TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:54:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skupljanje testisa-po meni najgoreg side effecta test.  (Pročitano 21045 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #28 poslato: Septembar 17, 2010, 07:17:02 pre podne »

i btw,smanjenje testisa tj supresija proiz testa zavisi od vasih receptora :) naime,nekom jednostavno ti receptori na testisima ne "primaju" "strano" testo pa nema supresije.U teoriji neko moze biti toliki baksuz da mu i rec misica ne reaguju na test :D al necemo o teoriji,skupljanje testisa-kod nekog vise,kod nekog manje,kod nekog uopste,kod nekog trajan sterilitet....zato je igra sa aas uvek bar 0,000001% na slepo JER SMO SVI RAZLICITI i nema formule! Da ima,svi bismo koristili iste treninge,isto jeli,isto se hemijali i svi bi izgledali kao Roli Vinklar...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #27 poslato: Avgust 24, 2010, 12:11:48 pre podne »

Evo Šteler ti je ponovio milioniti put ono što drvimo ovde.
Realno temu zaključati.
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #26 poslato: Avgust 23, 2010, 11:54:20 posle podne »

svako blokiranje estrogena u toku kure osim u slucajevima ginekomastije je pogresno razlog je sto je i on potreban za napredovanje....
Drvite suplje reci sa 3povanjem oko estrogena nakon kure.....
1.Svaki pct se krece od 2-3 nedelje nakon poslednje injekcije.
2.U zavisnosti od kure uzima se tribulus/klomifen/nolvadex-tamoxifen
3.U slucaju jace kure primer 16-19 nedelja 5 dana 100mg klomifena,zatim 16 dana po 50mg,7 dana 20mg nolvadexa zatim 14 dana 10mg nolvadexa,nakon zavrestka klomifena krece se sa tribulusom 40 narednih dana,od 21vog dana od pocetka pct-a nolvadex se uzima narednih 10 dana svaki 3ci dan po 10mg.Ovo sa nolvadexom se radi da ne bi doslo do naglog skoka estrogena nakon kure i polako se spusta kako telo ne bi dozivelo sok i naglo otpustilo estrogen usled prekida blokatora.
4. Svako namerno blokiranje estrogena u toku kure ne valja OSIM gyno-a
5.Kancer ? Bolesti ? Ako gledas tako nemoj ici nigde,zivi na planini i jedi sve iz sherpi od cinka.Ewo ja sam alergican na nesto sad i imam otezano disanje,a zdrav kao dren zakljucak ? Ne mozes ziveti pod staklenim zvonom
6. Pre pocetka kure se procitaju neke stvari i posavetuje sa ljudima koji nesto znaju i pripremi uvek za najgore tipa gyno,sve nakon toga se radi postepeno i sa osecajem.Oporavak,treninzi,vadjenje krvi itd.Ko ne zna da slusa svoje telo uvek ce izvuci deblji kraj i nikakve analize mu nece pomoci.

I zakljucak svako SMANJENJE TESTISA JE TRENUTNO I UVEK SE VRACA U PRETHODNO STANJE SAMO JE PITANJE VREMENA I OPORAVKA,STO OPET ZAVISI OD VAS "VASIH ANALIZA" ILI AKO IH NE RADITE "OSECAJA".
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #25 poslato: Avgust 23, 2010, 10:31:52 posle podne »

Biochemo trebalo bi da znas da  konc. testa nece pasti tek tako nakon pretanka izimanja depoa......a visoka konc. test je i veca sansa da se isti po dejstvom 5a reduktaze pretvori u DHT....zato i ne treba odmah nakon ciklusa prestati sa njim..ja bi produzio bar 10-14dana...takodje ne trebamo zaboraviti hipertrofiju prostate (isto 5a reduktaza).....a sto ne i kancer prostate u starijim godinama (jbg treba misliti i u buducnosti). A tti ako se vec trujes Klomifenom ovaj Finasterid ti dodje kao ''pez'' bombone..(ok stoji to da se kod 2% javlja seksualna disfunkcija,poremecaji erkcije itd al to je smesno kad pogledas sta uz to uzimas)...KAD JE BAL NEK" je MASKENBAL. A i zasto rizikovati alopeciju...svako od nas sa godinama celavi hteli mi da priznamo to ili ne (dobro ima i onih 10% koji ce i u 70 imati gustu kosu) samo je pitanje kojom brzinom i da li ce se to naglo ubrzati.

