TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396854 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 08, 2024, 12:43:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Тренинг за почетнике у powerlifting-у ?  (Pročitano 1381 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #51 poslato: Avgust 20, 2024, 08:53:08 posle podne »

Да па могао бих и тако. Иначе, до сад нисам узимао ништа од суплементације али пошто сам ушао у мало бољу форму и стекао добру рутину кад је у питању исхрана мислио сам да узмем следећу суплементацију:
- Креатин монохидрат (двоумим се да ли да узмем у облику капсула или праха)
- Леуцин
- Веј протеин
- минерални комплекс (цинк, калцијум, мангезијум)
Umesto leucina ja bih ti preporucio bcaa i glutamin.Ostalo stima.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 142

« Odgovor #50 poslato: Avgust 20, 2024, 12:47:06 posle podne »

Да па могао бих и тако. Иначе, до сад нисам узимао ништа од суплементације али пошто сам ушао у мало бољу форму и стекао добру рутину кад је у питању исхрана мислио сам да узмем следећу суплементацију:
- Креатин монохидрат (двоумим се да ли да узмем у облику капсула или праха)
- Леуцин
- Веј протеин
- минерални комплекс (цинк, калцијум, мангезијум)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Avgust 17, 2024, 10:55:44 posle podne »

После 4 недеље и 11 тренинга дошао сам до неких тежина које сам дизао пре пар година, дакле дохватио сам неки свој максимум од раније:

Чучањ - 110 х 8 (с тим што сам радио нормалан чучањ, а не дубоки јер сам увидео да са већим килажама немам довољно мобилности за дубоки чучањ)
(сумо)М.Дизање - 120 х 8
Бенч 80 х 8
Рам.потисак 30 х 8

Три тренинга сам већ одрадио са овим килажама и бројем понављања (с тим што сам тек у трећем тренингу урадио сваку серију 8 понављања, а прва два тренинга ми је опадао број понављања кроз серије за једно, обично 8-7-7 или 8-8-7 иако сам правио паузу 3-5 минута) и оно што бих следеће урадио је да бих један од три тренинга у циклусу радио са тежинама које могу да подигнем 3 пута али се питам да ли је још увек рано за тако нешто драстично ? Мој субјективни осећај је да бих то могао да убацим али никад у животу нисам дизао веће килаже од ових јер сам обично радио са овим бројем понављања тако да су ми те килаже неки макс које је тело осетило. Неки дугорочни план ми је да кроз циклус од 8 или 9 дана радим једном са тежинама 3РМ, једном 6РМ и једном 8РМ и да од тог тренутка само постепено килаже додајем без манипулације са бројем понављања.
To su lepe kilaze.
Ja bih na tvom mestu prvo radio petice pa posle moze trojke. ;)
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 142

« Odgovor #48 poslato: Avgust 17, 2024, 07:32:19 pre podne »

После 4 недеље и 11 тренинга дошао сам до неких тежина које сам дизао пре пар година, дакле дохватио сам неки свој максимум од раније:

Чучањ - 110 х 8 (с тим што сам радио нормалан чучањ, а не дубоки јер сам увидео да са већим килажама немам довољно мобилности за дубоки чучањ)
(сумо)М.Дизање - 120 х 8
Бенч 80 х 8
Рам.потисак 30 х 8

Три тренинга сам већ одрадио са овим килажама и бројем понављања (с тим што сам тек у трећем тренингу урадио сваку серију 8 понављања, а прва два тренинга ми је опадао број понављања кроз серије за једно, обично 8-7-7 или 8-8-7 иако сам правио паузу 3-5 минута) и оно што бих следеће урадио је да бих један од три тренинга у циклусу радио са тежинама које могу да подигнем 3 пута али се питам да ли је још увек рано за тако нешто драстично ? Мој субјективни осећај је да бих то могао да убацим али никад у животу нисам дизао веће килаже од ових јер сам обично радио са овим бројем понављања тако да су ми те килаже неки макс које је тело осетило. Неки дугорочни план ми је да кроз циклус од 8 или 9 дана радим једном са тежинама 3РМ, једном 6РМ и једном 8РМ и да од тог тренутка само постепено килаже додајем без манипулације са бројем понављања.
« Poslednja izmena: Avgust 17, 2024, 07:43:53 pre podne od strane lonewolf » Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #47 poslato: Avgust 15, 2024, 09:09:39 posle podne »

Видиш, та могућност ми није пала на памет, дефинитивно ћу да припазим.

Да ли постоји неки тест импровизовани или напредни, научни којим може да се утврди тип мишићних влакана сваке групе мишића ?

