TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:07:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kompleksi za definiciju, izdržljivost i kondiciju  (Pročitano 9040 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2013, 10:14:21 posle podne »

Odlicna tema. Jako me je zainteresovala jer ni ja ne volim klasican kardio. Naime trenutno radim na masi. Kako ce se odprilike ponasati organizam ako pocnem da ubacujem i ove komplekse uz treninge i ishranu za masu? (u prevodu jedem sve zivo)

I jos jedno pitanje vezano dodatno za kardio. Naime kad sam dosao do momenta kada zelim da se definisem, sta se desava sa dobijenom misicnom masom ako u ishrani ostavim samo proteine i minimum UH. Da li ce ostati u istoj meri ili opadne i misicna masa?

Meni treba jos mase, i to dosta, pogotovo u rukama, ali me jako nervira stomak jer se sad bas vidi da imam sala pa sam mislio da uz sadasnje treninge ubacim i komplekse. Ne moram da radim cistu definiciiju, bilo bi odlicno kad bi stomak ostao na istom nivou dok gradim masu, ali jos bolje ukoliko bi se salo skidalo, a misici rasli :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Februar 29, 2012, 08:59:14 posle podne »

Pa kreni sa jednim takvim kompleksom nedeljno i onda svake naredne nedelje povećavaj za po jedan dan nedeljno dok naravno za sedam nedelja ne doĂ°eš do sedam kompleksa u toku nedelje. To je neki moj savet
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #19 poslato: Februar 29, 2012, 08:01:50 posle podne »

Evo malo da osvežim temu :) recimo ovako:
Treniram po split fazonu-  1dan: ramena, triceps
                                    2dan: leĂ°a
                                    3dan: off
                                    4dan: grudi, biceps
                                    5dan: noge i 6,7 dani su off
Pošto mi se mnogo sviĂ°a ovakav vid treninga umesto kardia, kako bih ja u mom splitu mogao da dodam komplexe na "najpametniji" način, kao zamenu za kardio?
Napomena- cilj mi je da smanjim bf u nekom laganom ritmu, znači bez nekih drastičnih/preterano rigoroznih mera.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Avgust 08, 2010, 07:04:10 posle podne »

Al opet to je samo tvoje misljenje ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #17 poslato: Avgust 08, 2010, 01:19:55 posle podne »

 prva kombinacija je nevidjena glupost, i treca nije daleko

mada i Javorek ...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Avgust 07, 2010, 06:26:18 pre podne »

Stoji to što Ognjen kaže, ali ja opet napominjem sve zavisi od toga šta su ciljevi treninga i kako je organizovan ostatk vežbi koje se rade.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 06, 2010, 03:07:10 posle podne »

pa najteze na kraju, barem tako vazi u sportovima izdrzljivost jer se i mozak tako navikava da se na trci finishu da sve :)
verujem da je tako i ovde., u svakom slucaju na pocetku nikako. za najtezi deo moras biti DOBRO zagrejan, stoga najranije posle dobrih 20 minuta vezbanj, zagrevanja i pre toga svega razgibavanja
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #14 poslato: Avgust 06, 2010, 02:53:44 posle podne »

Snaci cu se ja nekako...;) Samo mi reci da li mislis da je bolje raditi teze vezbe na pocetku ili na kraju vezbanja? :) Ili mozda u sredini...:)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
nickey
Gost
« Odgovor #13 poslato: Avgust 06, 2010, 02:33:53 posle podne »

Ne verujem da mini komplexi postoje, to su ili hibridi ili superserije...

to bi bile gigantske serije, valjda :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Avgust 06, 2010, 12:35:15 posle podne »

Ne verujem da mini komplexi postoje, to su ili hibridi ili superserije...ali i dalje mislim da ti je veci problem da odlucis hoces li da pogadjas misicne grupe ili ces da vežbaš da sagorevaš salo i poboljšavaš odraz, skroz su to dva različita sveta ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #11 poslato: Avgust 06, 2010, 11:50:06 pre podne »

