TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 03:39:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplemetni i adekvatna ishrana  (Pročitano 10394 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #53 poslato: Decembar 08, 2013, 11:40:28 pre podne »

Zdravo svima opet! :)
E ovako, detaljno se vec nekih 2 i po meseca pridrzavam zdrave ishrane i treninga, i moram priznati da su rezultati mnogo bolji nego sto sam i ovekivao. :)
Izgubio sam dosta sala, pogotovo u gornjem delu stomaka, tako da mi se dva gornja reda plocica vec izrazito vide, medjutim na donjem stomaku mi je ostalo jos sala ali ne bas mnogo, a i koza mi je veoma rastegljiva tako da pretpostavljam da treba malo jos da utegnem taj deo.
Inace da ponovim, visok sam 188 i trenutno imam prema poslednjem merenju 79 kila. Na pocetku septembra sam imao 92 kile, tako da sam u periodu od 3 meseca izgubio 13 kila. Dosta ljudi mi kaze da sam i previse smrsao, mada meni je i bio cilj da izgubim te zalihe sala oko stomaka pa da krenem da nabacujem cistu misicnu masu, tj. da povecam unos proteina kroz ishranu.
E sad, imam konkretna pitanja u vezi sta da radim dalje.
1. Da nastavim sa kalorijskim deficitom i sa kardio treninzima 3-4 puta nedeljno plus teretana 3-4 puta nedeljno dok ne izgubim i salo sa donjeg stomaka i sa strane.

2. Da krenem da jedem vise, tj. da nabacujem kvalitetnu masu kroz povecavanje unosa proteina i da pojacam treninge u teretani i smanjim kardio, sa namerom da povecam misicnu masu. Ovde se jedino plasim da mi se salo oko stomaka koje sam izgubio opet ne vrati, to me najvise brine.

Medjutim, iako sam smrsao toliko dosta sam jaci nego kad sam imao 92 kile, tj. u teretani mogu da dizem mnogo vece tezine.

Hvala Vam unapred na odgovorima i sugestijama!


P.S. Iskrene pohvale i pozitivne kritike za sve vas koji pisete na forumu, naucio sam o ishrani i treninzima tokom proteklih 3 meseca vise nego za celog zivota, stvarno svaka vam cast!

Izgubio si za 3 meseca 13 kg sto znaci da si bio u velikom kalorijskom deficitu,ono sto sada treba da uradis da tvoj kalorijski unos ne bude u deficitu ali ni u prevelikom suficitu i treba da pojacas unos UH pre i nakon treninga ,kardio nastavis da radis kao i do sada.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Decembar 06, 2013, 05:12:38 posle podne »

Najpre hvala na pohvalama, jer nema lepšeg dela ovog posla nego kada neko doĂ°e sa rezultatima i pre svega, zadovoljan je!  to vredi više od bilo čega :)

Nego, čitajući tvoj post meni deluje da ti ipak još nisi "načisto" sa tim šta tačno želiš da postigneš?  ili se varam..... što preciznije znaš koji ti je cilj, lakše će ti biti da ga dostigneš i da pravilno i isprogramirano kreneš ka njemu.

Ako je cilj sada da dobiješ mišićnu masu, onda, sorry, malo ćeš morati da zaboraviš na pločice :)  neće to biti ništa strašno, ako se pravilno hraniš, ne kažem da ćeš nabaciti pivski stomak, ali više kalorija gotovo neminovno može doneti i malo više vode, a i masnoće ako si u suficitu... e sad što si disciplinovaniji i ako jedeš "čistu" hranu i izbegavaš lošu hranu, brzu hranu, mala je verovatnoća da ćeš dobiti salo... 

Ja bih se sada posvetila onda radu na povećanju mišićne mase, suficit zaboravi za sada jer si stvarno dobro smršao i svaka ti čast na tome, a ako i dobiješ koji kg nije strašno, na proleće ćeš ga se otarasiti...

kardio nemoj izbacivati, radiš ga baš kao što treba i ciljano gaĂ°aš masti sa takvim intenzitetom... ne brini... samo pametno sa tegovima i ishranom i biće sve super!!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #51 poslato: Decembar 05, 2013, 07:49:41 posle podne »