Као доста млађи сам увидео важност спољњег оптерећења у спорту али пошто сам био самоук никог није било да ми каже где грешим, а информисањем преко нета је могло лако да дође до грешке тако да сам још давне 2011-е наишао на неку презентацију у којој се између осталог тврдило да је одређеним типом тренинга могућ прелазак из спорих у брза мишићна влакна и обратно тако да сам све тренинге базирао на тој информацији и наравно жестоко промашио (што сам све схватио тек пре неке 2-3- године читајући једну озбиљну књигу која је преведена на наш језик са америчког енглеског) јер то није имало везе са истином. Тај човек који је ту презентацију радио је неки др.мр.фр али ето то његово "знање" ми је дало погрешну визију о себи и о томе у ком правцу и како могу да напредујем тако да не бих да направим исту грешку и да тренирма на начин на који моји мишићи нису способни па се питам већ дуже време како да одредим који ми је тип мишићних влакана, не могу то нигде да нађем ако уопште и постоји начин за то.

Овако напамет мислим да су ми мишићи ногу доминантно од брзих влакана, био сам брз док сам играо фудбал увек сам се осећао комфорно са већим килажама и лакше их додавао док рецимо бенч ми је увек био осетно слабији и све вежбе горњег дела тела.
Obicno misici koje cesto koristimo a to su listovi,podlaktice,trbusnjaci su misici koje sa svakim pokretom,korakom,osmehom kontrahujemo pa je tako potreban i veci broj ponavljanja,ali recimo meni je kod listova dalo rezultate visoka ponavljanja nekih 12-15 sa velikom kilazom od 150-200kg a i ja sam pre par godina shvatio da mi za ramena nisu potrebna velika kilaza nego visi broj ponavljanja i sad imam sira ramena skoro iste jacine nego kada sam se takmicio....tako da ja za test ne znam,ja sam sve na sebi isprobao i pisao koja vrsta treninga mi je davalo najbolje rezultate.Za noge generalno kazu da velike tezine sa velikim brojem ponavljanja je najbolje,ali svako je drugaciji i drugacije mu misici reaguju.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 142

« Odgovor #46 poslato: Avgust 15, 2024, 03:15:36 posle podne »

Видиш, та могућност ми није пала на памет, дефинитивно ћу да припазим.

Да ли постоји неки тест импровизовани или напредни, научни којим може да се утврди тип мишићних влакана сваке групе мишића ?

Као доста млађи сам увидео важност спољњег оптерећења у спорту али пошто сам био самоук никог није било да ми каже где грешим, а информисањем преко нета је могло лако да дође до грешке тако да сам још давне 2011-е наишао на неку презентацију у којој се између осталог тврдило да је одређеним типом тренинга могућ прелазак из спорих у брза мишићна влакна и обратно тако да сам све тренинге базирао на тој информацији и наравно жестоко промашио (што сам све схватио тек пре неке 2-3- године читајући једну озбиљну књигу која је преведена на наш језик са америчког енглеског) јер то није имало везе са истином. Тај човек који је ту презентацију радио је неки др.мр.фр али ето то његово "знање" ми је дало погрешну визију о себи и о томе у ком правцу и како могу да напредујем тако да не бих да направим исту грешку и да тренирма на начин на који моји мишићи нису способни па се питам већ дуже време како да одредим који ми је тип мишићних влакана, не могу то нигде да нађем ако уопште и постоји начин за то.

Овако напамет мислим да су ми мишићи ногу доминантно од брзих влакана, био сам брз док сам играо фудбал увек сам се осећао комфорно са већим килажама и лакше их додавао док рецимо бенч ми је увек био осетно слабији и све вежбе горњег дела тела.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Avgust 14, 2024, 06:45:15 posle podne »

Јел постоји неки трик да се осигурам док радим бенч са већим килажама ? За чучањ имам граничнике али за бенч некад ми је глупо да цимам људе по теретани мада у последње време има више клинаца те нисам баш сигурна у њих. Размишљао сам да ставим клупу једну тамо где је чучањ па да ту некако импровизујем нешто.
Kod benca kada ides na vece kilaze i ako ti klupa za benc nema granicnike onda jednostavno MORAS da imas spotera!Jer ce teg pre ili kasnije zavrsiti na tebi...klinac ne klinac tebi ne treba puno da pomognu,recimo klinac ako digne 10kg od tezine koju dizes ostalo ti mozes podici....
Meni je vise puta ostao teg na meni pa sam kotrljao niz telo,ali to nikako ne preporucujem.
Jednom kod 220kg spoter mi je bila cistacica ali ni onda nisam bio sam.I podigao sam bez pomoci.
Sve u svemu benc nikako sam kada dizes velike/vece tezine.

