TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:51:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mali Bilder  (Pročitano 6979 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Septembar 25, 2010, 08:23:08 posle podne »

Mišićna masa povećava bazalni metabolizam.. nisam ni spominjala testosteron
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Septembar 25, 2010, 01:02:21 posle podne »

To sve stoji ako je testosteron glavni preduslov za mišićnu masu, a za to nema konkretnih dokaza samo teorija...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #26 poslato: Septembar 24, 2010, 07:58:50 posle podne »

Estrogen i mleko nemaju veze.. ko zna zašto Moniki ne prija mleko.. tj zašto joj prija da ne pije mleko.

Žene lakše dobijaju masne naslage jer imaju manje testosterona i to je to. Ali ako povećaju mišićnu masu i time i povećaju bazalni metabolizam stvari se značajno promene i po tom pitanju
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #25 poslato: Septembar 24, 2010, 03:46:49 posle podne »

To nema veze sa pameću. Estrogen je ženski polni hormon i jedina njegova veza sa nabacivanjem sala je ta da omogućava ženama da im raspored telesne masti bude više na grudima i kukovima što je jelte potrebno da bi žena bila majka.

Estrogenski receptori postoje u masnom tkivu, ali to i dalje ne utiče na dobijanje sala. Pre će estrogen uticati na zadržavanje vode u telu nego na taloženje masti.

Izdaleka ima veze sa pameću, samo je Bojanjojle to loše sročio. Nije to što imaju više estrogena, već manje testosterona. :)
Doduše, nije to uopšte presudno. Svačiji metabolizam drugačiji. Tako da slušaš sebe i vidiš - Monika zna šta radi. ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Septembar 24, 2010, 08:57:58 pre podne »

Super što ti ne smetaju mlečni proizvodi.  Kad sam na strožijoj dijeti tačno primetim bolje rezultate i manju naduvenost kad izbacim mleko i jogurt (sem posnog sira)... blago vama :(
za to se zahvali svom estrogenu....:))

ok, to je druga strana priče, ali konkretno za mleko i mlečne proizvode eksperimentisala sam i dijeta mi daje mnogo bolje rezultate kad ih izbacim (sem posnog sira) to je potvrĂ°eno
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #23 poslato: Septembar 24, 2010, 08:01:39 pre podne »

To nema veze sa pameću. Estrogen je ženski polni hormon i jedina njegova veza sa nabacivanjem sala je ta da omogućava ženama da im raspored telesne masti bude više na grudima i kukovima što je jelte potrebno da bi žena bila majka.

Estrogenski receptori postoje u masnom tkivu, ali to i dalje ne utiče na dobijanje sala. Pre će estrogen uticati na zadržavanje vode u telu nego na taloženje masti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #22 poslato: Septembar 23, 2010, 08:06:27 posle podne »

pa recimo da jesam ali to smo manje vise svi procitali...nisam mislio na korelaciju mleka i estrogena...vec na to da su osobe zenskog pola sklonije nabacivanju sala zahvaljujuci kolicini prisutnog estrogena....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Septembar 23, 2010, 07:35:55 posle podne »

Zašto misliš da ti ima veze sa estrogenom? Negde si to pročitao?
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #20 poslato: Septembar 23, 2010, 06:07:01 posle podne »

Super što ti ne smetaju mlečni proizvodi.  Kad sam na strožijoj dijeti tačno primetim bolje rezultate i manju naduvenost kad izbacim mleko i jogurt (sem posnog sira)... blago vama :(
za to se zahvali svom estrogenu....:))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Septembar 23, 2010, 04:09:26 posle podne »

Super što ti ne smetaju mlečni proizvodi.  Kad sam na strožijoj dijeti tačno primetim bolje rezultate i manju naduvenost kad izbacim mleko i jogurt (sem posnog sira)... blago vama :(
Sačuvana
tarantula
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #18 poslato: Septembar 23, 2010, 11:35:18 pre podne »

naravno u pravu si.ma da ovsene uzimam sa jogurtom ujutru.
jedem non stop i pijem mleko mozda svaki dan 2-3 meseca nigde sala nisam dobio.znaci salo uopste ne dobijam sta god pojeo.
mnogo hvala na svim vasim odgovorima.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Septembar 23, 2010, 07:38:19 pre podne »

Jeste, slažem se sa monikom, bez dobre junetine nema mnogo misicne mase, a ni svinjetini ni[ta ne fali, pogotovo ako se bira nemasna.

