TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:34:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko ishrane i plana treninga  (Pročitano 3554 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2014, 07:58:34 posle podne »

Kardio trening moze biti setnja u trajanju 45 min do 60 min,hodanje uz stepenice i ono sto je bitno da intezitet ne bude veci od 65% od max srcanog ritma ili subjektivni osecaj u toku setnje da mozete da nesmetano pricate da niste zadihani.
Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: Januar 22, 2014, 10:24:17 posle podne »

Ok,hvala !!!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Januar 22, 2014, 04:14:43 posle podne »

  Prvo hvala svima na odgovorima,imam 34 god.puls nisam  izmerila beba se probudila pre alarma pa sam zaboravila,ako treba kardio 4-5 puta nedeljno,ja ga radim 5 puta,već sam napisala što ga radim na početku,prosto je nemoguće na kraju,jer gužva bude ogromna,jedino da ga ne radim u teretani,već da me posavetujete koja mi je opcija najbolja u tom slučaju.Pokušaću sa kružnim treningom,kao što mi Marko savetuje,ali ne znam šta ću za kardio.

onda kao što je Marko rekao u postu iznad....   

ako je kardio van teretane može biti brzi hod, lagani džoging (zavisno od kondicije), vožnja bicikla...  sad ide hladnije vreme pa je malo nezgodno.
Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Januar 22, 2014, 11:19:25 pre podne »

  Prvo hvala svima na odgovorima,imam 34 god.puls nisam  izmerila beba se probudila pre alarma pa sam zaboravila,ako treba kardio 4-5 puta nedeljno,ja ga radim 5 puta,već sam napisala što ga radim na početku,prosto je nemoguće na kraju,jer gužva bude ogromna,jedino da ga ne radim u teretani,već da me posavetujete koja mi je opcija najbolja u tom slučaju.Pokušaću sa kružnim treningom,kao što mi Marko savetuje,ali ne znam šta ću za kardio.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2014, 10:51:32 posle podne »

Pogrešno vas je trener uputio.Dakle,kardio se ne radi svakog dana kao što se ni ne radi na početku treninga. Druga stvar jeste da se ne rade ni sve mišićne grupe svakog dana,potreban vam je odmor. Da radite kružni trening,to bi bilo drugačije,ovako se samo zamarate i verovatno će doći momenat gde nećete imati napretka...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2014, 09:18:22 posle podne »

20min.traka,20min.steper,3X10 trbušnjaci i vežbe za donjii deo leĂ°a,onda sve sprave 3x10 ponavljanja,težine od 10-15kg,još jedno pitanje:imam jake listove,čak i kad sam imala normalnu težinu,šta da izbegavam da radim,jer sam negde pročitala da mogu još više da ih raširim?
ukoliko bas nemas izbor mozes raditi i kardio na pocetku ali minimum 50 min u toj prvoj zoni.Sto se listova tice .ne mozes izbeci da ih ne angazujes u toku dana,ali nemoj ih raditi ali topljenjem viska masnnih naslaga gubices i na obimima i u listovima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2014, 06:55:43 posle podne »

Iskreno nisam ranije vežbala u teretani,kad sam počela da vežbam pitala sam instruktora šta i kako treba da radim da bih skinula višak kg,kaže da svaki dan moram da radim kardio,a pošto kasnije bude velika gužva za kardio sprave, bolje da ga odradim na početku treninga,nego da čekam red i hladim se,radim sve grupe mišića,dok malo ne skinem kilažu,svaki dan isto,tako mi je on preporučio.

kardio može na početku u vidu zagrevanja 5-10 minuta ali svakako je preporučljivo da glavni deo bude nakon treninga sa opterećenjem, telo na početku treninga troši prevashodno rezerve ugljenih hidrata, potrebno je vreme da se pokrene sagorevanje masnoća.  Srednji intenzitet duže trajanje, kao što je Marko već objasnio.