Zdravo svima opet! :)
E ovako, detaljno se vec nekih 2 i po meseca pridrzavam zdrave ishrane i treninga, i moram priznati da su rezultati mnogo bolji nego sto sam i ovekivao. :)
Izgubio sam dosta sala, pogotovo u gornjem delu stomaka, tako da mi se dva gornja reda plocica vec izrazito vide, medjutim na donjem stomaku mi je ostalo jos sala ali ne bas mnogo, a i koza mi je veoma rastegljiva tako da pretpostavljam da treba malo jos da utegnem taj deo.
Inace da ponovim, visok sam 188 i trenutno imam prema poslednjem merenju 79 kila. Na pocetku septembra sam imao 92 kile, tako da sam u periodu od 3 meseca izgubio 13 kila. Dosta ljudi mi kaze da sam i previse smrsao, mada meni je i bio cilj da izgubim te zalihe sala oko stomaka pa da krenem da nabacujem cistu misicnu masu, tj. da povecam unos proteina kroz ishranu.
E sad, imam konkretna pitanja u vezi sta da radim dalje.
1. Da nastavim sa kalorijskim deficitom i sa kardio treninzima 3-4 puta nedeljno plus teretana 3-4 puta nedeljno dok ne izgubim i salo sa donjeg stomaka i sa strane.
2. Da krenem da jedem vise, tj. da nabacujem kvalitetnu masu kroz povecavanje unosa proteina i da pojacam treninge u teretani i smanjim kardio, sa namerom da povecam misicnu masu. Ovde se jedino plasim da mi se salo oko stomaka koje sam izgubio opet ne vrati, to me najvise brine.

Medjutim, iako sam smrsao toliko dosta sam jaci nego kad sam imao 92 kile, tj. u teretani mogu da dizem mnogo vece tezine.

Hvala Vam unapred na odgovorima i sugestijama!

P.S. Iskrene pohvale i pozitivne kritike za sve vas koji pisete na forumu, naucio sam o ishrani i treninzima tokom proteklih 3 meseca vise nego za celog zivota, stvarno svaka vam cast!


Ćao :)

Nema potrebe da budeš i dalje u deficitu.Pojačaj ishranu,ja bih da sam na tvom mestu nastavio sa kardio treninzima zbog opšteg zdravlja,kondicije i zatezanja tela....Tako da,pojačaj tu kvalitetnu ishranu i videćeš da će sve doći na svoje.Ako se pravilno hraniš,ne možeš nabaciti salo....
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #50 poslato: Decembar 05, 2013, 06:38:37 posle podne »

Uglavnom radim 45-60 minuta bicikl, puls izmedju 65-75% od max. pulsa.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 571

« Odgovor #49 poslato: Decembar 05, 2013, 05:19:06 posle podne »

Ja bih na tvom mestu odradio low carb dijetu sad za finish.Verovatno znas na koju dijetu mislim,ali dacu ti smernice.

Ugljene hidrate smanji na 50 gr dnevno i ubaci ih u obrok posle treninga,proteine drzi na 2-2,5 gr/kg tt a masti 0,5 gr/kg tt,mada ja na dijeti sa mastima u zadnje vreme idem po osecaju.Svaki 7 dan dan odradis  punjenje ugljenim hidratim i tu mozes da uneses od 3-4 gr UH / kg tt,i gledaj da to vecinom budu komleksni hidrati.
Ja licno whey protein korstim iskljucivo posle treninga,poznato ti je da je dosta brz tj.lako se vari pa ako ga pijes za uzinu trebalo bi da ubacis malo masti da ga  "uspore".Kakav tip kardia radis?Jel radis HIIT ili ono nizi intenzitet duze trajanje?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #48 poslato: Decembar 05, 2013, 05:05:55 posle podne »

Dorucak: ovsene sa wheyom
Uzina: whey ili pileca prsa ili bademi
Rucak: oslic(tunjevina) sa barenim krompirom ili piletina sa pirincem
Uzina: bademi
Vecera: oslic ili piletina plus 2 belanca

Inace u jednom od prethonih postova sam napisao koliko ukupno kalorija uzimam tokom dana i koliko kalorija izgubim u proseku trenirajuci. Ako treba, copy-paste-ovacu to.
Od suplemenata koristim whey, popijem po 2-3 sejka dnevno, i bcaa, pre i posle treninga.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 571

« Odgovor #47 poslato: Decembar 05, 2013, 04:36:14 posle podne »

Pa,znas kako,poznato je da salo sa donjeg stomaka poslednje spada a i verovatno ti se organizam privikao na trenutni rezim ishran pa treba nesto menjati.
Aj napisi detaljno kako se trenutno hranis da bih znao da ti kazem sta sledece da radis?Napisi i koristis li sta do suplemenata!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #46 poslato: Decembar 05, 2013, 04:11:31 posle podne »

