TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 08:54:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ubrzan rad srca-EKG  (Pročitano 1125 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2013, 09:31:45 posle podne »

Aha, sad je jasnije. Verovatno jeste bio takav nalaz zbog temperature. Nema potrebe da ponovo ide do lekara do sledece redovne kontrole (osim naravno, ukoliko nema nekih smetnji ).
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2013, 09:05:51 posle podne »

Lose sam napisao. (dan kasnije sam editovao post a pisao sam kao da se desilo danas)
Ne,ne,brat je u tom trenutku kad je radjen EKG imao temperaturu preko 38,inace i ta doktorica je rekla da je vjerovatno od temperature i ona mu je tamo napisala na papir da je sve u redu,da je zdrav.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2013, 08:47:53 posle podne »

Pozdrav,

Ako sam dobro shvatila, on je takav nalaz ( ubrzan rad srca na EKG-u ) imao pre temperature, jel tako?

Inace, ubrzan rad srca se moze javiti kod razlicitih stanja - kod povisene temperature, pretreniranosti, anemije, konzumiranja kafe, energetskih pića, alkohola, cigareta, nedovoljnog spavanja...S obzirom na to da je do sada sve bilo u redu, mozda je ubrzan rad srca registrovan samo trenutno, ali nije lose proveriti u narednom periodu.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2013, 11:03:37 posle podne »

Ovako da vec postavim pitanje kad imam gdje :)

Da pitam za brata,ima 18 godina,igra profesionalno fudbal (igra i za reprezentaciju svoga godista),imali su pregled u klubu,mislim da je to dosta da kazem "siromasan" pregled,valjda samo EKG i slicne stvari,uglavnom vidjeli su kao ubrzan rad srca i savjetovali da podje kod izabranog doktora.On se do sada cesto kontrolisao,radio je EKG u proslosti vise puta i uvijek je bilo sve normalno.Uglavnom ovi moji kuci to nisu shvatili ozbiljno,tako da vjerovatno i nece vise ici kod doktora.

Inace brat je danas dobio temperaturu oko 37,5 takav je posao na trening,trenirao sa temperaturom po velikoj kisi i odmah posle toga (treninga) su posli na pregled njemu se u medjuvremenu povecala temperatura i kad je dosao kuci imao je 38,5-39,da li je to razlog ubrzanog rada srca?
« Poslednja izmena: Januar 16, 2013, 04:07:10 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 19 upita.