TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396349 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 24, 2024, 01:13:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grcevi u listovima...  (Pročitano 4050 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: April 09, 2014, 09:16:14 pre podne »

Potreban je konstantan unos slozenih uh za nadoknadu glikogena u kisićima, jer je to depo energije za sledeći trening tj fizicku aktivnost.
Potreban je unos složenih uh 0.7-1g/kg telesne mase na sat posle treninga, tj unos 9-10g/kg za 24h posle treninga.
Ukoliko nisu nadoknadjeni glikogenski depoi u kisićima, tj oni su prazni dllazi do ubrzanog zamora mišića, tj njihovog otkazivanja.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: April 09, 2014, 09:12:37 pre podne »

Ognjene jos nesto...

Ja mislim da znam moguci uzrok grceva u listovima (jer njega bas nikad nisu hvatali grcevi),medjutim on vec 30 dana hrani se tako sto:

par dana prije utakmice izbjegava ugljene hidrate,unosi vise proteina,a na dan utakmice jede mnogo UH (pasta,pirinac),ovaj savjet je dobio od jednog da kazem iskusnijeg bildera,da ce imati vise snage na utakmici....mislim da se na ovaj nacin bilderi "pune" danima prije takmicenja,a koliko je to zdravo za ove vrste sportova (fudbal) nisam siguran...

Tako da sam mu rekao da ovo vise ne radi,jer mislim da je moguce da je ovo uzrok grceva
To je pogrešna ishrana za fudbalera. Bodibilding i fudval su na skali spektra sportova sportovi koji su na razlicitim krajevima skale, tj potpuno suprotni sportovipo fizilogiji sportskog opterećenja.... takodje, svrsishodnost punjenja uh je pomalo kontraverzna metoda....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: April 09, 2014, 08:45:14 pre podne »

Pije vec 15-20 dana,nekad 250,nekad 500 mg
Ok, mg je vazna element suplementacije za resavanje problema sa grčevima mišića....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #14 poslato: April 07, 2014, 06:55:41 posle podne »

Ognjene jos nesto...

Ja mislim da znam moguci uzrok grceva u listovima (jer njega bas nikad nisu hvatali grcevi),medjutim on vec 30 dana hrani se tako sto:

par dana prije utakmice izbjegava ugljene hidrate,unosi vise proteina,a na dan utakmice jede mnogo UH (pasta,pirinac),ovaj savjet je dobio od jednog da kazem iskusnijeg bildera,da ce imati vise snage na utakmici....mislim da se na ovaj nacin bilderi "pune" danima prije takmicenja,a koliko je to zdravo za ove vrste sportova (fudbal) nisam siguran...

Tako da sam mu rekao da ovo vise ne radi,jer mislim da je moguce da je ovo uzrok grceva
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #13 poslato: April 07, 2014, 11:52:42 pre podne »

Pije vec 15-20 dana,nekad 250,nekad 500 mg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: April 07, 2014, 11:20:09 pre podne »

Kad je krenuo magnezijum?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: April 07, 2014, 09:59:34 pre podne »

Hvala puno na odgovoru...magnezijum pije u tabletama,je li to dovoljno? Ili da doda sumeci ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: April 07, 2014, 09:38:33 pre podne »

Naravno i neka svakodnevno unosi dovoljno slozenih ugljenih hidrata obavezno...
Ishrana mora biti kvalitetna, suplementacija je samo dopuna ishrani, ne zamena...
Posle treninga da pojede bananu....
Sok paradajz 1 casa/dan.
Pozz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 07, 2014, 09:36:03 pre podne »

Pozdrav,
treba da radi istezanja nogu redovno posle treninga 10ak min.
Magnezijum sumeći neka ubaci obavezno 1-2 na dan, obavezno!
umesto sokova ok je i multivita.... može i izotonik - ali to neka koristi kao nadoknadu tokomjacih treninga  posebno sa dosta znojenja...
Moze tusirati noge toplom/hladnom vodom naizmenicno...
Kad odmara noge podignute gore...
Posle jacih treninga lagano trcanje 10ak min i 10 min istezanja.....
Javi kako ide
Pozz
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: April 05, 2014, 07:02:13 posle podne »

