TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396259 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 20, 2024, 04:01:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc i Saveti  (Pročitano 3645 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Novembar 08, 2013, 02:30:19 posle podne »

Pozdrav svima.Pomoc oko suplementacije ja cu vam reci sta imam a vi ako mozete napisite mi kako sta da uzimam .Imam BCAA 5050 ,imam Glutamin ,krealkalyn,protein,no shotgun,i vitamine my favorite multiplex,i vitamin c .pozdrav svima

pozdrav, već sam odgovorila u drugoj temi gde si postavio pitanje, pa da se ne ponavljamo...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=178571.msg2627125#msg2627125
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #24 poslato: Novembar 08, 2013, 09:04:00 pre podne »

Pozdrav svima.Pomoc oko suplementacije ja cu vam reci sta imam a vi ako mozete napisite mi kako sta da uzimam .Imam BCAA 5050 ,imam Glutamin ,krealkalyn,protein,no shotgun,i vitamine my favorite multiplex,i vitamin c .pozdrav svima
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Maj 23, 2013, 08:51:26 pre podne »

Cao! Ranije sam se javlja u vezi suplementacije , sad me zanima sta mislite vi o tome ,,hteo bi da ubacim glutamin i amino 23000 ako ne valja zajedno uzecu samo jedno :) ,,vec koristim kre alkaliyn i protein ali ako to uzmem zanima me raspored uzimanja ,trener mi je rekao da se glutamin uizima pre i posle treninga ali hocu jos saveta.pozdrav

ćaos, pošto već imaš protein, ja bih ubacila glutamin i BCAA (bolje bcaa nego amino 23000).

Pre treninga okvirno 10 g glutamina i 10 g bcaa
posle treninga merica proteina + 10 g glutamina + 10 g bcaa

i to bi bilo tu, super kombinacija ;)
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #22 poslato: Maj 22, 2013, 12:17:28 posle podne »

Cao! Ranije sam se javlja u vezi suplementacije , sad me zanima sta mislite vi o tome ,,hteo bi da ubacim glutamin i amino 23000 ako ne valja zajedno uzecu samo jedno :) ,,vec koristim kre alkaliyn i protein ali ako to uzmem zanima me raspored uzimanja ,trener mi je rekao da se glutamin uizima pre i posle treninga ali hocu jos saveta.pozdrav
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2013, 02:47:13 posle podne »

Da, zaista je dobar, ni jedna baka mi se do sad nije pozalila :D hehe. Ipak cu da odredim da preskoci jedan mesec, da ne pije. Pa cu joj onda opet naruciti.
Animal flex je skuplji, pa sam se zato odlucio za MSM&Glucosamine...

Jeste Flex kompleksniji ali mislim da je MSM & Glucosamine sasvim dovoljan, u datoj situaciji, i sto je vazno ima efekta. Inace, neke vece studije pravile su pauzu sa glukozaminom tek posle tri meseca, tako da ne mora proci ceo mesec, ipak takvi preparati zahtevaju kontinuitet. Ako novac nije problem, mozes ga slobodno uzimati sa manjim pauzama.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12815


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2013, 10:01:14 pre podne »

Ja sam jedan od njih,ali potrebno je konstantno uzimanje par meseci i rezultati su odlični.Većina greši kada na ove stvari štedi jer džaba vama mišići ako od bolova u zglobovima,kostima,trtivama ne možete vežbati..e zato je Flex tu,uzmite ga dok nije kasno.Ovo važi za ozbiljne vežbače.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2013, 09:03:50 pre podne »

Da, zaista je dobar, ni jedna baka mi se do sad nije pozalila :D hehe. Ipak cu da odredim da preskoci jedan mesec, da ne pije. Pa cu joj onda opet naruciti.
Animal flex je skuplji, pa sam se zato odlucio za MSM&Glucosamine...

ne samo da je skuplji nego je mnogo kompleksniji, evo pogledaj neke od sastojaka:

glukozamin, msm, hondroitin, laneno ulje, hijaluronska kiselina, biljni ekstrakti, vitamin C, E, cink, selen....

