak minuta recimo na kraju treninga, cisto zbog animala. Da li je dovoljan ovaj kardio sto radim ili da ubacujem i ovo?

Hvala unapred!
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 08:19:07 posle podne od strane perakemp » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.304 sekundi sa 18 upita.