TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 04:28:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik - pitanja!  (Pročitano 7102 puta)
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #24 poslato: Februar 21, 2013, 09:59:06 posle podne »

Vazi, kako je najlakse i najbrze skinuti masnocu? :) Uradicu kako vi kazete. Da li treba neki sagorevac masti?
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 10:02:28 posle podne od strane egon95 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2013, 09:56:47 posle podne »

Pazi,ja na tvojem mestu bi se spustio minimum 10 -15 kg da steshem taj struk i masnocu (nebitno koliko misica ostane), pa da krenem na hipertrofiju kao covek..jer ako to ne uradis vrtices se u krug..ovo nimalo dobro ne izgleda.. Napisi svoj jelovnik i program po kojem radis,i koliko ono imas staza u teretani ?
Msm da ti je ovo jedino ispravno resenje. Skidaj masnocu,od misica sta ostane krenes ispocetka sve lepo.   :)
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #22 poslato: Februar 21, 2013, 09:43:25 posle podne »

Nedeljno 4 puta idem na trening.
1. dan biceps i grudi
2. dan triceps i ledja
3. dan ramena i podlaktice
4. dan noge i stomak
Treninzi su otprilike sat, sat i po. U jelovniku izbegavam brzu hranu i samo vodu pijem 2-3 litre na dan. Jedem 3-4 puta na dan (to je najvise zbog skole). Sta ti sad predlazes, sta da radim? Da li bi mogli zajedno da sastavimo neki jelovnik, jer ne znam sta da jedem u skoli. Sta je hipertofija?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 21, 2013, 09:34:39 posle podne »

Pazi,ja na tvojem mestu bi se spustio minimum 10 -15 kg da steshem taj struk i masnocu (nebitno koliko misica ostane), pa da krenem na hipertrofiju kao covek..jer ako to ne uradis vrtices se u krug..ovo nimalo dobro ne izgleda.. Napisi svoj jelovnik i program po kojem radis,i koliko ono imas staza u teretani ?
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #20 poslato: Februar 21, 2013, 09:31:47 posle podne »

Evo slike : http://postimage.org/gallery/15ssooy8/99b948de/
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2013, 09:19:41 posle podne »

Evo, otprilike za pola sata cu staviti sliku!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2013, 08:59:33 posle podne »

Najbolje bi bilo da nam ti okacis jednu sliku da vidimo sta tebi fali :) Pretpostavljao sam da ishranu nisi sredio i tako dalje, tako da tebi generalno i suplementi ne trebaju,bacaces parice i tako u krug..A kad bi nastavljali da pricu pojednostavljujemo na sto vise detalja,doci cemo do toga da i ne treniras kako valja ,ali ajde neka bude da si to savladao, i da ti je ishrana samo problem :) Kad stavis sliku bice jasnije ljudima sta ti treba i bice im lakse da ti pomognu,ovako na slepo malo je teze ;)
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #17 poslato: Februar 21, 2013, 08:55:29 posle podne »

E ovo si mi objasnio lepo :)  Ishranu ne bi znao sam da sredim kako treba, za to mi treba pomoc... Ja mislim da imam para za neki protein, ali za druge suplemente vec ne, posto idem u skolu i ne radim nigde.  E sad reci mi koji protein mi preporucujes. Bcaa bar neznam sta je , ni krealkalin. E sad da li bi mi pomogao da sredim redovno ishranu? :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 21, 2013, 08:12:02 posle podne »

Znam da nisu magicni praskovi, sad imam 90 kila, pa bi da se spustim bar na 85 i da skinem salo (najvise na stomaku imam). I hocu da dobijem misicnu masu! Ako hocete pomozite mi, jer na drugom forumu nisam imao srece. :)

Ako hoces da se spustis i da se definises treba ti od supsa:
1)dobar whey posle treninga, eventualno kazein za noc, i za neku uzinu jos neki blend protein.
2)bcaa bar 10-10 ,pre posle treninga..ili u toku svejedno.,mada i to je mala gramaza.
3)dobrana doza omega 3 jer ces unositi minimum masti,a i to sto unosis gledaces da budu zdrave
4)multivit i da malo podebljas doze jer ces biti u deficitu sa kalorijama,pa je logicno da ce i vitaminsko mineralni unos biti iz hrane minimalan.
5)mozes neki jeftiniji no,kao hemo No koji je jeftin i u kapsulama je i zavrsava posao,cisto da te pogura, mozes i kofein pre treninga
6)ako vec zelis kreatin,krealkalin ti je bolja opcija,jer hoces da ides u minus sa kg i da se steshesh
7)mozes i neke techne amino da te osvezavaju u toku treninga,a i ne mora.
8)tek kad ispunis sve ove stavke mozes posle mesec dana ovakvog rada ili cak dva,preci na sagorevac za finalnu obradu pred leto..glasam za dyma burn extreme.


