TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 03:39:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin i Protein  (Pročitano 5763 puta)
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #9 poslato: Jun 06, 2012, 08:54:03 pre podne »

Ishranu sredjujem polako. Unosim dosta proteina,malo ugljenih hidrata i masti. Nego,da li je neko voljan da mi napise neki plan ishrane kojeg da se pridrzavam za najbolje rezultate,da gubim masti a dobijam na misicnoj masi i definiciji ?
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2012, 10:30:10 posle podne »

Pricao mi je jedan ortak,da je zbog kreatina imao nekih problema sa srcem,da li je to zbog nepravilnoguzimanja ili neceg drugog?

 Razmisljam da uzmem i MCT Fuel da dobijem na nemasnoj misicnoj masi. Zaboravio sam da kazem,ima 16 godina visok sam oko 186-7 i imam 83-4 kg . Pre mozda 6 meseci sam prestao da idem u teretanu,a isao sam mozda oko 4-5 meseca aktivno. Pre mesec dana sam ponovo poceo da idem aktivno u teretanu. Danima odmora,ubacim slabiji kardio trening (15-20 minuta trcanja). Iz ishrane sam izbacio slatkise,sokove i ostalo i povecao unos proteina. To je od prilike moja prica,imam ona 2 pomenuta preparata i razmislajm da uzmem ovaj treci sto sam naveo. Pa me zanima kako iskombinovati ta tri preparata u danima odmora i treninga.
Cista glupost za kreatin i probleme sa srcem, nesto drugo je to izazvalo ali kreatin sam po sebi nema teorije.. Za kreatin i protein smo ti rekli MCT mozes koristiti kako pise na upustvu 10ml (2 kafene) pre treninga, ali naravno da ti nece on dati ne znam ti ja kakve rezultate bez sredjene ishrane, msm ni jedan suplement nece :)
« Poslednja izmena: Jun 05, 2012, 10:32:39 posle podne od strane kilokilo » Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2012, 05:45:09 posle podne »

Pricao mi je jedan ortak,da je zbog kreatina imao nekih problema sa srcem,da li je to zbog nepravilnoguzimanja ili neceg drugog?

 Razmisljam da uzmem i MCT Fuel da dobijem na nemasnoj misicnoj masi. Zaboravio sam da kazem,ima 16 godina visok sam oko 186-7 i imam 83-4 kg . Pre mozda 6 meseci sam prestao da idem u teretanu,a isao sam mozda oko 4-5 meseca aktivno. Pre mesec dana sam ponovo poceo da idem aktivno u teretanu. Danima odmora,ubacim slabiji kardio trening (15-20 minuta trcanja). Iz ishrane sam izbacio slatkise,sokove i ostalo i povecao unos proteina. To je od prilike moja prica,imam ona 2 pomenuta preparata i razmislajm da uzmem ovaj treci sto sam naveo. Pa me zanima kako iskombinovati ta tri preparata u danima odmora i treninga.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2012, 07:17:58 posle podne od strane CiRa BrE » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2012, 02:20:14 posle podne »

Pijem pola sata pre treninga,i odma kad zavrsim trening ili ima neko vreme koje je pozeljno ?

odmah kad završiš trening, da što pre nahraniš "gladne" mišiće - protein, dekstroza i kreatin kao što je opisano iznad
za pre treninga ne moraš se cimati, možeš i neposredno pre treninga da ne komplikuješ sebi ;)
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2012, 01:37:17 posle podne »

Pijem pola sata pre treninga,i odma kad zavrsim trening ili ima neko vreme koje je pozeljno ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2012, 01:35:10 posle podne »

Ne moraš fazu punjenja raditi, sve manje se radi. 5g pre treninga i nakon treninga 5g kreatina+1 dozer wheya+20ak grama dekstroze. U dane odmora dovoljno je uzeti jednu dozu kreatina, bilo koji termin samo da je na prazan stomak.
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2012, 01:31:30 posle podne »

Mislim da mi je mnogo da pijem 20g kreatina dnevno. Druga varijanta mi izgleda bolje. Znaci, Kreatin: 5g pre i 5g posle treninga. Whey posle treninga samo,zajedno sa drugom mericom kreatina i dekstrozom?
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2012, 01:23:15 posle podne »

Ovako,nikada do sad nisam uzimao nista od suplemenata. Kupio sam dva preparata:Professional Strength Whey Protein i 100% Pure Creatine Monohydrate. Zamolio bih iskusne da mi daju neki savet,kako da uzimam,da li da kombinujem nekako oba preparata ili ne i slicno. Hvala u napred!
Ako hoces mozes sa kreatinom raditi punjenje tu pijes tu pijes 20gr dnevno 5gr ujutru na prazan stomak 5gr pre i 5gr posle treninga i 5gr uvece.. Ako neces pijes samo 5gr pre i 5gr posle treninga naravno posle treninga ubacis zajedno u sejker i mericu wheya i 20gr-25gr dextroze..
I da kad god pijes kreatin pij ga sa nekim sokom ili dextrozom i vodom.. To pre treninga znaci jedno pola sata pre njega :)
Sačuvana
CiRa BrE
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2012, 12:57:31 posle podne »

Ovako,nikada do sad nisam uzimao nista od suplemenata. Kupio sam dva preparata:Professional Strength Whey Protein i 100% Pure Creatine Monohydrate. Zamolio bih iskusne da mi daju neki savet,kako da uzimam,da li da kombinujem nekako oba preparata ili ne i slicno. Hvala u napred!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 19 upita.