Питам јер деси ми се некад да будем убеђен да могу још једно понављање али само се руке закључају током покушаја и то је то, ни макац. Ја обично откотрљам тег низ себе али кад су неке мање тежине до 70-80 кг....за веће не радим сам.
Zato ti i kazem i meni se to desavalo uradim `ladno 9 ponavljanja i pocnem deseti i ode teg do pola i samo padne na mene....i to mi se vise puta desavalo....
Zato je bolje da imas nekog iza sebe,moj prijatelj je kotrljajuci sa sebe teg dobio bruh....nije bezazleno....
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 142

« Odgovor #44 poslato: Avgust 14, 2024, 01:22:40 posle podne »

Јел постоји неки трик да се осигурам док радим бенч са већим килажама ? За чучањ имам граничнике али за бенч некад ми је глупо да цимам људе по теретани мада у последње време има више клинаца те нисам баш сигурна у њих. Размишљао сам да ставим клупу једну тамо где је чучањ па да ту некако импровизујем нешто.
Kod benca kada ides na vece kilaze i ako ti klupa za benc nema granicnike onda jednostavno MORAS da imas spotera!Jer ce teg pre ili kasnije zavrsiti na tebi...klinac ne klinac tebi ne treba puno da pomognu,recimo klinac ako digne 10kg od tezine koju dizes ostalo ti mozes podici....
Meni je vise puta ostao teg na meni pa sam kotrljao niz telo,ali to nikako ne preporucujem.
Jednom kod 220kg spoter mi je bila cistacica ali ni onda nisam bio sam.I podigao sam bez pomoci.
Sve u svemu benc nikako sam kada dizes velike/vece tezine.

Питам јер деси ми се некад да будем убеђен да могу још једно понављање али само се руке закључају током покушаја и то је то, ни макац. Ја обично откотрљам тег низ себе али кад су неке мање тежине до 70-80 кг....за веће не радим сам.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #43 poslato: Avgust 13, 2024, 10:53:49 pre podne »

Evo i linka od tog texta pa ko hoce neka izvoli:
https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/uobicajene-greske-u-teretani
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Avgust 13, 2024, 10:43:54 pre podne »

Da slažem se iako smatram da je to greška.
Jeste,slazem se,ali koliiko gresaka vezbaci prave....i o tome sam napisao text...i to ne samo pocetnici....zato smo tu da kazemo svoje misljenje na osnovu znanja i visegodisnjeg iskustva,a da li ce oni prihvatiti ili ne to vec nije na nama. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Avgust 13, 2024, 10:42:15 pre podne »

Јел постоји неки трик да се осигурам док радим бенч са већим килажама ? За чучањ имам граничнике али за бенч некад ми је глупо да цимам људе по теретани мада у последње време има више клинаца те нисам баш сигурна у њих. Размишљао сам да ставим клупу једну тамо где је чучањ па да ту некако импровизујем нешто.
Kod benca kada ides na vece kilaze i ako ti klupa za benc nema granicnike onda jednostavno MORAS da imas spotera!Jer ce teg pre ili kasnije zavrsiti na tebi...klinac ne klinac tebi ne treba puno da pomognu,recimo klinac ako digne 10kg od tezine koju dizes ostalo ti mozes podici....
Meni je vise puta ostao teg na meni pa sam kotrljao niz telo,ali to nikako ne preporucujem.
Jednom kod 220kg spoter mi je bila cistacica ali ni onda nisam bio sam.I podigao sam bez pomoci.
Sve u svemu benc nikako sam kada dizes velike/vece tezine.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 142

« Odgovor #40 poslato: Avgust 13, 2024, 08:46:36 pre podne »

Јел постоји неки трик да се осигурам док радим бенч са већим килажама ? За чучањ имам граничнике али за бенч некад ми је глупо да цимам људе по теретани мада у последње време има више клинаца те нисам баш сигурна у њих. Размишљао сам да ставим клупу једну тамо где је чучањ па да ту некако импровизујем нешто.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12894


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Avgust 12, 2024, 08:48:29 pre podne »

Da slažem se iako smatram da je to greška.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #38 poslato: Avgust 10, 2024, 09:52:03 posle podne »

Naravno,ali time bi olakšao dosta sve bio takmicar ili ne.
Sigurno bi olaksao,ali ako nije takmicar onda je sa gurtnama puno jednostavnije.Svi bodi bilderi tako rade,sa gurtnama.Cak i vezbe ruku,jer im nije bitna jacina podlaktice ili sake.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12894


Never give up!

« Odgovor #37 poslato: Avgust 10, 2024, 10:50:32 pre podne »

Naravno,ali time bi olakšao dosta sve bio takmicar ili ne.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.04 sekundi sa 15 upita.