TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 10:45:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pa, dokle više?! "Psu mešancu odsečena glava"  (Pročitano 16559 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2010, 11:09:30 pre podne »

Pitam se samo jel se ovakvim udarnim vestima sada skida narodu paznja sa uzasno lose politicke situacije u zemlji kao i krize ili sta?
Jer nazalost ovakvih scena sa psima i mackama je bilo i pre pa nikom nista.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Avgust 29, 2010, 10:46:39 pre podne »


MONSTRUOZNO
ČETIRI PSA I DVE MAČKE OTROVANI NA VIDIKOVCU

U blizini Osnovne škole „Branko Ćopić“ otrovana četiri psa i dve mačke!
Stanovnici Vidikovca uplašeni su za bezbednost svojih ljubimaca, ali i mališana koji se tu igraju. Uznemireni su i sumnjaju da su još dva psa, koja su u meĂ°uvremenu nestala, udahnula otrovni prah.

- Pronašli smo pse koji su još uvek dahtali i davali znake života. Jedan od njih, pas Čeda, najbolje se držao pa smo ga hitno prebacili u najbližu veterinarsku ordinaciju. Odmah smo kontaktirali i sa službom Zoohigijene, koja je ubrzo izašla na teren. Nažalost, nesrećne životinje su nedugo zatim uginule - pričaju stanari Voždovca.

Veterinar Svetozar Poznanović rekao je kako je, i pored celodnevnih pokušaja da psa održi u životu, nesrećna životinja ipak uginula, i to u najgorim mukama.

- Kad su ga doneli u moju ordinaciju, bio je živ, ali u jako lošem stanju. Na njušci je imao žućkasti prah, što nas je navelo na pretpostavku da je otrovan kreozanom. Temperatura koju smo mu izmerili u tom trenutku bila je čak 43,8 stepeni.

Unutrašnji organi su mu u potpunosti izgoreli i, nažalost, nije bilo šanse da ga spasemo. Kreozan izaziva teško trovanje, pregrevanje organizma i slučajevi da otrovana životinja preživi veoma su retki - kaže Poznanović.

On je potvrdio da su otrovane životinje bile vakcinisane i sterilisane i da su se stanari i deca iz kraja svakodnevno brinuli o njima.
- Posebno je bio omiljen pas Čeda, kome su klinci otvorili i profil na Fejsbuku - rekao je Poznanović.

Pripazite na decu

Veterinar Poznanović upozorio je graĂ°ane da pripaze kada šetaju svoje pse po vidikovačkim parkovima, jer ovo nije jedini slučaj trovanja.

- U poslednje vreme nam sve češće dovode pse i mačke otrovane ovim opasnim pesticidom, čija je upotreba u većini evropskih zemalja najstrože zabranjena. Najgore od svega je što osobe koje posipaju kreozan ne razmišljaju o tome da je opasan i za ljude. Prah najčešće posipaju po travi ili prave zamke u vidu hrane koje je takoĂ°e poprskana ovim otrovom. Rizično je pustiti decu da se sama igraju u parku - upozorava Poznanović.

Izvor: http://www.kurir-info.rs/beograd/cetiri-psa-i-dve-macke-otrovani-na-vidikovcu-47769.php
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #14 poslato: Avgust 24, 2010, 11:10:17 posle podne »

x2
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Avgust 24, 2010, 09:43:59 posle podne »

Oni ovakve stvari koriste da skrenu pažnju naroda na druge stvari. I nervirame sad čitava istraga oko psa ,a kad su mene upucali(smestili u kolica) ni čaure nisu pokupili, i dan danas pored punog splava svedoka nezna se ko je pucao na mene, zato poludim nekad kad vidim da za psa ide čitava labaratorija i tim stručnjaka. Naravno volim pse, imam psa,osudjujem takve stvari, ali bes kulja u meni.

