TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 12:47:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Doping slucajevi(Fris, Kikanovic, bodybuilderi)?  (Pročitano 15838 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1177


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #24 poslato: Avgust 11, 2010, 01:56:34 posle podne »

I sada ce naravno da se pokrene prica u javnosti kako je dopingom sve postigao,kako ovo kako ono...a niko nece uzeti u obzir njegovo znanje,zalaganje za sport,mnoga odricanja i veliku posvecenost onome sto jako voli.Tuzno ali istinto tako ce nazalost biti.

Pa prosecni ljudi to vec i misle kad vide ozbiljne BB. Pa 90% njih misli da su proteini i amino teska hemija. Verujem da bar pola njh izjednacava suplemente sa steroidima, a onda popiju bensedincic koji u lokalnoj privatnoj apoteci opusteno kupuju i mirno spavaju.

Nego racunam i ako postoji kontrola da shodno vasoj informisanosti znate kako da je docekate cisti, jbga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Avgust 11, 2010, 01:42:51 posle podne »

I sada ce naravno da se pokrene prica u javnosti kako je dopingom sve postigao,kako ovo kako ono...a niko nece uzeti u obzir njegovo znanje,zalaganje za sport,mnoga odricanja i veliku posvecenost onome sto jako voli.Tuzno ali istinto tako ce nazalost biti.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2010, 01:39:46 posle podne »

Podležu, naravno da podležu, samo se o tome naravno ne priča jer savez ionako ne radi ništa po tom pitanju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1177


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2010, 12:38:47 posle podne »

http://www.b92.net/sport/olimpizam/vesti.php?yyyy=2010&mm=08&dd=11&nav_id=451197


Ja nisam ni znao da podlezu dopingu, s obzirom da se poprilicno otvoreno prica o hemiji. Nego Marko mi odaje utisak odgovorne osobe, tj. da zna kako da ne padne na testu.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Jul 25, 2010, 05:54:05 posle podne »

Pa da, ali to nije problem tematike kaznjavanja dopinga. Dopingovanja ima u svim sportovima. Problem sa losom podrskom nasim sportistima u bodibildingu je sve kriva nasa nasusna savezna organizacija, jbg neko je morao da voza bivolje rogove na haubi, a neko opet ima neke druge potrebe...razlika bude samo vremenska, ali aktivnosti ostaju iste...ako me pratite ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #19 poslato: Jul 23, 2010, 09:11:32 posle podne »

U pravu si, dok se ne krene ostro, nema pomaka u tom smeru.

 Meni je zao nasih sportista (body building) koji su ravnopravni sa svim ostalim sportovima SAMO kada treba da se kaznjava a kada treba da se nagrade, tu ne postojimo. Nema zasluznih penzija, nema sportskog staza, nema nicega osim jednogodisnjih stipendija... nije to u redu.

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2010, 06:52:01 pre podne »

pa tacno je to sve, ali kako drugacije pristupiti celoj situaciji. Mozemo ja ili vi da shvatamo situaciju takmicara koliko god mi to hocemo, kad ju generalna javnost nece nikad takvom prihvatiti. Uostalom, ako se ti dopingovani sportisti ne napadnu svom silinom kroz medije samo ce se poslati poruka da su vrata dopinga sirom otvorena i nema vise sta da se bilo ko suzdrzava. ovo nece toliko pogoditi takmicare koliko maloletne rekreativce...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #17 poslato: Jul 22, 2010, 10:58:24 posle podne »

Digla se bas velika prasina oko dopinga i Srpskih sportista koji su bili pozitivni na neku od zabranjenih supstanci.

Itekako se slazem da treba da se stane na put dopingu ali ne na nacin na koji su to novinari uradili.  Na celim stranicama dnevnih i nedeljnih novina su objavili velike slike nasih sportista i osudili ih kao da su najveci otpad sporta. Nigde se ne pominje da je taj rvac nedavno uzeo medalju na Evropskom prvenstvu, bio testiran i cist, vec je udarna vest kako je on velika sramota za Srpski sport.

Dva bodibildera koje pominju novinari poslednjih mesec dana i koji su medju 6-oro dopingovanih sportista ne postoje. Zato ih vise i ne pominju nigde. Radi se naime o tome da su na netu pronasli dva imena koji jesu bili pozitivni ali od prosle godine i bespotrebno ih pominju sada.

Ove godine ni jedan nas takmicar-ka iz BB nije pao na kontroli, odnosno, jos nisu stigli zvanicni rezultati testiranih. Kada budu stigli rezultati, tada ce se i znati.

"Zalosno je sto se takmicari i takmicarke iz ovog naseg malog sporta tretiraju kao i svi veliki i Olimpijski sportovi i gde se okrecu milioni. Gde ste bili vi novinari, nigde vas nije bilo da objavite da ja nas Slavisa Djordjevic osvojio Evropsku titululu, a sada me jurite kako bi ocrnili bodi bilding i sve nas..."

Ovo je bio odgovor predsednika naseg Saveza na navalu novinara pocetkom meseca kada je i krenula hajka na sportiste.