Pa zato sto jedino tako mogu dovoljno paznje da posvetim samo tim grupama...:) Ako razdvojim to,kao sto jesam,svaki put cu odlicno odraditi odredjenu misicnu grupu...:) Nisam strucnjak,ali ja to tako vidim.Sto se tice P90X-a,sjajna stvar,teze mi je bilo da odradim to nego dok sam provodio sate i sate u teretani.
Mini komplexi?Imas neki predlog kako bi trebalo da izgleda neki maxi komplex,osim onih u prvom postu?:) Trazim sto teze...:)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Avgust 06, 2010, 10:55:10 pre podne »

Znam šta je P90X ali nisma bio oduševljen tim cross fit varijantama, to mi je kao Power-Yogalates...ali opet ja sam roĂ°en sa olimpijskom šipkom u rukama :)

Ono što je sigurno je da ćeš dobro osmišljenim treningom u kome kombinuješ komplexe sa ostalim sportovima skinuti salo, ono što te i dalje ne razumem je ako već ne radiš na hipertrofiji zašto radiš ove bilderske splitove? Mnogo ti je onda bolje varijanta da radiš ili celo telo ili podelu gornji/donji deo tela, jer koristiti bilderske treninge za bilo šta drugo osim bodibidlinga je opet zaludna stvar.

I to što kažeš kako bi radio 2x grudi rame i triceps to bi bili kao mini komplexi, ali zašto raditi tako mali broj mišićnih grupa kada možeš čitavo telo da odradiš odjednom?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #9 poslato: Avgust 06, 2010, 10:37:16 pre podne »

Radio sam P90X ako znate sta je to?I sad zelim nesto za sta mi nece trebati po 1 sat dnevno,trcim,radim neki program da pojacam odraz i hteo sam nesto sto oduzima manje vremena za trening sa tegovoma...:)
Nije mi cilj da skocim u masi ,vec da smanjim procenat telesne masi(tj. skinem salo) i da ojacam,naravno definicija nece izostati.:)

Ovo sto si pitao za serije i mišićne grupe nisam baš razumeo? Kompleksi rade čitavo telo i jedna serija kombinuje više vežbi...

Da to sam razumeo,ali npr. radis u jednoj seriji  2x grudi,rame,2x triceps.Onda prelazim na sledecu seriju(ima ih 5) i sve to radim sa 1 minut odmora izmedju serija.(to sam sam napisao ugledajuci se na trening koji sam radio pre toga) Svaka vezba je 10 ponavljanja.
I tako tri puta nedeljno po nekih 25 min.Ponedeljak grudi,rame triceps;sreda ledja,biceps,rame(taj trening jos nisam napisao);petak radim sta mi se radi.Jezgro radim ponedeljak,sreda i petak...:)  Kako vam se cini?
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Avgust 06, 2010, 09:28:09 pre podne »

...
Što se tiče toga dali pvakvi treninyi mogu da se rade solo, imam osecaj da možda mešaš treninge celog tela sa kompleksima.
...

Slažemo se potpuno. Nije varijanta koju bi koristio za hipertrofiju sigurno. Napomenuo sam zavisno od ciljeva. Nije svima cilj da skoče u masi. :P
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2010, 07:23:50 pre podne »

LOL slobodno me citiraj, ali budi spreman na hejt ;)

Što se tiče toga dali pvakvi treninyi mogu da se rade solo, imam osecaj da možda mešaš treninge celog tela sa kompleksima. Recimo možeš da radiš komplekse kao jedini trening i trening će ti trajati 15 do 20 minuta dnevno i ako budes baš dao sve od sebe, a za to je potrebna posebna sorta ljudi manijaka, onda ćeš imati sasvim dobar rekreativni trening sa kojim ćeš ući u dobru formu i skinuti dosta sala, ali ne verujem da je dovoljno za hipertrofiju, bar ne neku ozbiljniju. Opet ljudima koji žele rekreaciju, a nemaju dovoljno vremena, onda dva do tri ovakva treninga nedeljno će biti idealno.

TakoĂ°e možeš da radiš komplekse kao dopunu, ali onda je i intenzitet manji, osim ako baš nisi takmičar, ali onda nema pitanja koliko se čega radi, nego radiš šta god je potrebno.

Ovo sto si pitao za serije i mišićne grupe nisam baš razumeo? Kompleksi rade čitavo telo i jedna serija kombinuje više vežbi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 19 upita.