TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:07:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZGIBOVI vs LAT MASINA  (Pročitano 15037 puta)
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #36 poslato: Januar 17, 2011, 09:47:38 posle podne »

ako hocete da uradite zgibove onda treba da radite zgibove , mozes da dignes 500kg na latu a da ne mozes da uradis nijedan zgib, zato sto pokret nije isti
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: Januar 17, 2011, 07:50:49 posle podne »

I jedna i druga ve\ba ima svoju upotrebu, ali generalno ako se sve pravilno izvodi, efekat na misic je isti. Problem nastaje kada vezbaci ne mogu da se podignu na vratilu odgovarajuci broj ponavljanja. Recimo ako ti program savetuje da radis 5 radnih serija po 10 ponavljanja, a ti ne mozes da radis 10 ponavljanja na svakoj seriji na vratilu onda sigurno neces imati adekvatan efekat.

Ukoliko hoces, mozes da kombinujes i da radis vratilo dok ti forma izvodjenja ne postane previse losa, pa onda ostatak radi na lat masini. Samo zapamti da ako ti forma izvodjenja vezbe nije dovoljno dobra neces imati efekat za ledja ni na vratilu ni na lat masini...ovo je posebno vazno za ledja jer se vecina vezbaca ne moze adekvatno fokusirati na svoje ledjne misice, jer prvo ima ih toliko mnogo, a drugo ne vide se dok ih radis, tako da gledaj da ti forma bude sto pravilnija.

ja sam upravo ovako radio i bas sam napredovao...prvo npr 3 zgiba i onda na lat trcim da odradim jos 7 ponavljanja da zavrsim seriju...i sad radim 6-7 zgibova...i onda na latu jos 3 cekam da doguram na 10 pa da se manem lata..:D

Eto vidiš, izgleda da ja ipak nešto znam...ko bi reko xe xe ;) samo peglaj i na brazaka ćeš doći do 10
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
martinb
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49


« Odgovor #34 poslato: Januar 17, 2011, 06:21:37 posle podne »

I jedna i druga ve\ba ima svoju upotrebu, ali generalno ako se sve pravilno izvodi, efekat na misic je isti. Problem nastaje kada vezbaci ne mogu da se podignu na vratilu odgovarajuci broj ponavljanja. Recimo ako ti program savetuje da radis 5 radnih serija po 10 ponavljanja, a ti ne mozes da radis 10 ponavljanja na svakoj seriji na vratilu onda sigurno neces imati adekvatan efekat.

Ukoliko hoces, mozes da kombinujes i da radis vratilo dok ti forma izvodjenja ne postane previse losa, pa onda ostatak radi na lat masini. Samo zapamti da ako ti forma izvodjenja vezbe nije dovoljno dobra neces imati efekat za ledja ni na vratilu ni na lat masini...ovo je posebno vazno za ledja jer se vecina vezbaca ne moze adekvatno fokusirati na svoje ledjne misice, jer prvo ima ih toliko mnogo, a drugo ne vide se dok ih radis, tako da gledaj da ti forma bude sto pravilnija.

ja sam upravo ovako radio i bas sam napredovao...prvo npr 3 zgiba i onda na lat trcim da odradim jos 7 ponavljanja da zavrsim seriju...i sad radim 6-7 zgibova...i onda na latu jos 3 cekam da doguram na 10 pa da se manem lata..:D
Sačuvana
biti prirodan,najsmejan i tih najveća je umetnost na svetu
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #33 poslato: Decembar 18, 2010, 02:07:39 posle podne »

Nema dobro odradjenih ledja bez jake podlaktice i bicepsa, jednostavno je tako, nikakve izolacije tu nemaju nekog efekta.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #32 poslato: Decembar 03, 2010, 08:10:06 pre podne »

Sve je moguće, ljudi još treba da skontaju šta je upala mišića stvarno...postoje samo teorije.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #31 poslato: Decembar 02, 2010, 11:04:00 posle podne »

Da li vam se nekad desi da od mrtvog dizanja dobijete upalu nekih delova tela od kojih baš i niste očekivali da će se upaliti, npr. ja sam dobio malu upalu deltoida(prednjeg pretežno) to mi se nikad ranije nije desilo, a nema šta drugo sem mrtvo ili možda veslanje na donjem koturu  :-\
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2010, 09:00:55 posle podne »

Samo peglaj, nema odustajanja ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #29 poslato: Decembar 02, 2010, 03:44:55 posle podne »

Odradio sam trening ledja i mogu vam reći da sam pogodio latisimuse bolje nego inače, bio sam maksimalno skoncentrisan i probao neke nove stvari koje su urodile plodom  ;) mada ima još mnogo da se radi na tome...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2010, 10:00:09 posle podne »

Hm kapiram - bol se pamti ;) Nije loša memo tehnika :)
Inače i ova spravica izgleda prilično mazohistička...

