TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 06:24:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: sta li moze da bude  (Pročitano 1807 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Januar 17, 2013, 10:00:38 pre podne »

Ok, javi kako ide...
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2013, 08:47:18 pre podne »

znaci bolje je da solim sa obicnom natrijumovom soli?
ok da znam za ubuduce hvala ti.
inace unos proteina sam drzao oko 180gr zivotinjskog porekla plus ostale iz drugih namirnica kinoa pirinac.. ispadne oko 230
sad sam povecao iz izvora zivotinjskih proteina (kompletnih) na oko 200gr.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2013, 12:25:51 pre podne »

Budi oprezan s kalijum opterećuje bubrege i organizam, ako je do unosa elektrolita neka bude nacl, tj kuhinjska natrijumova so...
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2013, 06:16:02 posle podne »

ljudi izgleda da sam nasao sta je u pitanju bilo. ja vec poslednje 2 godine izbegavam so maksimalno misleci da zadrzava vodu i tako to. ustvari ja sam bio u dizbalansu elektrolita. krenuo sam da unosim kalijumovu so normalno i verujte mi da je osecaj nikad bolji. cirkulacija je super. osecam da mi je toplo mozak bolje reaguje. nema to veze sa integralnim zitaricama to je bilo mislim se do natrijuma.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2013, 06:32:51 posle podne »

samo sa belim pirincem i krompirom. ovas kad jedem je ok isto tako i ostale integralne zitarice.
koliko proteina uosiš dnevno?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Januar 14, 2013, 11:02:51 posle podne »

A da li si probao integralni pirinac, kakva je sa njim situacija? Sta reci, izbegavaj ih onda ako tako reagujes.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2013, 08:44:56 pre podne »

samo sa belim pirincem i krompirom. ovas kad jedem je ok isto tako i ostale integralne zitarice.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2013, 12:49:34 pre podne »

Da li si to povezao samo sa pirincem i krompirom ili ti se javlja i u nekim drugim situacijama? Mislim da nema veze sa tim sto si pravio pauzu, ne bi trebalo posto su to kvalitetne namirnice.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #7 poslato: Januar 14, 2013, 12:40:46 pre podne »

ok hvala ti.
hteo sam jos nesto da pitam, sta moze da znaci jer sam primetio da kad uzmem beli pirinac kad pojedem iskljucivo basmati ili krompir osecam se cudno mozak mi cudnije radi kao da mi se misli mute da li je to moguce zato sto duze nisam koristio tu vrstu hidrata ili je nesto drugo u pitanju?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Januar 14, 2013, 12:28:50 pre podne »

Posto je sa te strane sve u redu nema razloga za brigu. Inace su hladne ruke i noge u zimskom periodu normalna reakcija organizma koji pokusava da toplotu zadrzi u "centralnom" delu, ali zna da bude neprijatno. Pokusaj sa naizmenicnim kupkama, toplo hladno, uzimaj vitamin C...
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2013, 12:05:32 pre podne »

nisam imao smetnje isao sam ovako na proveru.
vadio sam krv kad sam i taj pregled radio sve je bilo ok
ishrana je skroz sredjena maksimalno. treniram redovno
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2013, 11:10:35 posle podne »

Da li si imao jos neke smetnje vezane za rad srca pa otisao kod lekara ili si hteo da proveris stanje?

Sto se tice hladnih ruku i nogu, moguce je da ti je losa periferna cirkulacija, mada, to bas i nije karakteristicno za mlade ljude. Jesi li vadio krv u skorije vreme? Da li ti je ishrana sredjena? Pretpostavljam da vezbas redovno.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2013, 05:55:07 posle podne »

uglavnom sam radio ekg samo. oslusao mi je srce isto i kaze da su nalazi ok skroz. ali mene kopkalo pa reko da pitam ovde da znam da li je ok to stvarno.
imam 20god sad cu jos malo 21.
pre godinu dana sam slomio skocni zglob na 3 mesta i lezao jedno 2 meseca pio sam aspirin 100protect. i primetio sam od tada da su mi ruke hladne uvek i stopala tj ne uvek nekada se pusti krv u njih ili kad je leto bude vruce normalno. ali cim bude zima meni budu hladne ali ostatak tela je toplo ne znam da li to ima veze sa aspirinom sto sam pio i tom povredom, i to me malo ometa pri treningu. skrenuo sam malo sa teme ali sam se setio toga pa reko da pitam
« Poslednja izmena: Januar 12, 2013, 05:57:51 posle podne od strane tmalen » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2013, 09:54:59 pre podne »

Pozdrav,

na osnovu toga kako to opisujes u pitanju je respiratorna aritmija, i to je normalan nalaz narocito kod mladjih osoba. Koliko imas godina? Da li je, izuzev toga, bilo sve u redu na pregledu ( ekg i sta si jos radio )?
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2013, 05:12:28 posle podne »

pozdrav
primetio sam kad merim puls dok izdisem srce mi usporeno radi tj normalno inace sam u kondiciji pa mi je puls u mirovanju oko 50-55otkucaja u minuti
inace kad udisem vazduh primetim da se ubrzava rad srca ne nesto preterano ali se primeti da brze lupa i cim krecem da izbacujem vazduh srce normalno lupa usporeno. jel to ok ili?
inace bio sam na pregledu srca pre 8 meseci i isto se to desavalo samo mi je doktor rekao da mi je srce zdravo i da to lupkanje brze pri udijasu da je valjda to tako urodjeno nemam pojma reko da pitam vas za misljenje.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.321 sekundi sa 18 upita.