TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 07:35:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetive i ligamenti  (Pročitano 28332 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #44 poslato: Maj 27, 2011, 08:48:47 posle podne »

Moja mama ga je tako uzimala i ok joj je.
ja bi rekla da sasvim dobro deluje i per os tj kad se pije narčito ako je oštećena hrskavica vipe zglobova a i manje je invanzivno (kao infektolog ne volem injekcije ;))
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #43 poslato: Maj 25, 2011, 10:27:34 posle podne »

Zell se može uzeti i u obliku tabletica koje se piju kao što si naveo i ove ostale - tri puta na dan ispod jezika 3 meseca pa pauza



Iskreno nisam čuo za to do sada. Zeel mi je poznat kao preparat u obliku injekcije za primenu direktno u koleno. Sada sam malo čačko po netu pa sam našao da se spominje i u vidu tbl... Lično mislim da je Zeel mnogo bolji za aplikaciju u koleno, a na usta glukozamin (Perigona/Dona.....).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #42 poslato: Maj 25, 2011, 10:24:28 posle podne »

I jos nesto,da li bih smeo da koristim u isto vreme Perigonu i Animal flex?Hvala jos jednom

Nema potrebe da preklapaš preparate. Bolje je uzmi 3 meseca Perigonu ili Donu (1500mg glukozamin), a zatim u pauzi 3 meseca Anim flx.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #41 poslato: Maj 25, 2011, 10:22:13 posle podne »

Koliko sam shvatio nije veliko ostecenje hrskavice,operisan sam na Banjici...U svakom slucaju hvala na opsirnom odgovoru,odlucicu se za neki vid terapije.Zanima me vase licno misljenje o koriscecnju steznika sa metalnim sinama,za 4 meseca kad nastavim sa Karateom???
Posle operacije predneg ukrštenog rehabilitacija traje 6meseci. Cilj je pun obim pokreta u zglobu kolena i mišićna snaga (KVADRICEPS). Kvadriceps je stabilizator kolena, a ako je operacija dobro uradjena koleno je stabilno - nema nestabilnosti, a jačanjem kvadricepsa dobija se potpora ligamentima - nema potrebe za nošenjem ortoze. Znači posle dobro odradjene operacije i pravilne rehabilitacije - koleno je potpuno stabilno i ne trebaju ortoze. Prerano vraćanje u sport i nedovoljno jačanje mišića - veliki rizik od ponovne povrede ligamenta, posebno kontaktni sportovi (karate).
Jačaj kvadriceps i budi strpljiv  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #40 poslato: Maj 25, 2011, 08:32:02 posle podne »

Zell se može uzeti i u obliku tabletica koje se piju kao što si naveo i ove ostale - tri puta na dan ispod jezika 3 meseca pa pauza

Sačuvana
karate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #39 poslato: Maj 25, 2011, 09:19:35 pre podne »

I jos nesto,da li bih smeo da koristim u isto vreme Perigonu i Animal flex?Hvala jos jednom
Sačuvana
karate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #38 poslato: Maj 25, 2011, 09:17:34 pre podne »

Koliko sam shvatio nije veliko ostecenje hrskavice,operisan sam na Banjici...U svakom slucaju hvala na opsirnom odgovoru,odlucicu se za neki vid terapije.Zanima me vase licno misljenje o koriscecnju steznika sa metalnim sinama,za 4 meseca kad nastavim sa Karateom???
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #37 poslato: Maj 25, 2011, 12:12:41 pre podne »

