TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 09:22:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Fitness studio posle hardcore teretane!!!  (Pročitano 20089 puta)
u_jogurtu_nema_kostiju
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 176


www.icafe.rs

iCafe
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2007, 06:04:20 posle podne »

Woooow....nisam ocekivao ovoliko postova!!!
Svaka vam cast, najbolji ste, hajde pokusacu, pa cu javiti!!!

HVALA!!!
Sačuvana
Um je granica. Sve dok um veruje da nešto možeš napraviti, napravićeš, dok god stvarno 100% verujes!!! by Arnold Schwarzenegger
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2007, 05:19:57 posle podne »

KOD NAS I OPORAVAK IDE SPORO  ;) OVI AMERI TO MNOGO BRŽE ODRADE.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2007, 05:11:07 posle podne »

Što se oporavka meniskusa tiče, pričao sam sa prijateljicom sa Ortopedske klinike u Sokobanjskoj, koja je sa još nekim doktorima radila istraživanje baš na tu temu i posle 2 godine rezultati izgledaju ovako - da bi počela regeneracija potrebno je da supliment sadrži min. : Glucosamine Sulfate 1500mg, Chondroitin Sulfate 1200mg i MSM 500mg. Uzimati 3 tablete dnevno uz obrok sa mesom. E jedino što nisam dobro zapamtio da li su pravili pauzu, ali prvi, vidljivi, znaci oporavka su se javili tek nakon godinu ipo dana!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
BENDŽO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 278

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2007, 04:17:08 posle podne »

Imam problema sa desnim meniskusom, tacnije povremeno osecam bolove, moze li mi neko preporuciti neki preparat ili nesto drugo?????
JOINT REPAIR MOŽE DA POMOGNE. BAR 2-3 MESECA KORIŠĆENJA. PROVERENO!  ;D ŠTO SE TIČE TRENINGA VIŠE SE BAZIRAJ NA DUŽE TRAJANJE A MALI INTENZITET. KAKO BUDEŠ NAPREDOVAO UBACUJ INTERVALE (SMANJUJ TRAJANJE A POJAČAJ INTENZITET TRENINGA)
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1458

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2007, 01:52:48 posle podne »

pa znao sam ja to,ali jednostavno to mi je delovalo kao najbolja alternativa ukoliko oseti potrebu za slatkim,a morace kad tad da oseti zar ne ? Mislim bolje je da pojede jednu bonzitu nego neku mlecnu chokoladicu  ::) ::) ::) ::) Zar ne ?A ja bas mislim da sam i u postu napomenuo da bonzitu i cokoladu za kuvanje uzima u sto manjim kolicinama,samo kada bas ima potrebu.....
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:56:32 posle podne »

Nekoliko primedbi...
@jogurt - voćni sokovi kao i kornflakes nisu ni malo zdrave ospcije takod a promene koje si napravio ne vrede... Evo kako ćemo... poslaću ti na mail(ostavi mi ga na licnu poruku ili mi posalji mail) sa namirnicama koje dolaze u obzir a koje ne.. na osnovu toga ćeš napraviti sebi dijetu... suština će biti u tome da se poptuno kloniš prostih ugljenih hidrata, dakle ništa novo i spektakularno već ono što možeš pročitati i ovde na forumu..
Zatim što se tiče treninga, trčanje ne! Može steper, može bajs ali ako primetiš da te boli koleno menjaj spravu...
Ako je zaista u pitanju meniskus onda je to pravi problem (ne znam da li si to čuo ili pretpostavljaš ili ti je lekar rekao...).. možda je u pitanju problem sa kukom koji uvrće koleno pa te zbog toga boli... u svakom slučaju bilo bi dobro da se javim dobrom lekaru.. Markonija pitaj za bgd a ja ću ti reći za ns.. za ostale gradove ne znam, možda neko drugi zna...
Toliko od mene, čujemo se...

@ Aleksandar - Bonžita je isto čist prost UH kao i čokolada pa makar bila i za kuvanje.. ono što smo pričali o kakou važi ali ne i za dijete kao što bi Jogurt trebao da drži... I da naravno - HIIT ne nikao posebno enkome ko ima veći višak kg i probleme sa kolenima... ako već daješ preporuke onda je dobro da znaš i zašto predlažeš nešto... internet je pun saveta, treba biti obazriv...

Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2007, 10:50:17 pre podne »

@ Vuksa - Čovek napisa da ga povremeno boli! Trčanjem bi ga još više uništio, dok je bajs ok sve dok se ne divlja... pričam ti iz ličnog iskustva ( samo je kod mene u pitanju levo koleno). Ipak, ni bajs mi nije toliko pomogao koliko nordijsko skijanje, ali me nervira što je upotreba u pojedinim teretanama dozvoljena samo ženskom svetu ( eto, diskriminacije!  ;D )!

@ Aleksandar - nema ljutiš, samo ukazao na grešku...  ;D  Davaj link!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3930


Dip. trener

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2007, 06:12:04 pre podne »

a sta kao bajs moze da se vozi sa povredjenim meniskusem???ako moze da vozi bajs moze da radi i hiit
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1458

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2007, 01:36:47 pre podne »

ovo sa desnim meniskusom jesam predvideo..A HIIT trening sam skinuo sa neta :) Ja ga licno nisam radio,pa sam zato nasao jedan primer na netu :).....Tako da.....Jedino da njima zameris.....Ovo su neki doktor i fitness trener sastavljali mogu ti dati i link da proveris :)......
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2007, 12:51:36 pre podne »

Aleksandre, mislim da si prevideo par činjenica - "Imam problema sa desnim meniskusom" + 112 kg na 190 cm visine i to pretežno masti!  ;)

Dakle, Jogurte nikako HIIT, bar ne još neki period... Napisa da si kupio dobar bajs, samo nisi precizirao da li je običan ili sobni. Ako je običan, onda ti i neće biti od neke koristi, ali ako je sobni onda si "na konju"! U svakom slučaju, moj ti je predlog da pre bilo kakve aktivnosti odeš na test opterećenja kako bi došao do vrednosti max pulsa, pa na osnovu njega ćeš i raditi trening.

P.S. Zašto misliš da će ti se neko smejati!? Nismo u vojsci pa da ti se npr. do 50 posta svi smejemo zato što si "gušter"!  ;D ;D  Samo opušteno, bolje pitaj i ispadni pametan, nego da se praviš pametan, pa ispadneš glup!  ;)

P.S.S. Aleksandre, još jedna primedba - "High Intensity Interval Training ili jednostavnije Intervalni trening". Nikako! Kod intervalnog treninga postoje pauze ( koje znaju biti i 3 min izmeĂ°u deonica tj. do 8 min izmeĂ°u serija) i deonice se kreću od 30 m pa do 1500, u zavisnosti od sporta i discipline. A kod HIIT-a ( statičke) pauze ne postoje, a deonice se uglavnom kreću od 200 - 400m. Zato i jeste High Intesity...  ;)  Ne zameri što te ispravljam, ali šta ću... profesionalni deformitet!  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1458

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2007, 04:19:50 posle podne »

Evo primera jednog HIIT treninga

HIIT
High Intensity Interval Training ili jednostavnije Intervalni trening principi je kojim u kraćem vremenskom razdoblju možete postići bolje rezultate. Veoma jednostavan princip zahteva pak dobru kondiciju, te se ne preporučuje anemičnim ili slabim osobama.

HIIT trening trebao bi trajati izmeĂ°u 18 i 30 minuta. U tom vremenu izmjenjujte intervale visokog i niskog napora. Primer, trening od 18 minuta izgledao bi tako da 1 minut lagano trčite, zatim 'sprintate' sledeći minut, da bi zatim opet lagano, zatim brzo i tako sve do 18-te minute.



      Intenzitet treninga važan je kao i trajanje.