Ne mora svaki dan kardio, ali 4-5 puta nedeljno bi bilo preporučljivo, u isključivo aerobnoj zoni.  Može i odvojeno od treninga sa tegovima. Koliko godina imate, čisto okvirno da izračunamo puls?  I koliko vam iznosi puls u mirovanju, jutarnji, pre ustajanja? (najniži puls) ?

Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2014, 11:30:51 pre podne »

Iskreno nisam ranije vežbala u teretani,kad sam počela da vežbam pitala sam instruktora šta i kako treba da radim da bih skinula višak kg,kaže da svaki dan moram da radim kardio,a pošto kasnije bude velika gužva za kardio sprave, bolje da ga odradim na početku treninga,nego da čekam red i hladim se,radim sve grupe mišića,dok malo ne skinem kilažu,svaki dan isto,tako mi je on preporučio.
« Poslednja izmena: Januar 20, 2014, 04:11:59 posle podne od strane Svetlanamn » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2014, 10:27:00 pre podne »

Kada radite trening sa opterećenjem,onda pre njega ne treba da radite kardio.Ako već obe stvari želite da radite u jednom treningu,onda prvo ide trening sa opterećenjem pa tek onda kardio.Da li ste podelili grupe mišiće po danima ili kako ste rasporedili? Hrono ishrana je odlična,pokušajte da je ispoštujete celu.I doručak pre treninga je obavezan :)
Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2014, 10:00:15 pre podne »

20min.traka,20min.steper,3X10 trbušnjaci i vežbe za donjii deo leĂ°a,onda sve sprave 3x10 ponavljanja,težine od 10-15kg,još jedno pitanje:imam jake listove,čak i kad sam imala normalnu težinu,šta da izbegavam da radim,jer sam negde pročitala da mogu još više da ih raširim?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2014, 10:44:28 posle podne »

Bilo bi pozeljno da doruckujes pre dorucka.Sto se treninga tice mogla bi da radis odvojeno misicne partije ,recimo grudi i ledja jedan dan,drugi dan samo noge,treci dan ramena i ruke ,cetvrti dan zadnja loza gluteus.radis po 4 vezbe po 15 ponavljanja ,ides u krug te 4 razlicite vezbe bez pauze pa onda pauzu 3 min i tako po 5 krugova.Ovo ti je jedna od opcija...kako trenutno vezbas ?
Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Januar 19, 2014, 10:31:41 posle podne »

ok,hvala,da li da doruckujem pre treninga i može li malo detaljnije objašnjenje oko treniranja?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Januar 19, 2014, 10:13:53 posle podne »

Dorucak treba da bude proteinski uz nesto slozenih ugljenih hidrata,ukupan kalorijski unos ne bi trebalo da prelazi 1500 cal ,stim da pravite ukupan deficit dnevni kroz ishranu i trening oko 500 calorija sto bi na nedeljnom nivou bilo oko 400 g gubitka masti.kardio radite u prvoj zoni 65% od max HR sat vremena ,trening sa opterecenjem 45 min,idealno neku vrstu kruznog treninga sa opterecenjem od 40% od max.
Naravno treba da uradite i krvne pretrage da vidite stanje hormona kao i ostale parametre.
Sačuvana
Svetlanamn
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Januar 19, 2014, 08:23:21 posle podne »

160cm.oko 80kg,nisam se merila,znam da sam preteška,tako da se ne merim.Probala sam chrono ishranu,dva meseca,doručak moze skoro sve,ručak meso.povrće i salate,večera sto laganija,piletina ili riba +salate,izmedju obroka se ne jede ništa.medjutim sa dvoje male dece ne stižem to da ispoštujem svaki dan,trudim se koliko mogu.Sad definitivno moram da pokušam da se vratim na težinu pre trudnoce,počela sam da idem u teretanu 5x nedeljno,ne znam da li je ova ishrana ok,u početku sam skinula par kg.ali to nije dovoljno.Pošto idem na trening od 8h ujutru ne znam ni kad da doručkujem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2014, 06:10:40 posle podne »

Dobrodošli :)

Koliko ste visoki,a koliko teški? Kako vam izgleda ishrana?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.