TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397194 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 01:29:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potpuno nov u ovom svetu...  (Pročitano 4860 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Jul 24, 2014, 12:23:25 posle podne »

Za dorucak klasicno (sta se moze jesti na poslu) sendvici, peciva, testa itd.

za rucak supice, meso krompir, testenine , i druga kuvana jela

a veceru preskacem

od gaziranih sokova kao i kupovne vocne sokove skoro i da nepijem sem ponekad kiselu vodu

u zadnje vreme sam poceo da vozim bicikl oko sat vremena ali ne svaki dan vec svaki 2-3 u zavisnosti od vremena ali i od ove kise



na prvom mestu je da povećaš broj obroka u toku dana... po ovome sudeći, imaš svega dva obroka dnevno.  Trebalo bi da imaš bar 3-4 glavna obroka i još dve manje užine... da je tvoj metabolizam konstantno "u pogonu".
Što se tiče večere mit je u pitanju, možeš jesti i uveče ali neka to bude nešto lagano, dajem predlog:  salatica sa mladim sirom ili jajima, tunjevinom.... grilovano belo meso uz povrće, neka riba...  ella sir npr....

za doručak možeš jesti npr jaja uz crni hleb - ali pravi crni hleb... ili npr žitarice (ovas,ječam,raž) uz neki mlečni proizvod , na primer...  peciva nemaju gotovo ništa kvalitetno u sebi, a doručak je jako važan obrok u toku dana.

IzmeĂ°u obroka možeš ubaciti i neku voćku, ili orašaste plodove - preporuka sirovi badem. Treba ti i zdravih masti, možeš i npr laneno seme, maslinovo ulje - da ubaciš....

Koliko tečnosti uzimaš dnevno?

Da li uzimaš nešto od suplementacije?  mislim da bi ti trebali jedan vitaminsko mineralni kompleks, omega-3 riblje ulje... to je nešto bazično....

Dok ne središ ishranu nije realno očekivati neke ozbiljnije rezultate po pitanju sagorevanja sala na stomaku
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #21 poslato: Jul 24, 2014, 07:00:09 pre podne »

Za dorucak klasicno (sta se moze jesti na poslu) sendvici, peciva, testa itd.

za rucak supice, meso krompir, testenine , i druga kuvana jela

a veceru preskacem

od gaziranih sokova kao i kupovne vocne sokove skoro i da nepijem sem ponekad kiselu vodu

u zadnje vreme sam poceo da vozim bicikl oko sat vremena ali ne svaki dan vec svaki 2-3 u zavisnosti od vremena ali i od ove kise


Sa ovakvom ishranom misicna masa ce ti stagnirati ili opadati, procenat telesnih masti ti se moze uvecavati. Sagorevaci nisu stetni, tvoj plan ishrane generalno jeste. Prelistaj forum o ishrani i vidi sta ljudi jedu, kada i koliko, i pocni da vezbas. Rezultati bi trebalo da dodju i bez sagorevaca. A kada malo zastanes sa napretkom, mozes uzeti i sagorevac. Ali ishrana ti je jako losa.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #20 poslato: Jul 23, 2014, 09:35:52 posle podne »

Veoma losa stvar koju mnogi pocetnici prave kad hoce da smrsaju je to sto izbace veceru ili gaduju.Tvojim misicmima je potrebna hrana tokom noci,a treba se truditi da sto vise misica sacuvas dok budes gubio kilograme.Pogledaj deo foruma o ishrani i probaj da sam sebi sastavis jelovnik pa mi da ti ukazemo na greske ako ih bude bilo.
Sačuvana
smile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #19 poslato: Jul 23, 2014, 09:16:59 posle podne »

Jednostavno nemam potrebe za vecerom
Sačuvana
smile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2014, 05:11:10 posle podne »

Za dorucak klasicno (sta se moze jesti na poslu) sendvici, peciva, testa itd.

za rucak supice, meso krompir, testenine , i druga kuvana jela

a veceru preskacem

od gaziranih sokova kao i kupovne vocne sokove skoro i da nepijem sem ponekad kiselu vodu

u zadnje vreme sam poceo da vozim bicikl oko sat vremena ali ne svaki dan vec svaki 2-3 u zavisnosti od vremena ali i od ove kise

