TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:27:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: treba mi mala pomoc u vezi kreatina i da li ga koristim dobro  (Pročitano 11426 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #61 poslato: Mart 28, 2015, 10:43:54 pre podne »

universal unydine, kardio sam radio svaki rening, ishrana mi je bila isto 5 obroka dnevno, ali sam izbacio skorz hleba beli, slatkise, sokove, alkohol, sve sam izbacio, nisam izgladnjivao uopste, cak sam vise jeo kada sam krenuo sa dijetom i treninzima, ali sam izbacio sve lose namirnice, pa ne znam sta kaze ogledalo, u obimima sam isti samo sto se sada vide misici, i stomacinu sam skinuo skroz, ima promena, zategnutiji sam, cak krenule i plocice ove gornje da mi se naziru...

rekla bih da si na pravom putu, ako nema promena što se tiče težine/obima, a mišići postaju vidljiviji.   Fotografije su najbolji pokazatelj, ja bih ti savetovala svake 3 nedelje da se fotkaš, da izmeriš težinu, obime....   naravno bilo bi idealno i da zapisuješ šta jedeš po obrocima i kako treniraš, pa se može korigovati nešto ako bude zastoja
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #60 poslato: Mart 26, 2015, 12:26:10 pre podne »

universal unydine, kardio sam radio svaki rening, ishrana mi je bila isto 5 obroka dnevno, ali sam izbacio skorz hleba beli, slatkise, sokove, alkohol, sve sam izbacio, nisam izgladnjivao uopste, cak sam vise jeo kada sam krenuo sa dijetom i treninzima, ali sam izbacio sve lose namirnice, pa ne znam sta kaze ogledalo, u obimima sam isti samo sto se sada vide misici, i stomacinu sam skinuo skroz, ima promena, zategnutiji sam, cak krenule i plocice ove gornje da mi se naziru...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: Mart 26, 2015, 12:17:50 pre podne »

Pa hocu da dobijem na masi, nego se tripujem da nisam poremetio metabolizam jer sam za dva i po meseca smrsao 12kg pio neke sagorevace, alo to sam prestao pre mesec dana skoro,  imao sam 97 kg, sada imam 85kg

Koje si to sagorevače pio?

Da li je uzimanje sagorevača pratila i "razumna" korekcija ishrane? Kardio trening?

Šta kaže ogledalo? Izgubio "dosta mišića" pored masnih naslaga? Ili?

Ne zaboravi da su loše voĂ°ene "dijete" ključ ka "remećenju metabolizma"...neke "dijete" predstavljaju zapravo klasično izgladnjivanje, koje podrazumeva u nedovoljno unošenje bitnih mikro i makronutrijenata( anemija...)...predugo nizak unos ugljenih hidrata je veliki problem, jer dovodi do stagnacije u procesu skidanja masnih naslaga( usporavanje metabolizma), po završetku "loše voĂ°ene dijete" česta i pojava "jo-jo" efekta...( sve se vraća još brže)

Većina "zaboravi" i na unošenje dovoljne količine proteina i zdravih masti...sve je to često kontraproduktivno...

Cilj "zdrave dijete" je sa što manje gubitaka u mišićnoj masi, izgubiti što više masnih naslaga...

S obzirom na tvoje nedovoljno poznavanje nekih bitnih stvari vezanih za ishranu i trening, moguće je da si sebi naneo više štete, nego li koristi...

Sve u svemu, kreni sa sprovoĂ°enjem datih preporuka oko načina ishrane, promena u "trenažnom sistemu"...daj telu vremena da pozitivno odreaguje na sve to...ništa se ne dešava preko noći...meseci i godine su u pitanju kao kriterijum za merenje vidljivih rezultata...

P.S. suplementi na bazi amino kiselina, BCAA i sl., su tzv. "antikatabolici", dakle, u režimu smanjenog ugljeno-hidratnog unosa će sprečiti "koliko-toliko" razgradnju postojeće mišićne mase...BCAA se inače u uslovima smanjenog ugljeno-hidratnog unosa pretvaraju direktno u glukozu( dekstrozu)...to se dešava i sa glutaminom...

Neki ih karaktarešu kao "sredstva za definiciju", ali amino kiseline su ipak anti-katabolici i prva linije odbrane od mišićnog katabolizma( razgradnje)...dakle, a.k. su zaštita za mišiće u toku rada na definiciji( najprostije rečeno)...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #58 poslato: Mart 25, 2015, 11:44:03 posle podne »

Jos jedna pa me ocenite
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #57 poslato: Mart 25, 2015, 11:40:23 posle podne »

:-)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #56 poslato: Mart 25, 2015, 11:33:33 posle podne »

Kako sliku da posaljem sa telefona da vidite
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #55 poslato: Mart 25, 2015, 10:54:26 posle podne »

Ne smaras buraz nego malo tripujes. :) Jel moze neka slika trenutne forme ? Kolko kcal unosis dnevno na tu kilazu ? koliko grama proteina, hidrata i masti ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #54 poslato: Mart 25, 2015, 10:52:36 posle podne »

:-) :-)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #53 poslato: Mart 25, 2015, 10:52:15 posle podne »

Pa ja sam prestao sa dijetom, a opet mrsavim da ga jebem, necu vise da vas smaram hvala vam u svakom slucaju...
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #52 poslato: Mart 25, 2015, 10:41:57 posle podne »

Izvinite na dosadi, samo sam nov u tome, pa bih zeleo sve da znam :-) :-P
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #51 poslato: Mart 25, 2015, 10:40:01 posle podne »

Pa hocu da dobijem na masi, nego se tripujem da nisam poremetio metabolizam jer sam za dva i po meseca smrsao 12kg pio neke sagorevace, alo to sam prestao pre mesec dana skoro,  imao sam 97 kg, sada imam 85kg
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #50 poslato: Mart 25, 2015, 09:27:00 posle podne »

Buraz sta je opterecujes glupostima ? Jao sto mrsavim jao sto mrsavim. Nemoj da si gym baja. :D Sta hoces u stvari ? Masu ili da smrsas ?
Ako hoces masu znaci da ne jedes dovoljno, ako oces defku ne kapiram sta nije ok.
Ako si pocetnik lako je moguce da gubis mast i dobijas na misicnoj masi.

I kazem ti da ne opterecujes svakodnevnim merenjem kilaze i obima. Jedno npr. u 10 dana se izmeris na vagi i jos izmeris obime npr. biceps, pupak, noga, list.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #49 poslato: Mart 25, 2015, 05:37:41 posle podne »

I kako izbacujem vodu, a pijem i kreatin, zar ne treba da mi navuce vodu, i da dobijem na misicnoj masi, nego sto mrsavim?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #48 poslato: Mart 25, 2015, 05:33:30 posle podne »

Nije od bcaa. Ti te tri aminokiseline i ovako unosis hranom kao i sto si radio ranije. Moguce je raditi rekompoziciju telesne strukture a efekti su uvek izrazeniji kod pocetnika.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #47 poslato: Mart 25, 2015, 05:29:52 posle podne »

A imam 5-6 obroka dnevno, nije mi jasno kako mrsavim, da li je to od bcaa
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.