TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:43:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin i Protein  (Pročitano 5745 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #24 poslato: Jul 01, 2012, 03:05:17 posle podne »

Upravo je tako.Svako mora da naĂ°e svoju formulu uspešnosti delovanja ne samo kreatina već svih ostalih suplemenata.Ali kako god bilo kreatin je bio i biće večita polemika mnogih ljudi kako i šta raditi.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #23 poslato: Jul 01, 2012, 03:00:11 posle podne »

ta opcija 5gr pre i 5gr posle i ne daje bas neke extremne rezultate tipa da se dobije neka snaga,masa itd..a to se od kreatina ocekuje zar ne?  Ali kada povecam te doze na 10gr ili uradim punjenje onda je prica sasvim drugacija.

Ovo je tačno i u mom slučaju. Baš sam to testirao ove godine i isto zapazio. S tim što sam ja sa fazom punjenja primetio samo porast snage, a porast mase je išao istim intenzitetom kojim je išao i bez kreatina. Razlog tome verovatno leži u činjenici da su mi nekoliko meseci u nazad jedini izvori uglj. hidrata pirinač, krompir i ovsene(ne računam 20ak grama Vitarga nakon treninga), pa nije bilo moguće da dobijem naduven izgled, tj. da povučem potkožnu vodu. I to. boga mi, na skoro 400g čistih u.h dnevno.

Baš sam pažljivo pratio situaciju ta 2 i po meseca i nijedan faktor u ishrani ili treningu nisam menjao, pa zato i ja stojim iza napisanog i često kažem da se ljudi ne plaše navlačenja vode od monohidrata ako je ishrana sreĂ°ena.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Jul 01, 2012, 01:39:42 posle podne »

Ima i tu sada nekih varijanti ali se ne primenjuju kao ranije.Ono sto je robert rekao ja se slazem ali...primetio sam cak i na sebi da na primer bilo koji kreatin monohidrat da uzmem, ta opcija 5gr pre i 5gr posle i ne daje bas neke extremne rezultate tipa da se dobije neka snaga,masa itd..a to se od kreatina ocekuje zar ne?  Ali kada povecam te doze na 10gr ili uradim punjenje onda je prica sasvim drugacija.Naravno ishrana je sredjena kao i ostali osnovni suplementi su tu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Jul 01, 2012, 11:31:41 pre podne »

U dane treninga:

 - varijanta 1) 5g pre i 5g posle treninga
 - varijanta 2) samo 5 g nakon treninga i to je sve

U dane odmora: 5g na prazan stomak, može ujutru.

Sačuvana
pravnik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #20 poslato: Jul 01, 2012, 11:28:11 pre podne »

Nabavio sam Kreatin Monohydrate, pa me zanima kako da ga pijem? Na kutiji pise po 10 grama pre i posle treninga, na forumuma nesto trece!!!
Pitanje je kada, koliko i sa cim da pijem navedenni kreatin u dane treniranja ali kako i kada ne treniram, pre ili posle jela......?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Jun 07, 2012, 03:51:27 posle podne »

drink immediately :)  ono što uglavnom piše na proteinskim proizvodima.   Dakle samo prah i posle smutiš sa vodom, popiješ, sve ukupno zahteva 1 minut :)
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #18 poslato: Jun 07, 2012, 09:49:03 pre podne »

Nisam ja vas dobro razumeo. :D Tako je i bolje. :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #17 poslato: Jun 07, 2012, 09:41:25 pre podne »

Razumeli smo mi tebe, ali zašto bi nosio smućkan šejk i držao ga tako 6 sati, kada možeš staviti samo prah i naliti vode kada za to doĂ°e vreme?! :)
Možda momak trenira u Sahari, pa dok stigne do prve oaze proĂ°e vreme za PWM :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Jun 07, 2012, 09:36:25 pre podne »

Razumeli smo mi tebe, ali zašto bi nosio smućkan šejk i držao ga tako 6 sati, kada možeš staviti samo prah i naliti vode kada za to doĂ°e vreme?! :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Jun 07, 2012, 09:31:28 pre podne »

Ne nema potrebe odmah da pravis vec samo stavis odgovarajucu kolicinu praha i pred trening sipas vode i smuckas...
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2012, 09:16:46 pre podne »

Niste me razumeli sta sam mislio. Da li nema veze sto napravim 6 sati pre nego sto popijem,pre i posle teretane ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2012, 11:30:28 posle podne »

Ne možeš da nosiš čvrst obrok u školu? Ako se već odlučiš za neki šejk, onda samo staviš prah u šejker, pa kad doĂ°e vreme samo naliješ vode i popiješ. Nema potrebe da ti voda bućka u rancu. :D
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #12 poslato: Jun 06, 2012, 11:15:52 posle podne »

dobio sam odgovor kako da koristim suplemente,samo jos da dobijem pravilan plan ishrane od zoltana,da gubim na mastima a dobijam na misicnoj masi i definiciji. Jos nesto,kad idem popodne u skolu,ne vracam se kuci vec odma idem u teretanu. Pa sam hteo da vas pitam da li mogu napraviti dozu za pre i posle treninga i da ponesem u skolu,tako napravlheno bi stajalo nekih  6 sati. ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2012, 02:52:36 posle podne »

Pricao mi je jedan ortak,da je zbog kreatina imao nekih problema sa srcem,da li je to zbog nepravilnoguzimanja ili neceg drugog?

 Razmisljam da uzmem i MCT Fuel da dobijem na nemasnoj misicnoj masi. Zaboravio sam da kazem,ima 16 godina visok sam oko 186-7 i imam 83-4 kg . Pre mozda 6 meseci sam prestao da idem u teretanu,a isao sam mozda oko 4-5 meseca aktivno. Pre mesec dana sam ponovo poceo da idem aktivno u teretanu. Danima odmora,ubacim slabiji kardio trening (15-20 minuta trcanja). Iz ishrane sam izbacio slatkise,sokove i ostalo i povecao unos proteina. To je od prilike moja prica,imam ona 2 pomenuta preparata i razmislajm da uzmem ovaj treci sto sam naveo. Pa me zanima kako iskombinovati ta tri preparata u danima odmora i treninga.

nisam sigurna da je ostalo MCt-a na zalihama...

Kreatin ne utiče na srce... NO reaktor može biti opasan za osobe koje imaju problema sa srcem, ali kreatin kao kreatin ne.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jun 06, 2012, 09:36:43 pre podne »

Ne znam jesi video moje teme oko moje ishrane na forumu? ako nisi javi mi se na pp pa cu ti dati link jer sad ne mogu sa moba kuckam.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.163 sekundi sa 19 upita.