TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:12:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana u toku pauziranja zbog povrede  (Pročitano 2418 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: April 20, 2010, 04:44:24 posle podne »

Probaj da eksperimentišeš sa zdravim receptima. Ognjen je baš nedavno na forumu ostavio pdf sa novim interesantnim receptima kako da malo obogatiš monotonu ishranu.

A za ostalo, sve je u glavi :) bude uvek kako glava odluči...
Sačuvana
dri
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: April 14, 2010, 10:57:29 pre podne »

Hvala puno na savetima. Nece mi biti problem takva ishrana tipa bez hidrata uvece, protein ceo dan itd... Tako sam i do sada radio. Sada cu samo to sve da smanjim za 30%. A sto se tice junk food i ostalog, to ne jedem od kad idem u teretanu, sto ce reci nekoliko godina. Ali sad imam ogromnu zelju da jedem takvu hranu. Ne znam zasto. Ne idem u teretanu 5 dana i vec mi tesko da se drzim nekih pravila.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 14, 2010, 09:11:11 pre podne »

Pozdrav svima. Registrovao sam se na ovaj forum tek juce, ali ga pratim mozda 2-3 godine, skoro svakodnevno. Ne bih se registrovao ali nisam mogao da nadjem neku temu koja bi u potpunosti odgovorila na moj problem. Naime idem u teretanu vise od 3 godine 4 puta nedeljno. Imam 22 godine, 180 cm, 94 kg. Nemam stomak, ali mi se ni ne vide trbusnjaci, imam "velike" ruke, itd... Ishrana mi je u velikoj meri dobra. Imam dnevo po 6 obroka, unosim svakog dana 180-200 gr proteina itd... Sada imam povredu i moram da pauziram nekoliko meseci sa treninzima. To mi je jako tesko palo, jer svakog dana sam ulagao maksimalan napor da bih dostigao kakav takav rezultat i sada moram da prekinem. Do sada sam najduze pauzirao po 10 dana za letovanje i zimovanje :). Pitanje je: sta sad jesti i u kojim kolicinama da ne bih izgubio previse misica? Drugo pitanje je koliko misica cu izgubiti ako ne treniram 4-5 meseci? Npr. mozda je glupo ali obim ruke mi je sada 43 cm, koliko da ocekujem smanjenje? Ovo za ruku pitam cisto da bih imao predstavu kako cu izgledati posle ovolikog netreniranja. Hvala svima unapred i pomagajte ako znate

vodi računa o brzoj hrani i "zabranjenoj" hrani... prvo to... takva hrana u kombinaciji sa neaktivnošću će te lako dovesti do gojenja. 

Jedi kvalitetnu hranu i ugljene hidrate samo u prvom delu dana, nikako uveče.   Više proteina i salata od svežeg povrća.

Gubitak mase je neminovan za 4-5 meseci ali neće biti toliko strašno ako se ne zapustiš, a i postoji nešto što se zove "mišićna memorija" prema tome sigurna sam da ćeš se vrlo brzo vratiti u normalu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: April 14, 2010, 06:44:13 pre podne »

Da bih znao koliko da smanjis kalorije,moram znati koliko si ih unosio!Procentualno 30 %...whey mozes piti 2 x dnevno.
Sačuvana
dri
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: April 13, 2010, 02:53:35 posle podne »

Ok. Smanjiti kalorijski unos. Koliko? Ja sam stvarno zaboravio kako se jede kad se nije islo u teretanu. Npr onako prosta racunica. Koliko proteina, koliko hidrata? A za kardio... Ne smem da trcim, da vozim biciklu. Samo mogu da setam. I da li da pijem whey dok ne idem u teretanu? Ja mislim da bih trebao, da koliko toliko imam malo veci unos proteina, mada ne znam.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: April 13, 2010, 02:17:05 posle podne »

U sustini kalorijski unos moras smanjiti,kako proteina tako i hidrata.Ako mozes radi kardio,biciklo,setnja....koliko ces izgubiti na obimima ?To je malo kompleksno pitanje,ali ces se veoma brzo vratiti u to stanje kada opet pocnes da vezbas zbog memorije misica.Organizam ce teziti da se vrati u svoje normalno stanje pre pocetka treniranja,bitno je vise da vodis racuna na bf u tom periodu!
Sačuvana
dri
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: April 13, 2010, 01:16:01 posle podne »

Pozdrav svima. Registrovao sam se na ovaj forum tek juce, ali ga pratim mozda 2-3 godine, skoro svakodnevno. Ne bih se registrovao ali nisam mogao da nadjem neku temu koja bi u potpunosti odgovorila na moj problem. Naime idem u teretanu vise od 3 godine 4 puta nedeljno. Imam 22 godine, 180 cm, 94 kg. Nemam stomak, ali mi se ni ne vide trbusnjaci, imam "velike" ruke, itd... Ishrana mi je u velikoj meri dobra. Imam dnevo po 6 obroka, unosim svakog dana 180-200 gr proteina itd... Sada imam povredu i moram da pauziram nekoliko meseci sa treninzima. To mi je jako tesko palo, jer svakog dana sam ulagao maksimalan napor da bih dostigao kakav takav rezultat i sada moram da prekinem. Do sada sam najduze pauzirao po 10 dana za letovanje i zimovanje :). Pitanje je: sta sad jesti i u kojim kolicinama da ne bih izgubio previse misica? Drugo pitanje je koliko misica cu izgubiti ako ne treniram 4-5 meseci? Npr. mozda je glupo ali obim ruke mi je sada 43 cm, koliko da ocekujem smanjenje? Ovo za ruku pitam cisto da bih imao predstavu kako cu izgledati posle ovolikog netreniranja. Hvala svima unapred i pomagajte ako znate
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.