Ognjene,

Opet ja sa jednim pitanjem,tj problemom

Ne radi se o meni,vec o 19-ogodisnjem bratu,bavi se (ajde,moze se reci profesionalno) fudbalom,znaci konstantno su utakmice unazad mjesec ipo dana svake nedelje,a dosta cesto bude i vanrednih kola pa se prakticno igraju 3 utakmice u 7 dana (Subota,srijeda,Subota),problem je

Poceli su da ga hvataju grcevi u listovima,evo vec par zadnjih utakmica,on je momak koji je sposoban da svaku utakmicu pretrci preko 10 km,sigurno da je stigao umor vremenom.Grcevi se javljaju tamo pri kraju utakmice,on koristi dosta opsirnu suplementaciju (mada dosta suplemenata je poceo tek prije par dana da pije )

Koristi vitaminsko-mineralni komplex,Omega 3,ZMA,Whey protein,Beta alanin,Kre alkalin,Glutamin,BCAA,L karnitin..ne znam ima li jos nesto,ne mogu se sjetiti

On jednostavno sto se tice pluca,moze trcati bas bas puno,bez ikakvih problema,medjutim noge ne daju :)  (mislim,on je uvijek medju onima sto najvise pretrce ali  onda stizu grcevi u listovima)

Moje pitanje bi bilo:

1.Da li nesto uzeti da maze listove ?
2.Da li da posjeti nekog fizioterapeuta (ili obicnog masazera) da odradi neke masaze listova,mislim da li to uopste pomaze..
3.Znam da on pije vecinom sokove,ja sam mu stalno pricao da mora i vodu da pije jer je ona najbolja,poslusao me i  pije cesto,medjutim moje pitanje bi bilo vezano za Izotonicne  napitke,da li su potrebni,mozda bi bilo bolje da u toku dana umjesto sokova (kad ih toliko voli)  pije Izotonicni napitak,a vjerovatno bi dobro dosao i tokom utakmice zbog gubljenja elektrolita,mada on uzima jedan kvalitetni vitaminsko-minealni kompleks a uz to jede dosta voca

Unaprijed hvala puno na odgovoru.

Edit: On je od skoro ubacio i teretanu i sada ide u toku sezone,ne znam da li ona moze biti uzrok grcevima,zaista ne znam da li teretana moze poboljsati ovu situaciju ili moze stvoriti potpuno kontra efekat.
« Poslednja izmena: April 05, 2014, 07:31:01 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2014, 11:23:55 posle podne »

najvažniji ti je magnezijum, sve ostalo takodje pomaže. ..
javi ako bude problem...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2014, 11:28:12 posle podne »

Hvala najljepse,kupicu magnezijum,njega sam takodje koristio jedan period (prije godinu dana oko 2-3 mjeseca)...

Istezanje,ishrana,OK

Nadam se da moze posluziti i gel Biofreeze (koji je dosta skuplji),imam i Fastum gel.
ne, nema veze, ne znaci nista u tvom slucaju ni jedan, ima smisla hepatrombin. ...
javi kako ide

Eh,vazda imam ono sto ne treba,namazacu nocas Biofreeze pa cu sjutra kupiti Hepatrombin....tacno cu izmazati cjelokupne noge jer me sve zivo boli,a vec me uhvatila i upala (mogu misliti kako ce sjutra biti),,a opet veliki napor sjutra popodne,mrzimm pocetak priprema.....vama hvala :)

Edit: Imam i neki Khan (tigrov gel) pretpostavljam da ni to ne valja za ovu vrstu "problema"
« Poslednja izmena: Februar 03, 2014, 11:44:54 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2014, 10:55:36 posle podne »

Hvala najljepse,kupicu magnezijum,njega sam takodje koristio jedan period (prije godinu dana oko 2-3 mjeseca)...

Istezanje,ishrana,OK

Nadam se da moze posluziti i gel Biofreeze (koji je dosta skuplji),imam i Fastum gel.
ne, nema veze, ne znaci nista u tvom slucaju ni jedan, ima smisla hepatrombin. ...
javi kako ide
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2014, 05:31:47 posle podne »

Hvala najljepse,kupicu magnezijum,njega sam takodje koristio jedan period (prije godinu dana oko 2-3 mjeseca)...

Istezanje,ishrana,OK

Nadam se da moze posluziti i gel Biofreeze (koji je dosta skuplji),imam i Fastum gel.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2014, 05:21:16 posle podne »

ishrana kvalitetni, proteini i obavezni slozeni uh redovno....
supl ok,
najvažnije magnezijum i istezanje.
pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.