Da li je operacija radjena u NS (Prof. Milankov)? Da li znaš po nalazu magnetne rezonance koliko je oštećenje hrskavice po veličini i u kom delu kolena?
Što se tiče terapije ima više mogućnosti: Zell preparat su injekcije tkiva hrskavice koji se ubacuju direktno u koleno (možda je najbolje rešenje, ali nije jeftino). Druga varijanta (sasvim dobra) je korišćenje preparata glukozamina (struktura tkiva hrskavice) - dva najbolja preparata iz te oblasti: Perigona i Dona. Mogu biti u vidu preparata za oralnu (na usta) i Donakrem za lokalnu primenu. Važno je da se preparati koriste u ciklusima od po tri meseca (ciklus regeneracije ćelija hrskavice). Najeftinije - 3 meseca se uzima, pa 3 pauza, pa 3 uzima. Nekada je dovoljan ovaj ciklus.
Nije loše rešenje ni lokalna aplikacija Dona krema puem ultrazvuka (fizikalna terapija). Jako važno jaki kvadricepsi uopšte adekvatna snaga mišića nogu - stabilizuju koleno i sprečavaju dalje povrede hrskavice......
Treba znati priča nije jednostavna i hrskavica se ne oporavlja baš lako..... Kombinacija Glukozamina u 3/3/3 ciklusima, jačanje mišića ev još nešto od fizikalne terapije po proceni sportskog lekara. treba biti uporan, a glukozamin cikluse ponoviti i u nekoliko godina nekoliko puta......

Kontrola sportskog lekara! Srećno  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #36 poslato: Maj 23, 2011, 06:11:15 posle podne »

probaj Elastijoint...
a postoji i jedan dobar preparat koji se zove Zell i može da se kupi u apotekama koje prodaju homeopatske preparate
Sačuvana
karate
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #35 poslato: Maj 23, 2011, 03:44:50 posle podne »

Cao drugari,pre dva meseca sam odradio 2 operacije prvu vadjenje meniskusa a drugu prednju ukrstenu vezu.Imam blago ostecenje hrskavice...Zanima me koji preparat je najbolji,uzimao sam ANIMAL FLEX,ali nisam primetio neki efekat.Hvala
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 18, 2010, 02:55:34 posle podne »

au sad si me presekoo...strasnooo

@DM...hvala bogu tu povredu sam sanirao :D...Hvala u svakom slucaju ;)
@Danijela vezbam sa lopticom od sundjera..videcu da uzmem josh hednu kutiju MSM& Glucosamina

Hvala!! ;) ;)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2010, 03:25:00 posle podne od strane PsyTrance » Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #33 poslato: Februar 18, 2010, 02:09:59 posle podne »

pa nzm dal je povreda il nesh....vidim da skoro svi imaju taj problem....bole me tevive a najvise kad radim biceps sa krivom sipkom(pogotovo kad ispustam teg iz ruke....tad ubija)


:):)
Ja sam imao slicnu povredu i mogu da ti kazem da nije ni malo radostna stvar!!!
Bol me pratio oko 6 meseci, morao sam preskociti odredjene vezbe i samim tim sa m izgubio puno ciste misicne mase, jer kad ne radis tezinu, onda ode misic i pocne da se talozi masno tkivo.
Izbegavaj vezbe koje te bole i radi samo ostalo kao sto ti je rekao Zoltan, mazi neku mast (konjsku, fastum), uzmi animal flex i moli se bogu, da ti sto pre prodje!!!
Gubitak misicne mase je neizbezan!!!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #32 poslato: Februar 18, 2010, 01:21:59 posle podne »

10 taktableta, ruku na srce, zaista ne znači puno..
pomoći će vežbe pre svega i oblozi gaveza
Sačuvana
PsyTrance
Gost
« Odgovor #31 poslato: Februar 17, 2010, 10:35:18 posle podne »

bio sam polomio prst :( i skinuo gips pre jedno 2,3 nedelje....  :D
al imam blage bolove kad napravim pun pokret...danas mi je doktor neki u teretani rekao da mi se skratila tetiva ???
e sad ostalo mi je jos 10-ak tableta MSM&Glucosamine ;)da li cu obrzati oporavak tetive ako uzmem da pijem??

« Poslednja izmena: Februar 17, 2010, 11:05:07 posle podne od strane PsyTrance » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #30 poslato: Decembar 09, 2009, 07:10:12 posle podne »

nema bolova ali teetiva ne odmara i ne oporavlja se.. ali izgleda da ne možemo ništa da kažemo da te ubedimo da omoriš ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 18 upita.