TakoĂ°e imaš ovih obroka koji neće mnogo šta da urade za tvoje mišiće, kao recimo jedeš 60grama ovsenih za doručak, ovo uopšte nema smisla, šta će ti čisto UH obrok ujutro, ovde  fali recimo jaja ili bar whey protein, onda ovih 100gr pirinča tek nemaju mnogo smisla, jer sat vremena pre treninga uneti kompleksne UH i to još pirinač koji se inače teško vari i slabo iskorištava je praktično beskorisno, litar mleka posle treninga je OK ako:

-Nije UHT mleko
-Možeš da ga variš
-Ne dobijaš previše sala (što ćeš skontati posle prvih mesec dana)


možda bi bilo bolje da ovaj pirinač pre treninga prebaciš za posle treninga sa ovim pirinčem, mada mislim da je zaludno piti litar i po mleka odmah posle treninga svaki dan...

45 minuta posle litar i po mleka pojedeš tunjevinu i 5 jaja, to je ukupno oko 60gr proteina i oko 30 grama masti. Ovo je malo loše isplanirano, ja kažem pojedi samo tu tunjevinu sa nekim povrćem i voćem posle treninga umesto onog mleka, mleko podeli na dve doze i pojedi ujutro pola sa ovsenima i pola popij navece za večeru sa 5 jaja i ella sirom. Ovako mislim da bi bila bolja podela kroz dan ovoga što sada jedeš, ukoliko ovako podeliš mleko onda pomešaj pirinač sa tunjevinom i nekim povrćem (recimo skuvano smrznuto povrće) i još dodaj nku jabuku na to i mislim da će biti mnogo bolje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Septembar 22, 2010, 04:04:16 posle podne »

Super za belo meso, ella sir, jaja... sve je to ok... ali jako mi je ovo jednolično pogotovo za nekoga ko radi na masi. Ubaci više različitog povrća, krompir, grašak, kukuruz...    Pojedi ponekad neku integralnu testeninu ili pravi integralni hleb umesto tog pirinča.  Pored brazilskog oraha uzmi i bademe, lešnike, orahe, kikiriki....
Pored belog mesa uzmi i junetinu, govedinu, ribu - skuša, pastrmka, losos...   ubaci ponekad i neko voće, neće ti ništa faliti ;)
Sačuvana
tarantula
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111


« Odgovor #15 poslato: Septembar 20, 2010, 02:27:23 posle podne »

rekla mi keva da imam rupu u stomaku.
inace ovakva mi je ishrana jel to ok?
7. 60 grama ovsenih.
9. 200 grama belog mesa
12. 200 grama belog mesa  50 grama pirinca.
15. 100 grama pirinca.
16. trening
17.30.  litar mleka.
18.15.. tunjevina i 5 jaja.
21.ella 250 grama.
grickam brazilski orah.
na masi sam.
tezina 70 kg.visina 180cm.17 god. hocu i da kupim whey protein,ali to tek za koji mesec nemam kinte sad.
meso i jaja su domace proizvodnje :D .
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2010, 02:49:25 posle podne od strane tarantula » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Septembar 20, 2010, 01:09:44 posle podne »

non stop daješ signal svom metabolizmu da bude aktivan i ne dozvoljavaš mu da se ulenji, ako jedeš na svakih 2-3 sata :) a može i češće
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.