Flex bih savetovala ozbiljnim vežbačima čiji su zglobovi izloženi konstantnom jakom stresu i onima koji su imali ili imaju neku povredu - jer kod nekih sportista je pokazao zaista neverovatne rezultate, toliko da su i lekari ostali začuĂ°eni.
Sačuvana
Manja93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2013, 07:15:11 posle podne »

Da, zaista je dobar, ni jedna baka mi se do sad nije pozalila :D hehe. Ipak cu da odredim da preskoci jedan mesec, da ne pije. Pa cu joj onda opet naruciti.
Animal flex je skuplji, pa sam se zato odlucio za MSM&Glucosamine...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2013, 10:45:43 pre podne »

Natrolov MSM glukozamin je jedan od omiljenih proizvoda kako kod sportista tako i kod starijih ljudi :)

ja ga pijem svakodnevno samo 1 tabletu uz 1 kapsulu omega 3 ribljeg ulja - kao podrška zglobovima jer puno treniram, ali ovo je samo preventiva... :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12815


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2013, 09:57:55 pre podne »

Koliko li bi babe bile zahvalne da im prodaješ Flex? hehehe...
Šalu na stranu Flex je odličan pogotovu kada se još malo pojača.Na duže staze zaista čuda čini.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2013, 11:50:24 posle podne »

Pozdrav svima. Ovako, vec duze vreme, moja baba pije msm&glucosamin od ,,natrol'' proizvodjaca. Kolena su je mnogo bolela, i narucio sam joj to i mnoooogo joj je pomoglo, bukvalno je nestala bol. Narucujem i za babe u komsiluku koje imaju problkem sa kolenima i pomaze im. Sad, interesuje me, baba popije 90 tableta za mesec dana, i onda napravi pauzu nekih 2 nedelje (tako sam joj ja odredio  :) ) i onda opet 90 tableta. Da li moze konstanto tako da nastavi da pije, ili da napravi malo duzu pauzu? KOlena je inace ne bole vise.. Mislim, nece joj skoditi ako nastavi da pije, posto pije vec duze vreme i to...?

Svaka cast za ideju, lepo od tebe a i korisno! :-) Pored toga sto utice na bolove, ima glukozamin i jos povoljnih efekata ( pisali smo o tome u proslom izdanju biltena ), pa ce baka biti visestruko zahvalna. Ja sam za to da se napravi pauza, ok je dve - tri nedelje, mada nije obavezno da to bude svakog meseca.
« Poslednja izmena: Mart 10, 2013, 11:52:56 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Manja93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2013, 07:25:17 posle podne »

Ma da, stalno im narucujem  :D Pa jos padne neki dinar preko, tipa uzmi zasluzio si svaka ti cast, i eto mog proteincica :D haha. Vazi, hvala na odgovoru.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2013, 01:18:39 pre podne »

Hehe, verovatno si omiljeni medju babama tamo, lecis kostobolju i zglobobolju :) hehe
Ma sto bi skodilo bice baba kao zmaj :)
Sačuvana
Manja93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2013, 12:35:04 pre podne »

Pozdrav svima. Ovako, vec duze vreme, moja baba pije msm&glucosamin od ,,natrol'' proizvodjaca. Kolena su je mnogo bolela, i narucio sam joj to i mnoooogo joj je pomoglo, bukvalno je nestala bol. Narucujem i za babe u komsiluku koje imaju problkem sa kolenima i pomaze im. Sad, interesuje me, baba popije 90 tableta za mesec dana, i onda napravi pauzu nekih 2 nedelje (tako sam joj ja odredio  :) ) i onda opet 90 tableta. Da li moze konstanto tako da nastavi da pije, ili da napravi malo duzu pauzu? KOlena je inace ne bole vise.. Mislim, nece joj skoditi ako nastavi da pije, posto pije vec duze vreme i to...?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2013, 03:19:45 posle podne »

Ja ću samo kratko da se nadovežem sa mojim idejama.

Sva tri tvoja pitanja su vezana za tvoju ishranu i u teoriji morao bi računati koliko vitamina minerala i antioksidanasa već imaš u ishrani da bi znao koje količine su ti dovoljne. Po svim idejama na ovu temu jedna normalna ishrana sa prosečnom količinom makroa zadovoljava sve naše potrebe, a za sportiste takmičare ili one koji treniraju na takav način se dodaje neki sitan procenat...

MeĂ°utim kada ideš na to da zadovoljiš osnove uz solidnu ishranu sasvim je isto koji mulitvitaminski preparat ćeš uzeti.

Recimo Natrol Ultimate Antioxidant je nešto što ja uzimam.

Esencijalne masti bi trebao opet da imaš dosta iz hrane. 6 i 9 bi trebalo da se dobija iz mesa i recimo maslinovog ulja, a Omega 3 ti je dobra ideja ako nemaš priliku da jedeš morsku ribu, tako da izbor pada upravo na suplementaciju sa Omega 3. Laneno radi isto što i riblje, samo u manjim dozama...opet riblje ulje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.158 sekundi sa 18 upita.