Prvo - ako si pročitao ranije - nema potrebe za klomifenom ako nisi radio neku zmajsku kuru.
Drugo - kad kažem tokom - mislim dokle godi imaš egzogeni test u sebi. (Dakle ako je enantat onda recimo još dve nedelje posle uzimanja). - tema je bila skupljanje testisa vezanog za test - niko nije spominjao konkretno depo, pa sam prosto hteo da pokrijem sve tim malo opštijim iskazom.
Treće - ništa ti ne fali i od malo DHT-a. I on radi svoje dok si na testu. ;)
Sačuvana
mikixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #24 poslato: Avgust 23, 2010, 09:07:39 posle podne »

mnogo teorije, a niko da kaze sta uzima ili sta je uzimao pa onda da iznese neke konkretne cinjenice, a ne nagadjanja...

Citas mi misli....ja od pre neki dan postujem ovde...ali sam prato forum dosta dugo. Sve sami majstori hemije al niko ne iznosi cinjenice..... Sta je to konkretno sto misle da je najbolja kura i u kojoj dozi.....svi su u fazonu ...''e to ti nevalja, nemoj tako...'' Ili mozda niko nije ni probao vec citaju neke pricice po netu pa iznose ovde. Ja sto sam napisao stojim iza toga...a to sam stekao na fakultetu,gde tesko da ces videti pacijenta kome se ''aplikuje'' u dupe 1g tetosterona...pa samim tim i ne znam efekat istog u toj dozi. ;-)) CAST IZUZECIMA NA FORUMU
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #23 poslato: Avgust 23, 2010, 08:48:52 posle podne »

mnogo teorije, a niko da kaze sta uzima ili sta je uzimao pa onda da iznese neke konkretne cinjenice, a ne nagadjanja...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mikixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #22 poslato: Avgust 23, 2010, 08:46:22 posle podne »

Biochemo trebalo bi da znas da  konc. testa nece pasti tek tako nakon pretanka izimanja depoa......a visoka konc. test je i veca sansa da se isti po dejstvom 5a reduktaze pretvori u DHT....zato i ne treba odmah nakon ciklusa prestati sa njim..ja bi produzio bar 10-14dana...takodje ne trebamo zaboraviti hipertrofiju prostate (isto 5a reduktaza).....a sto ne i kancer prostate u starijim godinama (jbg treba misliti i u buducnosti). A tti ako se vec trujes Klomifenom ovaj Finasterid ti dodje kao ''pez'' bombone..(ok stoji to da se kod 2% javlja seksualna disfunkcija,poremecaji erkcije itd al to je smesno kad pogledas sta uz to uzimas)...KAD JE BAL NEK" je MASKENBAL. A i zasto rizikovati alopeciju...svako od nas sa godinama celavi hteli mi da priznamo to ili ne (dobro ima i onih 10% koji ce i u 70 imati gustu kosu) samo je pitanje kojom brzinom i da li ce se to naglo ubrzati.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #21 poslato: Avgust 23, 2010, 03:03:25 posle podne »

Brate - ne.
Mislim da nikome ne treba da bude cilj da krka što više hemije.

Ako neko baš ima problema sa DHT-om (čelavost, malje itd) onda ga rokaš TOKOM ciklusa. Ne posle. Nemaš poente. To bi ti bilo kao da gruvaš armidex na kraju ciklusa.
On je inhibitor 5alfa reduktaze koja PRETVARA TESTOSTERON u DHT. Naravno preduslov je da tog testosterona ima. Ako si ti kuru već završio, šta sprečavaš da se pretvori u šta?
Truješ se džaba.

A i te dlake - počupaš posle kure, neke neće više ni da rastu.
Sačuvana
mikixxx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #20 poslato: Avgust 23, 2010, 02:06:29 posle podne »

Ja bi dodao i finasterid...nesto malo vremena pre testa pa sve dok se ne oporavis. Cisto da bi eliminiso efekat 5-a-reduktaze ;D  ;D ;D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #19 poslato: Avgust 22, 2010, 09:17:34 posle podne »

Nemaš ti tu šta posebno da popravljaš. Samo da lepo sačekaš da se telo uravnoteži.
Ti nisi lučio svoj test jer ga je bilo više. Posle je malo problem što može da ti treba malo više vremena da se telo posle toliko vremena opet "seti" kako da luči taj testosteron. (Jer lučenje testa zavisi i os hipofize i lbabla. Steroidima ujebeš jednu spregu hormona koju je malo problem oporaviti.) Ali ako odmoriš koliko je kura i trajala (a moja politika je bar duplo) - nemaš problema.

