TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 07:45:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik - pitanja!  (Pročitano 7076 puta)
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #39 poslato: Februar 22, 2013, 02:31:56 posle podne »

Hvala ti jos jednom na odgovorima... Javicu se za nekoliko vremena, pozz :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #38 poslato: Februar 22, 2013, 02:19:06 posle podne »

Vazi, a da li da popijem ovaj kreatin koji vec imam, ili kasnije? :)

Pa rekoh ti sta da radis, izgleda sam bzv pisao pasuse i pasuse,hahaha,mada ne mora ti mene da poslusas,ti biras svoj put..

Dakle sta ti je raditi ? Da ucis mnogo o ishrani, da smrsas 10-15 kg bez obzira na ostatak misica, i da posle krenes sa kvalitetnom masom,i tek tada u celoj prici moze uci kreatin,jer sada je nebulozno da ga ubacujes,jos vise ce da te usvinji jer ne znas nista oko ishrane,i jos vise ces da se razocaras.
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2013, 02:09:31 posle podne »

Vazi, a da li da popijem ovaj kreatin koji vec imam, ili kasnije? :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #36 poslato: Februar 22, 2013, 08:44:16 pre podne »

U podorici mi je mama debela :) Ishranu ne bi znao 100% da sredim kako treba. Jel bi mogao u tome da mi pomognes? Odgovori mi samo sa sagorevac masti da li treba ili ne!? :)

Umesto sagorevaca koji kosta, bolje je brzo hodanje ili lagani dzoging. 20+minuta
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #35 poslato: Februar 21, 2013, 11:53:59 posle podne »

Sagorevaci su skupi i te pare bolje ulozi u ishranu,jer ces ih baciti ako ti ishrana nije regulisana.. Sagorevac je za finalne nijanse.

Ja bih na tvom mestu drzao proteine na 140- 180 gr (1,5- 2 gr/kg), to je u prevodu bukvalnom 500 gr mesa(ili 400 gr mesa plus 200 gr ribe)+pola kile jogurta+5 jaja+malo sira..
Sto se tice ugljenih hidrata,tu bi trebao sam da ih odredis koliko ti odg,jer ako si endomorf,mozda je doza od 4 gr/kg prevelika za tebe.A i ne znam koliko masti unosis ( nezdravih masti)..--njih trebas totalno izbaciti ,i naravno da izbacis grickalice i ostale kojestarije.

Mozda mozes i da odradis blagu rotaciju.. na 2 najaca treninga ides sa najvisim unosom hidrata, na 2 osrednja ides sa malo blazim unosom hidrata, u 2 dana kada odmaras najnizi  unos hidrata.. zadnji dan odmora pojedes nesto po tvom izboru da razbijes kolotecinu,i tako u krug.. (rotacije su zajebane,i ima ih nekolko vrste,moras pametno to da odradis ako se za to odlucis)..

Ili mozes se odluciti za low carb sistem, pa kud puklo da puklo,i da dajes zadnje atome snage u teretani, i na kardio aktivnostima.. to je mozda jednostavnije za tebe,ali ponovo moramo nagadjati za sada,jer to moras ponovo sam odrediti..ali mozda da krenes sa nekih 240 gr ugljenih hidrata pa da ih drzis neko vreme i da pratis sitauciju,dal ides nadole sa kg ili se isto desava..

E sada ove brojke ce da te zbune verovatno,ali jbg, samo polako iscitaj,pa sta ti nije jasno tu je prijatelj gugl,ko nema u vugla ima u gugla i te fore..ili prelistaj ovde milion tema, ukljuci pretragu,pa ces videti o cemu ti pricam..




« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 12:05:22 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #34 poslato: Februar 21, 2013, 11:45:19 posle podne »

U podorici mi je mama debela :) Ishranu ne bi znao 100% da sredim kako treba. Jel bi mogao u tome da mi pomognes? Odgovori mi samo sa sagorevac masti da li treba ili ne!? :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Februar 21, 2013, 11:41:09 posle podne »

O pa ti si tek poceo macane  ;D Polako ,pa nece to preko noci,da nisi hteo do leta da se steshes za chavke pokraj Save :)

Ja bih na tvom mestu kao sto sam ranije u postu napisao krenuo sa regulisanjem ishrane i odlazak u deficit, i sa kardio aktivnostima,da izgubis 10-15 kg, sta ostane od misica ostane,ako ih uopste ima,i posle kada taj obim struka regulises onda da krenes na kvalitetan trening u teretani za hipertrofiju (debljanje i uvecavanje misicnih vlakana)..

Dakle sada ti je bitno da ishranu dovedes pod konac i da jedes kvalitetno i dobro,jer si verovatno endomorf i sklon si gojenju .. genetika mozda ? jel neko gojazan u porodici ? Posto ti se genetika nije nimalo nasmesila,onda moras sve da radis duplo da bi stigo osobe koje su sa genetski dobrom podlogom.. nemoj to da te razocara,cak naprotiv,trebas dobiti motiv da ih pobedis..

Sto se tice teretane,nemoj da je zanemaris,ali pametno je da se obratis tamo nekome da te uputi u savladavanje tehnika i osnovnih vezbi,i da polako ih usavrsavas dok skidas kilograme sa aerobnim aktivnostima..(bicikla,trcanje,nordijsko hodanje,steper,sta god..)

Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #32 poslato: Februar 21, 2013, 11:32:15 posle podne »

Treniram redovno tacno od 19.-og januara. benc radim sa 30kg, biceps sa 10-15kg, triceps sa 8-10kg, noge sa 50kg, itd. Sliku stariju nemam nazalost.
Da li da uzmem neki sagorevac masti? Hoce mi to pomoci?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Februar 21, 2013, 11:27:40 posle podne »

A koliko dugo treniras ? Iskreno kad sam video slike ja ti ne bih dao ni jedan dan staza u teretani,a sad kad si sve ovo napisao malo sam zbunjen,jer nemoguce je da nimalo nisi napredovao,imas neku sliku pre treniranja,pa da uporedimo. ?? Prosto mnogo toga se ne slaze..ili jednostavno ne treniras mnogo jako,daj otprilike neke tezine kojima baratas na glavnim vezbama..i naravno napisi koliko dugo treniras
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #30 poslato: Februar 21, 2013, 11:17:15 posle podne »

1 dan:
Vezbe za grudi:
-benc press
-kosi benc
-pullover
-ravno razvlacenje
-kosi potisak bucicama
Vezbe za biceps:
-hamer pregib
-pregib za ez sipkom
-pregib ravnom sipkom
-dvorucni pregib sa nadhvatom

2 dan:
Vezbe za ticeps:
-uski benc
-dvorucno poruzenje lezeci
-potisak na masini sa nadhvatom
-triceps slekovi
Vezbe za ledja:
-vucenje na grudi (siroki hvat)
-vucenje iza glave
-veslanje u pretklonu
-jednorucno veslanje

3 dan:
Vezbe za ramena:
-letenje u pretklonu
-prednje letenje
-obicno letenje
-potisak iza glave
Vezbe za podlaktice sa bucicama.

4 dan:
Vezbe za noge:
-cucnjevi
-nozni press
-sedeci na masini
I trbusnjaci..
To je to..  :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Februar 21, 2013, 10:55:33 posle podne »

Ma mozda i sa buchkom ide u wc,pa da odradi podlaktice pomalo pa se fino istegne pri kraju sesije :)
Nego da ne idemo coveku u off,on ceka nasu pomoc,budimo ozbiljni, stvaramo novo misicavo telo ovde :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #28 poslato: Februar 21, 2013, 10:53:02 posle podne »

mislio si na ovo    ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #27 poslato: Februar 21, 2013, 10:48:45 posle podne »

Evo, u skoli jedem prvi put oko 10:00 integralni sendvic sa jogurtom 0.5% masti, kad stignem kuci oko 14:00 jedem rucak, obicno sta mi mama spremi belo meso, krompir, salata, riba itd.  (bez hleba), oko 17:00 pojedem neko voce,orase, ili ovsene sa mlekom, a za veceru ribu u konzervi,pirinac, ili ella sir. Da li mislis na vezbe, koje radim u teretani? To da napisem?  :)

Ne,mislio sam na vezbe koje radis u kupatilu :) haha,pa naravno da sam mislio na tvoj trening,kako izgleda i sta konkretno radis,kao sto rekoh nije dovoljno reci grudi biceps.i tako dalje.sve detaljno napises
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #26 poslato: Februar 21, 2013, 10:35:22 posle podne »

Evo, u skoli jedem prvi put oko 10:00 integralni sendvic sa jogurtom 0.5% masti, kad stignem kuci oko 14:00 jedem rucak, obicno sta mi mama spremi belo meso, krompir, salata, riba itd.  (bez hleba), oko 17:00 pojedem neko voce,orase, ili ovsene sa mlekom, a za veceru ribu u konzervi,pirinac, ili ella sir. Da li mislis na vezbe, koje radim u teretani? To da napisem?  :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2013, 10:22:20 posle podne »

Vazi, kako je najlakse i najbrze skinuti masnocu? :) Uradicu kako vi kazete. Da li treba neki sagorevac masti?


Nedeljno 4 puta idem na trening.
1. dan biceps i grudi
2. dan triceps i ledja
3. dan ramena i podlaktice
4. dan noge i stomak
Treninzi su otprilike sat, sat i po. U jelovniku izbegavam brzu hranu i samo vodu pijem 2-3 litre na dan. Jedem 3-4 puta na dan (to je najvise zbog skole). Sta ti sad predlazes, sta da radim? Da li bi mogli zajedno da sastavimo neki jelovnik, jer ne znam sta da jedem u skoli. Sta je hipertofija?


Pa nismo mi carobnjaci iz oza da ti damo cudesnu formulu :D Salu na stranu, rekao si jedes 3-4x dnevno i kako ti mi mozemo pomoci kada ne znamo sta unosis,tj sta si unosio do sada..i napisi kako treniras..to nije dovoljno sto si samo stavio treniras grudi biceps..nego sta treniras u okviru tog treninga..znam da ti zelis do odgovora svih koji te muce doci odmah,ali to je nemoguce..ne mozes se za par sata transformisati i edukovati po pitanju ovog komplexnog sporta.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 18 upita.