I ja volim zivotinje ali vise volim ljude! I mislim da si u pravu slazem se sa tobom..umesto da se oko ovakvih stvari kao sto se nazalost tebi desilo digne ogromna prasina oni je dizu zbog kera - sramota je to sto se tako radi.Ne kazem,treba da se osudi ko god da je ovakav monstrum ispao ali ljudski zivoti su prioritet!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2010, 06:59:44 posle podne »

mi smo 0 u odnosu na druge zemlje sto se tice ovakvih ludih stvari. kod nas je ta crna strana uglavnom "konrektna", lopovi, narkomani i td... ali kada se uporedimo sa drugim zemljama, mislim da smo daleko zdraviji po tim ekstremnim slucajevima, iako naravno s vremena na vremena se desi ovako nesto bolesno i u isto vreme tuzno...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2010, 09:15:34 pre podne »



                          Potraga za monstrumom koji je ubio psa



   Zaječar - Policija još traga za ubicom psa mešanca Miška, čije je obezglavljeno telo prekjuče naĂ°eno u jednom dvorištu u selu Rgotina. Obdukcija je pokazala da je pas najverovatnije prvo udaren tupim predmetom i da mu je zatim glava odsečena oštrim sečivom. Pretpostavlja se i da je pas ubijen dva dana pre nego što je SlaĂ°ana Krstić, koja je brinula o njemu, našla obezglavljeno telo. Glava psa još nije naĂ°ena, a autopsija je obavljena na zahtev Republičke veterinarske inspekcije.

- Obdukciju je bilo teško obaviti zbog visokih temperatura na kojoj je telo psa bilo, a mi pretpostavljamo da je smrt nastupila pre više od 48 sati - rekla je Milijana Nešković iz Veterinarskog specijalističkog instituta u Zaječaru.

 

Neškovićeva je dodala da pas mešanac nije bio vakcinisan protiv besnila, niti obeležen mikročipom. Ona ne odbacuje mogućnost da je pas, pre nego što mu je odsečena glava, ošamućen mehaničkim udarcem. SlaĂ°ana Krstić, koja je brinula o psu, kaže da je on ubijen tamo gde je spavao. Ona je navela da je mešanac Miško pas sa ulice. Posle nalaženja monstruozno ubijenog psa, udruženja za zaštitu životinja u Zaječaru najavila su podnošenje krivične protiv nepoznatog izvršioca zbog ubistva i zlostavljanja životinje.

autor:E. B.
preuzeto sa :Blic Online
Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Avgust 24, 2010, 09:03:02 pre podne »

majko mila !!!  
 zemljo Srbijo...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1064


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #9 poslato: Avgust 24, 2010, 09:01:51 pre podne »

Oni ovakve stvari koriste da skrenu pažnju naroda na druge stvari. I nervirame sad čitava istraga oko psa ,a kad su mene upucali(smestili u kolica) ni čaure nisu pokupili, i dan danas pored punog splava svedoka nezna se ko je pucao na mene, zato poludim nekad kad vidim da za psa ide čitava labaratorija i tim stručnjaka. Naravno volim pse, imam psa,osudjujem takve stvari, ali bes kulja u meni.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2010, 06:26:09 pre podne »

I sad se samo pitam ko ce prvi od politicara da ovo iskoristi kako bi sebi digao rejting?  Da obecava kule i gradove ,osudjuje itd...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #7 poslato: Avgust 24, 2010, 12:13:39 pre podne »

Ipak što sebi ponekad kažem - Dobro je barem da je ovako nešto vest. Gadno je kad se toliko omasovi i postane dobar dan da se o tome više i ne priča. :(
Mada koliko smo daleko od toga... :( :(
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2010, 11:57:55 posle podne »

Од тренутка када сам себе ухватио да "лудујем" због немоћи да ишта променим, од тада ме ништа не чуди, каква год да је вест... чињеница је, међутим, да су вести све морбидније и болесније... Оно што је најгоре, држава ту ништа не ради да барем нека нова поколења не буду таква, већ напротив, своју неспособност да воде државу покривају "патриотизмом", на шта се људима скреће поглед са много већих проблема, док омладина остаје без правог система вредности!

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2010, 01:58:34 posle podne »

ovo je strašno   :-X
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12908


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2010, 12:21:38 posle podne »

Veoma zalosno...prosto ne mogu da nadjem reci kojima bih rekao moja osecanja po ovom pitanju.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1064


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2010, 07:17:41 pre podne »

Šta se čudite pa zemlja nam je puna stoke. Meni su kad sam bio klinac ukrali štene i zavezali za banderu žicom i ubili motkama, bio sam mali pa mi ćale nije dao ni da pridjem, a kaže da je prizor bio užasan.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2010, 10:19:08 posle podne »

uf. :( :( :(
Ali ČEMU OVO IDIOTI JEDNI!!!!!???
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.136 sekundi sa 18 upita.