TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 11:28:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje  (Pročitano 1819 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2014, 11:54:20 posle podne »

Piletina,jaja,riba,crveno meso i mlečni proizvodi su ti neki osnovni zvor proteina.
Sačuvana
Ris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pain is temporary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2014, 11:33:53 posle podne »

Pre svega, hvala na odgovoru :D

Ako moze nesto malo konkretnije, koje jos namirnice da ubacim da povecam unos proteina, ali opet da ne preteram?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2014, 11:02:23 posle podne »

Tvoja ishrana deluje sasvim ok, sto se tice izbora namirnica, a cini mi se da unosis manje proteina koji su ti jako vazni za izgradnju misicne mase. Takodje, ne vidim o kojoj se kolicini radi, bar odprilike. Koliko jaja pojedes za dorucak?

Za dorucak su pahuljice ok, ali ne znam koliko ti drze sitost - dobro je ujutru uneti i nesto proteina, da nahranis misice.

Rucak je ok, a za veceru bi takodje ubacila nesto proteina pored salate, malo je samo salatu pojesti. Mozes npr kombinovati salatu sa tunjevinom, mladim sirom ili piletinom, uz par kapi maslinovog ulja, onda je to kompletniji obrok.

Treba imati uzine izmedju obroka, voce je dobar izbor, bilo nesto sezonsko bilo kostunjavo.

Gramazu namirnica moras odrediti sam, prema svojim potrebama. Da bi dobio konkretan odgovor treba da uradis funkcionalna ispitivanja, nakon kojih ces tacno znati sve svoje parametre, pa se onda na osnovu njih pravi neki plan ishrane. Za pocetak se mozes orijentisati tako da u toku dana oko 50% kalorija bude iz kvalitetnih UG, oko 35% iz zdravih masti, i 15 % proteina.
Sačuvana
Ris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pain is temporary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2014, 09:36:21 posle podne »

Nisam ocekivao tako brz odgovor :)

Kao sto sam vec napisao, sada i nemam nesto rigorozno sredjenu ishranu, posto nisam bio fizicki aktivan odredjeno vreme, ali bez obzira na to, ipak se trudim da se zdravo hranim.

Uglavnom, za dorucak kako kad, nekad jaja, nekad ovsene pahuljice sa mlekom, ili nesto slicno.

U medjuvremenu, do rucka mozda neka vocka.

Rucak- nekad riba, pilece meso, neka salata, pirinac, krompir, ovo kombinujem kako kad, i da, procitao sam da je razani hleb zdraviji pa odnedavno konzumiram i njega.

Vecera- jedno vreme sam jeo sir, takodje sam procitao da i to nije lose, ili neku salatu, tu se trudim da se ne "pretrpavam" ali mi se ponekad omakne pa uzmem nesto sto ne bi trebalo :D

Glavni probem mi je bio, a i trenutno je, koliko kolicinski treba da unosim hrane na dnevnom nivou, kada sam pre trenirao, takodje nisam striktno vodio racuna koliko unosim hrane u organizam, sve se zasnivalo na mojoj proceni.

Ako mozes ti, ili neko drugi, da mi napisete koliko bi to otprilike trebalo da iznosi (video sam da postoji na forumu dosta slicnih tema, potrudicu se i ja da iz svega toga nekako izvucem ono sto mi je najpotrebnije).

Mozda sam dosadan, ali znacaj pridajem misicnoj definiciji.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2014, 09:12:11 posle podne »

Naravno da je moguće napraviti rezultat i bez suplementacije.Pravilim vežbanjem i sreĂ°enom ishranom može da se postigne dobar izgled a suplementi su tu samo da pomognu.Ako želiš napiši kako se hraniš trenutno pa da ti kažemo šta da promeniš kako bi sredio ishranu.
Sačuvana
Ris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pain is temporary.

« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2014, 09:06:46 posle podne »

Potrudicu se da budem sto kraci, ako je to ikako moguce, posto sam totlani pocetnik sto se tice vezbanja u teretani, pa me sad sve interesuje :)
Pre svega zanima me da li je moguce postici rezultate bez konzumiranja bilo kakvih suplemenata ili kako se to vec sve naziva, posto sam pristalica takvog nacina vezbanja.

Zanima me konkretno definicija, ne zelim da imam onako "nagruvan" izgled, bez vredjanja bilo koga :)

Naime, pre 3-4 meseca radio sam samo vezbe u kojima sam koristio samo sopstvenu tezinu (zgibovi, propadanja, cucnjevi, sklekovi...), takodje sam se trudio da maksimalno korigujem ishranu, ne mogu da kazem da sam postiogao neke zavidne rezultate, ali su misici bili izrazeniji sto mi je donekle i bio cilj, onda sam prestao (sportska povreda), i sada se to malo izgubilo xD

Trudim se da mi ishrana, ne vezano za to da li vezbam ili ne, bude koliko toliko zdrava, i imam tu srecu da ne mogu da se ugojim kada nisam fizicki aktivan (sto smatram za neku dobru stranu).

Mozda sam izneo neke podatke koji uopste nisu ni potrebni, nadam se da cete imati strpljenja da mi odgovorite na ovo sto me zanima.



Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.