Zdravo svima opet! :)
E ovako, detaljno se vec nekih 2 i po meseca pridrzavam zdrave ishrane i treninga, i moram priznati da su rezultati mnogo bolji nego sto sam i ovekivao. :)
Izgubio sam dosta sala, pogotovo u gornjem delu stomaka, tako da mi se dva gornja reda plocica vec izrazito vide, medjutim na donjem stomaku mi je ostalo jos sala ali ne bas mnogo, a i koza mi je veoma rastegljiva tako da pretpostavljam da treba malo jos da utegnem taj deo.
Inace da ponovim, visok sam 188 i trenutno imam prema poslednjem merenju 79 kila. Na pocetku septembra sam imao 92 kile, tako da sam u periodu od 3 meseca izgubio 13 kila. Dosta ljudi mi kaze da sam i previse smrsao, mada meni je i bio cilj da izgubim te zalihe sala oko stomaka pa da krenem da nabacujem cistu misicnu masu, tj. da povecam unos proteina kroz ishranu.
E sad, imam konkretna pitanja u vezi sta da radim dalje.
1. Da nastavim sa kalorijskim deficitom i sa kardio treninzima 3-4 puta nedeljno plus teretana 3-4 puta nedeljno dok ne izgubim i salo sa donjeg stomaka i sa strane.
2. Da krenem da jedem vise, tj. da nabacujem kvalitetnu masu kroz povecavanje unosa proteina i da pojacam treninge u teretani i smanjim kardio, sa namerom da povecam misicnu masu. Ovde se jedino plasim da mi se salo oko stomaka koje sam izgubio opet ne vrati, to me najvise brine.

Medjutim, iako sam smrsao toliko dosta sam jaci nego kad sam imao 92 kile, tj. u teretani mogu da dizem mnogo vece tezine.

Hvala Vam unapred na odgovorima i sugestijama!

P.S. Iskrene pohvale i pozitivne kritike za sve vas koji pisete na forumu, naucio sam o ishrani i treninzima tokom proteklih 3 meseca vise nego za celog zivota, stvarno svaka vam cast!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #45 poslato: Novembar 20, 2013, 08:36:28 posle podne »

175cm 70kg 18 god.
znaci da ga pijem 5g ujutru na prazan stomak i 5g posle treninga.... danima kad ne treniram 5g ujutru na prazan stomak i 5g 20 min. pre zadnjeg obroka i znaci za tri nedelje cu unteti 210g i posle toga pravim 7 pauze JELI TO U REDU???
ishrana mi nije bas, ali jedem 5 puta dnevno proteinsku hranu naravno i sa ugljenim hidratima 4puta nedeljno vezbam  i tako vec 7-8 meseci i imam dobre rezultate msm ja sam Zadovoljan al sam imao neki priliv para pa sam kupio 1kg kreatia ---- Creatine monohydrate Micronized...kad zavrsim sa ovom kutijom moci cu  da kupim  jos 500g pa da napravim pauzu malo vecu pa onda  opet cu  moci da kupim :)))
PRE TRENINGA 5 G I 5G NAKON TRENINGA,DANIMA KADA NE VEZBAS UJUTRU 5G.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #44 poslato: Novembar 20, 2013, 07:56:21 posle podne »

Slažem se,to neka ti bude minimum.Ja u toku treninga popijem i do 1.5 litre vode. Super što se navikavaš :)
Sačuvana
Luka_High_Voltage
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #43 poslato: Novembar 20, 2013, 07:40:51 posle podne »

pa i nije mnogo danas sam npr poneo vlasu od pola litra u skolu popio dve pune, pio po malo od prvog do zadnjeg casa i nisam  osetio...hvala na savetima
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Novembar 20, 2013, 07:22:58 posle podne »

neki minimum je 3 litre...  naravno ako se znojis puno na treningu ili je vreme vlazno ili vruce, treba jos vise.

Treba steci naviku da se voda pije cesto, u manjim gutljajima, izmedju obroka.

Mozda tri litre deluje puno ali rasporedjeno u toku dana nije tako puno.
Sačuvana
Luka_High_Voltage
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #41 poslato: Novembar 20, 2013, 07:18:48 posle podne »

jel dovoljno 3L vode dnevno? od prilike sam toliko danas popio
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #40 poslato: Novembar 20, 2013, 03:10:54 posle podne »

175cm 70kg 18 god.
znaci da ga pijem 5g ujutru na prazan stomak i 5g posle treninga.... danima kad ne treniram 5g ujutru na prazan stomak i 5g 20 min. pre zadnjeg obroka i znaci za tri nedelje cu unteti 210g i posle toga pravim 7 pauze JELI TO U REDU???
ishrana mi nije bas, ali jedem 5 puta dnevno proteinsku hranu naravno i sa ugljenim hidratima 4puta nedeljno vezbam  i tako vec 7-8 meseci i imam dobre rezultate msm ja sam Zadovoljan al sam imao neki priliv para pa sam kupio 1kg kreatia ---- Creatine monohydrate Micronized...kad zavrsim sa ovom kutijom moci cu  da kupim  jos 500g pa da napravim pauzu malo vecu pa onda  opet cu  moci da kupim :)))

i ja sam za to da u danima pauze smanjiš dozu na pola,  i hidriraj se dovoljno obavezno...   ako si popio kutiju kreatina od 1 kg bez prestanka, napravi pauzu mesec dana pa možeš nastaviti.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2013, 01:35:40 posle podne »

Mislim da ti je 5 grama ujutru u danima kada ne treniras sasvim dovoljno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.145 sekundi sa 18 upita.