Nemaš ti tu šta "tačno" da popravljaš. Samo da saekaš da ti se muda vrate u normalu - ako su ti naravno draga - ako ne onda vozi kao gomila tipova koja bildere izneše na loš glas. :P
(Šteler je lepo rekao u prošlom postu.)

Stvari koje koristiš kao PCT su
ništa/tribulus/hcg - da ti izazovu lučenje testa.
ništa/clomifen/nolvadex - da bi se izborio sa estrogenom ako sa njim imaš porblema.

Jedino nije loše povremeno (mada to važi i sa i bez roida) da uradiš krvnu sliku - da  vidiš da li je sve sa tobom ok. (I to u offu - kada si potpuno clean.)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2010, 06:23:37 posle podne »

ne nego treba da vidiš šta tačno treba da se oporavlja, jer šta ako veza nije oštećenja nego joj samo treba vremena da se vrati na 100%
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2010, 02:56:39 posle podne »

lekarski nalaz se uglavnom radi kada se uradi brzi pct tacnije kada je vreme izmedju 2kure manje nego sto je prethodna kura trajala. Onda se radi nalaz hormona da se vidi koliko si uspeo da ih oporavis itd.Mada se moze raditi nalaz posle svake kure ali ne viidim razlog jer ako ti kura traje 15 nedelja,a imas isto toliko odmor izmedju nje i sledece + jos mesec dana + pct tesko da ti se hormoni nece oporaviti.
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2010, 01:14:58 posle podne »

Otprilike.

Znaš koliko ti je dugo trajala kura i koliko si sklon tome da se vratiš u normalu.

Ako nisi bio ludaja pa prvu kuru radio 20+nedelja ili tako nešto, nego nekih 10-12 (ili eto kao ti metan + test 6 nedelja) - to nemaš porblema da oporaviš samo blejanjem. (Za tribulus je i onako pitanje koliko radi koga - mada mala ispomoć pa makar i placebo je dobrodošla).
Naravno, ako neko ima problema sa estrogenom a uzimali su nešto aromatazom konvertabilno (tipa testa jelte) - nije nikad na odmet da zakucju neku nolvu ili klomifen.

Za neke zmajske kure (koliko sam čuo) nekad moraš debelo da se pomučiš da vratiš svoj test.

Ako si "probodemsesanepostojećimpauzama" - dakle pauza izmeĂ°u kuri tipa mesec dana (a kure traju li traju) - e onda bodeš HCG - da te brzo podigne kako bih barem tih mesec dana malo vratio muda u normalu.
... ... ...

Ja ipak mislim da dolazi svaki put do male atrofije. Svaka žlezda kada bleji - propada. Dakle ti si zatvorio svoju produkciju testa (muda ne rade) zato što ga ima dovoljno. Kada muda (ili bilo koja žlezda) ne rade, ona propadaju. Zato se i shrinkuju.
Proces je bogu hvala dosta reverzibilan, ali da li ima nekih trajnih smanjenja - to je stvarno pitanje.
 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Avgust 22, 2010, 09:53:17 pre podne »

PCT da se radi po osećaju, a? Ili opet po nekom lekarskom nalazu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2010, 05:34:04 pre podne »

vrati se samo je pitanje posle koliko vremena sto opet zavisi od duzine i jacine kure kao i od vrste pct-a da li je bio sa citostaticima ili si samo uzimao tribulus ili pak radio sa HCG-om (pregnilom). Svako ima svoje stavove oko pct-a ali je najbitnije da se on radi po osecaju tacnije ukoliko se uradi pct,a nisi zadovoljan oporavkom tipa nemas redovne erekcije nije ti do sexa ne trenira ti se itd to je znak da si jos ne oporavljen.E sad u zavisnosti koliko je to ispoljeno treba nastaviti pct dalje da li ce to biti jos 10 da na klomifenu ili jos mesec dana na tribulusu opet zavisi od osobe do osobe.Moj licni stav je da neke vecina kura moze da se oporavi sa tribulusom,ali ukoliko niste zadovoljni uvek mozete ubaciti i klomifen. Ali ovo je tema bez kraja jer ce svako pisati svoje misljenje,poenta je da se jaja vrate u normalnu funkciju samo je pitanje vremena kada...
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 19 upita.