Jos jednom ponavljam, apsolutno sam protiv dopinga ali ako novinari toliko progone sportistu koji je uzeo obican diuretik da bi skinuo par stotina grama tezine kako bi usao u kategoriju da se takmici, onda stvarno ne znam sta da kazem.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #16 poslato: Jul 19, 2010, 10:47:24 pre podne »

Vecina takmicenja se ne testira, ali ima ih dosta i koji se testiraju, samo je pitanje kakvu politiku federacija vodi po tom pitanju...
i nema mnogo poente testirati bodybuildere. . .  A kakva je situacija sa drzavnim takmicenjima?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Jul 19, 2010, 10:35:18 pre podne »

Vecina takmicenja se ne testira, ali ima ih dosta i koji se testiraju, samo je pitanje kakvu politiku federacija vodi po tom pitanju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2010, 09:56:19 pre podne »

Doping je doping nema tu mnogo mudrosti deco moja, a ako se neka nedozvoljena supstanca pokrala u preperat koji je sportista uzimao, a na listi zabranjenih je supstanci onda je sportista kriv sto nije proverio sta uzima. U svakom slucaju sav doping tipa AAS je vrsta ispomoci koja sluzi za trening, a ne za takmicenje i svi takmicari prestaju u onom trenutku kad treba da se radi ciscenje supstance iz organizma, oni koji su dovoljno glupi da nastave ili preteraju preko granice su sami sebi skocili u stomak i sledeci put treba da budu pametniji.

BTW koji se to bilderi spominju na tim listama? Posto se doping testovi na Olimpiji rade od 90te godine ako se ne varam, ali od kad je 2001 sport napokon priznat od IOC-a, ali iz raznih razloga ih ne prihvataju kao bilo kakvu Olimpisku disciplinu mislim da danas rade samo testove na diuretike posto se 90-tih desilo gomila smrtnih slucajeva upravo zbog diuretuka. U svakom slucaju citava prica oko doping testiranja na Olimpiji je dosta velika crna tacka o kojoj nema mnogo price...
pa spominju se neka dva bodybuilder-a iz ifbb federacije u tom izvestaju gde su 5-orica pozitivna. . . Cak je i predsednik federacije rekao rec-dve na tu temu. . . Ja sam se zacudio jer sam mislio da ne postoje doping testovi  u bodybuildingu kod nas. . .
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Jul 19, 2010, 08:30:43 pre podne »

Doping je doping nema tu mnogo mudrosti deco moja, a ako se neka nedozvoljena supstanca pokrala u preperat koji je sportista uzimao, a na listi zabranjenih je supstanci onda je sportista kriv sto nije proverio sta uzima. U svakom slucaju sav doping tipa AAS je vrsta ispomoci koja sluzi za trening, a ne za takmicenje i svi takmicari prestaju u onom trenutku kad treba da se radi ciscenje supstance iz organizma, oni koji su dovoljno glupi da nastave ili preteraju preko granice su sami sebi skocili u stomak i sledeci put treba da budu pametniji.

BTW koji se to bilderi spominju na tim listama? Posto se doping testovi na Olimpiji rade od 90te godine ako se ne varam, ali od kad je 2001 sport napokon priznat od IOC-a, ali iz raznih razloga ih ne prihvataju kao bilo kakvu Olimpisku disciplinu mislim da danas rade samo testove na diuretike posto se 90-tih desilo gomila smrtnih slucajeva upravo zbog diuretuka. U svakom slucaju citava prica oko doping testiranja na Olimpiji je dosta velika crna tacka o kojoj nema mnogo price...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2010, 09:19:06 posle podne »

citate izmedju redova... nista nije opravdano, sve mu se svodi na isto, ali ja sam rekao da ja ne mogu da skontam kako npr karatista moze da rizikuje, zasto? pa zato sto kada uzmes doping u biciklzmu postanes MNOGO bolji dok je u drugim sportova manja ta razila, grubo receno...

ne znam sta je tu nejasno... msm znate sta mislim, nemojte zezati... i da, naravno da je teze voziti 5 h po 35 stepeni konstano na pragu, nego nesto drugo... ali ne potcenjujem ni jedan sport, svako ga bira i samim tim sto je izabrao odredjeni sport je logicno da voli i uziva, uprkos naporaima, tako da jos jednom ne opravdavam nikog, ali mogu da razumem... ali eto primer, uhvatili su naseg nekog karaktistu pre, e pa to ne mogu da shvatim...
bebac ne treniraju svi krvnicki u istoj meri, u tome i jeste fora...
ali ne bih oko ovoga svega, ide u losem smeru, ne bih raspravu koja nema smisla... mislim da sve slazemo da je doping veliko zlo i da ne moze biti oprvdano ni u jednom slucaju i da je to samo znak psihicke, a ne fizicke slabosti... (uzimanje istih sredstava)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2010, 02:38:59 posle podne »

U bicklizmu npr ajd kao mozemo i razumeti ali ovo, neznam...

hahaah - za biciklizam je ok, ali u ostalim slučajevima je nerazumljivo!
Kako to možeš da kažeš?
Ako bi neko zbog biciklizma reskirao (da kažemo) sve i to je razumljivo, zašto ne bi bilo razumljivo kada je rvanje (ili bilo šta drugo) u pitanju?!

Jel ti to upravo pokušavaš da nam kažeš da je baviti se biciklizmom ili atletikom TEŽE nego baviti se ostalim sportovima?  :D
A čak i da je tako, opet mi nije jasno - zašto bi se razumelo ako je biciklista u pitanju, a ne razumelo ako je u pitanju pljuvač u dalj?!
« Poslednja izmena: Jul 12, 2010, 02:47:54 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 930


« Odgovor #10 poslato: Jul 12, 2010, 02:29:05 posle podne »

U bicklizmu npr ajd kao mozemo i razumeti ali ovo, neznam...

E jbg Ogi sad ispade samo biciklistima se ne uzima za zlo... i da je "razumljivo"
Jbt svi treniraju krvnički i SVI rizikuju da bi postigli neke rezultate.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 18 upita.