Uz ovo sve mora da ti ishrana bude koncizna jasna, da odradis blagu rotaciju,pa da se drzis low carb sistema neko vreme,i da regulises hidrate,da nadjes unos koji za tebe radi posao..nema tu univerzalne cifre.

E sad ovde se javljaju dva problema i pitanja
1) Jel mislis da mozes srediti ishranu,koliko je tvoje znanje o istoj
2)Jel mislis da imas para sve ovo da pokrijes ?

Nije defka uopste jeftina,tako da bolje da kazes koliko sredstva imas,pa da se upravljamo po tome, jer sta sve treba i kako treba,glava ce te zaboleti,svi se upravljamo prema novcaniku.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 08:16:51 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2013, 08:07:00 posle podne »

Znam da nisu magicni praskovi, sad imam 90 kila, pa bi da se spustim bar na 85 i da skinem salo (najvise na stomaku imam). I hocu da dobijem misicnu masu! Ako hocete pomozite mi, jer na drugom forumu nisam imao srece. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2013, 10:13:23 pre podne »

Da, okej. Nego da pitam jos sa kojom suplementacijom cu dobiti bolji izgled? Mislim na vidljive misice? Posle kreatina da li da kupim protein? :)

Surova istina je ta da suplementi nisu glavni, nego dodaci ishrani (suplementi -  kao što im samo ime kaže).

Šta ti je potrebno za dobar izgled?

1) cilj malo jasnije šta želiš da postigneš
2) plan
3) kontinuitet i disciplina
4) stalno učenje i praćenje rada i napretka
5) podrška - imaš je na ovom forumu
6) kvalitetna ishrana - bogata kvaltietnim ugljenim hidratima (izvor energije) zdravim mastima, proteinima (gradivni materijal)  izbalansirana ishrana
7) trening - u zavisnosti od cilja, vežbačkog staža, trenutne forme, godina itd...
8) suplementi kao podrška celoj priči

Za jednog početnika je po mom mišljenju najbitnije da shvati šta znači pravilna ishrana i da nauči da vežba pravilno. Posle nekog vremena ima smisla uzeti suplemente, osnovne suplemente poput proteina (za brži oporavak i povećanje ukupnog dnenvog unosa proteina), kreatina (snaga, izdržljivos), aminokiselina (za oporavak i očuvanje miš,mase), a pored toga važni su i vitamini, minerali, zdrave masti poput omega 3, antioksidanti....

Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #13 poslato: Februar 21, 2013, 09:04:08 pre podne »

Da, okej. Nego da pitam jos sa kojom suplementacijom cu dobiti bolji izgled? Mislim na vidljive misice? Posle kreatina da li da kupim protein? :)
Ostavi se suplemenata i vise citaj o ishrani, treningu i kako uopste stvari funkcionisu, jer ces se ovako samo razocarati.Nisu kreatin i protein magicni praskovi.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #12 poslato: Februar 21, 2013, 08:33:59 pre podne »

Da, okej. Nego da pitam jos sa kojom suplementacijom cu dobiti bolji izgled? Mislim na vidljive misice? Posle kreatina da li da kupim protein? :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2013, 10:58:53 posle podne »

sta ce ti kreatin ako ne navlaci vodu...to je njegova svrha ...misic dobije na volumenu i imas vise snage da treniras ..vece tezine veci misici ..kad ne bude kreatina u toj kolicini u telu volumen misica opada i to je normalno ... e sad bitno je kako si ti trenirao u medjuvremenu i kako si se hranio i ako si to uradio kako treba neces se vratiti na staro...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2013, 10:33:22 posle podne »

Razumem, hvala ti...  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.