« Poslednja izmena: Jul 23, 2014, 06:51:51 posle podne od strane smile » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Jul 23, 2014, 02:03:03 posle podne »

da li je bolje promeniti nacin ishrane
ili povecati fizicku aktivnost jer mi je salo nastomaku problem

i jedno i drugo ide u paketu zajedno....  fizička aktivnost može značiti veću potrošnju kalorija, ali ako opet uneseš ishranom više kalorija nego što potrošiš nisi ništa uradio... 
moraš se pomiriti sa činjenicom da jedno bez drugoga ne ide :)   da ne ponavljam, momci su ti već rekli šta bi bilo najbolje za početak da nam kažeš pa da vidimo šta i kako dalje...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #16 poslato: Jul 23, 2014, 12:19:19 pre podne »

Prvo bi trebao da sredis ishranu pa trening i na kraju da vidimo sta ti je potrebno i sta da ti preporucimo od suplemenata.Napisi nam kako se hranih i kako i koliko puta nedeljno treniras.
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #15 poslato: Jul 22, 2014, 11:13:39 posle podne »

Potrebno je i jedno i drugo, dovoĂ°enje ishrane u red je svakako prioritet.
Mogao bi da napišeš kako se hraniš u toku, da vidimo šta tu treba menjati.
Tek kad se to sredi ima smisla posezati za suplementacijom.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
smile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #14 poslato: Jul 22, 2014, 09:31:00 posle podne »

da li je bolje promeniti nacin ishrane
ili povecati fizicku aktivnost jer mi je salo nastomaku problem
Sačuvana
smile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #13 poslato: Jul 22, 2014, 07:43:58 posle podne »

Pozdrav svima, nov sam i zanimama ju mene stvari, zeleo bih da oslabim neki 10 kg. Trenutno imam 100kg a visok sam 181cm, pa me zanimaju sagorecavi masti posto imam malo vise sala na stomaku.
Da li neke preporucujete i koliko su oni stetni.

Unapred hvala na pomoci
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2014, 06:37:21 pre podne »

Nema na cemu.  ;)
Pitaj slobodno sta te zanima...
Sačuvana
Stevan27
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2014, 02:16:02 posle podne »

Hvala kralju :) Iscitavam forum vec danima :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2014, 11:55:10 pre podne »

To ti je orijentaciono, kako se ja hranim, i dosta ljudi sa Foruma. Prelistaj malo forum, pisano je dosta toga na temu zdrave ishrane, ja ti ne bih detaljnije razlagao jer vidim da si neupucen, ali zato si ovde da ti se pomogne i da te uputi neko. Whey protein je protein iz surutke, dodatak ishrani, kojim mozes da povecas dnevni unos proteina. Imas ga u Pansport shop-u, vise vrsta,ukusa, proizvodjaca...
Sačuvana
Stevan27
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2014, 11:47:44 pre podne »

Wow, koliko nisam imao pojma o ovome. Hvala na savetima, pokusacu da napravim ovaj rezim ishrane. Cak sta vise iskopirao sam tvoj post na desktop :) a taj whej sto spominjes, on je neki dodatak ili ?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2014, 11:39:28 pre podne »

Ishrana ti je poprilicno losa. Dorucak je uz obrok posle treninga najbitniji obrok, kojim prekidas visecasovni post. Za dorucak bi trebao da unosis proteine i UH, obicno vezbaci jedu jaja sa int. hlebom ili tonusom,ovsenim, ovsene sa whey-om...(ovo su samo primeri), rucak proteini (crveno, belo meso, riba) plus UH krompir ili pirinac, ako posle toga ides na trening. Posle treninga mozes belo meso ili ribu, pirinac ili krompir, int.hleb, i u obrok pred spavanja proteine i masti. (Posni sir, belo meso sa salatom, bademi, lesnici, kazein...). Ovo je samo orijentaciono, da bi video koliko ti je ishrana neodgovarajuca. Dorucak se nikad ne preskace. Navikni se. Fast food se uvek preskace. I na to se navikni. Suhomesnati proizvodi su los izbor jer su jako masni a i sam procenat mesa u njima je diskutabilan,kao i pljeskavice. Izvori proteina: cisto meso, jaja, UH unosi iz ovsenih, krompira i pirinca, a masti iz kostunjavog voca, masl. ulja i zumanaca.
Slazem se sa Pedjonijem da ti 2 treninga dnevno NE trebaju, mozes trenirati 4-5 puta sa tegovima plus eventualno kardio posto bi da skines kg, uz svu klopu jedi puno povrca i unosi dosta tecnosti. Od suplementacije mozes whey koji bi uzimao posle treninga, pre vecere i eventualno ujutru sa ovsenim ako ti se je jedu uvek jaja, mozes a ne moras kazein pred spavanje, i kada se uhodas u ovaj ritam eventualno sagorevac.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.