Većina svetskih trenera slažu se kako je ovo izuzetan način kojim više ne moramo dugo aerobno trenirati da bi postigli rezultate. Na taj način ističu važnost ne samo dužine nego i intenziteta treninga
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1458

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2007, 04:13:28 posle podne »

pa ovako.....Nisam te bas skontao da li ces ici u teretanu ili ne.Ja bih ti prepucio da ides i da nakon treninga sa tegovima ukombinujes 10 do 20 min bajsa.Ukombinuj 5x nedeljno trening,za pocetak kruzni.Ostala 2 dana odmora sklopi tako sto ces ujutru na prazan stomak sljakati bajs pola chuke.Od suplementacije za povrede,joint repair,ajkulina hrskavica,mada ako je ozbiljnija povreda savetujem te da posetis lekara.Naravno i gelovi mogu da pomognu.Sto se tice ishrane.Polako korigovanje kako organizam ne bi dosao u shok stanje.Znaci piletina,ako peces na teflonu sa malo ulja po moguctstvu maslinovo.Samo belo meso dok ti na nos ne izadje,mada realno jako tesko :).Pohovano izbegavaj,chokoladice takodje.Potrebe za slatkim zadovoljavaj bonzitama i chokoladom za kuvanje jer u njoj imas najvise kaka-a ili chokoladnim mlekom.Naravno ovo u manjim kolicinama kako bi sto manje unosio prostih secera.Izbegavaj krompirice i tako te zezalice i grickalice.Redovno klopaj na svakih 3 sata do 2 zavisi.Napravi spisak sta bi mogao da jedes.Kupuj proteinske chokoladice ako si na poslu itd.Jedi tunjevine,ribe,dosta povrca.Kukuruz izbaci tj kornflex ubaci ovsene pahuljice.Pi mleko 1.6 ne 0.5 mada mozes i njega,ali ima neznatno vise UH.Pi proteina i amino tecne nakon treninga.Koncetrisi se da ti trening traje do 1 sat sa tegovima znaci sa pauzama od pola minuta.Neki put odradi i high intensive interval trening.Mozes naci ja mislim i ovde te treninge.Od sagorevaca,Animal Cuts ako imas kinte ukombinuj sa Animal Pakom.I sokovi ti dizu PH vrednost u organizmu pa nemoj ih mnogo piti,koncentrisi se na vodu i pi je dosta....
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2007, 04:17:33 posle podne od strane Aleksandar Steler » Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
u_jogurtu_nema_kostiju
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 176


www.icafe.rs

iCafe
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2007, 03:41:35 posle podne »

Kada sam pre godinu dana zavrsio sa vojskom, primetio sam, kao i ostali da sam se ugojio citavih 40 kg, sto je iskreno previseeee!!! A hteo bih da napomenem, da sam pre odlaska u vojsku imao svega 86 kg i to misicne masee, znaci izgledao sam solidno. Sada sam kao meda, mada me visina od 190cm izvlaci sa mojih 126kg. Uspeo sam nekako, valjda od posla da skinem telesnu tezinu na 112kg, koliko sam sinoc izmerio u fitness centru.

Sada bih hteo, na neki nacin da dodjem u kondiciju, da se zategnem, da smrsam. Napominjem da nisam od onih koji misle da ce na mesec dana da se srede, znam da je to mukotrpan i duzi proces, kojeg sam spreman da se prihvatim.

Ne stidim se da pitam, ali moze li mi neko reci kako, sta?? Preporuciti neki poseban trening, neku posebnu vrstu ishrane. Iskreno, ako slican topic postoji, izvinjavam se na offovanju, ali stvarno mi je potrebna pomoc. Posao me je unistio, po ceo dan samo sedim i predajem, odlucio sam da je vreme da ucinim nesto i za sebe!!!

Imam problema sa desnim meniskusom, tacnije povremeno osecam bolove, moze li mi neko preporuciti neki preparat ili nesto drugo????? Od tezine mi se ranije javljala tahikardija, i to samo uvece kada legnem da spim, pa me je i to uznemirilo.Kupio sam i dobar bajs, pa ne znam da li da ga i kako ukombinujem sa fitnessom???

p.s. Vec sam se odrekao COCA-COLE i punjene pljeskavice sa kackavaljem. Umesto toga, poceo sam da pijem vocne sokove i da jedem cornflakes.

U svakom slucaju , ako neko zeli,zna, molim ga da mi pomogne. A za one kojima ovo deluje smesno, sta da radim, smejte sem, ja nisam mogao da biram da li cu u vojsku ili ne.

Unapred hvala!
u_jogurtu_nema_kostiju
Sačuvana
Um je granica. Sve dok um veruje da nešto možeš napraviti, napravićeš, dok god stvarno 100% verujes!!! by Arnold Schwarzenegger
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.