Znači ipak ima ta neka fora, ali nije preporučljiva... ok.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Novembar 30, 2010, 09:21:31 posle podne »

@ malibilder..
negde sam čitala da se recimo mogu uz asistenciju raditi vežne na lat mašini i da se tako onda bolje pogaĂ°a latissimus...
osoba koja radi se drži za bicepse i tako se oni ne aktiviraju.. da li sam nešto pomešala ili znaš o čemu pričam?

Pa ja inače ne volim tu priču oko izolacije mišića, ali ako već hoćeš skroz da isključiš biceps iz pokreta onda probaj da koristiš one držače koji se koriste kod vežbi za trbušnjake



Na ovo mislim, to zakačiš na šipku lat mašine i radiš leĂ°a, treba malo vremena da se navikneš ali isključuje biceps u potpunosti iz pokreta. Ono što ja volim da naforsiram kod ljudi koji imaju problem sa "osećanjem" leĂ°nih mišića je vizualizacija i maksimalna kontrakcija u kontrahovanoj poziciji. Isto tako volim da nabacim gomilu vežbi sa brdo serija i ponavljanja da maximalno opteretim sve delove leĂ°a i izazovem kompletnu upalu i onda sledeći dan ponovo radimo te iste vežbe pod upalom samo sa malom kilažom. Na taj način pratiš bol i gledaš koji pokret aktivira koji mišić, ljudi bolje uče kad je bol u igri LOL. Ovo je uvek problem sa mišićima koji se ne vide u ogledalu, a većina vežbača u početku vežbaju vizuleni kontakt, a ne osećaj, tako da se to treba ispravljati kasnije, ako se želi baš posvetiti bildingu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: Novembar 30, 2010, 07:35:55 posle podne »

@ malibilder..
negde sam čitala da se recimo mogu uz asistenciju raditi vežne na lat mašini i da se tako onda bolje pogaĂ°a latissimus...
osoba koja radi se drži za bicepse i tako se oni ne aktiviraju.. da li sam nešto pomešala ili znaš o čemu pričam?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2010, 06:29:35 posle podne »

Ne znam zasto se cesto javljaju takva pitanja tipa "vs". Zasto umesto vs ne stoji + :)

Razumem da se ne moze sve fizicki postici i da svi uglavnom teze da izaberu vezbe koje najvise pogadaju misice, ali to svaki covek moze da testira na sebi, tako je po meni bzvz siriti pricu i uporedjivati dve slicne vezbe t.j. sprave.

Najbolje je kombinovati. Po meni. Moje misljenje.
Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2010, 05:00:34 posle podne »

Ovo objašnjenje za uski hvat-podhvat mi zvuči nešto kao "Gironda Sternum Chins" koje sam gledao na bb.com ako si mislio na ovako nešto mogu ti reći da sam probao na vratilu i da je prilično teška vežba, mada danas mi baš padaju ledja pa ću probati ovako da odradim na latu pa ti javljam utiske. A takodje ću posebno obratiti pažnju na položaj laktova kod ovih vežbi.
Osetim ja i pumpu i da sam ih pogodio u toku treninga ali jednostavno znam i osetim da to može mnogo bolje. Kad malo bolje razmislim ne pamtim kad sam zadnji put imao onako dobru upalu konusa  :(
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2010, 08:36:02 pre podne »

Zgibovi i jesu vežba za gornji deo latisimusa, teres je ralitvno mali mišić i otkazuje pre latisimusa, tako da to što osećaš nijie ništa čudno.

Pravilna izvedba vratila ti može pomoći i to je ono na šta treba da obratiš pažnju. Kod širokog hvata treba da gledaš da ti laktovi idu pored tela ravno, tako da se aktivacija bicepsa minimizuje i da vučeš do ključne kosti, a kod uskog pothvata treba da udeš više na neku vrstu lučnog pokreta i da se vučeš skroz do pleksusa (ili što je bliže moguće) sa što manjim savijanjem lakta kako bi se biceps isklučio iz pokreta, a latisimusi što više aktivirali.

Ista fora je kod lat mašine.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #22 poslato: Novembar 29, 2010, 11:01:18 posle podne »

Imam problem vezan za ovu temu. Teško mi je da pogodim latisimuse onako baš baš, tačnije pogadjam nekako višlje kada radim lat ili zgibove. Kao da mi 60% ode na teres major tako nekako osetim. To me užasno nervira zato što se ja stvarno trudim da maximalno angažujem svaki mišić koji uzmem da radim, znači ne silim, obraćam veliku pažnju na mišić-mozak vezu, na sam pokret i tempo,hvat (palčevi preko) ali i pored toga imam ovaj problem. Jel imate neki savet?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 17 upita.