TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396821 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:46:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteini - problemi sa bubrezima?  (Pročitano 2314 puta)
Stefan Kikboks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2013, 01:02:21 posle podne »

Hvala jos jednom Alene!

Poslusacu te za ovaj protein :)

Videcemo rezultate :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2013, 09:42:35 pre podne »

Moje mišljenje je da uzmeš neku mešavinu proteina koja se u žargonu po forumu naziva "blend ", recimo Dymatize Gourmet je blend koji upravo ja uzimam, ali generalno nećeš pogrešiti bilo koji da uzimaš.

Recimo gejner jer vrsta proteinskog praha koja sadrži veću količinu kalorija zato što sadrži više ugljenih hidrata i masti i uzima se kada ne možeš krzo ishranu da uneseš dovoljno kalorija da bi napredovao...

Whey proteina je protein iz surutke i vari se nešto brže od ostalih proteina i iz tog razloga je povoljniji odmah posle treninga. Ovo je najbolja opcija kada ti je ishrana solidna i kad ti treba dodatni izvor proteina koji ćeš da uneseš u tom periodu oko treninga sa tegovima.

Mešavina "blend" proteina je prah koji sadrži više vrsta proteina i to obično iz mleka, eventualno jaja i naravno surutke. Razlog zašto sam ti preporučio baš ovaj je taj što se ne baviš bodybuilding - om kao primarnim sportom i verujem da bi ti mešavina proteina bila daleko korisnija u pokušaju da nabaciš koju kilu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan Kikboks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2013, 12:51:28 pre podne »

Hvala Gordana!

Alene, hvala ti puno na detaljnom odgovoru stvarno si mi pomogao oko svih pitanja!

Ukoliko bi mogao da mi jos preporucis neki proteinski supplement i dnevnu kolicinu koju trebam da unesem bio bih ti zaista zahvalan!

pozdrav!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2013, 11:18:17 posle podne »

Pozdrav Stefane,

Izgubio si kilograme kada si otišao na kick box, ali moraš shvatiti da u bodybuilding - u gubljenje kilograma ne znači gotovo ništa. Ono što je bitno kod gubljenja kilograma je da se gubi što više sala, a što manje mišića i ovde glavnu ulogu igra ishrana.

Samim time ishrana je bitna i kod dobijanja kilogama, ali opet treba da težiš tome da dobijaš što više mišića, a što manje sala.

Dakle tvoja prva stavka je da popraviš svoju ishranu. To znači da jedeš dovoljno mesa, jaja, sira i sličnih namirnica životinjskog porekla kako bi uneo dovoljno proteina u svoje telo. Ukoliko se bubrezi opterećuju višim unosom proteina onda to nema nikakve veze sa proteinom u prahu nego bi bilo vezano za sve proteine koje uneseš preko hrane...bilo kako bilo tvoje telo ima mehanizam zaštite od takvih situacija i ti možeš da jedeš proteina koliko hoćeš, ali do tvojih bubrega neće doći više nego što tvom telu u tom trenutku treba. Ostatak će se izbaciti u WC šolju... Tako da se nemoj mnogo brinuti oko toga.

Suplementacija proteinom će ti pomoći da dodaš više proteina u odnosu na to kako se sada hraniš i to će donekle pomoći da dobiješ malo mišića, ali ne možeš očekivati velike promene od samo 20gr proteina dnevno više...Ukoliko poboljšaš svoju ishranu i na to dodaš proteinski šejk onda već imaš dobar recept za napredak.

Masa od proteina ti ne može smanjiti fleksibilnost ima duplo većih ljudi od tebe, a daleko su fleksibilniji...mobilnost i fleksibilnost ne zavisi od količine mišića koju poseduješ...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2013, 09:48:08 posle podne »

Pozdrav Stefane,

sto se tice dobijanja na kilazi moras napraviti suficit u ishrani na prvom mestu, da jedes dosta posto se vec dosta trosis.

Sto se proteina tice, mozes slobodno da krenes da ga uzimas. Ne znam odakle takav stav medju lekarima, mislim da je najpre u pitanju nedovoljna upucenost, uglavnom, zaista nisu stetni, i to je mnogo puta do sada dokazano.
Sačuvana
Stefan Kikboks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #1 poslato: Januar 21, 2013, 09:20:12 posle podne »

Pozdrav svima!

Krenuo sam pre 2 ipo meseca da treniram kikboks, i jednom nedeljno odem u teretanu.
U ovom periodu sam izgubio 10kg. Sa 92 na 82.
Visok sam 1.90m.
Zanima me koji je najbolji nacin da vratim jedno 4-8kg. Da li da krenem da koristim proteine? Apsolutno se ne razumem u suplimente tako da bi mi detaljan odgovor bio potreban.
Drugo pitanje mi je da li ce ta masa (od proteina) sto dobijem da mi smanji fleksibilnost (koja je najbitnija u kikboksu)?
I trece pitanje:
Citao sam po forumima da li su proteini stetni: Od apsolutno svakog doktora sam dobio odgovor da proteine ne treba koristi jer dodatno opterecuju bubrege, sto samo moze izazvati probleme pre ili kasnije, a kod svakog foruma od sportista sam dobijao odgovor da su proteini 100% zdravi i bezbedni i da ne stvaraju nikakve zdravstvene probleme.
Ko sada tu laze?  :)

Bio bih veoma zahvalan kad bi mi neko jednom za sva vremena resio ovu dilemu  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.166 sekundi sa 19 upita.